Rolanas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 22 Lap 2016, 07:43

Radhanatah Swami

05 Lie 2017, 07:34

Seku si vienuoli jau kelis metus. Nustabus zmogus prieinamas visiems. 
Knygu 'Journey Home' ir 'Journey Within' autorius ir Prabhupados mokinys. Labai rekomenduoju. 
Cia trumpas jo pasisakymas auditorijoje visai neseniai. 
https://youtu.be/zPB2EC0Z9z4
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Radhanatah Swami

05 Lie 2017, 18:32

Viskas tvarkoje, jei žiūrėti tik į tai, kas sakoma... :)

Gintaraska forume buvo pasidalinęs video, kur Radhanath Swami bičiuliaujasi su Rotšildų/Rokefelerių giminėm. Aš suprantu, kad yra oficialūs susitikimai, bet ar kas nors įsivaizduojat Jėzų Kristų, Prabhupadą ar Budą sveikinantį, besišypsantį visiškam demonam ir niekšam? Taip pat jis nuolat susitikimuose su popiežium, Russel Brand'u, Obama ir visais kitais, kurie yra elito statytiniai. Man čia peršasi aiški išvada, kad jis ir pats toks. O jeigu ne, tai būdamas tokios aukštos sąmonės, jis privalėtų atskleisti tiesą, kas darosi pasaulyje... Informacijos jis tikrai turi, bet apsiriboja alegorinėm pasakaitėm :)

Apie didesnius įtarimus aš net nekalbėsiu, pilna konspiracijų teorijų, kurios gyvenime labai dažnai pasiteisina. Nemėgstu burti iš kavos tirščių, bet šio svamio žvilgsnis jau turėtų daug kam sukelti abejonių, o kai kam galbūt išvis jų net nekelti. 

Čia yra įdomūs ir rimti dalykai...
 
Rolanas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 22 Lap 2016, 07:43

Re: Radhanatah Swami

09 Lie 2017, 10:54

Asiku, daug ka galima itarineti ir kritikuoti. Tie zmones manau bent jau judina kazka o nesedi uzsidare meditacijoje. 
Motina Terese manau butu irgi viena is tu apie kuria buvo skleista daug apkalbu. Ji irgi tourejo visitu su itkingais zmonesmis. Bet jos darbai ir palikimas velgi liudija ka kita.
Bet kam tos apkalbos naudingos? 
Ar su demonais ar su sventais zmonemis manau visem reikia tu ziniu ir visi iki vieno turi ta vidini poreiki siekti Dievo meiles. Vieni tai zino kiti dar iesko atsakymu. 
O kas daugiau zino apie ivikius pasaulyje tikrai nereiskia kad viska reikia iskelti i viesuma. Daug informacojos geriau tegu musu nepasiekia. Viskam savo laikas. 
Sis vienuolis manau turi labai puikia taktika kuri niekam nekenkia bet atvirksciai suteikia vilties net ir nieksam ar kaip mes siuos zmones bevadintume. Manau faktai apie jo isteigtas mokyklas ir gydimo istaigas atsilikusiose salyse patys kalba uz save. 

O diskusijas kas istiesu yra nieksas ar demonas arba ka atskleidzia zmogaus akys butu geriau iskelti i atskiras sito forumo dalis. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Radhanatah Swami

09 Lie 2017, 15:40

Žmones, kurie praeina pro žiniasklaidos, šiuolaikinės muzikos, filmų, pramogų filtrą, dažniausiai yra pagaunami būtent religiniuose spąstuose. Yra šiek tiek paradoksalu, kad žmonės, praėję pirmus spąstus, taip sunkiai pripažįsta, kad nelogiška, jog spąstai būtų tik vieni. :) Kalbu apskritai. 

Donatas Janickis irgi toks žmogus, kuris nemėgsta vynioti į vatą :) Tiesiai šviesiai yra minėjęs apie aukščiausių katalikų dvasininkų juodą energetiką. Galėčiau surasti archyvuose. Kelkim klausimą, ar ISCKON yra išimtis. 

Šalimais daromi geri darbai absoliučiai nieko neįrodo. Tai juk elementaru, tai lengviausias būdas maskuotis. Apie demonų maskavimąsi daug galima šventraščiuose rasti. 

Man irgi daug paprasčiau būtų nesivelti į tiesos paieškas, bet negaliu. Ką rodo mano patirtis, kad patys tyriausi žmonės/ ar tiesiog kažkokie dalykai niekada nebūna populiauriausi/žinomiausi. Žinoma, egzistuoja išimtys, kurios gali eiti prieš sistemą, o ne jai tarnauti. 

Rolanai, aš suprantu, kad netiesiogiai Jus užgavau, nes šis swamis Jums imponuoja. Nuoširdžiai to nenorėjau padaryti. Tai Jūsų kelias, dėkoju už pasidalinimą. Aš tiesiog išsakiau savo nuomonę, kuri galbūt surezonuos su kažkieno abejonėmis ir kažkam padės rasti savo kelią. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Radhanatah Swami

09 Lie 2017, 16:02

Ta proga dar trumpai - apie žmonių suskaldymą. Rasė, lytis, socialinis sluoksnis, religija, pomėgiai ir t.t. Skaldyk ir valdyk. Tai veikia ne tik grubiai, bet juo labiau - subtiliai. 

Vaišnavai save linkę laikyti išskirtiniais, mat jie rimčiausiai praktikuoja, jų šventraščiai teisingiausi, seniausi, jų religinės organizacijos švariausios, jie Dievo vardą žino ir t.t. Tai yra tokia pati materiali iliuzija kaip ir bet kas kitas. Tiesa yra tuomet, kai virš to pakyli ir nebeskirstai, tik pats išgyveni ryšį su Dievu, kiek tavo švara gali leisti. Kol pirmoj vietoj bus skirstymas, tol švaros nebus. 

Taip, vaišnavai daug žinių gali turėti, bet natūraliai yra pasimaunama ir prasideda didžiavimasis, perdėtas pasitikėjimas aplinka ir t.t. Iš čia jau išplaukia atitinkama vieta manipuliacijai ir valdymui. 

Jeigu yra tokių, kurie vis dar tiki, jog šiai dienai šiai pasaulyje egzistuoja ganėtinai didelė organizacija, daranti pakankamai didelę įtaką žmonių sąmonei, ir ji nebus kontroliuojama, tai yra naivoka. 

Tai jautrios temos, ne dažnai išeina neutraliai draugiškai jomis bendrauti. Jei matysiu, kad tai tikrai kelia didžiulį nepasitenkinimą, kažką galvosiu. 

Visgi manau jog vaišnavų terpėje intelektualiausi žmonės taip pat turi ir daug dorybės. Intelektualiai mąstančių galima rasti ir kitur, bet tada Dievo sąvoka ten bus antraeilė. Užtai ir kalbu tai, ką kalbu :)
 
kriscia
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 20:14

Re: Radhanatah Swami

09 Lie 2017, 22:37

Labas Viliau, aš ir panašios nuomones buvau apie ISKCON. Labai daug neigiamos informacijos ir tas kitoniškumas ir uždarumas neigiamai veikia. Jau kuris laikas klausiausi Vilniaus Harė Krišnos šventyklos įrašų, jie labai objektyviai atsiliepia apie save, labai idomu klausytis. Šiandien pirmą kartą buvau šventinėje programoje, Viskas nuostabu , o prasadas dieviškas. Ir nors šventykla yra mieste, aš tiek prisikroviau energijos būdama tarp  bahtų. Nors pati gyvenu užmiestį ir  yra tas tuštumos jausmas, kai nera suprantančių žmonių. Tai viskas yra releatyvu.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Radhanatah Swami

09 Lie 2017, 22:47

Kristina, nuoširdžiai džiaugiuosi už Jus, labai svarbu atrasti savo vietą, rasti bendravimą, kuris įkvepia. Su ISCKON yra viskas gerai, tiesiog kaip ir daug kur šiame pasaulyje, pačios viršūnės visada gauna spaudimo iš pasaulio "elito" . Tai yra atskiri dalykai, dažniausiai mažai susiję su tuom, kas vyksta organizacijose apačioje :) 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Radhanatah Swami

10 Lie 2017, 12:59

Rolanai, aš suprantu, kad netiesiogiai Jus užgavau, nes šis swamis Jums imponuoja. Nuoširdžiai to nenorėjau padaryti. Tai Jūsų kelias, dėkoju už pasidalinimą. Aš tiesiog išsakiau savo nuomonę, kuri galbūt surezonuos su kažkieno abejonėmis ir kažkam padės rasti savo kelią. 
Nieko tu, Viliau, neuzgavai, tik parodei, koks esi.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Radhanatah Swami

10 Lie 2017, 16:03

Aidai, būtent toks ir esu - abstrakčiai abejojantis ir visada besistengiantis nesivelti į asmeniškumus. Jei kada mano abejonės priimamos asmeniškai - tai iš dalies mano kaltė, kad nesugebu jų tinkamai pateikti (nors vėlgi virtualioj erdvėj šimtu procentu to neįmanoma padaryti), iš dalies - kito asmens, priimančio tikrai neasmeninius dalykus asmeniškai...

O jei tikrai niekas neužsigavo - tai ir svarbiausia. :) Pilnatis gi, ramybės visiems :)
 
withoutnick
Site Admin
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 15:57

Re: Radhanatah Swami

10 Lie 2017, 16:25

Neturiu daug žinių nei apie ISKCON, nei apie šį žmogų, tai konkrečiai apie tai nekomentuosiu.

Tačiau, pasaulyje, bet kurioje srityje ir bet kokiu mastu bendravimui tarp žmonių yra būdingi šie bruožai. Jie ne mano sugalvoti :)
1) Individams apjungti į masę, komandą ar bet ką kitą, reikalingas lyderis (elitas)
2) Masių nuomonę / suvokimą formuoja elitas
3) Žmonių protas per silpnas kaskart apdoroti informaciją, todėl mes taikome stereotipus (šablonus). 
4) Kurdami savo nuomonę, remiamės jau turimais stereotipais (šablonais). 

Įsivaizduokime, kas nutinka, jeigu pirmoje stadijoje būna suformuojama neteisinga nuomonė ir stereotipas. Kadangi jis ateina iš elito, jis greitai pasklinda visuomenėje, kuri elitu paprastai tiki ir pasitiki. Tuomet daugelis jį pradeda taikyti tolesniems savo apmąstymams kaip atsvaros tašką. Tokiu būdu yra sukuriamas didelis kiekis klaidingos informacijos, nuomonių ir t.t. Gyvenime viskas dualu - kas nėra tiesa, tas yra melas. Kur melas, ten puiki vieta manipuliacijai, norimų reakcijų iššaukimui ir t.t. 

Bet kas iš to? 
Tiems, kas nori pasaulyje išlaikyti STATUS QUO, naudinga, jog egzistuotų daug diskusijų ant stereotipų pastatytų nuomonių lygmenyje. Žmonės gali susimušti dėl to, kokia mašina geresnė, kieno religija geresnė, galų gale, kieno tiesa teisingesnė. O visgi tikra tiesa 100% tiesa yra tik viena. Negali būti visiškai balta su trupučiu juodo, kaip ir negali būti visiškai švarus vanduo su truputėliu purvo. Taigi, mąstymui priimdami ne savo, o kitų įskiepytus stereotipus, mes pamirštame tuos, kurie dažnai pradeda jų formavimąsi visuomenėje. O jiems tai puikiausia galimybė išlaikyti viską taip, kaip yra. 

O tokius žmones, kurie kelia klausimus iš esmės, vadina "antisisteminiais", "marginalistais" ir visokiais kitokiais neigiamais vardais. Jie būna nemėgstami visuomenės, paprastai neturi draugų. O turbūt minėti, kiek kartų per istorija žmonija yra klydusi įvairiausiais klausimais, turbūt nereikia :) 

"Bhagavadgytoje rašoma, kad ją reikia priimti tokią, kokia ji yra, nes kitaip bandyti ją suvokti nėra prasmės". Čia man atrodo yra nemažas momentas. Jeigu žmogus ją pradeda analizuoti su visišku pasitikėjimu jau būdamas dvasiškai pažengęs ir su geresne intuicija, viskas tvarkoj. Bet jeigu statistinis žemės gyventojas, tik pradedantis savo, kelią paims šią knygą bei jos turinį aiškinančius žmones, ir tikės jais absoliučiai - jis bus mažų mažiausiai naivus. 

Mums neįmanoma visada mąstyti nuo nulio. Šablonai yra būtina mūsų mąstymo dalis. Tačiau faktas, kad laikas nuo laiko juos pergalvoti reikia. Kuo opesnes temas tie šablonai liečia, tuo labiau antisisteminis ir neigiamas tampi visuomenėje. Viskas šioje vietoje labai paprasta.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Radhanatah Swami

10 Lie 2017, 16:37

Dėkui, withoutnick, gera ir sisteminga informacija :)

Visgi dėl tiesos - net ji dažnai yra realiatyvi, o tai tik dar vienas įrankis manipuliacijai.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Radhanatah Swami

11 Lie 2017, 00:59

Bhagavad Gitoje nenoras ieskoti kitu asmenu trukumu minimas kaip labai gera savybe.
Kristus niekada konceptualiai nepriestaravo Rasto zinovams.
Budha neatsisake suvalgyti mesos kepsni, kai candala, nezinodamas, kad tai nedera, nuosirdziai ji pasiule.
Krisna sodindavo sau ant keliu demona Sisupala, kai sis buvo mazas.
 
withoutnick
Site Admin
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 15:57

Re: Radhanatah Swami

11 Lie 2017, 08:00

Visiškai sutinku - nenoras ieškoti kitų asmenų trūkumų - labai gera savybė. Vis dėlto, yra keletas momentų: 
1) Mes neturime tokios intuicijos, intelekto ir t.t., kad galėtume atlaikyti neigiamų energijų įtaką ir išlikti nesumėtyti. Bendrai tariant, žmogų lengva paklaidinti. 
2) Vienas dalykas yra nevertinti kitų žmonių, kitas nevertinti mokytojų, kurių žodžius, energiją mes priimame kaip teisingus. Pats Radhanatah Swami savo knygoje "Kelionė namo" rašo apie tai, kaip jam teko susidurti su daug įvairių mistikų Indijoje, kurių mokymus atmesdavo. Kadangi tobulų nėra, apie žmogaus mokymą daug gali spręsti iš jo paties kūno kalbos, akių ir t.t. Nevertinti čia jau nebeišeina. 

Problema yra tame, kad šiuo metu informacijos galime gauti daug ir bet kokios. Informacija savaime nebėra tokia vertybė kaip anksčiau. Vertybe tampa gebėjimas atsirinkti tai, kas iš tikrųjų yra tikra.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Radhanatah Swami

11 Lie 2017, 08:33

Bhagavad Gitoje nenoras ieskoti kitu asmenu trukumu minimas kaip labai gera savybe.
Kristus niekada konceptualiai nepriestaravo Rasto zinovams.
Budha neatsisake suvalgyti mesos kepsni, kai candala, nezinodamas, kad tai nedera, nuosirdziai ji pasiule.
Krisna sodindavo sau ant keliu demona Sisupala, kai sis buvo mazas.
Šiuo atveju asmuo buvo vertinamas kaip sistemos dalis. Sistemas vertinti yra būtina, nes kitu atveju su mumis darys, ką tik nori. O realiai ir daro:)
Mokėjmas neutraliai vertinti, neutraliai priimti ir naudotis tik intelektu, o ne emocijom, va čia yra vertybė. Norim ar nenorim, mes vis tik vertinam. Krišna prieš pasodindamas demoną ant kelių prieš tai tikrai įvertino, kad jis demonas. :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Radhanatah Swami

11 Lie 2017, 09:28

Pasirenkant religija ir dvasini mokytoja butina astriai mastyti, tai jau besirenkancio atsakomybe.
Pats zinau, kad Indijoje pilna pseudoswamiu ir pseudoguru.
Bet Krisnos samones bendrijoje tvarka juk yra. Ir laisve yra, juk ten niekas nieko neprievartauja del pasirinkimu. Stai Damodara Pandit das puikus bhaktas, o dvasinio mokytojo atsisake be problemu.Ir tai Damodara Pandit das problema, nes jis nebuvo ortodoksiskas, per daug ivairiu skirtingu praktiku uzsimane.
Taigi, cia vienas dalykas.
O antras dalykas yra pletkai. Jus sakote einate pries sistema. Juokinga, nes tos sistemos pletkai jus valdo. Esat bendrave su Radhanatah? Ne. Youtube siukslyne radot pletku ir tikit. Tai kur cia jusu kritinis mastymas? Teisingai Rolanas sako - darbai kalba uz ji.
O as pats? Jei noreciau, drasiai tapciau Radhanatah mokiniu. Ir kuom jis gali man pakenkti? Juk jau apsiskaites esu ir zinau, kokia turi buti dvasine praktika. Pradetu nesamones daryti iseinu ir tiek. Va tiek cia ir problemu.
Krisna vertino demona kai kazkokios sistemos dali?  :lol: Idomi hipoteze.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Radhanatah Swami

11 Lie 2017, 17:19

Aidai, Jūs aiškiai esate nusistatę rėmus, kurių ribos tikrai neperžengsite. Tai Jūsų pasirinkimas. 

Aš tiesiog noriu kokybiškai pabendrauti, padiskutuoti. 
Krisna vertino demona kai kazkokios sistemos dali? Idomi hipoteze.
Ir vėl manęs nesupratote. Rimtai, kartais net sunku kiekvieną dalyką atskirai minėti... Kur aš taip rašiau? Turėjau galvoje, kad Krišna prieš pasodindamas demoną ant kelių, negalvojo, kad jis šventasis. Gal Dievui ir nereikia vertinti, jis žino. Bet esmė, kad suvokiant kažkokius negerus dalykus, kartais nėra prasmės būti principingam - visada reikia elgtis išmintingai. Kiekvienas pasirenka savo išmintį, ar viskuom tikėti, ar kažkuom visai netikėti, ar dar kažką. Jūs turite savo pasirinkimą, aš savo. 

Kažkam pletkai, kad pinigai iš oro spausdinami, kad FED priklauso privatiems asmenims, kad Holivude pedofilija ir t.t. ir panašiai. 


Tema išsemta. :)
 
Rolanas
Pranešimai: 22
Užsiregistravo: 22 Lap 2016, 07:43

Re: Radhanatah Swami

22 Lie 2017, 12:34

Smagu matyti daug skirtingu pasisakymu. Tai normalu. Keikvianas is musu patys pasirenkam savo kelia. Tam mes randam idealus su ivairiais ziniu saltiniai. Toks yra tobulejimo procesas. Mes privalo likti ieskojime ir dalintis tuo ka randam. Jug gi keikvieno forumo tikslas tiesiog noras pasidalinti, kazkam padeti, pasikeisti gauta patirtimi, galu gale susiburti. 
Manau kad nei siame nei kitame forume neisvengsim nuomoniu susikirtimu bet tai normalu. 
Linkiu visiem tiesiog atsirinkti tai kas artima kas aktualu pagal keikvieno asmenini samoningumo lygi. O pajutimas kas teisinga ateis is vidaus. 
As nepriestarauju Viliaus nuomonei apie tam tikrus vadinamus sviesuolius. Taip be abejo keikvienas yra kazkur isipainiojes, bet mano nuomone tai netruktdo tiesiog atsiringti ka tu nori is to zmogaus ismokti. 
Idomi diskusija ir manau butu dar idomiau suzinozi kokiais idealai seka kiti forumo dalyviai?
Su Dievu! 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Radhanatah Swami

22 Lie 2017, 15:24

As nepriestarauju Viliaus nuomonei apie tam tikrus vadinamus sviesuolius. Taip be abejo keikvienas yra kazkur isipainiojes, bet mano nuomone tai netruktdo tiesiog atsiringti ka tu nori is to zmogaus ismokti.
Be abejo, Rolanai. Galima ir reikia atsirinkti, apie tai ir kalba buvo. Atsirinkimas turi vykti ne ieškant neigiamų dalykų, o pasimokant teigiamų, kurių galima rasti pas kiekvieną.

Dažniausiai bet koks kategoriškas pasisakymas nubraukia iškart pusę tiesos. Čia yra visatos reliatyvumo dėsnis, kurį visada pajausti trukdo ydos, ego, žinių neturėjimas. Tuo naudojasi taip vadinamas "elitas" skaldydamas žmones ir juos valdydamas. Gintaraska šiame forume pasako daug tiesos apie savęs pajautimą iš vidaus. Ne taip svarbu, ar tai Paramatma, ar maža jos pasireiškimo dalis - į ją reikia atsižvelgti. Kiti nesutinka - mat be šventraščių dogmų iškart pasiklysi. O išties tiesa taip gražiai slypi maždaug per vidurį :) Kitaip ir būti negali - jei visi taip lengvai ją surastų - būtų gerokai per lengva, dvasinis kelias neužtruktų... O elitui labai paranku, kai žmonės kategoriškai stovi abiejose barikadų pusėse, o tiesa per vidurį :D

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 10 ir 0 svečių