Puslapis 11

vitaminai

Parašytas: 23 Lie 2017, 11:05
devi da
Kokia jūsų nuomonė apie vitaminus papildą - cinkas + varis ;  B12 ? teko skaityti kai jų yra trūkumas nelieka apsaugos nuo visokių toksinų teršalų kurie patenka į mūsų organizmą nu čia nemediciniškai parašiau ...bet jeigu galite papildykite ar tai tiesa? teigiama kad praktiškai visiems trūksta skaičiau kad kale žiediniuose kopūstuose daug šių vitaminų.... 

geros kloties visiems 

Re: vitaminai

Parašytas: 25 Lie 2017, 08:52
Vilius
Nuomonės apie vitaminus ir mikroelementus yra labai labai įvairios. Turbūt nesuklysiu pasakęs, kad dauguma žmonių juos vartoja tikėdamiesi geresnės sveikatos ir energijos, tačiau efektas dažniausiai trunka tik tą laiką, kol tęsėsi tikėjimas. Sveikata ir energija pirmiausia yra psichinėje sveikatoje.

Žinoma, esant dideliems vitaminų ir mikroelementų trūkumams, sveikata išties sušlubuoja, gali išsivystyti ligos, bet dažniausiai tokie požymiai jau būna akivaizdūs.

Mano rekomendacija būtų stengtis maitintis kuo sveikiau, nebijoti pavartoti ir jūros druskos (jei nėra problemų su kraujo spaudimu) ir retkarčiais galima nusipirkti gerų, kokybiškų vitaminų: kad ir to paties cinko, vario, magnio ir t.t. G Tą padaryti nėra lengva, nes apgaulės ir manipuliacijos apstu. Vegetarams ne pro šalį pavartot B12, tą patvirtina tiek populiarieji mokslininkai, tiek tie, kurie gilinasi giliai. Aišku, geriausiai išsitirti kraują ir sužinoti, kokių elementų trūksta.

Dar rekomenduoju gerti linų sėmenų aliejų. Kaip yra kažkas pasakęs - lengviausias būdas paprastai ir ženkliai pagerinti mitybą - pradėti vartoti šį aliejų. :)

Re: vitaminai

Parašytas: 25 Lie 2017, 13:40
devi da
Dėkoju labai. už patarimus. O B12 tai leidžiami vaistinėje pirkti???? kaip manote?

Re: vitaminai

Parašytas: 25 Lie 2017, 15:00
Vilius
Aš nežinau, ką patartų specialistai, bet aš , kaip nemėgstantis visokių tyrimų, testų ir apskritai gydytojų, tiesiog vartočiau kokybišką geriamą B12 formą. Perdozuoti šio vitamino beveik neįmanoma. Nors darytis tyrimus, aišku, yra geriau :) Pasidarius tyrimą, ilgalaikis vegetaras gali būti gyvas pavyzdys, ar tikrai mėsos atsisakymas dažnai lemia nepakankamą B12 kiekį organizme, nes šio vitamino atsargų užtenka keleriems metams.

Čia visai neblogas straipnis: http://sveikatossaltinis.blogas.lt/vitamino-b12-trukumas-ir-kaip-jo-isvengti-790.html

Re: vitaminai

Parašytas: 31 Lie 2017, 00:36
Tadas
Vitamino b12 yra suriuose, jogurte apskritai piene :) yra spirulinoje dar :)

Re: vitaminai

Parašytas: 31 Lie 2017, 13:44
Vilius
Vitamino b12 yra suriuose, jogurte apskritai piene Paveikslėlis yra spirulinoje dar Paveikslėlis
Taip, dėl to  B12 rūpintis ypač aktualu veganams. Pieno produktuose yra B12, bet ar dėl didelio apdorojimo, ar dar dėl kažko yra manoma, kad jo pasisavinimas yra sunkesnis nei iš mėsos. :) Kiek čia tiesos, labai sunku pasakyti.

Re: vitaminai

Parašytas: 05 Rgs 2017, 12:34
cowbell
Dėkoju labai. už patarimus. O B12 tai leidžiami vaistinėje pirkti???? kaip manote?
Kadangi pats ne karta turejes bedu su B12 trukumu, jei pirkti Lietuvoj is vaistines, tai tik leidziama neurorubina, parduoda be jokiu receptu. Bet jeigu kazkokiu konkreciu simptomu nejauciate tai gal ir nelabai verta.

Re: vitaminai

Parašytas: 12 Lap 2018, 20:38
vitas.minas
As geriu vitaminus, nors dabar pradejau skaitinetis, tai tikrai yra visokiu nuomoniu, taciau jei "tampo" aki nemanau kad dar kazkas be megnio gali padeti.. Jie dar nezinot neblogas saitas isigyti vitaminu -  https://www.vitaminai.lt/katalogas/vitaminai/ lengva ir issirinkti