Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 967
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Distraction - The Ego's Favorite Defense Mechanism

11 Rgs 2017, 19:18

Intelektualus vyrukas - juo jau buvo pasidalinęs insaideris šiame forume.

Šis video apie ego ir mają. Puikiai perteiktas majos ir ego gilumas, kurie iš esmės tarnauja vienas kitam. Nefanatikuojant reikia pjauti juos abu be gailesčio - valyti save, savo protą ir intelektą. Šeima, karjera, statusas, pinigai privalo atsidurti prioritetų gale. Dar kartą permąstykim, ar ne per daug dėmesio tam skiriam. Tai bene svarbiausias sprendimas/suvokimas. To pilnai nerealizavus, dvasinė praktika gali plaukti pasroviui galybę metų.
 
0lis
Pranešimai: 387
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Distraction - The Ego's Favorite Defense Mechanism

11 Rgs 2017, 21:03

Nelabai suprantu kaip šeima gali atsidurti prioritetų gale... Jei jau ji atsirado tavo gyvenime, tai mano galva duota ne veltui. Ir kaip pamoką išmokti teks. Taip aš suprantu kad nereikia jos per daug sureikšminti ir mano pažinimo džiaugsmo negali užgožti kasdieninė nūdiena. Bet yra periodas kai didžiąją laiko dalį būtent ir skiriu šeimai. Tiesiogine ir netiesiogine prasme.
P.s. Video dar nežiūrėjau...:)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 967
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Distraction - The Ego's Favorite Defense Mechanism

11 Rgs 2017, 21:23

Kas liečia pareigas - tai , žinoma, jei jau turi šeimą, tai reikia atlikti nuoširdžiai savo pareigas. ČIa turėta galvoje, kad šeima, kaip ir beveik bet kas kitas, dažniausiai tik nukreipia dėmesį nuo esminių dalykų gyvenime. Ne veltui, Vedose rekomenduojama vyrui nuo 50 metų palikti savo šeimą.

Aišku, visa tai tikrai ne kiekvienam :)

P.S. Mes visi tiek prisirišę prie visko, o visa tai - iliuzija, skirta tik mokytis :) Nors ir daugelis daugiau ar mažiau tai suvokiam - vis tiek rišamės rišamės rišamės. Kuo daugiau rišamės - tuo daugiau iliuzijoj esam.

Žūrėdami filmą, mes suprantam, kad ten netikra, žaisdami kompiuterinius žaidimus, suprantam, kad ten virtuali realybė. Pakėlus sąmonę aukščiau įmanoma suvokti, kad šitas gyvenimas tokia pati virtualybė. Tada natūraliai prasideda kelionė iš šitos iliuzijos, kuri visada yra kaip amerikietiški kalneliai. Maja labai klaidi ir su ja nereik kovot, tai beprasmiška. Reikia kelti sąmonę, o tai sunkiai vyksta, nesąmoningai pasinėrus į ją :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 577
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Distraction - The Ego's Favorite Defense Mechanism

12 Rgs 2017, 16:07

Is lektoriu esu girdejas kad pasauletine seima, vyras ir zmona keiciasi rolemis . Tai reiskia kad si gyvenima vyras nesupranta savo zmonos, o zmona nesupranta savo vyro . Taigi sekanti gyvenima vyras gaus moters kuna , o jo zmona vyro kuna . Gaus nes mirties metu jiedu mastys apie vienas kita.. Bhagavad Gitoje yra parasyta kad mirties metu mirstanciojo mintis nuleme sekanti kuna . Vel bus kartu kaip vyras ir zmona tik pasikeite vaidmenimis tam kad abudu susivoktu del to seimos dalyko, del kurio labiausiai nesutare . Ir vel ir vel tas roliu ciklas kartosis kol seima pagaliau harmonizuosis . Yra gi pasaulietiniu seimu kur labai graziai gyvena.. Taigi tokios seimos , nebutinai visos, jau yra nugyvene kartu daug gyvenimu.

As filmo neziurejau nes nesuprantu angliskai . Cia tik taip parasiau del informacijos jei jau uzejo kalba apie seima.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 967
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Distraction - The Ego's Favorite Defense Mechanism

12 Rgs 2017, 18:02

Ačiū, Kazimierai, už papildymą :) Kažką giliai realizuoti prireikia ir ne vieno gyvenimo.

Šis vyrukas, kuriuo pasidalinau, tikrai intelektualus, bet jam trūksta Vedinių žinių. Jeigu jų turėtų, manau, labai labai rimtai praktikuotų. Mes turim žinių, bet dažnai trūkstam intelekto ir kitų savybių. Nieko nepadarysi, nėra sukaupto bagažo šiai dienai:)

Ego ir maja yra vieni pagrindinių priešų dvasiniam kelyje, šalia fanatizmo, per mažas to akcentavimas yra bene pagrindės kliūtys daugelyje religijų ir pas daugumą praktikuojančių. Kertinis  kertinis momentas, kuriam vėlgi išspręsti reikia sukaupto bagažo... pasaka be galo :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 577
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Distraction - The Ego's Favorite Defense Mechanism

12 Rgs 2017, 20:54

Taip Viliau, pasakiai ko gero tobulai . Turbut niekas nepriestarautu. Turi buti materialaus gyvenimo patirtis . Kitaip kaip pradesi praktikoti joga..
Lektorius Laksmi Narajana das sako kad zmones jaucia kad kas ka nedera daryti, neiseis..
Vienoj savo gyvoj paskaitoj jis pasake: "Jei as dabar pasiulyciau apipliesti banka . Apipliesimo planas idealus, neprisikabinsi nei prie ko.. Ir auditorija sutinka kad tobulas planas. Taciau kai kurie pasakytu ne, nors ir labai noretusi tokiu dideliu pinigu. O kiti pasakytu kad davai apiplesem. Mat pastareji dar neprisibande skirtingai nuo tu kurie grieztai atsisake nes jie jaucia , isliko ispudziai tokiu nusikaltimu nors planai buvo nepriekaistingi".
Del ko cia taip rasineju kaip ir seip sau :) Del to kad jei jau praktikuoji bhakti joga tai turi jieskoti tu zmoniu kurie jau nori tai perimti is taves nes turi ta Viliaus mineta bagaza... Jie tai paims nes netures, o ir nenores is ko rinktis. Kitai siulyti va taip tiesiai sviesiai gyventi dvasiskai istikruju turbut neverta gaisti laiko tam.. Tada jau produktiviau taikyti kala desa patra ( laikas vieta aplinkybes ) . Pavyzdziui jei zmogus labai domisi asanomis, pranajama ir panasiai . Tai jei esame kokios srities specialistai , tai ir reik tam zmogui tai perduoti.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 967
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Distraction - The Ego's Favorite Defense Mechanism

12 Rgs 2017, 21:37

jei jau praktikuoji bhakti joga tai turi jieskoti tu zmoniu kurie jau nori tai perimti is taves
Neabejotinai neverta švaistyti brangaus laiko, kad ir kaip norėtųsi tas žinias perduoti. Apie tai ir Donatas yra minėjęs, manau, visi esam tai patyrę sava patirtim :) Nors šeimos rate lašas po lašo be spaudimo, ypač, jei žmonės intelektualesni, galima pasiekti rezultatų. Neforsuojant - tai išeina savaime.

Olis temoje "religija ir filosofija" buvo pasidalinęs vienu įrašu apie mumyse esantį neigimą. Su tuo neigimu daugelis pragyvena visą gyvenimą, nepaisant praktikos. Kame šaknys? Aš bandžiau tai privesti prie filosofijos ir intelekto trūkumo. Žmonės puikiai moka slėpti savo ego ir po religijos vėliava, kartais tai išeina taip savaime, nes maja taip prisėlina, kad vidutinis intelektas tampa bejėgis. Maja labai gudri. Aš pats daug mieliau po keliskart džiaugiuos, jog pastebėjau savyje tą ir aną trūkumą, vietoj to, kad toliau dirbčiau su savo ego. Užsiliūliuot galima labai greit, kas praktiškai įvyksta beveik visada.

Kodėl šitai nėra akcentuojama religijose? Ar bent jau nepakankamai. Jei būtų pakankamai - tai neįgautų tokių mastų. Mano nuomonė tokia, kad kalijūginės religijos nėra orientuotos į išsivadavimą, jos tyčia perdarytos taip, kad žmonės nardytų po mają. Vidutiniam žmogui - tai praktiškai duoda labai nedaug rezultatų, iriasi į priekį tik intelektualiausi su didžiausiu žinių bagažu.

Bet vėlgi, kiekvienas eina savo tempu. Jei ir būtų informacija kiek kitokia, tai nepadarytų stebuklų :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 967
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Distraction - The Ego's Favorite Defense Mechanism

12 Rgs 2017, 22:16

Ir visgi svarbiausia kiekvienas turi dirbti su savim, nesižvalgant į šonus. Svarbiausia išnaudoti savo gabumus ir stipriąsias puses.

Kaip yra pasakęs vienas garsus reperis. "Aš nesigiriu savo savybėmis, nes viskas yra iš Dievo. Bet jei jų nepanaudoji - tai prakeiksmas" :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 577
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Distraction - The Ego's Favorite Defense Mechanism

12 Rgs 2017, 23:57

Seip jau tokiu laiku as ilsiuosi, tiksliau kunas kuris man duotas.
Netiketi niuansai, mano motina serga tat reikia slaugyti. Serga nes nesilaiko praktiskai sveikatos disciplinos.. Beto, jos protas ikveptas "mirties ideja" . Tipo, mirsiu ir arba pas dieva eisiu arba manes nebus. Vienu zodziu kalba vienas nesamones..

Jei informacija pasaulio religijose , kaip Jus sakote Viliau, butu kitokia, stebuklo nebutu.
Yra gi vaisnavai---sytiek informacijos !......
Na ir kas. Kodel Krisnos Samone letai klesti. Na istikruju ne letai, klesti tobulai nes tam vadovauja PARAMATMA. Norejau pasakyti kad pleciasi netaip greitai kaip mums noretusi..

"Patogus dievas". As daugiau nei dvidesimt metu gyvenu-praktikuoju bhakti joga su savo tevu, motina seserim bei giminemis. Na Viliau, Jus ir vel teisus del to kad seimoje, lasas po laso kazkiek galima savo seimos nariams idiegti tu TIKRU VEDU. Kiek legviau tau sekasi jei tavo seimos narei yra intelektualus.
Mano mama, tevas (tevas mires) nera intelektualus, jos valdo tama guna. Sese, jos vyras ju vaikai dukra ir sunus yra intelektualus. Dukra istekejusi uz zmogaus kuris turi galva ant peciu ta prasme kaip daryti didelius pinigus.
Ir kaip Jus manote, brangus Bhaktai, kaip man sekesi juos itikinti per sytiek laiko Vedinio Autoriteto teisingumu.
Viso, ko pasiekiau tai tik ta kad visi jie paliko mane beveik ramybeje. Ju zodziais issireiskus: :Tegul kraustosi is proto savaip :)

Taigi buvo daug askezes bet ir daug liksmybiu..
"patogus dievas". Kartais man atrodo kad tokiu zmoniu samone yra pliesrunu samone. Nu negali jie nevagyti maisto su krauju.
Yra juk mesos imitacija ir tie bhaktai-kulinarai jie meistai tai pagaminti. Bet ne. Aceit pvz. tigro mentalitetas.
Taigi turbut dauguma zmoniu nori tokios religijos, maitintis su givunu skausmu. O tie "religiju lyderiai" naudojasi tuom. Juo labiau kad patis tokie yra.

Hare Krisna su Dievu.
 
0lis
Pranešimai: 387
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Distraction - The Ego's Favorite Defense Mechanism

13 Rgs 2017, 00:16

Oi kaip sunku man tai suvokti, Viliau. As apie dvasinio tobulėjimo metodika daugybę kartų mastau. Mastau kol minciu dualumas vel bloskia mane i pradzia. Jau minejau viename poste kad pradzioje zmogaus kvailumas padeda patiketi Dievu. Nera nieko lengviau itikinti maza vaika baubais ir t.t. Intelekto kaip zinia pas juos ne kazka. Jei esi auksto intelekto daug sunkiau stoti i tikėjimo kelia. Viska norisi tikrinti, o ne tiesiog patikėti, juk del to jis ir aukstas. Nors intelektas igytas is tu paciu sventrasciu, Tik suvokimo lygis kitas. T.y. mes daug suzinom apie kazkurį issivadavimo kelia. Zinom krypti. Reiskia mes tuom tikim, bet musu aukstas intelektas nenori pripazinti visko 100%. Mes ignoruojame dogmas. Nenorim klauptis pries Dieva ir visu akivaizdoje nusilenkti, ka daro tukstanciai tarp kuriu yra musu ikvepejai. Nes daugelis musu viduje vis dar esame didesni uz Kureja, turime be galo daug puikybes. Ir nesiojame didziausia karuna, kurios nenorime atiduoti. Ir visa tai stengiamės paaiskinti kazkuom. Mes bėgam nuo esmes.Nelabai as ir moku isreiksti tai ka noreciau gal but pasakyti. Trumpiau, man Dievas absoliuti meilė. Ar galima meilę suvokti vien per intelekta. Ar pamilstama per prota ar per jausmus? Kazkoks turi buti vidurio kelias. Harmoninga veikla. Dvasines praktikas, meditacijas sventrasciu analizavima ir isivaizduojama dorybinga gyvenima as priskiriu vienai medalio pusei-mėgavimuisi. Kitoje puseje turetu buti labdaringa veikla, nuolankumas pries kita asmeni, pries minia priklausomai nuo tavo lygio-tai darbas. Norėdamas uzsiauginti meile, reikia ja pirmiau pasidalinti. Tos antrosios puses mano galva ir truksta.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 967
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Distraction - The Ego's Favorite Defense Mechanism

13 Rgs 2017, 07:47

Ar galima meilę suvokti vien per intelekta.
Negalima, bet įveikus ydas tai įvyksta savaime, nes visa tai yra pas mus viduje.  Intelektas yra viena iš priemonių tam pasiekti, galbūt galima pasakyti ir taip - viską apjungianti priemonė. :)

Dėl klaupimosi ir Dievo garbinimo, visų pirma jam turi atsirasti meilė ir dėkingumas. Tiksliau dėkingumas ir meilė. Kai šitie jausmai yra labai gilūs, noras lenktis tampa tikras. Realiai - tai labai aukštas lygis.  Iki tol, tai ego laužymas ar savęs apgaudinėjimas. Tik pirmu atveju tai naudinga :)

Labai svarbūs momentai aptariami šioje temoje. Pratęsiu vėliau, kai atsiras laiko :)
 
Vartotojo avataras
Laimis
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 07:40

Re: Distraction - The Ego's Favorite Defense Mechanism

13 Rgs 2017, 11:43

Gera kalba, viskas labai aiškiai išdėstyta.  Norėtųsi kažką daugiau parašyti, bet neišeina sudėliot tvarkingai minčių :D Matyt kad valgyt noriu :D  Anksčiau ar vėliau visi sužinosime kas męs ir iš kur atėjom (būsim privesti prie to) , tai tik laiko klausymas. Kai kada viskas atsibos ir su malonumo sėdėsim po medžiu medituodami į savo galutinį tikslą. 
Ir dar svarbu žmones mokyti mąstyti plačiai.   

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių