• 1
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 939
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

31 Lie 2020, 09:19

Sveikas, Oli :)

Dar nuo savęs pridėsiu, kad šiame laikmetyje ypač išryškėja, kas yra kas. Esu forume pasidalinęs bent keliais mokytojais, kurie savo laiku kažkuom imponavo. Niekada negalvojau, kad jie labai pažengę, bet tam tikros savybės atrodė pakankamai išvystytos. Šiai dienai matau, kad jie manipuliatoriai ir tiesiog ieško sau naudos. Iš tokių žmonių reikia labai atsargiai imti žinias. 

Jei akivaizdžiai nematydavau blogio akyse, aš buvau linkęs teigiamai žiūrėti į mokytojų keistas savybes, nors jos ir keldavo abejonių. Dabar matau, kad abejonės kildavo ne be reikalo. 

Drįstu teigti, kad vienas žinomiausių tokių mokytojų yra Sadhguru. Tiesa, jis iš tiesų pasako daug teisingų dalykų. Apskritai  pilna youtube pavyzdžių tokių mokytojų: nuo Russel Brand iki Ralph Smart (infinite waters) . Su dvasiniais mokytojais yra panašiai kaip su politikais - dorybingi beveik niekada neišpopuliarės. Sakau tai iš nuoširdaus vidinio suvokimo, nesiekdamas sumenkinti ar apkalbėti. 
 
0lis
Pranešimai: 371
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

31 Lie 2020, 20:59

Tikriausiai taip ir yra Viliau. Su tuo laikmečiu gal tiesiog išgyveni savąjį laikmetį kuriame viskas atsiveria. Nes visai gali būti, kad daugelis to nepastebi, aplamai nepastebi nieko naujo ir gyvenimas teka sena vaga. Jis patiriamas, rodos, toks koks ir turi būti, iš principo nėra jokių aukštesnių vizijų.
Taip, internetas atsiveria įvairia gausa, visko ten apsčiai. Stebiu artimoje aplinkoje kenčiančius intelektualius žmones, kurie pradeda matyti savo susikurtos pasaulėvokos ribotumą. Pradeda pamatyti savas frustracijas iš ko kyla kančia. O savi įsitikinimai atsakymų neduoda, netenkina. Kadangi Dievo koncepcija atmestina arba labai ribota, vėl neriama į tas pačias proto vingrybes. Bet jau pusiau rimtai, pusiau juokais gaunu žinutę, kad pavargau blaškytis vedamas savo proto, ieškosiu Dievo, tegul jis veda mane. Labai džiugu tai išgirsti. Tuoj pat atsiranda ir artimesnis ryšys tarp giminaičių kurie kažką praktikuoja, pasako kuriais mokytojais seka. Pradeda analizuoti tų mokytojų nušvitimo istorijas ir čia pasigauna. Žiūrėjau keletą lietuvių guru filmukų. Jie kviečia tokius "paklydusius šviesos karius" aiškindami kad su jais viskas gerai, tai su pasauliu nėra gerai. Ir patys yra tai perėję. Natūraliai daugelis save ir pradeda laikyti save šviesos kariais, atradę kas taip norėtūsi būti artima, kas juos suprato. Pasirodo jiems jau nereikia kitų paramos, nebent mokytojo. Bet gal jų paramos vis dar reikia šeimos nariams. Vienok skyrybos tampa natūralus kelio etapas, nes ir mokytojas tai perėjo. Taip nutinka kad laikantys save šviesa tarsi nori gelbėti visą pasaulį, bet nesugeba išgelbėti artimųjų, mat jie yra tamsos kariai, stabdantys dvasinį progresą. Mokytojas užsimena kad yra du tobulėjimo keliai, djani ir bhakti ir be mokytojo niekaip... Nutyli ar nežino kad yra ir karmajoga, kuri galbūt labiausiai ir tinkama. Bet siūloma aukščiausia nata pradžioje...Bhagavadgita bene daugiausiai akcentuoja būtent karmajogą. Gal ir klystu, nesu jos žinovas.
Kartais sunku suvokti kas kaltas mokytojas ar mokinys. Abu tikriausiai. Tiek mokytojo neprofesionalumas arba sąmoningas klaidinimas, tiek mokinio naivumas kuris kyla iš esamos sąmonės būsenos. Visi tie, kurie tariasi atradę šviesą ar Dievą viduje...teigia kad laimės šaltinis kyla iš vidaus, tai kokią neigiamą įtaką jų laimei galėjo atnešti šeima, nemėgstama veikla, įgyto turto našta ir pan. Seka išvada, kad jie tuomet galėjo palikti šeimas, kažką keisti iš nežinojimo to ką šiuo metu suvokia ar išjaučia. Bet daugeliui girdint lektoriaus ar guru paskaitas taip susižavima jo veiksmais, kurie buvo žemesnio sąmoningumo, t.y. iki jo sakykim nušvitimo, kad norima sekti tuo pačiu keliu. Bet nekreipiama jo nuolat kalamą visiems į galvas "čia ir dabar"... Darbas, šeima, (ne)sveikata tai "čia ir dabar" Ar tai nėra tinkamos sąlygos jaustis laimingais? Ar tai ne darbas su savimi? Čia daugiau retorinis klausimas... Ar tikrai reikia nuvykti ten, kad jaustumeisi laimingas čia ir dabar. Aišku nėra viskas taip paprasta ir tiesiogiai suvokiama. Plati diskusija greičiausiai. Įvairūs atvejai. Pažiūriu ir sadhguru ir kitus šaltinius, daugelis įžvalgų turi aukštą tiesos indeksą. Bet svarbiausia neprisirišti prie nieko kas ateina iš išorės. Viską reikia paleisti, kaip kitaip tapsim lengvi ir skaidrūs?


-Mokytojau! Kaip pakeisti pasaulį į gerąją pusę?
-Kiekvieną dieną nužudyk vieną vergą, vieną patarėją, vieną teisėją, vieną aristokratą ir vieną vadą.
- „Bet kur aš rasiu tiek daug kiekvienai dienai?!“ -Savyje, mano sūnau, tik savyje ...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 939
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

31 Lie 2020, 23:44

Internete apskritai nėra lengva surasti kokybiškos informacijos. Pastaruoju metu pabandžiau pasidomėti astrologija, jos prognozėmis. Pavyko rasti, kad dabartiniai įvykiai buvo prognozuojami  jau prieš kelerius metus. Tuo pačiu tai sutampa su Vedų išpranašautu auksu amžiumi. Nuojautą, kad kažkas stipraus bręsta turbūt turėjo daug dvasingesnių, jautresnių žmonių. Turėjau ir aš, tik negalvojau, kad viskas taip įvyks staiga. 

Esame perėjimo laike, galima sakyti, gimdymo skausmai prasidėjo, o naujas amžius "gims" ne anksčiau kaip po kelerių metų. Taip kad laukia sunkus, įdomus laikas. Tą naują realybę yra labai sunku įsivaizduoti, tai yra daug didesnis perėjimas negu socializmo pakeitimas kapitalizmu ar panašiai. Sunku suvokti, koks šokas bus tiems, kurie buvo pilnai paskendę esamos realybės iliuzijoj. Bet ir mums greičiausiai neįmanoma suvokti to naujo pasaulio, bet kad tai duos didžiulį dvasinį impulsą - neabejoju visiškai. 

Pritariu, kad kai kurie jau dabar stipriau susimąsto apie Dievą ir savo ribotas sampratas, bet tiems, kurie  toliau jų įsikibę laikosi bus tik dar blogiau laikui bėgant. 

O šiaip svarbiausia tokiais laikais kovoti su baimėmis. Kaip yra pasakęs Markas Tvenas - išgyvenau sunkių dalykų, kai kurie iš jų įvyko iš tikrųjų. 
 • 1
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių