Bhakta G
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 22:45

Grūdinimasis

18 Lap 2016, 14:46

Ar grūdinatės? Koks jūsų mėgstamiausias būdas? Labai domiuosi šia tema, jeigu turit patarimų, prašau, pasidalinkit :)

Pats kiekvieną dieną grūdinuosi, pradėjau prieš porą mėnesių, tad nedaug dar išmanau apie tai. 

Ikvėpimo pradėti grūdintis gavau Wim Hof video pasižiūrėjęs: http://beta.wimhofmethod.com/ 

Čia ta "inner fire" metodika, man atrodo Hof'as iš Tibeto vienuolių ją išmoko : http://www.thewayofmeditation.com.au/bl ... editation/

Kas gal kitokiais idomiais būdais grūdinatės? Pasidalinkit :)...
Paskutinį kartą redagavo 2 Bhakta G. Iš viso redaguota 29 kartus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 939
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 15:04

Gyvenimas Lietuvoje jau yra grūdinimąsis:))

Aš neturiu patirties šia tema, tai daug nespekuliuosiu:)  Šitą vyruką Wim Hof buvau atradęs prieš daug metų internete, bet kažkaip užsifiksavo komercizmas ir dar kažkas, kas nepatiko. Nemenkinu jo pasiekimų, nors galbūt ir prigimtis pas jį vaidina svarbų vaidmenį.

Tų taisyklių, kaip grūdintis, kad ir elementariai su šaltu vandeniu yra nemažai. Man iš nuojautos atrodo, kad svarbiausia nepersitempt. Jei kūne nejauti daug vidinės gyvybinės energijos, kankinti kūną nėra jokios prasmės. Turi jaust tą jėgą ir tada daryt askezę, tada ta pshcinė energija transformuosi į užgrūdintą kūną. Ryte pailsėjus vis tiek bent kažkiek tos energijos yra, tai viena iš priežasčių, kodėl ryte geriausia tą daryt :)
 
Bhakta G
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 22:45

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 16:17

Man irgi nepatiko, kad reikia pirkti tas žinias iš Wim Hof, bet juk žmogus kažkaip pragyvenimui turi užsidirbti :D... Aš tai nemokamai youtube žiūrėjau video su jo patarimais :)
Sakot, kad kankinti kūną nėra jokios prasmės? Bet juk aplamai gyvenimas yra pilnas kančių, jos visad bus :)... Stengiuosi treniruotis, kad jos manęs nebeveiktų taip stipriai. "To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering". Tai ar truputi daugiau tų kančių, ar mažiau, koks skirtumas? Nesat girdėjęs tokio posakio "no pain - no gain"?

Man viskas veikia kaip tik atvirkščiai, nei jūs jaučiat - kai esu dvasiškai nuvargęs, nusilpęs, ir tamsios mintys kamuoja, einu pasportuot / pasigrūdint, ir nuo to labai atsigaunu, įgaunu energijos. Kažkas faino tame yra, kad net kai būni pavargęs, per sunkumus toliau eini, ir ateina ant treniruotės galo toks geras jausmas. Esu savo kūną per šituos porą mėnesių labai "sukratęs", gerai pasigrūdindavau, kad net viską skaudėdavo, atrodydavo, kad susirgsiu, bet nė karto nesusirgau, imbiero ir citrinos arbatos pagerdavau ir šiltai pabūdavau namie, visi silpnumai praeidavo. O dabar kūnas prie to pripratęs, ir nebėra taip baisu niekas. Ir jaučiuos stiprus. Tikrai stipresnis, nei prieš pradėdamas šitas praktikas, ir dvasiškai ir fiziškai :)

Jeigu laukčiau, kol atsiras vidinės energijos kažką daryt, taip ir nieko nenuveikčiau kitom dienom :D Lol
Paskutinį kartą redagavo 2 Bhakta G. Iš viso redaguota 29 kartus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 939
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 21:06

Taip, čia yra momentas. :)

Tas energijos gavimas, kurį gauni per askezę gali suveikti kaip kompensavimo mechanizmas. Jei to užtenka, galbūt viskas ir tvarkoj. Vis tiek askezė suteikia daug naudos.

Bet čia kaip ir visur reikia balanso. Galbūt ta energija suteikia apgaulingą įspūdį, bet išties yra naudojami fiziniai organizmo resursai. Čia kiekvienas turi išjausti save.

Bet kokiu atveju, čia viskas labai gerai ir jei kokie niuansai ir išlįs ilgainiui, pasikoreguosi.

O kokiu būdu konkrečiai grūdiniesi?:) esi nusipirkęs tas pamokas?:)
 
Bhakta G
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 22:45

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 21:58

Ne, nesu mokėjęs už Wim Hof metodiką. Radau internete, kur nemokamai apie tuos "tibetan inner fire meditation" kvėpavimo pratimus rašo.
Na, man pirtyje žmonės sako, kad vos ne kiekvieną kartą ten atėjęs, vis sveikiau atrodau, tai nežinau, ar naudoju kūno resursus, anaiptol - raumenys po truputi auga, kaip tik... Aš tiesiog gerai maitinuosi, pakankamai ilsiuosi, nevartoju jokių intoksikantų, celibato laikaus, visi tie dalykai suteikia energijos :)

Kai pradėjau grūdintis, kaip tik labai sukūdęs buvau. Per porą mėnesių priaugau 5 - 6 kg.

Kaip grūdinuos: baigęs praustis duše, visad šaltą vandeni atsuku ir kažkiek po šalto vandens srove pastoviu. Dar, stengiuos kiekvieną dieną išeiti pabėgioti lauke, kuo minimaliau apsirengęs. Kartais nuvažiuoju dviračiu iki pajūrio, ir pabėgioju / pabraidau po vandeni, bet dar nesimaudžiau nei karto, reiks išbandyt koki kartą, tik bijau šlapias poto važiuot dviračiu namo, nes čia visad vėjuota... Į pirti kiekvieną savaitę einu, gerai užsikaitinęs šoku į šalto vandens baseiną, stengiuos kuo ilgiau išbūti. Na ir šiaip stengiuos nesirengti šiltai, šiais metais dar nesu striukės užsidėjęs nė karto :D
Paskutinį kartą redagavo 1 Bhakta G. Iš viso redaguota 29 kartus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 939
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 22:34

Supratau, labai smagu dėl paties, rimtai. :)

Be visa ko, aš dar spėju, kad esi kšatrijiškos prigimties, turintis natūraliai didelius fizinius organizmo resursus. Bet kas tikrai nepasiektų tokių rezultatų gana greitai. Nepadėtų nei poilsis, nei celibatas.

Labai šaunu, kad dirbi su savo stipriosiom pusėm. Įdomu, kaip seksis tau pačiam ir toliau, būtų smagu, kad ir toliau dalintumeis laimėjimais. :)
 
Bhakta G
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 22:45

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 23:11

Dėkui už palaikymą / paskatinimus praktikuot toliau :). Tai bandau, tą kšatrijišką būdą savyje pažadinti. Man patinka tokie sunkūs rėžimai, ir visokie savo jėgų išbandymai man prie širdies. Maišytus kovos menus (MMA) pradėjau nesenai lankyti, tai labai gerai jaučiuosi ten. Žadu pradėt dar ir boksą, imtynes, bražilišką džiu-džitsu lankyt, rotaciją darysiu tarp tų kovos menų. 
Paskutinį kartą redagavo 1 Bhakta G. Iš viso redaguota 29 kartus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 939
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

18 Lap 2016, 23:18

Smagu, tokios tipo praktikos labai puikiai veikia kovoje su baimėm, kurios dažnam yra nemažas trukdis kartu su seksualinės energijos nevaldymu.

O čia vienu metu dirbi su dviem bene esminiais trukdžiais dvasiniam kely. Belieka nepamest pagrindinio kelio:)
 
AgneRam
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 16:10

Re: Grūdinimasis

19 Lap 2016, 21:00

Sveiki vyrukai,
Grūdinausi ir aš anksčiau. Būdavo šaltas dušas anksti. Bet man dar atrodo, kad čia irgi susieja su valia. Bet reikia domėtis ir savo kūno konstitucija, arba pereiti visas ribas, jei pajėgiame. Bet ir gilintis koks to tikslas. Ar tikrai mums to reikia? Ir tikriausiai moterims mažiau reikia, bet vėl gi individualu :) O grūdintis tai tik kūrį etapą (tarkim kaip aš tik tol kol fanatikavau :D ) ar visą gyvenimą?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 939
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

19 Lap 2016, 23:20

Žinoma, moterims tai yra mažiau aktualu. :)

Gilintis labiausiai reikia tada, kai tai yra pagrindinis įrankis dvasiniam kelyje. Kitu atveju užtenka bazinių žinių ir jų taikymo. Fizinio kūno grūdinimasis gali užimti vos kelias minutes per parą, kad fiziškai taptume atsparūs.

Be abejo, galima per tai įveikti baimes ir prisirišimus. Bet tą patį galima daryti ir platinant šventraščius ar badaujant, ar tiesiog šiaip išeinant iš komforto zonos.

Taigi tiesiog pasirenki, ar užtenka minimalaus grūdinimosi fiziniui kūnui, ar per tai statai ir dvasinį tobulėjimą. Viskas labiausiai priklauso nuo lyties ir prigimtinio tipo.
 
Bhakta G
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 22:45

Re: Grūdinimasis

20 Lap 2016, 11:40

Labas, Agne. Tai ir stengiuos maitintis palei savo konstituciją, skaitinėju apie tas taip vadinamas došas, rekomenduočiau ir kitiems tuom pasidomėti, man tai labai padėjo pagerinti sveikatą. 

Patikėkit, jeigu neturėčiau užsibrėžęs kažkokio tikslo, kam aš visą tai darau, tai tikrai sunku būtų :D Priežasčių galėčiau rasti ne vieną ir ne dvi :)

Ir pritarčiau, kad moterim gal mažiau tokiais dalykais reiktų užsieminėt, nebent kokiais išskirtiniais atvejais. 

Viliau, o esat girdėjęs, kad kažkam fizinis grūdinimasis yra "pagrindinis įrankis dvasiniam kelyje"? Ar čia apie Wim Hof'ą kalbat :D? Ar yra gal koks vienuolynas kurnors, kur jie fiziniam grūdinimuisi skiria daugiausia dėmėsio?
Nors ištikro, dabar pagalvojus, dauguma, kas lanko kovos menus, per fizinius išbandymus save ir dvasiškai tobulina, per discipliną ir fizines treniruotes jie dvasiškai tobulėja, bent jau man taip šviečiasi, stebint kitus kovotojus.
Kur aš lankęsis esu, tai visi ten visi labai pagarbūs, ir paslaugūs. Man patinka tokios kompanijos. Susidraugavęs esu su vienu karatistu, jis ateistas, bet kiek esu jam vedas citavęs, tai jam labai patikdavo, ką vedose rašo. Jis pats zen budizmą ir bušido filosofijas labiau praktikuoja, neužilgo žada varyt mokytis japonų kalbos, poto skris i Okinavą, mokytis karate ten :) Tai čia jo toks būdas dvasiškai tobulėti, per fizini grūdinimąsi, karate filosofijų nagrinėjimą, ir brutalias treniruotes :D. Karate tai labai skausmingos treniruotės, kai kovojau prieš ji, tai jo smūgiai labai stiprūs buvo, tris savaites šonkaulius ir kojas skaudėjo po sparingo su juom, o jis kiekvieną savaitę taip treniruojasi... :D :D 

Pats tai esu bhakti jogą praktikuojantis, kuo daugiau stengiuos atminti Krišną, ypač sunkiais momentais. Net ir kai kovoju prieš kažką, mintyse džiapą kartoju :D. Kovos menus lankau tik dėlto, kad man širdis šaukiasi to, ir negaliu kitaip to paaiškinti, lol. O pagrinde, dvasiškai tobulėju per džiapą, ir vedų šventraščių skaitymą. Bet nenoriu būt susisiaurinęs labai, man daug kas idomu. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 939
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

20 Lap 2016, 18:48

Taip, kovos menai kartais būna kaip dvasinis tobulėjimas. Nebūtinai reikia Dievo sąvokos tobulėti dvasiškai. Pavyzdžiui, kokie Šaolino vienuoliai išsiugdo neįtikėtinas fizines ir dvasines sąvybes. Galbūt nėra potraukio Dievui, bet pamatus tam jie turi puikius.

Dėl karate, tai esu trumpai lankęs. Kojų raumenys taip būdavo atspardyti, kad rimtai mėnesį nepaeidavau. Aš tikrai nesuprantu, ar čia netinkamai treniruotės vystomos, ar kiti gali tai kažkaip atlaikyti. :)

O šiaip žinoma, geriausiai derinti viską ir dvasiškai tobulėti visapusiškai.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Grūdinimasis

20 Lap 2016, 19:07

Vasarą grūdintis kur kas lengviau :) Stengiuosi grūdintis ežere iki pat rugsėjo, spalio. Pernai įlindau į ežerą vėjuotą dieną ir šiaip, truputį kosčiojantis, tai paskiaus kokiems 2 mėnesiams jaučiau, kad kūno Agnis šiluma pasitraukė. Ėmė šalti pirštai, ko jau daug metų nebuvo.
Torsunovas yra minėjęs, kad grūdinimąsis prasideda nuo 3 tipų vandens prausiantis arba duše - šalto, vėsaus ir šilto-karšto. Daugumai, anot jo, tinkamiausias vėsus vanduo, nes šiltas karštas sukelia ugnį, širdies, kraujagyslių bėdas, aritmiją ir tt. Ir ar ne Anantara Das kažkada minėjo, jog grūdinmąsis yra tam tikra askezės forma, tai moterims, skaitosi su tuo reikėtų apskaičiuotai, kadangi askezių pašalinis poveikis, kad moteriai sudiržta širdis. Vyrai grūdinasi, moterys ugdosi vyriškas savybes.
 
Milda
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 20:42

5 TIBETO PERLAI

26 Lap 2016, 15:40

5 Tibeto pratimai su aprasymu ir kaip taisyklingai atlikti...  -  http://www.medguru.lt/sveika-gyvensena/ ... i-atlikti/ 
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 577
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Grūdinimasis

09 Gru 2016, 20:09

Ruzovas savo paskaitu seminare (ja biorobot) as biorobotas vienoj vietoj kalba kad maudimasis eketeje skirtas suvokti kad tu esi siela o ne tas kunas. Tai iki musu laiku tai isliko kaip grudinimasis pagrinde del sveikatos. Dar jis sako kad ir karstis skirtas sielai suvokti. Jogas sedasi tarp dvylkos lauzu kada saule zenite.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 939
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Grūdinimasis

09 Gru 2016, 22:05

Kazimierai, be jokios abejonės, svarbi grūdinimosi nauda paminėta. Nors kaip Buda sakė - nėra reikalo perspausti su askezėm. Nei badavimas iki išsekimo, nei alinimas šalčiu ar karščiu nepriveda prie nieko. Kaip šventraščiai rašo, viską reikia daryti tiek, kiek yra būtina.

Bet gilus suvokimas savęs kaip sielos padeda nesirišti prie materialių dalykų, skatina toliau eiti į vidų. O tam gerai ir askezės, ir sunkumai, ir teisingas kūno senėjimo suvokimas ir t.t. :)
 
withoutnick
Site Admin
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 15:57

Re: Grūdinimasis

11 Gru 2016, 16:20

Nesilaikau aš didelės sistemos grūdinimesi, bet ką jau esu pajutęs, kad šaltis man tikrai padeda palaikyti normalią emocinę būseną. Kiek esu išsiskaitinėjęs ajurvedos šaltinių apie došas, turiu nemažą Sadhaka Pitta energijos disbalansą. Kuomet ypač pasireiškia jos neigiami reiškiniai - blogas savęs vertinimas, baimės klysti ir t.t., vienintelis dalykas, kas man greitai padeda "pabusti" ir grįžti į vėžias - tai šaltas vanduo arba oras bet kokia forma - ar tai būtų braidžiojimas po jūrą žiemą, ar tikrai šaltas dušas, ar tiesiog sedėjimas šaltam balkone be viršutinių drabužių. Išties stebėtinai greita pagalba :)

Ką tik norėjau pastebėti, kad kaip ir minėjo Bhakta G, vertinga pasižiūrėti į savo došas ir pagal tai pritaikyti sprendimo būdus. Pvz., jeigu jums ir taip šąla galūnės - save dar labiau šaldyti nėra prasmės. Be to, mano galva, būtina turėti didelį norą šitoj vietoj išlipti iš savo komforto zonos. Jeigu tai daroma be didelės vidinės energijos ir tikėjimo, didelė tikimybė, kad naudos nebus, o tik apsilankys peršalimas :)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių