Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 19:41

"Kam besilenktų žmogus, tikėjimą jo pasirinktu garbinimo objektu jam suteikia Kṛṣṇa. Jis taip pat suteikia ir garbinimo rezultatus. Iš tiesų, kam besilenktų žmogus, jis garbina tik Kṛṣṇą, tačiau daro tai neteisingai"
Krikscionybeje tai atitiktu "Neturek kitu dievu tik mane viena" Bet abejuose pasakymuose is tikro nekalbama apie tam tikra dievo asmeni, religija ar garbinimo forma. Tai man atrodo nelabai svarbu tokiame pazinimo etape svogeriski dievybiu santykiai. As per menkas i tai gilintis.
Abu pasakymus galima suprasti, kad kiekvienas objektas yra Dievo atspindys, todėl verčiau bandyti suvokti Dievą, nei pasitenkinti mažytėmis jo išraiškomis. Aš manau, kad išvis neverta gilintis į tas dievų giminystes, jei sąmonė leis, šitie atsakymai bus savaime.

Kaip ir jaučiau, Oli, einate per meilę, tai yra širdies čakrą. Tokiu būdu vystosi ir nuolankumas, kas labai svarbu. Intelektą turite, tai laukite Dievo siųstų išbandymų. Esu girdėjęs, kad mantros prišaukia juos, taip kad pagalvokit, ar norit, ar nenorit išbandymų :))
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 21:19

Sakyčiau, intelektas ir nuolankumas yra pagrindinės savybės praktikoj ir , žinoma, žinios. Kitas dalykas - tai, ką mes atsinešėm iš praeitų gyvenimų. 
Pabandysiu isversti i kita kalba. Nuolankumas ir kryptingas intelektas pagal Bhagavad Gita yra zinojimo elementai. O pats zinojimas yra tikejimas.
http://www.bhakti-kursai.lt/temos_read.php?id=3
Tad esminis, butinas praktikai elementas yra tikejimas.
Visos sąlygotos sielos šiame pasaulyje yra sudarytos iš tikėjimo, nes jose žinojimą (cit) pakeitė neišmanymas (avidya).
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 21:36

Pabandysiu isversti i kita kalba. Nuolankumas ir kryptingas intelektas pagal Bhagavad Gita yra zinojimo elementai. O pats zinojimas yra tikejimas.
http://www.bhakti-kursai.lt/temos_read.php?id=3
Tad esminis, butinas praktikai elementas yra tikejimas.
Kalbu ne pagal šventraščius, užtai ir gaunasi netikslumai:) Sutinku, tai elementai ir įrankiai stiprinti tikėjimą, didinant žinojimą.

Reikės būtinai perskaityt bhakti kursus, sudėliotų išmąstytą info į vietas:)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 21:53

Specialiai akcentuoju termina tikejimas, nes jis minimas daugelyje sventrasciu.
Tad norisi si termina padaryti aiskesni. Mes diskusijose zinosim apie ka kalbam.
Siaip ateistai megsta sakyti-koks dar tikejimas, turi buti mokslinis zinojimas.
Kursu medziagoje gerai isaiskinta.
Prisiminiau, kad apie praeitu gyvenimu prisiminima turi buti rasoma Matsya purana, internete yra.
O apie Veduose uzmaskuota Absoliucia tiesa rasoma kursu medziagoje.
Iš tiesų Vedos davė įžadą kalbėti tik apie Kṛṣṇą, bet dažnai daro tai paslėptu būdu, kad žmonės, nekvalifikuoti tyrai atsidavimo tarnystei, nenusiviltų Vedomis.
P.S. stai kokia gilia tiesa Srila Prabhupada mums atnese. Ne visi gali suvokti ir pakelti.
Paskutinį kartą redagavo 1 Aidas. Iš viso redaguota 11 kartus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 21:55

Del garbinimo tai kaip ir sakot, Viliau. Bet gali buti kalbama ir apie samones busenas. Neatsiduok godumui, netarnauk turtams, puikybei, pykciui, ir t.t. ko krikscioniu Dievuje nera. Vedose tikriausia panasiai gali buti, tik gal ten dievybems atskiroms galima priskirti. Bet cia kaip Aidas sako-spekuliacijos
Del tu isbandymu tai nezinau. Man atrodo kad jau dabar prasideje paruosiamieji darbai ir tikrinimai :) Bet cia gali buti ir ne. Tiesiog kancios padaugejo. O sprendimai susije su kuklumu, paprastumu tai kaip ir atsizadejimu. Specialiai tikrai neprasysiu. Kaip ir minejau. Prasau tik vieno. Nuskaidrinti prota, daugiau nesugavoju ko prasyti, tiksliau butu per zema. Sako kad siuciami tokie isbandymai kuriuos kenciantis sugebetu istverti... Ne mano valioje tai...
Vienas dalykas tai neramina, ko seniau nebudavo.
Paskutinį kartą redagavo 1 0lis. Iš viso redaguota 7 kartus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 22:12

Paaiskinkite, Oli, placiau ta sakini, ko krikscioniu Dievuje nera-netarnauk turtams, puikybei ir t.t.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 22:25

O apie Veduose uzmaskuota Absoliucia tiesa rasoma kursu medziagoje.
Iš tiesų Vedos davė įžadą kalbėti tik apie Kṛṣṇą, bet dažnai daro tai paslėptu būdu, kad žmonės, nekvalifikuoti tyrai atsidavimo tarnystei, nenusiviltų Vedomis.
P.S. stai kokia gilia tiesa Srila Prabhupada mums atnese. Ne visi gali suvokti ir pakelti
Šito šiek tiek nesuprantu. Vedos gi daugiausiai kalba būtent ne apie Krišną, o Bhagavad Gita ir Šrimad Bhagavatam - tai daugiau mažiau būtent apie Krišną Na, nebent turima galvoje kokius Krišnos žaidimus - kad tik tokio lygio info yra apie Krišną.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 22:33

Negali tarnauti dviems seimininkams vienu metu. Tarnauji arba Dievui arba tam kas ne nuo Dievo. Negali tiketi i dvi samones tuo paciu metu. Arba tiki Kristaus teigiamom tiesom, prisiimi Jo samone arba Velnio. Turtus ir puikybe as cia gal del to paminejau. Kad minima kazkaip panasiai:Nekaupkite turtu cia, geriau kraukites turtus danguje. Puikybe idejau ir kaip pagrindini priesa mano tikejimo kelyje. Galejau ir kitokius bruozus sumineti, nereikia tik prie mano minetu prisiristi.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 22:36

O apie Veduose uzmaskuota Absoliucia tiesa rasoma kursu medziagoje.
Iš tiesų Vedos davė įžadą kalbėti tik apie Kṛṣṇą, bet dažnai daro tai paslėptu būdu, kad žmonės, nekvalifikuoti tyrai atsidavimo tarnystei, nenusiviltų Vedomis.
P.S. stai kokia gilia tiesa Srila Prabhupada mums atnese. Ne visi gali suvokti ir pakelti
Šito šiek tiek nesuprantu. Vedos gi daugiausiai kalba būtent ne apie Krišną, o Bhagavad Gita ir Šrimad Bhagavatam - tai daugiau mažiau būtent apie Krišną Na, nebent turima galvoje kokius Krišnos žaidimus - kad tik tokio lygio info yra apie Krišną.
Yra keturi Vedu rastai.
Rigveda, Samaveda, Jadzurveda ir Atharvaveda.
Kas jose rasoma mes nezinome.
Srimad Bhagavatam yra net ne 4 vedu, o Vedanta sutra komentaras. Bhagavad Gita be abejo Vedos, bet gal but ne pirmines.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 22:40

Negali tarnauti dviems seimininkams vienu metu. Tarnauji arba Dievui arba tam kas ne nuo Dievo. Negali tiketi i dvi samones tuo paciu metu.  Arba tiki Kristaus teigiamom tiesom, prisiimi Jo samone arba Velnio. Turtus ir puikybe as cia gal del to paminejau. Kad minima kazkaip panasiai:Nekaupkite turtu cia, geriau kraukites turtus danguje. Puikybe idejau ir kaip pagrindini priesa mano tikejimo kelyje. Galejau ir kitokius bruozus sumineti, nereikia tik prie mano minetu prisiristi.
Turit minty, Oli, kad krikscioniu Dievuje nera pykcio, tarnavimo turtams, puikybes ir t.t.?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 22:45

O apie Veduose uzmaskuota Absoliucia tiesa rasoma kursu medziagoje.
Iš tiesų Vedos davė įžadą kalbėti tik apie Kṛṣṇą, bet dažnai daro tai paslėptu būdu, kad žmonės, nekvalifikuoti tyrai atsidavimo tarnystei, nenusiviltų Vedomis.
P.S. stai kokia gilia tiesa Srila Prabhupada mums atnese. Ne visi gali suvokti ir pakelti
Šito šiek tiek nesuprantu. Vedos gi daugiausiai kalba būtent ne apie Krišną, o Bhagavad Gita ir Šrimad Bhagavatam - tai daugiau mažiau būtent apie Krišną Na, nebent turima galvoje kokius Krišnos žaidimus - kad tik tokio lygio info yra apie Krišną.
Yra keturi Vedu rastai.
Rigveda, Samaveda, Jadzurveda ir Atharvaveda.
Kas jose rasoma mes nezinome.
Srimad Bhagavatam yra net ne 4 vedu, o Vedanta sutra komentaras. Bhagavad Gita be abejo Vedos, bet gal but ne pirmines.
Čia irgi įdomi tema. Aš buvau parsisiuntęs Rigvedų rinktinius kažkokius raštus angliškai. Aš per didelis tinginys skaityt tokius dalykus, bet kai kurie išskirti posmai tikrai gražiai parašyti ir filosofiški.
Nežinau, pagal ką remiasi Bhagavad Gita, bet tikrai nebuvo panašu į tai, ką aš praverčiau parsisiuntęs. Kaip ir minėjot, Šrimad Bhagavatam irgi ne visai gal Vedos. Žodžiu, palieka man čia atviras klausimas, esu ieškojęs informacijos, tai radau prieštaringos.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 22:48

Taip, nera prisirisimo prie materialiu dalyku, pykcio jame neizvelgiu. Bent jau siu savybiu nepropoguoja savo mokymuose. Tai irgi gali priskirti spekuliacijoms :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 22:51

Taip, nera prisirisimo prie materialiu dalyku, pykcio jame neizvelgiu. Bent jau siu savybiu nepropoguoja savo mokymuose. Tai irgi gali priskirti spekuliacijoms :)
Aciu, Oli, supratau.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 23:04

Šito šiek tiek nesuprantu. Vedos gi daugiausiai kalba būtent ne apie Krišną, o Bhagavad Gita ir Šrimad Bhagavatam - tai daugiau mažiau būtent apie Krišną Na, nebent turima galvoje kokius Krišnos žaidimus - kad tik tokio lygio info yra apie Krišną.
Yra keturi Vedu rastai.
Rigveda, Samaveda, Jadzurveda ir Atharvaveda.
Kas jose rasoma mes nezinome.
Srimad Bhagavatam yra net ne 4 vedu, o Vedanta sutra komentaras. Bhagavad Gita be abejo Vedos, bet gal but ne pirmines.
Čia irgi įdomi tema. Aš buvau parsisiuntęs Rigvedų rinktinius kažkokius raštus angliškai. Aš per didelis tinginys skaityt tokius dalykus, bet kai kurie išskirti posmai tikrai gražiai parašyti ir filosofiški.
Nežinau, pagal ką remiasi Bhagavad Gita, bet tikrai nebuvo panašu į tai, ką aš praverčiau parsisiuntęs. Kaip ir minėjot, Šrimad Bhagavatam irgi ne visai gal Vedos. Žodžiu, palieka man čia atviras klausimas, esu ieškojęs informacijos, tai radau prieštaringos.
Kazkurioje is 4 Vedu rasoma, kad Dvasia, Brahmanas turi buti matomas ir girdimas. Ta zinau is Syva samhita. Is kazkur dar pamenu, kad ten yra trumpa mantra, kuria realizavus pasiekiamas Dievas. Ir, aisku, ten daugybe pusdieviu garbinimo ritualu.
Ar tik ne paciame Srimad Bhagavatam parasyta, kad Vyasadeva Srimad Bhagavatam, Bhagavad Gita ir dar kazka surase menkesnio proto zmonems. Bet ir siuos rastus sunku suprasti. Buvau rades Rusu kalba Vedanta sutra, tai visai nieko nesupratau. O jei suprasciau visa Bhagavad Gita ir Srimad Bhagavatam 1 ir 2 giesmes laikyciau save tobulu.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 23:10

Bhagavad Gita yra Mahabharatos istrauka, tad Vedos, o Srimad Bhagavatam yra purana, irgi Vedos.
Wiki pasitikslinkite.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 23:18

Radau informaciją, pasirodo, Šrimad Bhagavatam kilus iš 4 Vedų. Visa struktūra parodyta knygos pradžioj. Na, dabar jau tikrai žinosiu :)

http://bhaktibooks.files.wordpress.com/2012/01/vedanta-sutra_adhyaya_1-2.pdf
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

12 Sau 2018, 10:07

Super nuoroda.
Dar prisiminiau apie musu padeti.
Mes materija suprantame kaip gamta ir daiktus.
O is tikro materija yra musu santykio su Dievu ir Visata israiska:
Materialią gamtą Krišna pavadina savo žemesniąja energija. Ji pasireiškia aštuoniomis stichijomis: žeme, vandeniu, ugnimi, oru, erdve, protu, intelektu ir netikru ego (7.4). Vis dėlto, šios stichijos nėra pati gamtos esmė, o greičiau tik jos sąveika su gyvosiomis būtybėmis. Pačią materialios gamtos esmę sudaro transformuota Krišnos dvasinė energija ( brahmanas ), kurią jis apvaisina gyvomis būtybėmis, taip sukurdamas gyvybės rūšių įvairovę ir išjudindamas šį pasaulį (14.3).
Is cia:
http://www.nitaigauracandra.lt/lt,bhaga ... -teologija
Teisingai zvelgiant i materija ko gero mes ja matytume visai kitaip, nei gamta ir daiktus. Gal matytume Brahmana.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

12 Sau 2018, 17:28

Kazka panasaus as skaiciau, gal bus idomu...
Sviesa yra pirmine substancija is kurios viskas sukurta. Dievas vizualizuoja norima ivaizdi ir leidzia teketi Dievo sviesai per ji kol sviesa materializuojasi. Igyja forma.
Mes esame sukurti pagal Dievo paveiksla. Tai nereiskia kad Dievas panasus i mus (zmogiskaji pavidala) Mes kuriame tokiu paciu principu kaip Dievas. Tik neturime tiek/tokiu galiu. Per musu samone nuolat sruvanti Dievo sviesa prisiima bet kokius musu proto pavidalus.Jei mes ilga laika telksime demesi i netobuluma, netobulumas materializuosis musu gyvenime ir atvirksciai. Kaip kino filmo projekcija. Sviesos saltinis apsviecia juostele(mus) ir rezultatas matomas ant sienos. Mes nuolat kuriame ir negalime sustoti tai dare kol esame gyvi.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

13 Sau 2018, 21:24

Aidas rašė:
(skilti "Pasiūlymai forumui" Temoje "Padėka forumo dalyviams")
"Kazimierui patarus ir šeimoje apsitarus nuspręsta nebepirkt jautienos, kiaulienos bei dešrelių,kuriuose gali būti šių gyvulių mėsos."

Čia dar tokia informacija.
Čaitanja Čandra Čaran pasakė. Indijoje švenčiama viena šventė kada ožkos ar ožiai ar ir tie ir tie,aukojami Kali dievybei. Sakė kad nelinki patekti į tą šventę (kraujas liejasi gatvėmis)

Aš čia tam parašiau kad gal gali praversti tokia informacija..

Įdomi Jusu šeima,geraja ta žodžio prasme ,Aidai. Su manaiseis taip pasitarti neišeitu..
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

13 Sau 2018, 21:37

Aciu, Kazimierai.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 15 ir 0 svečių