• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 31
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 07:10

Cia Jusu, Oli, kelias, Jus ir ieskokite.
Jei Kristaus nepripazinti Dievu griuna visa doktrina.
P.S. Galima pradziai tiketi Kristaus darbais, skaityti Evangelijas, vystyti meile, geruma, atlaiduma, gailestinguma, neteisima. Nedraudziama ir vegetariska mityba, galima myleti ir visa kurinija, gyvunus. Mokytis izvelgti zmoniu esmes lygybe.
Liuteronai draugiski ir tolerantiski.
http://www.liuteronai.lt
P.P.S. Nuorodu is www.klauskkunigo.lt nedekite, tai draudziama pagal ju privatuma, galima teisiskai nukenteti.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 07:51

Dėkui, Oli, gražiai sudėliojot istorines peripetijas. Man irgi būtų įdomu perskaityti Aido poziciją į visą tai, bet , deja, Aidas nėra linkęs veltis į tokias diskusijas. O gal visgi šįkart... Aidai ?:) 


Oli, rašėte, kad nerezonuoja budizmas, Vedas ir žinote paaiškinimą. Koks jis? 

Kitas dalykas, Oli, galbūt Jūs tikėtis, kad skaitydamas kažkokios konfesijos šventraščius gausite didžiulį įkvėpimą ir meilę, užsikabinsite, kaip namų šeimininkė, skaitydama meilės romaną :) Na, šiek tiek perdėjau, bet pats suprantate, kad skonis ne iš čia ateina.

Oli, kokio tikėjimo ieškot, klausdamas, kuom tikėti?  Juk Jūs nekeliat klausimų, ar Dievas per 6 dienas sukūrė Žemę, ar viskas vyksta pagal Vedas. Ar juolab, jog Šėtonas bus sunaikintas, ir Žemėje liks gyventi tik Jehovos liudytojai :)
 Iš dalies aš Jus suprantu, jeigu jokioj religijoj neatrandat savęs, tai vis tiek kelia keblumų. Neatradęs Vedų, aš taip pat blaškyčiaus, nes jausčiaus, kad gaunu nepilną informaciją. Būčiau nusivylęs kunigais, vyskupais, popiežium, daugeliu budistu ir t.t.  Ne jais, kaip žmonėm, tiesiog, negaudamas pilnų atsakymų. 

Visgi geriau paklausiu darkart, Oli, ko Jūs ieškot?:) 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 07:53

Ne su manim, su vyskupais cia diskutuoti reikia.
P.S. Kristus pasake: man duota visa valdzia Danguje ir Zemeje. Kuom jis krikscionims ne Dievas?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 08:07

Ne su manim, su vyskupais cia diskutuoti reikia.
Bet Jums, Aidai, visos tos istorinės peripetijos nekelia jokių dvejonių 100 procentu priimti tai, kaip dabar yra? :) 
Tai kaip suprantu, jei žydai - teisūs, ir Kristus buvo tik mesijas, tai griūna visa krikščionybės doktrina? :) Žodžiu, bet kokiu atveju, arba žydai, ar krikščionys klysta ties esminiu klausimu :) Ar ne taip suprantu? 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 08:13

Kristus sake: As ir Tevas esame viena. Biblijoje apie jokius nedualumus, nedualumo pasiekimus nekalbama. Tad teigini, kad Kristus ir Dievas Tevas yra viena reikia suprasti, kad Jie yra tas pats, vienas Dievas.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 08:21

Kristus sake: As ir Tevas esame viena. Biblijoje apie jokius nedualumus, nedualumo pasiekimus nekalbama. Tad teigini, kad Kristus ir Dievas Tevas yra viena reikia suprasti, kad Jie yra tas pats, vienas Dievas.
Bet tam tikra prasme kiekviena dživa yra Dievo dalis. Čia nėra įrodymas, kad krikščionys teisūs, sakydami, jog Kristus yra Dievas. Gal visgi žydai teisūs? 

Ne, čia beprasmės diskusijos.

Harė Krišna :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 08:23

Niekas niekur neklysta.
Apastalo Pauliaus yra parasyta, kad zydai bus teisiami pagal Mozes istatyma, o Krikscionis teis Kristus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 08:34

Niekas niekur neklysta.

Apastalo Pauliaus yra parasyta, kad zydai bus teisiami pagal Mozes istatyma, o Krikscionis teis Kristus.
Aš kartais nesuprantu Jūsų paaiškinimų, Aidai. Kaip tai susiję su tuo, kad vieni priima Jėzų kaip Dievą, kiti - ne. :) Ir abu neklysta. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 08:36

Atsiprašau, bet aš toks jau esu, mane domina esminis atsakymas, tik tada suprantu taip, kad galiu įsiminti visam gyvenimui :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 08:37

Kokio atsakymo Jums reikia?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 08:43

Kaip anot Jūsų, tiek žydai, tiek krikščionys neklysta, nors vieni Jėzų laiko Dievu, kiti - ne? :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 08:44

Uzteks cia jums smalsauti. Jei kas zengiate link praktikos tai ir klauskite konkreciu dalyku. Nedaug zinau, bet pradziai bent literatura galiu nurodyti.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 08:45

Kaip anot Jūsų, tiek žydai, tiek krikščionys neklysta, nors vieni Jėzų laiko Dievu, kiti - ne? :)
Reikia perskaityti apastalo Pauliaus laiskus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 08:45

Viliau, nereikia taip kamandinėti Aido. Kam išmušinėti žemę iš po kojų. Ir tikslas mano buvo ne pasišaipyti iš doktrinos. Tikslas buvo parodyti kad mano new age ikeliamos sampratos, įžvalgos niekuom nėra nepatikimesnės už bažnycios patikrintą doktriną.
Ko ieškau? Savęs. Išorinės religijos neieškau. Tikėjimo ašis kuris laikas išlieka ta pati. Jau bent prieš pusę metų tą patį buvau rašęs.
Kuom tikėti? Čia retorinis klausimas buvo.
Kažkur sakėte, Viliau kad jūsų intelektas kabinasi už skirtumų, randate kabliukus religijose. Mano intelektas daugiau kabinasi į panašumus. Todėl, mano tikėjime yra vietos ir Vedoms ir Budai ir tikiuosi Alachui. Klystate kad New Age pakraipos tiesos nepretenduoja į galutinę tiesą. Viskas išaiškinta iki smulkmenų. Tiesa nuo Vedų nenukrypstama toli. Kaip ir Gnosis yra vietos ir om tat sat ir pan.
Kodėl ne Vedos ar budizmas? Todėl kad Vedos senos. Žmonija pasikeitusi, nuo Krišnos, buvo ne vienas pranašas. Kaip ne kartą šiame forume minėta religija duodama pagal to laikmečio samoninguma ir vietą. Nei laikas nei vieta su manimi ir Vedomis neturi kažką bendro tiek, kad užsidengčiau akis ir tik hare krišna tematyčiau. Krikščionybė be jokios abejonės persmelkusi tiek mano tiek jūsų mąstyma. Indijos vaišnavo ir Jūsų viliau mąstymo modeliai turėtų skirtis.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 09:05

Dėkui, Aidai. Aš nesistengiau kamantinėti, kaip galėjo pasirodyt, man tik įdomūs esminiai dalykai, kuriuos ir akcentuoju klausime. :) 

Oli, aš neieškau skirtumų tarp religijų. Aš išvis keliu tuos klausimus tik todėl, kad suprasčiau žmonių požiūrį. Man atrodo, kad krikščionybėj akcentuoti tokius "faktus" kaip kad Dievas sukūrė Žemę per 6 dienas, ar kad Jėzus tikrai Dievas yra beprasmiška, nes faktai rodo, kad neaišku, kaip yra. Krikščionybė moko dorovės normų ir meilės, ir tai yra pagrindinis jos tikslas, jei netampi vienuolis. 

Vedos yra senos, todėl turi aukštus standartus. Bet visa kita informacija yra nesenstanti. Galima nerealizuoti Maha mantros galios, bet tos pradinės žinios, ką valgyti, kaip praustis, kada keltis ir t.t. - tai yra Vedinės žinios, net jei jas taiko ir tie, kurie net nežino, kad taiko Vedinę informaciją. :) O praktika visų pirma nuo to ir prasideda. O kas vėliau? Vėliau yra tolesnis darbas, kuris ne tiek daug ir skiriasi. Žinoma, skirtingi šventraščiais, skirtingom vibracijom budina dživą ir intelektą. Skirtingos maldos, meditacijos taip pat veikia skirtingai, bet mes vis tiek pilnai to suprasti negalime. 

Kitas dalykas, kad nuo Čaitanjos Mahaprabhu aš bent jau nežinau jokio kito pranašo. Jėzus, Buda, Mahometas jau seniausiai buvo išėję. 
Dar dalykas, o ką tokio naujo, pritaikyto šiem laikams gali pasiūlyt krikščionybė, lyginant su Vedom. New age judėjimai gali pasiūlyt laisvę, Dievo neakcentavimą, žodžiu, tokią visiškai nedogmatišką praktiką. Tas, be abejo, tinka šiems laikams. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 09:11

Bet, man atrodo, kad kai kada per daug akcentuojama pati religija. Atsisėsk, sukartok "Tėve Mūsų" 4-5 valandas, pasijus kažkas. Nepasijus, pasileisk 432hz vibracijų. Paklausyk tyloj 4-5 valandas. Galų gale mantrą sukartok. :) Jei to nesugebi, eik praustis, mankštintis, kvėpuot. 

Viskas:) Kai gausi realizacijų, ateis atsakymai. Taip jau yra, aš pats ant savęs tai patyriau, bet šitą rašau sau taip pat, nes vis dar ant to paties dirbu. 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 09:29

galėsiu pateikti ir kitokią nuomonę, bet neįrodinėti, kad nebūtinai taip yra, jog kuo senesnis mokslas, tuo aukštesni standartai. Bet dabar darbo metas, geros dienos...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 12:14

galėsiu pateikti ir kitokią nuomonę, bet neįrodinėti, kad nebūtinai taip yra, jog kuo senesnis mokslas, tuo aukštesni standartai. Bet dabar darbo metas, geros dienos...
Na, nebūtinai, bet mes kalbam apie Vedas. Juose standartai buvo aukštesni nei Kali amžiuj, čia ir yra pagrindinė priežastis, kodėl jų negalima aklai taikyti šiandien. (aš replikavau į Jūsų, Oli pasakymą, kad Vedos netinka šiems laikams). Kitų priežasčių aš nesugalvoju, nes gamtos dėsniai išliko tie patys. Negana to, Vedos specialiai nurodo galingiausią metodą būtent šiandieniniams laikams. 

Dėl to, kas tinka mūsų kultūrai. Na, žinoma, indiška kultūra mums nėra artima, bet, kita vertus, krikščionybę irgi ne amžinybę turim. Juk dabar gana madinga domėtis pagoniškom tradicijom ir sakyti, kad tai yra artimiau mums. Bet kodėl nepasikapsčius giliau ir neatradus, kad viskas yra iš Vedų. Taip yra - niekas iš nieko neatsiranda, o senesnių šaltinių paprasčiausiai nėra. :) Visoms kultūroms tinka tos pačios pamatinės tiesos, aš nekalbu apie sarių nešiojimą einant į akropolį. Nors tai nieko blogo, taip nesielgti yra suprantamos ir objektyvios priežastys.  

Esmė, kad visas mūsų santykis su objektyvia realybe yra pilnai iliuzinis, mes esam giliai giliai neteisingoje savimonėje. Mes iš paskutiniųjų ginsim savo savimonę, nes netekę jos, nebeturėsim išvis jokio santykio su savim. Tai yra pagrindinė priežastis dėl kurios aš stengiuosi nesudėti viso pasitikėjimo į kelias pagrindines atramas. Juk pagalvokim logiškai, jei mes būdami preleste, sudedam aiškius taškus, kas yra gerai, o kas - negerai, mes tik dar giliau klimpstam į prelestą. Neteisingoj savimonėj uždedam kategoriškumą. Kas begali būti blogiau? :)))

Dalinai išeit iš prelesto gali padėti didelis nuolankumas bei intelektas. Kol to nėra, yra tik blaškymasis įklimpus raiste. Čia yra pamatas visų praktikų ir tai yra atsakymas, kodėl taip sunku yra tobulėti. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 12:28

Ir dar toks įdomus momentas, kad pats kelias iki pripažinimo, jog tavo savimonė gali būti neteisinga - yra milžiniškas. Bet dažnai ne trumpesnis kelias yra nors kiek tai realizuoti. :) To nerealizavus, skirtumas nuo apskritai to nesupratimo, yra pakankamai nedidelis. Taip veikia netikras ego, jei veiktų kitaip, visa šita realybė būtų visai kitokia. 

Vertindamas pagal savo patirtį, visų pirma rekomenduočiau analizuot save ir savo savimonę. Gaudyt save ir gaudyt, kiek leidžia intelektas bei didint nuolankumą. 

Šiek tiek pagaudydamas ir kitus šiame forume, tikrai puikiai suprantu, kad iškart susiduriu su prelestu taip pat. Įdomus žaidimas :) Bet vienaip ar kitaip - taip ir vyksta augimas. Kol esi stipriai įsikibęs savosios savimonės, tol tobulėji lėtai. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

05 Lap 2018, 13:09

Jaučiu, kad ir vėl Krišna nepatenkintas, kad kitus mokau. :)) Atsiprašau visų, bet ne visada sugebu suderinti meilę tiesai ir kitiems. Turiu galvoje, kad kartais tiesos ieškojimas man tampa svarbesnis už kito žmogaus pasaulėvoką.

Nors niekas nevyksta šiaip sau, ne veltui mes skirtingi. 

Labai norėčiau kokybiškų diskusijų, kuriose būtų pagarbios diskusijos, pagal visas logikos taisykles, be emocijų ir t.t, bet tai yra utopija. Būdami gunose , vis tiek krisim į emocijas, įsižeidimus, o tas, kuris toje temoje geriau pasikaustęs, pasijus pranašesnis, tai yra visi :)))

Aš šitą diskusiją pavadinčiau "Prelesto praktikos ataskaita" ar kažkas tokio. Bent jau aš dar geriau realizavau šitą visą reikalą nei anksčiau. 
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 31

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 16 ir 0 svečių