Rolanas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 22 Lap 2016, 07:43

'Cowspiracy' ir pieno pramone

05 Lie 2017, 07:46

Filmas apie siuolaikine pieno ir mesos pramone. Parod kas istiesu labiausiai tersia aplinka ir kad situacija labai prasata. Tai filmas apie tai ko daugelis tiesiog nepastebi ir nemato. Cia nerodo kaip zudomos karves bet kokia pieno kaina ir link kurtai veda. Tiesiog dar vienas faktas apie nematoma pramones itaka musu gyvenime. Pamatysite su kuo dirba tokios organizacijos kaip GreenPeace ir t.t. viska tik didelis bizniukas kuris musveda link visisko susinaikinimo. Tai labiausiai liecia Amerika bet tai pereis ir pas mus. Ar galima tai sustabdyti? Pasisdalinkime mintimis. as po sito filmuko atvirai pasakius pradejau mazint pieno vartojima ir siaip kesiti vartojimo iprocius. pirku daugiau produktu is vietiniu ukininku nor jie ir brangesni. Klausimas tada ar brangiau ar geriau visai atsisakyti. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Cowspiracy 
 
Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Re: 'Cowspiracy' ir pieno pramone

05 Lie 2017, 11:02

Sveiki,
Mano nuomone pirma dvasiniai dalykai, o kita turetu susistatyti savaime. Galima pirkti pieno produktus is ukininku, bet kai kurie ukininkai del nezinojimu ar is vargo parduoda gyvuna tai paciai mesos pramonei. Arba zmogus tampa veganu kad ir del kilniu tikslu, kad nekelti skausmo kitoms gyvoms butybes, labiau netersti zemes, bet jei viduje yra pyktis, piukybe, taikos ir laimes nebus. Aisku tokie filmai naudingi, ekologiskas gyvenimo budas gerai ( is to irgi tos pacios korporacijos daro bizni), bet tvirta morale ir ramus protas pirma.
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 935
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: 'Cowspiracy' ir pieno pramone

05 Lie 2017, 22:04

Labai sudėtinga kovoti prieš sistemą, ir kaip minėjo Insaideris, pirma - dvasiniai dalykai. 

Kaip veikia sistema? Pirksi pieno produktus iš ūkininkų, tai atsiradus paklausai, jie taip pat kels kainas, nekalbant apie tai, kad taip pat skers gyvulius. Uždirbtą pelną atiduos tom pačiom korporacijom vienu ar kitu būdu. Šioje kapitalistinėje sistemoje praktiškai nėra įmanoma dorovės ekonomika. 

Dabar dar įvertinkim papildomas laiko sąnaudas ieškant, važiuojant apsipirkt ir t.t. Teoriškai - tai kova su vėjo malūnais, geriau per tą laiką dar vieną žmogų įtikint pradėt eit dvasiškai... Tokia mano nuomonė, žiūrint iš pragmatiškai dvasiško požiūrio.  :) Žinoma, geri norai ir sąmoningumas yra puiku...

Geriausiai turbūt mažinti pieno produktus ir vartoti daugiau kruopų bei vaisių/daržovių. Mano subjektyvia nuomone, tas karvių išaukštinimas yra daugiau indiškos kultūros dalis. Gyvūnas gerbtinas, laikytina kad paskutinė forma prieš žmogų, gyvena dorybėj, viskas puiku. Bet kaip ir Prabhupada yra sakęs - veganiška mityba yra dar tinkamesnė dvasinei praktikai. 

Šiltame klimate aš tikrai be problemų būčiau beveik veganas... Persiorientuoti Lietuvoje yra kiek sunkiau. Bet ateityje veikiausiai eksperimentuosiu :)
 
Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Re: 'Cowspiracy' ir pieno pramone

06 Lie 2017, 17:38

Va jei ūkininkai būtų dvasingi žmonės šiuo atveju bhaktai, tai tikrai verta kad ir pieno produktus pirkti iš jų, nors kitur pigiau, greičiau. O jei bendrai kalbant apie mityba, tai manau daug priklauso nuo pačio žmogaus, ką jis dirba, kokia jo sąmone. Jei žmogus fiziškai daug dirba arba patiria daug streso jam reikės daugiau maisto, net tos pačios mėsos, na o jei žmogus gyvena daugiau ramų, meditatyvini gyvenimą, jam reikės labai mažai ir lengvo maisto. 
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių