Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

07 Sau 2018, 22:08

Aš jusu vietoj,Aidai,tarnaučiau Krišnai su tikslu atsisakyti mėsos.Nežinau kaip Jūms ,brangus bhaktai bet man labai patinka turėti reikalą su Krišna kada padėtis kaip ir be išeities..
Nesakau Aidai,kad netarnaujate tik norėčiau pabrėžti tai kad reikia testi tą tarnystę ir Krišna padės.  Kaip padės?  Šis klausimas mūms neturėtų rūpėti arba turime reikalą su DIEVU.
Svarbu sumokėti (atlikti askėzę) ,o Krišna neapgaus,Jis netoks :) ir Jam viskas lengva.
Aciu, Kazimierai. Kol kas dar nesugebu.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

07 Sau 2018, 22:16

Aš jusu vietoj,Aidai,tarnaučiau Krišnai su tikslu atsisakyti mėsos.Nežinau kaip Jūms ,brangus bhaktai bet man labai patinka turėti reikalą su Krišna kada padėtis kaip ir be išeities..
Daug kam patinka, Kazimierai :)) Turbūt daugiausiai dėl to, kad tada nuoširdžiausiai sugebam atsiduoti.

Oli, manyčiau, kad galimas daiktas, kaip ir Aidas minėjo - apsėdimas, vienoks ar kitoks. Jeigu kartais Vytautas skaitytų šitą temą, o jeigu ir ne, norėčiau jo atsiprašyti už šitą apkalbėjimą, bet tikrai nuoširdžiai rekomenduojame pažiūrėti į šitą reikalą ir iš kitos pusės. Vargu, ar tiek šventų asmenybių galėjo klysti ir perteikti  klaidingą informaciją.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

09 Sau 2018, 18:36

Va ir radau apie save ir daugeli kitu:
Anapus varnų

Vedinėje visuomenėje taip pat buvo ir tie žmonės, kurie priklausė mišrioms varnoms arba išėjo anapus varnašramos ribų. Jie nepakluso Vedų principams ir nesilaikė jokių vedinių taisyklių. Tačiau tokie žmonės seka savo paveldimais papročiais ir užsiima savo paveldima veikla tokia kaip kirpėjai, skalbėjai, etc. Tokie žmonės gali nesilaikyti reguliuojančių principų, tačiau pagal jų papročius tokia veikla nelaikoma nuodėminga, kadangi jie gimė žemesnėse šeimose. Ir vis dėlto, jei jie atlieka savo pareigas pagal paveldimas tradicijas, jie palaipsniui apsivalo, net jei tos pareigos nenurodomos Vedose. Išminčiai teigia, kad pareigų atlikimas pagal savo materialią prigimtį visuomet buvo palankus įvairiausiems žmonių sluoksniams. Tai, kas dukart gimusiam laikoma nuodėminga ir veda jį į pragarą, šunėdžiui gali būti visiškai įprasta ir nevesti jo į pragarą, kadangi jo padėtis ir jo pareigos kitos. Lygiai kaip plėšrūnai gali žudyti kitus žvėris maistui ir tai nelaikoma nuodėminga, taip ir nekilmingiems žmonėms galioja kiti principai nei civilizuotiems. Vis dėlto, jei tokie žmonės elgiasi pagal savo padėtį ir profesiją, palaipsniui jie pasiekia niškamos (laisvė nuo materialių troškimų) pakopą. Jei žemdirbystės laukas kultivuojamas vėl ir vėl, jo produktyvumas silpnėja. Ir lygiai taip pat keli ghi lašai neužgesins ugnies, nors didelis ghi kiekis gali, taip ir pernelyg stiprus geismingų norų patenkinimas užgesina tokius troškimus visiškai. Kai žemos kilmės žmonės užsiima nuodėminga veikla iki visiškos pilnatvės, jie turi šansą persisotinti šia veikla ir apsivalyti. (ŠBh 7.11.30-34).
Is cia:
http://www.nitaigauracandra.lt/lt,-4
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

09 Sau 2018, 18:42

Dėkui, Aidai, labai reikšminga informacija. Manyčiau per dažnai ji yra užmirštama, siekiant kuo greičiau patenkinti savo ego ir pasiekti apsivalymą greičiau nei yra įmanoma. Per mažai ir pamokslaujama ta tema. :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

09 Sau 2018, 19:00

Prasom, Viliau. :-)
Bus aiskesnis Judaizmo, Krikscionybes ir Islamo, vadinamu Abraomiskuju religiju, santykis su Vedomis bei prasme.
As, kai pasiziuriu, ir iki Abraomiskuju religiju nedaauges. Reikia sau miela veikla uzsiimti ir tobulinti pasaulietine morale.
Man tos zinios ikvepe vilti, nes vilti sekti transcendentine religija jau praradau, jegu nebeuztnka.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

09 Sau 2018, 19:32

Puikiai Jus suprantu, Aidai. Aukšti standartai "tampo" daugelį, kurie nori rimtai tobulėt, bet turi gebėjimų blaiviai vertinti situaciją.

Kas liečią paskutinę Jūsų citatą, tai taip gaunasi, kad praktiškai mes visi esam anapus varnų, bet Bhagavadgytoj perskaitėm, kad tik kvailiai neatsiduoda Dievui, puolėm save laužyt. Todėl ir turim tai, ką turim. Išaukštinam tą pačią bhakti jogą, kai net karmos jogos negalim atlikti :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

09 Sau 2018, 20:06

Tikrai taip, Viliau, Jus absoliuciai teisus.
Ne kazin kokioj mes padeti.
Bet Jus geresnej vien del mesos nevalgymo. Intelektualini pazinima mes galime tureti panasu, bet Manu samhitoje rasoma, kad atsisakiusi valgyti mesa pagerbia Indra ir kviecia pas save laikui atejus. Pagal mano rasta istrauka as turiu teise valgyti mesa, buvau rases apie savo gimimo vieta ir laika. Negaliu vis jos atsisakyti. Bet siais laikais dorybingo vegetaro be jokios yogos laukia Indra.
O man asmeniskai po truputi reikia grizti i prigimtine veikla, kuria apleidau pamanes, kad einu i tobulumo puse.
Ir Srila Prabhupada komentaruose rase, kad paprasti zmones turi dirbti savo darba ir laikytis morales normu.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

09 Sau 2018, 20:51

Dar del musu padeties.
Jei pastebejote, tai Vedu rastai turi buti giedami sanskritu su mokytojo perduota vibracija. Visai kita realizacija butu, nei skaitant vertima.
Bet turime galimybe, jei pasiruosime, is mokytojo gauti Hare Krisna Mahamantra su teisinga vibracija. Tai mums yra daug.
O siaip subjektyviai manau, kad Vedanta ir Budizmas vienetams. Judaizmas tautiniu pagrindu, tad labiausiai reiksis Krikscionybe ir Islamas.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

09 Sau 2018, 21:31

Dar del musu padeties.
Jei pastebejote, tai Vedu rastai turi buti giedami sanskritu su mokytojo perduota vibracija. Visai kita realizacija butu, nei skaitant vertima.
Bet turime galimybe, jei pasiruosime, is mokytojo gauti Hare Krisna Mahamantra su teisinga vibracija. Tai mums yra daug.
O siaip subjektyviai manau, kad Vedanta ir Budizmas vienetams. Judaizmas tautiniu pagrindu, tad labiausiai reiksis Krikscionybe ir Islamas.
Sutinku, labai puikius akcentus dėliojat, Aidai. Paleidot kažkokį balastą ir intelektas pradėjo puikiai panaudot turimas žinias. :)) Visada žinojau, kad panašiai mąstom :D
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

09 Sau 2018, 21:36

Aciu, Viliau.
Issisemiau siai dienai. :-)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 06:02

[quote="Aidas"] Pagal mano rasta istrauka as turiu teise valgyti mesa, buvau rases apie savo gimimo vieta ir laika. [/quote]

Ar pasitarėt Aidai,šiuo klausimu su aukšto lygio Mokytoju ? Kad valgyti ir toliau mėsą,tai tą reikia tiksliai žinoti,o vadinasi tai turi patvirtinti Krišna per Mokytoja.

Tokiu kaip jus ,Aidai,yra nemažai,tai ka,visi jie turi grįžti prie mėsos valgymo?

Aš irgi labai panašiai kaip ir jus Aidai,gimiau užaugau kaime ir mėsa ir žuvis buvo labai skani bet aš bhakti jogos dėka išsikapščiau ir toks maistas man bjaurus. Net mėsos imitacijos negaliu valgyti.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 10:10

Jei as anapus varnu, o taip ir yra, Krisna ir Paramparos mokytojai man labai tolimi.
Kiek man teko bendrauti su bhaktais ir kunigais, tai ne vienas nepasake, kad uzsiimciau kuo noriu. Visi sako garbink, tarnauk. O jei pas mane nei jegu nei noro nelike? Vienintelis Donatas leido laisviau elgtis.
Bhagavad Gitoje numatyta anapus varnu esanciu zmoniu veikla. Rasoma, kad pareigos pagal prigimti yra palanku. O mesa man labai patinka. Ir nera lengva jos nevalgyti. Depresija, nerimas, baimes apima. Ilgiausiai vegetaru buvau tris paras. Trecia para buvau kaip psichas, Agresija ir nerimas buvo virsuneje.
Labai Jums, Kazimierai, aciu uz patarima.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 11:03

Pas mane dvi apatines cakros suzalotos, jauciasi net fiziskai skausmeliai ir energijos uzsistovejimas.
Palipau intelektu truputi auksciau nei pats to vertas.
Daugelis musu gyventoju yra anapus varnu, net sudru lygio nesiekiame.
Tad kodel Garuda purana parasyta, kad sudra, studijuojantis Vedas, paklius i pragara?
Paaiskinimo dar niekur negirdejau.
P.S. gal turima minty savarankiskas studijavimas.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 11:47

Pas mane dvi apatines cakros suzalotos, jauciasi net fiziskai skausmeliai ir energijos uzsistovejimas.
Palipau intelektu truputi auksciau nei pats to vertas.
Daugelis musu gyventoju yra anapus varnu, net sudru lygio nesiekiame.
Tad kodel Garuda purana parasyta, kad sudra, studijuojantis Vedas, paklius i pragara?
Paaiskinimo dar niekur negirdejau.
P.S. gal turima minty savarankiskas studijavimas.
Psichofizinės prigimtys egzistuoja ir mūsų amžiuj, tiesiog savybės vis tiek yra gerokai mažiau išvystytos, o ydos didesnės. Galbūt vedinių laikų šudra elementariai laikydamasi pareigų galėtų sąmonę pakelt aukščiau nei mūsų laikų praktikuojantis brahmanas. Spekuliuoju, bet , manau, kažkas tokio. 
Mano nuomone, Donatas šioje vietoje teisingus akcentus deda, leisdamas laisviau praktikuoti. Čia kaip sporte, jei žmogus yra jaunas, talentingas, turi tvirtą kūną, tai po truputį galima iš jo kažką spausti. O ką tu išspausi iš vyresnio su prasta sveikata? :) Tas pats su dvasine praktika, tik daug subtiliau. Gi negalima taikyti tokių pačių standartų visiems. Šitoje vietoje būtent bhakti joga sukuria papildomas problemas, nes jos standaratai yra labai aukšti. 
Kita vertus, vėl galima grįžti prie to, kad palikus Dievą šone, tiesiog pradėjus tvarkyt energetiką, tą padarius tiesiog sukils noras dorybingai ar mažiau dorybingai tenkintis materija. Ką rinktis - būti traumuotam pseudo bhaktui, ar dorybingam materialistui? :) O gal reikia pirma sutvarkyt psichiką/energetiką, ir jei dingsta potraukis Dievui, vadinasi dar reikia patirti tam tikrą patirtį. Aš spėčiau ir sveikas protas rodytų, kad vis itek pirma reik psichiką susitvarkyt. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 11:52

Kazkas is mokytoju sake, kad religija turi eiti po sutvarkytos psichikos.
Budistai ta akcentuoja:
http://www.budizmas.lt/index.php/pageid/219#naudinga
O as sirdim jauciu, kad noriu zemisko darbo.
Bet sveikata nebeleidzia.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 11:53

Kita vertus, daug dalykų tvarkosi, jei statai Dievą į centrą. Tai gal čia tokia ir yra Kali amžiaus praktika? Per skausmus varai į priekį abiem frontais :))
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 12:01

Jei varom offtopic, tai varom. Sveikatą darbas sugadino, Aidai? Vėlgi grįžtam prie Donato paskaitų, kaip svarbu turėt veiklą, kurioje realizuotis eitų. Gaunat kažką ieškot pagal sveikatą. Tik tas nėra lengva šiam amžiuj, užtai sunku pabėgt nuo kalijūginių kančių. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 12:04

Sutinku, Viliau, kad garbinant Dieva galima daugeli problemu isspresti.
Bet kodel as apsidziaugiau rades padeti zmoniu anapus varnu? Bhagavad Gita pora vietu trumpai apie tai parasyta, is ten nesupratau.
Garbinti Dieva reikia tinkamais motyvais, jie aprasyti Bhagavad Gita.
O as visus rastus skaiciau is puikybes ir is puikybes pozicijos save prievartaudamas masciau apie Dieva.
Rezultatas - nepilnai atliktos materialios pareigos ir suzalota sveikata.
Patas kaltas, reikejo kreiptis i mokytoja, bet puikybe suklaidino.
Dabar dar turiu laiko grizti prie geresnio materialiu pareigu vykdymo.
Zmonem daug ko nesu padares, ka turejau padaryti.
Ne, sveikata sugadino neteisingos religijos studijos. Dirbtinai pakilau virs realiu galimybiu, dirbtinai geismus blokavau.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 12:25

Būna lengvesnis atvejis, kai puikybė įtikina, jog esi jau daug pasiekęs. Tada daugiau mažiau vyksta stagnacija. Šitas atvejis daug dažnesnis. Jūsų atveju gauta didelė pamoka tikrai išeis labai į naudą ir galit daug pasiekt net per šį gyvenimą. 

Gerai, kad ieškot užtarimo šventraščiuose, nes tai padeda priimti save. Aš irgi taip darau. Čia vėlgi subtilus dalykas - ne per daug pateisint, bet , manau, problemos nėra šiuo atveju. Aš ne koks mokytojas, bet pritariu, kad turit su nuolankumu daryt pareigas ir tikrai galit sulaukt didelio proveržio, jei karma leis :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 12:45

Man buvo tas lengvesnis atvejis. Daug laiko prireike is jo islipti.
Padejo autoritetinga literatura, tiksliau atidesnis jos skaitymas.
Del to pabreziu jos svarba, kad ji neglosto savimeiles, parodo, koks esi.
Bet iki to buna problemeliu.
Yra toks psichologinis desnis, kad zmogus skaitydamas priima ne visa skaitoma informacija. Tai vyksta nesamoningai. Neisisamoninamos nepatogios teksto vietos.
Buvo laikas, kai Bhagavad Gita skaitydavau su malonumu ir lengvai.
Veliau del sveikatos problemu pakliuvau pas gera psichologa, kuris pravere jausmus.
Nuo to laiko skaitydamas Bhagavad Gita pastebejau - i ta dalyka nekreipiau demesio, i ana dalyka nekreipiau demesio. Skaityti Bhagavad Gita ir Srimad Bhagavatam tapo labai sunku, reikalinga didele demesio koncentracija.
Per laika pasirode ir tikresne mano padetis.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių