Bhakta G
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 22:45

Grūdinimasis

18 Lap 2016, 14:46

Hare Krishna!
Paskutinį kartą redagavo 4 Bhakta G. Iš viso redaguota 12 kartus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 15:04

Gyvenimas Lietuvoje jau yra grūdinimąsis:))

Aš neturiu patirties šia tema, tai daug nespekuliuosiu:)  Šitą vyruką Wim Hof buvau atradęs prieš daug metų internete, bet kažkaip užsifiksavo komercizmas ir dar kažkas, kas nepatiko. Nemenkinu jo pasiekimų, nors galbūt ir prigimtis pas jį vaidina svarbų vaidmenį.

Tų taisyklių, kaip grūdintis, kad ir elementariai su šaltu vandeniu yra nemažai. Man iš nuojautos atrodo, kad svarbiausia nepersitempt. Jei kūne nejauti daug vidinės gyvybinės energijos, kankinti kūną nėra jokios prasmės. Turi jaust tą jėgą ir tada daryt askezę, tada ta pshcinė energija transformuosi į užgrūdintą kūną. Ryte pailsėjus vis tiek bent kažkiek tos energijos yra, tai viena iš priežasčių, kodėl ryte geriausia tą daryt :)
 
Bhakta G
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 22:45

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 16:17

Hare Krishna!
Paskutinį kartą redagavo 3 Bhakta G. Iš viso redaguota 12 kartus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 21:06

Taip, čia yra momentas. :)

Tas energijos gavimas, kurį gauni per askezę gali suveikti kaip kompensavimo mechanizmas. Jei to užtenka, galbūt viskas ir tvarkoj. Vis tiek askezė suteikia daug naudos.

Bet čia kaip ir visur reikia balanso. Galbūt ta energija suteikia apgaulingą įspūdį, bet išties yra naudojami fiziniai organizmo resursai. Čia kiekvienas turi išjausti save.

Bet kokiu atveju, čia viskas labai gerai ir jei kokie niuansai ir išlįs ilgainiui, pasikoreguosi.

O kokiu būdu konkrečiai grūdiniesi?:) esi nusipirkęs tas pamokas?:)
 
Bhakta G
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 22:45

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 21:58

Hare Krishna!
Paskutinį kartą redagavo 3 Bhakta G. Iš viso redaguota 12 kartus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 22:34

Supratau, labai smagu dėl paties, rimtai. :)

Be visa ko, aš dar spėju, kad esi kšatrijiškos prigimties, turintis natūraliai didelius fizinius organizmo resursus. Bet kas tikrai nepasiektų tokių rezultatų gana greitai. Nepadėtų nei poilsis, nei celibatas.

Labai šaunu, kad dirbi su savo stipriosiom pusėm. Įdomu, kaip seksis tau pačiam ir toliau, būtų smagu, kad ir toliau dalintumeis laimėjimais. :)
 
Bhakta G
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 22:45

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 23:11

Hare Krishna!
Paskutinį kartą redagavo 3 Bhakta G. Iš viso redaguota 12 kartus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 23:18

Smagu, tokios tipo praktikos labai puikiai veikia kovoje su baimėm, kurios dažnam yra nemažas trukdis kartu su seksualinės energijos nevaldymu.

O čia vienu metu dirbi su dviem bene esminiais trukdžiais dvasiniam kely. Belieka nepamest pagrindinio kelio:)
 
AgneRam
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 16:10

Re: Grūdinimasis

19 Lap 2016, 21:00

Sveiki vyrukai,
Grūdinausi ir aš anksčiau. Būdavo šaltas dušas anksti. Bet man dar atrodo, kad čia irgi susieja su valia. Bet reikia domėtis ir savo kūno konstitucija, arba pereiti visas ribas, jei pajėgiame. Bet ir gilintis koks to tikslas. Ar tikrai mums to reikia? Ir tikriausiai moterims mažiau reikia, bet vėl gi individualu :) O grūdintis tai tik kūrį etapą (tarkim kaip aš tik tol kol fanatikavau :D ) ar visą gyvenimą?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

19 Lap 2016, 23:20

Žinoma, moterims tai yra mažiau aktualu. :)

Gilintis labiausiai reikia tada, kai tai yra pagrindinis įrankis dvasiniam kelyje. Kitu atveju užtenka bazinių žinių ir jų taikymo. Fizinio kūno grūdinimasis gali užimti vos kelias minutes per parą, kad fiziškai taptume atsparūs.

Be abejo, galima per tai įveikti baimes ir prisirišimus. Bet tą patį galima daryti ir platinant šventraščius ar badaujant, ar tiesiog šiaip išeinant iš komforto zonos.

Taigi tiesiog pasirenki, ar užtenka minimalaus grūdinimosi fiziniui kūnui, ar per tai statai ir dvasinį tobulėjimą. Viskas labiausiai priklauso nuo lyties ir prigimtinio tipo.
 
Bhakta G
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 22:45

Re: Grūdinimasis

20 Lap 2016, 11:40

Hare Krishna!
Paskutinį kartą redagavo 1 Bhakta G. Iš viso redaguota 12 kartus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

20 Lap 2016, 18:48

Taip, kovos menai kartais būna kaip dvasinis tobulėjimas. Nebūtinai reikia Dievo sąvokos tobulėti dvasiškai. Pavyzdžiui, kokie Šaolino vienuoliai išsiugdo neįtikėtinas fizines ir dvasines sąvybes. Galbūt nėra potraukio Dievui, bet pamatus tam jie turi puikius.

Dėl karate, tai esu trumpai lankęs. Kojų raumenys taip būdavo atspardyti, kad rimtai mėnesį nepaeidavau. Aš tikrai nesuprantu, ar čia netinkamai treniruotės vystomos, ar kiti gali tai kažkaip atlaikyti. :)

O šiaip žinoma, geriausiai derinti viską ir dvasiškai tobulėti visapusiškai.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Grūdinimasis

20 Lap 2016, 19:07

Vasarą grūdintis kur kas lengviau :) Stengiuosi grūdintis ežere iki pat rugsėjo, spalio. Pernai įlindau į ežerą vėjuotą dieną ir šiaip, truputį kosčiojantis, tai paskiaus kokiems 2 mėnesiams jaučiau, kad kūno Agnis šiluma pasitraukė. Ėmė šalti pirštai, ko jau daug metų nebuvo.
Torsunovas yra minėjęs, kad grūdinimąsis prasideda nuo 3 tipų vandens prausiantis arba duše - šalto, vėsaus ir šilto-karšto. Daugumai, anot jo, tinkamiausias vėsus vanduo, nes šiltas karštas sukelia ugnį, širdies, kraujagyslių bėdas, aritmiją ir tt. Ir ar ne Anantara Das kažkada minėjo, jog grūdinmąsis yra tam tikra askezės forma, tai moterims, skaitosi su tuo reikėtų apskaičiuotai, kadangi askezių pašalinis poveikis, kad moteriai sudiržta širdis. Vyrai grūdinasi, moterys ugdosi vyriškas savybes.
 
Milda
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 20:42

5 TIBETO PERLAI

26 Lap 2016, 15:40

5 Tibeto pratimai su aprasymu ir kaip taisyklingai atlikti...  -  http://www.medguru.lt/sveika-gyvensena/ ... i-atlikti/ 
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Grūdinimasis

09 Gru 2016, 20:09

Ruzovas savo paskaitu seminare (ja biorobot) as biorobotas vienoj vietoj kalba kad maudimasis eketeje skirtas suvokti kad tu esi siela o ne tas kunas. Tai iki musu laiku tai isliko kaip grudinimasis pagrinde del sveikatos. Dar jis sako kad ir karstis skirtas sielai suvokti. Jogas sedasi tarp dvylkos lauzu kada saule zenite.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

09 Gru 2016, 22:05

Kazimierai, be jokios abejonės, svarbi grūdinimosi nauda paminėta. Nors kaip Buda sakė - nėra reikalo perspausti su askezėm. Nei badavimas iki išsekimo, nei alinimas šalčiu ar karščiu nepriveda prie nieko. Kaip šventraščiai rašo, viską reikia daryti tiek, kiek yra būtina.

Bet gilus suvokimas savęs kaip sielos padeda nesirišti prie materialių dalykų, skatina toliau eiti į vidų. O tam gerai ir askezės, ir sunkumai, ir teisingas kūno senėjimo suvokimas ir t.t. :)
 
withoutnick
Site Admin
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 15:57

Re: Grūdinimasis

11 Gru 2016, 16:20

Nesilaikau aš didelės sistemos grūdinimesi, bet ką jau esu pajutęs, kad šaltis man tikrai padeda palaikyti normalią emocinę būseną. Kiek esu išsiskaitinėjęs ajurvedos šaltinių apie došas, turiu nemažą Sadhaka Pitta energijos disbalansą. Kuomet ypač pasireiškia jos neigiami reiškiniai - blogas savęs vertinimas, baimės klysti ir t.t., vienintelis dalykas, kas man greitai padeda "pabusti" ir grįžti į vėžias - tai šaltas vanduo arba oras bet kokia forma - ar tai būtų braidžiojimas po jūrą žiemą, ar tikrai šaltas dušas, ar tiesiog sedėjimas šaltam balkone be viršutinių drabužių. Išties stebėtinai greita pagalba :)

Ką tik norėjau pastebėti, kad kaip ir minėjo Bhakta G, vertinga pasižiūrėti į savo došas ir pagal tai pritaikyti sprendimo būdus. Pvz., jeigu jums ir taip šąla galūnės - save dar labiau šaldyti nėra prasmės. Be to, mano galva, būtina turėti didelį norą šitoj vietoj išlipti iš savo komforto zonos. Jeigu tai daroma be didelės vidinės energijos ir tikėjimo, didelė tikimybė, kad naudos nebus, o tik apsilankys peršalimas :)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 8 ir 0 svečių