Vartotojo avataras
sudaršan
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 16 Spa 2018, 20:56

Re: Filosofiniai dialogai

06 Kov 2020, 13:39

Kaip Indijoje yra sankhja, njaja, taip ir Vakaruose bus panašios analitinės filosofijos atmainos. Kaip Indijoje jos neišnyks, jos reikalingos, taip ir Vakaruose jos neišnyks. Viskas čia natūralu. Dharma yra susijusi su racionaliu žmogaus pradu, o racionalus žmogaus pradas susijęs su logika ir filosofija.

Aišku, moderni Vakarų filosofija "iš didelio rašto išėjo iš krašto", bet pvz. yra toks Edward Feser, teistinis filosofas, kuris seka senųjų klasikinių filosofų pėdomis, ir nenusikliedi. Yra ir daugiau tokių. Yra visokiausių. Yra kairuolių, yra hiperintelektualų, kurių tekstų niekas jau nebesupras, ir jie labai "techniniai", "filosofinių technologijų" atmainos. Taigi, įvairovė didelė. Viskas natūralu.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Filosofiniai dialogai

06 Kov 2020, 15:56

Taip, filosofijos mokykleliu dabar daug.
Kiekvienas filosofas mąsto jo prigimčiai artimus dalykus.
Tad gal ir mums derėtų apsibrėžti kokio diskurso rėmuose diskutuosime.
Prigimtinei teologijai (racionaliam Apreiškimo apmastymui) aš nepasirenges, kaip ir dogminei teologijai. Be to, manau, apreiskus Vedas tie klausimai pilnai atsakyti.
Dėl to laikysiuosi klasikinės vakarų filosofijos rėmų. Domina žmogaus proto, vien tik proto, pažinimo sąlygos ir galimybės. Visa, kas nepagrindziama protu turėsiu atmesti.
Aš pripazistu Vedas, Budizmą, Abraomines religijas, bet jas ne žmogaus protas iškėlė. Religijos ir prigimtinės teologijos dalykus tegu svarsto gabesni už mane.
O man įdomu iš empirikos filosofijos būdu pabandyti prieiti paslaptį. Žinau, kad tuo keliu galutinė paslaptis nepasiekiama, bet tarpiniai rezultatai matomai galimi.
 
Vartotojo avataras
sudaršan
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 16 Spa 2018, 20:56

Re: Filosofiniai dialogai

06 Kov 2020, 17:12

Gerai, apsibrėžėte ko būtent ieškote, gal kas atsilieps.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių