Aurelija
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 13 Lap 2016, 21:07

Papildai naturamedica

16 Sau 2017, 21:52

Išgirdau Dhanandžajos pr rekomendaciją apie naturamedica.lt papildus ir pabandžiau pati. Tai jau po mėnesio pajutau tikrą efektą, nesitikėjau, nes apskritai esu skeptiškai nusiteikusi prieš visokius papildus, bet šie man veikia. Gal dar kas išbandėte? :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Papildai naturamedica

17 Sau 2017, 19:30

Turbūt pakankamai kokybiški papildai. Bet:

1. Kaina Lietuvoje užkelta. Pigiau už užsienio pirkti. Kaina kai kurių iherb.com apie dvigubai pigesnė (taigi lietuvoje tipiškas lietuviškas antkainis bent 200%:) ), net su siuntimu išeina daug pigiau.
2. Yra tikrai kokybiškų pigesnių alternatyvų, be priedų ir t.t. Bent jau kai kurių mineralų - tai tikrai.
3. Ne visada žmogui trūksta visų mineralų, o kai kurių perdozavimas gali būti pavojingas. Kaip pavyzdį duosiu apie vitaminus - aš net dusyk esu šiek tiek perdozavęs vitamino D, nors vartojau tokiom dozėm, kuriomis oficialiai neįmanoma perdozuot. Po to pradėjau ieškot daug informacijos ir radau, kad tai tikrai yra tikėtina. Taip kad negalima pilnai pasitikėt oficialia info. O kad perdozavau - 99 procentai, dukart įvyko tas pats šalutinis poveikis, kuris truko kelias savaites:) Beje, perdozavimas greičiausiai parodė, kad man to vitamino D turbūt visai netrūko, nors spaudoje rašoma, kaip jo visiems trūksta:)
4. Geriausiai gauti mineralus su maistu ir panašiai, pavyzdžiui, gerti įvairius aliejus. Žinoma, kai kada galima ir reikia ir mineralų, bet gerti išsyk visus man neatrodo pats geriausias pasirinkimas. Nebent kokį mėnesį per metus, jei neatsiranda pašalinio poveikio.

Beje, papildai dauguma veikia. Nebent mineralo forma tokia, kad labai prastai įsisavinama, dažniausiai tai patys pigiausi būna, bet kiekvienu atveju rekomenduočiau pasidomėt. Bet čia vėlgi, įsisavinimas ir forma gali skirtis nuo begalės dalykų, net kraujo grupės. :) Aš per savo bandymus esu perdozavęs cinko, gėriau per daug, norėdamas sustiprinti imunitetą - jaučiau virusą puolant:) Nepamenu cinko formos, bet nebuvo iš tų pačių brangiausių ir geriausiai įsisavinamų. Taip kad veikia net vidutiniški papildai, bet Lietuvoje kartais būna išvis prastų su minimaliom dozėm, tai reikia domėtis:)

Aurelija, ką vartojote ir ką konkrečiai pajutote? :)
 
Natura|Medica
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 18 Sau 2017, 22:36

Re: Papildai naturamedica

18 Sau 2017, 22:54

Dėkojame Aurelijai už gerą žodį ir tikimės, kad ir kitiems žmonėms taip gerai pasitarnavo mūsų papildai.

Viliau,
Jūsų įžvalgos dalinai teisingos, tačiau nevisiškai. Norėtume paaiškinti:
1. Kodėl kaina užkelta. Ji neužkelta. Pirmiausia dėl didelių mokesčių, kurie siekia 56% nuo savikainos importuojant maisto papildus iš JAV. Kitas aspektas, kad tik JAV piliečiai gali įsigyti iš iHerb.com svetainės, o bandant įsigyti iš kitų svetainių jei sutiks siųsti į Lietuva, gausis vistiek brangiau, nei įsigyti pas mus, nes jus muitinėje apmokestins 13% importo mokesčiu bei 21% PVM. Tą žmonės dažnai pamiršta pasiskaičiuoti.
2.Alternatyvų yra tik iš dalies, nes būna tik keli mineralai, tačiau visų 72 joninės formos mineralų, saugiomis dozėmis suderintų sinergiškai viename kristale jūs negausite niekur.  O dėja, bet jie yra būtini mūsų organizmui visi iki vieno. O vartoti tik kai kuriuos mineralus yra žalinga, nes vieno mineralo perteklius iššaukia kito mineralo disbalansą, todėl mineralų junginiai turi būti vartojami visi kartu, tam, kad nekiltų disbalansas organizme. 
3.Mineralų neperdozuosite, pirma, tai paprasčiausiai jų labai trūksta ir jie labai greitai mūsų organizmo išnaudojami, na, o blogiausia kas gali nutikti perdozavus mineralų, palaisvėti viduriai, bet susirgti niekaip nesusirgsite. Kodėl duodate pavyzdį su vitaminais argumentuodami prieš mineralų vartojimą? Čia nėra viena ir ta pati medžiaga. Vitaminai gali būti pavojingi, nemaišykite jų su mineralais. 
4.Teisingai, geriausia gauti su maistu tuos pačius joninius mineralus, tačiau dėl prastos maisto kokybės mineralai yra praktiškai išnykę iš prekybos centruose esančio maisto atsargų ir parduodamu mums. Visus mineralus gauti yra labai svarbu, nes kaip ir minėjau turi buti sinergija ir balansas mineralu vartojime. Todel remiantis mokslu, reikia daryti priesingai nei jūs sakote. Reikia gerti 72 mineralus kartu, viename junginyje, taip yra pasiekiamas iki 99% įsisavinimas i ląsteles. Ir atminkite, perdozuoti 72 joninių mineralų nepavyks niekaip, čia tas pats kas sakyti, kad galima būtų perdozuoti namie užaugintų daržovių, nuo per didelio kiekio irgi palaisvėtų viduriai.

Nežinau kiek jūs susipažinęs su mineralų forma, tačiau panašu, kad kažką girdėjote. Mineralai gali buti 4 formų. Joninė (pati smulkiausia ir geriausia forma identiška maiste esančiam, sausa liekana smulkios molekulės kristalas). Koloidinė (skysta, tačiau stambi molekulė, o sausa liekana dujos), Molžemio mineralas ( sausa liekana dumblas), iškastinis mineralas arba kitaip dar vadinamas susintetintas mineralas (stambiausia molekulė, ją turi organizmas skaidyti virškinimo procese, panaudojant vidinius mineralų resursus - dažnai iššaukiamas disbalansas)
Tad labai atsirinkite ką vartojate, jei dar kiltu klausimu mielai atsakysime.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Papildai naturamedica

19 Sau 2017, 08:58

Aš suprantu, kad tai Jūsų verslas ir nenoriu kaišioti pagalių į ratus:) Taip pat suprantu, kad Jums mokesčiai egzistuoja, tačiau paprastam pirkėjui, perkančiam iš Iherb ir neviršijančiam kažkur 22 eurų, mokesčių nėra: nei PVM, nei muito. Bent jau visiems kitiems papildams, kuriuos esu pirkęs iš iherb.com. Taigi jei Iherb'e papildas kainuoja 14 eurų, tai jo savikaina spėčiau bus apie 7 eurus (galbūt už tokią Jūs ir negaunat), o pas Jumis jau kainuoja virš 30 eurų. Nesivelsiu į svetimų pinigų skaičiavimus, kas gaudosi, tas supras. Iš esmės tokia rinka, Lietuvoje mažesnių antkainių beveik nebūna,  aš tik sakau, kad žmonėms yra alternatyvų.

Mineralų/mikroelementų taip pat galima perdozuoti ir ne visi yra greitai išnaudojami kaip magnis. Visgi pasidomėjęs, Jūsų papildų atveju manau, kad perdozavimas mažai tikėtinas. Neradau visų 72 mineralų kiekių dozėje. Turint galvoje, kad šiandien daugumos mikroelementų vartojimo kiekis yra neapibrėžtas (turiu galvoje tų, kurių reikia ypač mažais kiekiais), nemanau, kad gamintojas rizikuotų. Greičiausiai dozės yra labai labai mažos. Pvz, radau jog Jūsų papilduose boro yra 370 mikrogramų, kai įvairias duomenimis žmogui galima nuo 1 iki 10 miligramo per dieną. Galimai kiti mikroelementai yra dar mažesnėm dozėm.  Tai yra gerai, jei yra kažko trūkumas, bet tiksliai nežinoma kokio mikroelemento- organizmas nors dalinai be didesnės žalos pasipildo. Kita vertus, kai yra išties didelis trūkumas, tokiom dozėm vargiai ką padarysi. Ar aš neteisus čia?:)

Ir išvis kyla klausimas, jei gauni 1-3 procentus dienos normos mikroelementų , ar išties mes su maistu negalime gauti tokios mažos dozės. Kiek ir kada yra verta vartoti.Ar neužteka vartoti jūros druską? Jos vartojimas irgi mitais apipintas. Įdomu ir subtilu čia viskas, bet čia tik mano nuomone, kažkiek pagrįsta skaičiais. :)

Kitas dalykas, kad kai kurių mikroelementų reikalingumo svarba vis dar nėra oficialiai iki galo ištirta.

Apskritai visiems linkiu ir geros prekybos, ir geros sveikatos:) Tikrai nesakau, kad papildai blogi,  kiekvienas atsirinks pagal save.
 
Aurelija
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 13 Lap 2016, 21:07

Re: Papildai naturamedica

19 Sau 2017, 18:32

Viliau, aš susilaikysiu nuo diskusijos, bet man asmeniškai padaugėjo energijos, geresnė koncentracija ir nustojo slinkti plaukai. Maitinu mažylį, miegu mažai, dar ir dirbu, bet va jėgų visam tam, tame tarpe ir dvasinei praktikai, tikrai padaugėjo. Tai džiaugiuosi tuo, nors ir sakau, buvau skeptiška visokių papildų klausimu.:) o vartoju Concentrace
Paskutinį kartą redagavo 1 Aurelija. Iš viso redaguota 19 kartus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Papildai naturamedica

19 Sau 2017, 19:05

Aurelija, visa tai galėjo būti elementariai nuo magnio trūkumo, kuris yra bene pagrindinis ir greičiausiai išeikvojamas mineralas.

Čia būtų galima daug diskutuot ir analizuot. Aš pats vartoju magnį ir tikrai pajaučiu pagerėjimą. Viskas dėl mūsų streso gyvenime, nes jo metu magnis greit sunaudojamas. Bet geriausiai žmogus jaučiasi, kai yra laimingas iš vidaus. Tada nei organizmo resursai yra naudojami, nei eikvojami per daug mineralai.

Kitas filosofinis dalykas, grynai filosofinis, nepriimkit niekas asmeniškai: mokam per 30 eurų už papildus, kurių savikaina yra keli eurai.  Susideda gamintojo pelno marža, keli tarpininkautojai, keliskart sumokami mokesčiai, muitai ir t.t. Kai viską išties tikrai galime/galėtume gauti iš gamtos, su maistu, druska ir panašiai... O dar pridėkim plastikines pakuotes, kurios teršia aplinką. Kiek bereikalingo darbo. Bet čia kita - filosofinė tema :)
 
Aurelija
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 13 Lap 2016, 21:07

Re: Papildai naturamedica

19 Sau 2017, 19:18

Na, magnį esu gėrusi, bet nejaučiau jokio poveikio.. Viliau, tikrai turite gerų minčių, aš nesu tiek apsiskaičiusi šiuo klausimu, tad ir susirinkti visų medžiagų be papildų matyt nesugebu, nors mitybą labai prižiūriu. 
 
Vartotojo avataras
cowbell
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 13 Lap 2016, 14:36

Re: Papildai naturamedica

20 Sau 2017, 18:02

Viliau, as irgi esu sveikai skeptiskas apie visus tuos joninius, koloidinius ir pan. mineralus :) Labai sunku suprasti, kiek cia yra abrakadabra, o kiek mokslu pagrista... Man atrodo geriau tuos mineralus gaut vartojant biciu/pusu ziedadulkes, shilajit'a ir kitus naturalius saltinius.

Beje, su kokiais simptomais susidurei del per didelio kiekio vit. D?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Papildai naturamedica

20 Sau 2017, 18:26

Cowbell, svaigo - sukosi galva:) kartais lyg ir nieko - eini, bet truputį į šonus nešioja:D Nėra labai malonus jausmas,o jei dar kur aukščiau pasilipęs dirbi:)
Dar kamavo raugulys, atrodė, kad skrandyje nuolat yra oro.
Ir dar vienas nemalonus labai simptomas -  sausos, skaudančios, šviesos bijančios akys.

Vartojau kokybišką vitaminą D dozėm, kurios neva labai saugios. :) Žmona darbe gauna tų vitaminų, tai išbandžiau:))
 
Vartotojo avataras
cowbell
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 13 Lap 2016, 14:36

Re: Papildai naturamedica

21 Sau 2017, 09:49

Tai gal dar soliariumuose lankaisi, kad sugebejai perdozuot vitamino D? :)) Juokauju.

Kad perdozuot sio vitamino, reik gerokai pasistengt, vartot po 50 000 IU ir daugiau per diena ilga laika, na bet gal pas tave geri rezervai jau buvo organizme. Ir siaip, realiai tai net ne vitaminas, o hormonas, todel tikrai reik atsargiai su juo.

Krishna Bhagavat-Gitoj gi sako, "Kas valgo per daug ar per mazai, kas miega per ilgai ar per mazai, kas vartoja vitamino D per daug ar per mazai, tas negali but jogas" :D Visame kame turi but balansas :)
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Papildai naturamedica

21 Sau 2017, 13:48

Norėčiau pamėginti šiuos papildus, nes ir apskritai nenumoju ranka į vitaminus. Todėl kad magnio trūksta, b grupės vitaminų trūksta, kalio trūksta - todėl kad iš maisto negaunu reikiamų kiekių. Ir esu už verslą, kad jeigu teikiama paslauga ir ji patogi, tai kodėl gi to nepalaikyti? Aišku, kalbant apie vitaminus išsyk reikia įveikti du demonus: farmacijos fobiją ir piramidės fobiją. Na  ir trečią fobiją, kad jeigu kažkas neuždrausta, reiškiasi -galima, kas kalbant apie mažai girdėtus deguoninius papildus, ar transferfaktorius ar dar kažkokias valančias arbatas - ne viena istorija pasakoja apie sugadintus skrandžius. Žodžiu atsargumas nepamaišo renkantis, kaip sakau, baubai net trys.

Dabar dėl mineralų. Man kliūva terminologija, kadangi esu byškį chemikas. Chemijoje yra neorganinės ir organinės medžiagos. Visos jos gali būti kietos (kristalinės), skystos ir dujinės agregatinės būsenos, plius dar plazminės. Mineralais lietuvių kalboje labiau vadinami visokie agatai, lauko špatai, kuriuos tiria mineralogija. Verčiant iš anglų kalbos, man rodos nėra teisinga "praturtinti mineralais", nes praturtinama mineralinėmis medžiagomis, bet paties mineralo jums nepavyks pagraužti - truputį per silpni dantys :D 
Kitas dalykas dėl mineralinių medžiagų būvio - joninė, koloidinė, kietoji (sausoji). Paprasčiausia valgomoji druska arba soda savo esme yra mineralai. Joninė būsena turima mintyje - tirpi vandenyje, kadangi mineralinės medžiagos tirpsta vandenyje, skildamos į jonus - katijonus+ ir anijonus-. Taigi valgomoji druska yra joninis mineralas, nes tada, kai ji ištirpsta ant liežuvio ar vandenyje jaučiame sūrumą. Todėl sakydami joniniai mineralai, tiesiog sakykime - tirpūs. Kaip kad nesakome ant Borjomi ar Vytauto mineralinio vandens - joniniai mineralų tirpalai :) 

Savo ruožtu, kiek ragavau koloidų chemijos... VISI jonai vandens tirpale formuoja savotiškas miceles, kadangi turi teigiamą ir neigiamą krūvį. Susiformavus micelėms, jau tinka apibrėžimas koloidinio tirpalo. Koloidiniams tirpalams jau taikomi kitokie kriterijai - tai emulsijos ir suspensijos, geliai, zoliai. Čia svarbu dalelių dydis skystyje - šiuo atveju mineralinių druskų. Vadinasi, jeigu sakoma kad mineralas bus joninio pavidalo - tirpus vandenyje, koloidas - kad mažai tirpus vandenyje, tačiau gerai tirpstantis riebaluose, (amino)rūgštyse, skrandžio sultyse ir panašiai.
Kam taip sudėtingai nelietuviškai rašyti? :) 

O Vilius rašo RPM (rekomenduojama boro paros norma) 1 miligramas, kai papilduose jo yra 370 mikrogramų. Magnio - 400 miligramų. Skirtumas tarp mili ir mikro yra vienas nulis. Mili atitinka šimtąją dalį, mikro - tūkstantąją. Vadinasi 1 miligramo boro RPM ištransliuojama kaip 0,370 miligramo esančio papilduose. 

Na, ir dar. Lietuvių kalboje vėlgi, bentjauman, neįprasta skaityti kad mineralai, kai kalbame apie mikroelementus. Mikroelementai - mažos mineralų dozės, t.y. tas pats Magnis, Calcis, Boras, Manganas, Natris, Kalis.

Atsiprašau, jei skamba griežtai, kategoriškai. Galiu pasigirti, kad pats vartoju įvairius papildus, konkrečių neturiu pasirinkęs, ką randu vaistinėse. Kaip kada TheraM, Magnį su B vitaminu, Mens Power, tad nenoriu supeikti Natura/Medica atvirkščiai, noriu palinkėti, kad jie taptų prieinami kuo daugiau žmonių! :) 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Papildai naturamedica

21 Sau 2017, 14:00

Vydai, mikrogramas ir miligramas skiriasi 3 nuliais, ne vienu. :) https://lt.wikipedia.org/wiki/Kilogramas . Mikro yra milijoninė dalis, mli - tūkstantinė.

O šiaip taip, Vydai, daug tiesos parašei apie joninius tirpalus ir mineralus. Man pirmiausia būtent ir kliūna žodelis "joninis" tuose papilduose:)

Tai matyt daugiau rinkodarinis dalykas:)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Papildai naturamedica

21 Sau 2017, 14:15

O kalbant apie verslą, tai aš nepavadinčiau tuom tvariu verslu, kai galutinė kaina vartotojui gaunasi minimum 5x savikainos. Taip, tai smulkus verslas ir jį reikia skatinti, bet čia yra daug daug niuansų, plati plati tema:) bet apskritai ši situacija Lietuvoje nėra normali. Kalbu apskritai apie visumą Lietuvos rinkoje. Bet žmonės pilnai nesuvokia, kaip jie patys lemia tvarios rinkos susidarymą, tokiais žmonėm yra lengva manipuliuoti. Bet žinoma, ne smulkus verslas išderino tą ekonomiką, toks smulkus verslas yra natūrali išderintos rinkos pasekmė.

Apskritai kiekvienas priimam sau atrodantį teisingą sprendimą, bet šiuo atveju tam reikia ir cheminių/medicininių žinių, savo kūno pajautimo. Jei nesigaudai, tai pilna galimybių įsigyti kelis gramus cukraus už 10 eurų. Turiu galvoje homeopatiją. Panašiai ir su papildais, vandenyje ištirpinti ir įgavę joninę formą elementai kuo puikiausiai yra įsisavinami. Pvz, google galima lengvai rasti, kad magnio citratas yra kelis kartus geriau įsisavinimas nei magnio oksidas. Galbūt kažkas vartoja pastarąjį, kuris šiek tiek pigesnis, ir negauna rezultatų.

Dabar dėl Natura medica papildų, ten dauguma atveju dominuoja magnis ir dar keletas, o visi kiti elementai mažytėmis dozėmis. Man išvis net keista, kaip nėra sudėties visų elementų, matyt dozės yra ypač mažos, kad net nėra, ką rašyti:) tai atbaidytų pirkėjus. O šiaip aš neabejoju, kad šiuose papilduose esantis magnis puikiai įsisavinimas:)

Aš tiesiog sudedu akcentus ant tam tikrų vietų. Čia grynai Kalijūginė situacija, kai mes priversti plaukioti informacijos jūroje, bet žinių nėra, nes realiai kiekvienas nori manipuliuoti ir gauti sau naudos. :) Absoliutinė tiesa yra antraeile - trečiaeilė arba išvis nereikalinga. Niekam netaikau asmeniškai, tiesiog taip aš matau visumą:)

Žinoma, kita vertus, papildai pakankamai kokybiški, moki pinigus ir viskas. :) Čia mano bėda - tiesos ieškot:)
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Papildai naturamedica

21 Sau 2017, 17:51

Gerai Viliau, kad pataisei. Susimaišė nuliai. Nemačiau tos pakuotės sudėties, bet jeigu rašo mg, tai ir bus miligramai. Gerai kad pataisei :)
Dėl tų visų kainų ir antkainių, tai čia Viliau man rodos yra asmeninės bėdos. Kaip kompiuteristas, programuotojas puikiai supranti kaip vyksta tas verslo procesas, užsakymo atlikimas, siuntimas. Kiekvienas tą gali pasidaryti ir kur kas pigiau :) Bet tarkim neįvertini, kad gamyba yra viena, pardavimas yra kita. Ekonomistai išveda, jog pagaminti gaminį, sukurti produktą tėra 40% viso darbo. Likusi dalis tenka gebėjimui parduoti, pirkėjo paieškai. Tad kas geriau supranta, kaip atliekami užsakymai, Viliau? O kai pallygini su kur kas sudėtingesnėmis ir laikui imliomis IT užduotimis ir atlygiu už tai.. Tai.. Čia, manau, nereiktų vertinti iš savo bokšto, kad tarkim savaitės darbas kainuoja tiek, kiek penkių vitaminų antkainis... Tik kaip pavyzdys. Todėl kad neįvertinama kiti aspektai - užsakymo laikas, per kiek laiko atsiunčiami vitaminai į Lietuvą, sumokami mokesčiai, na ir tas, kad verslo pinigai, jeigu jie įšaldyti prekėse, taip pat kainuoja negautomis pajamomis. Aš gal čia savotiškai išteisinu Natura/Medica, bet tokia realija. Kainuoja laikas, kainuoja pinigai, na, o pati idėja turi nešti pelną - antraip kokia prasmė eikvoti savo santaupas :) beje, esu laikęs rankose šampūno buteliuką, kurio kaina 200 eurų užž 50 ml. Ebay toks nekainuoja 80 usd ir nieko, nenumiriau :D ta prasme nepirkau, bet ir apsiėjau be to!
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Papildai naturamedica

21 Sau 2017, 18:09

Vydai, nesu programuotojas, bet versle šiek tiek gaudausi:)

Aš suprantu, kad viskas kainuoja. Bet , Vydai, turbūt neturėjai laiko perskaityt "Dvasinės ekonomikos" , tikrai rekomenduoju:) Ten puikiai aprašoma, kas yra dorovės ekonomika ir kad begalė specialybių išties yra tuščios, tai yra nesukuria jokios realios pridėtinės vertės. Taip ir čia - administracija, reklama ir visa kita - tai nesukuria pridėtinės vertės, o į kainą įsiskaičiuoja. Idealiu atveju, idealioje valstybėje - tai yra absoliutus laiko švaistymas. Bet čia teorija, nesusijusi su dabartinėm realijom.

Kalbant apie dabartinę ekonomiką, tai Lietuvoje papildai, drabužiai ir daugybė prekių kainuoja brangiau nei užsienyje, kur atlyginimai daug didesni. Kaip taip gali būti?
 
Akropolyje brangu, nes milžiniškos monopolinės nuomos kainos + prekybos kartelis. Tokiu būdu kainos užkyla ir smulkiam versle. Įsisukę smulkūs prekiautojai uždirba 5-10 kartus daugiau už vidutinį atlyginimą. (tą tikrai žinau)  Tai yra absoliučiai nenormali situacija, skurdinanti mažiausiai uždirbančius ir priverčiančius žmones pirkti užsienyje ir taip ištraukti pinigus iš valstybės. Tai nėra tvari ekonomika, ji neturi ateities, neturi ir tokia valstybė. Bet sakau, čia ne tik smulkus verslas kaltas, čia pasekmė neegzistuojančios rinkos. Tame absolučiai absoliučiai nėra nieko normalaus. :) Smulkūs prekiautojaii tiesiog naudojasi esama padėtimi, plius tokioj šaly kaip Lietuva negali būti tikras dėl ateities  - norima ateitį užsitikrinti ir t.t. Kompleksiniai dalykai susideda, nes mūsų valstybė stipriai serga.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Papildai naturamedica

21 Sau 2017, 23:02

Teisingai pastebėjai, kad "Dvasinės ekonomikos" dar neskaičiau :) Visgi. Ar gali toji knyga būti vadovėlis vien tik kuriuo reikia vadovautis? Kita vertus, jeigu įvardinant piniginių santykių opas, tai čia vargiai ar tu, ar aš, ar mes kažką galime pakeisti. Ta prasme galime, bet ar tokia kažkurio iš mūsų gyvenimo misija?
Dėl kainų lygio kiek kas kur kainuoja nedaug galiu argumentuoti, kadangi už Lietuvos sienos seniai buvau iškišęs nosį. Galiu lyginti kainas tik iš emigrantų kalbų ir pasakojimų. Bet pas mum kainų lygį diktuoja pats žinai kas - didieji prekybos tinklai ir bankai. Tokia praktika, kai gamintojas verčiamas piginti sąnaudas, kad patiektų produktą, iš kurio tik pavadinimas, gudrauja su gramais ir litrais - jug ne vien gamintojo godumas čia pasireiškia, kai už šiandien pirktą obuolį ar varškės pokelį, gamintojas pinigus atgauna tik po 90 dienų, jeigu neatskaito "neprivalomo" marketinginio, lentynos, reklamos leidinio ar dar kokio "kasos" mokesčio ar vėlavimo. O liūdniausia, kad žmonės, gamindami, stengdamiesi, eksportuodami prekes ir importuodami valiutą už savo darbą, didžiąją dalį palieka tiems, kurie tuos pinigus išveža iš Lietuvos į motinines kompanijas, įmones, bankus ar tiesiog ofšorines kompanijas. Tai kaip gali šalis būti turtinga, kai jos pinigai žmonių kvailumo dėka iškeliauja iš šalies? Liktų jie cirkuliuoti viduje, gal kažkas ir keistųsi, o dabar tų pinigų trūksta. Ir kalbame ne apie juokingus 100 Seimo narių išlaikymo kelis milijonus, o apie milijardus BVP pyrage. Centas prie cento, kap sakoma.
Bet vediniuose raštuose ir parašyta, kad Kali amžiuje nebus teisybės - valstybės mokesčiai bus dideli, neteisingi, žmonės skurs ir bus prasiskolinę.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Papildai naturamedica

22 Sau 2017, 09:35

Vydai, ne knyga reikia vadovautis, o sveiku protu ir teisingumu:) Bet toje knygoje puikiai viskas yra išdėstoma, pateikta kaip ant lėkštutės. Praktiškai neįmanoma ginčytis su tomis tiesomis, nebent žmogaus pažiūros yra siauros ir egocentristinės. Pavyzdžiui, šiandien yra diegiamas liberalistinis požiūris, kad visi laisvi, rinka laisva, nėra ir negali būti jokių taisyklių, ignoruojant akvaizdžius to trūkumus. Tai yra bedievystė, kai viduje esančią Paramatmą mes užtildome ir nebejaučiame jos balso.

Dėl situacijos pakeitimo, tai aš asmeniškai stengiuosi keisti. Mano energijos (pinigų) beveik niekas negauna, kas akivaizdžiai "išsikalinėja" . Aš geriau truputėli pakeisiu savo dienotvarkę, bet nuo to nenukentėdamas apsipirksiu kitam PC ar panašiai. Sutaupau ir pats ir nagliausias PC negauna pajamų. :)  Tai eina iš vidaus, aš negaliu remti akivaizdžios neteisybės, Kali amžiuj ir taip priremiam daug to.

Čia kaip ir visur galima suvokti dvejopai. Dievą galima suvokti kaip kažkokį kūrėją ir tiek - mechaniškai, sausai. Bet kai sąmonė šviesėja nuo Dievo suvokimo eina pagaugai, tranzas, ekstazė. Taip ir čia, neteisingą ekonomiką galima suvokti kaip nepakeičiamybę, o galima suvokti, kaip galimybę kovoti su neteisybe, skleisti Dievišką ekonomiką, prisidėti prie jos. :)

Centas prie cento, niuansas prie niuanso. Visumą lemia detalės. Kaip H. Fordas yra pasakęs, kad jei žmonės suprastų piniginę sistemą, tai ji sugriūtų jau kitą dieną. Visa esmė, kad žmonės nesupranta arba pakankamai giliai nesupranta. Arba tiesiog nuleidę rankas, susikoncentravę kitur, neskiria tam laiko. Čia, aišku, filosofinis klausimas kaip ir balsavimas, ar tai kažką keičia. Bet nors Liaudies partija ir tegavo 1 procentą, bet buvo parodytas pasitikėjimas nors koks ir žmonės tęs darbą. Jei niekas nebalsuotų išvis, tai su ašarom ir neviltim partija nebetęstų savo darbo.

P.S. Viską teisingai aprašei apie ofšorus, iš Lietuvos iškeliaujančius pinigus, bankus. :) Bet bėda ir ta, kad smulkieji prekybininkai lygiagrečiai kelia kainas. Turguje kainos labai panašios kaip PC ir kilo lygiagrečiai. Visa sistema serga vėžiu ir dėl to pirmiausia kalti didieji žaidėjai. Čia daug lemia ir tarptautiniai dalykai - ES nėra normalu, kad algos skirtųsi 3-4 kartus. Bet visa tai nėra pasiteisinimas smulkiesiems naudotis esama padėtimi, tai Paramatmos uždusinimas:)

Bet dar paminėsiu dalyką, kad karteliai ir tarp smulkiųjų egzistuoja. Čia aš suprantu žmones, kad niekas nenori nemalonumų, todėl susivienodina visi kainas ir viskas. Tai vienas iš kelių nedidelių mano pateisinimų:)
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Papildai naturamedica

22 Sau 2017, 13:39

Kalbant apie pasirinkimus, grynai dabar šmėkštelėjo mintis, kad rinkdamiesi duoti kam savo pinigus neduoti, vertinti ar nevertinti kainas, antkainius, palūkanas, pinigų cirkuliavimą ir t.t., tai, kas yra Lakšmi energijos savo esme čia vėlgi yra tam tikra kontrolės išraiška. Iš vienos pusės pinigus skaičiuoti būtina, tuo rodoma pagarba, bet iš kitos negalime žinoti visų vietos, laiko ir aplinkybių sąlygų dėl "bep[rotiškų kainų". Gi pats supranti, kad tarkim kompiuterinis turinys praktiškai sąnaudų neturi - kainuoja interneto paslauga ir elektra. Tačiau kokios programų kainos?! :) Kaip ir atlygis kirpėjai, taksistui ar kavinei už arbatos puodelį. Jeigu trys arbatos lapeliai vandenyje kainuoja 1 eurą... :) čia labai sąlyginis dalykas ką pastebime.
Kitas dalykas, toji mntis, kur šmėkštelėjo, kad vertinimas, kritika ten plėšikai, ten geriečiai, susitarę ar nesitarę - tai dalyvavimas visoje toje sistemoje ir priklausymas jai ir nuo jos. Man ding, reiktų tapti transcendentaliu tam visam teatrui :D deja, tai turbūt labai aukštas lygmuo

Anekdotą priminė.
Tupi varna ant šakos ir snape laiko sūrį. Pro šalį bėga lapė, pamato varną su sūriu ir klausia:
- Ei, varna, ar eisi balsuoti rinkimuose?
- Neee-eeee!!....
Varna sukarkė ir sūris iškrito iš burnos. Lapė pačiupo sūrį ir dingo iš akių.
Varna tupi sau toliau ir galvoja:
- O jeigu būčiau pasakius "Taip" ar kas būtų pasikeitę?
 
Tai jau ne proto, o išminties požymis.. :D
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Papildai naturamedica

22 Sau 2017, 13:52

Vydai, labai teisingai, reikėtų tapti transcendentaliu. Bet pridursiu - savo emocijomis, bet ne žinojimu ir veiksmais.:) Bet čia vėlgi ir virtualumo problema, neįmanoma suprasti, kokiom emocijom ir sąmone yra kalbama apie tam tikrą problemą. O jos ignoravimas - tai tamasas ir neišmanymas. :) Aš noriu paakcentuoti, kad dauguma gali dėtis, kad jiems tik Dievas svarbu, ignoruoti, nesidomėti aplinka kurioje gyvena. Bet net pasitraukimas į mišką medituoti priskiriama tik dorybei, ne transcendencijai.

Čia vėlgi plati tema, kuria galėčiau ilgai filosuoti... gal kitąkart:)

Ir taip, visko neįmanoma suprasti, suvokti. Bet žinai, kai tampa normalu nenormalūs dalykai, tai mūsų nestebina, tai yra absoliučiai nenormalu. Kaip kad pusnuogės moterys vasarą mieste. Tai nebestebina. Tiesiog verta susimąstyt, kiek esam pripratę prie nenormalių dalykų.

Ir dar momentas, kad visuomenė niekaip nepakils į transcendenciją, kol visuomenėje vyraus aistra ir tamasas. Apie problemas kalbėti reikia, reikia kiekvienam imtis veiksmų. Tuo pat metu viskas vyksta, kaip turi vykti. :)
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Papildai naturamedica

30 Sau 2017, 14:47

O ar arbatžolės nėra tai kas nuo amžių glūdumos buvo kūnui papildai? Jų pilna gamta ir už tai nereikia mokėt:dilgėlės, ramunėlės, eržkėtrožės, kiaulpienės ir t.t. 
Paveikslėlis Mano Facebookas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 8 ir 0 svečių