kriscia
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 20:14

Kava

12 Lie 2017, 13:47

Sveiki, negaliu atprasti nuo kavos. Pripratau prie kartumo. Kuom galima pakeisti kavą? Ar tinka kava be kofeino?
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Kava

12 Lie 2017, 14:44

Geras klausimas. Solidarizuojuosi, kadangi ir pats jaučiu trauką tam kvapui. Pakeisti kavą galima mėginti be kofeino, bet kokia tada to prasmė pasmerkti lėtoms dekafeinizacijos kančioms :D Materialiom akim žiūrint kofeinas kaip veiklioji medžiaga yra tai, ko reikėtų vengti dvasinėse praktikose. Bet ar pupelė turi kofeino, ar neturi ji vis viena yra kavos pupelė. Tad mano nuomone, teiginiai vartoti be kofeino yra daugiau tik taisyklės spraga, kuria galima pasinaudoti ir pasukti taip, kad sutaptų su paties sugedimo laipsniu :) Nieko asmeniško. Kaip sakiau, aš čia apie save, kadangi jaučiuosi sugedęs, nes kaip kalba kompiuteristų juokeliai, programuotojas yra gyvybės forma, kuri kofeiną biocheminių reakcijų dėka tiesiai konvertuoja į programinį kodą. :D

Kuo pakeisti kavą? Yra nemažai alternatyvų, kai kurios net labiau vykusius. Cikorijų gėrimu, būna milteliais arba skystu tamsiu koncentratu. Labai daug kartumo, bet palygint nedaug aromato. Yra kiaulpienių kava, gaminama iš šaknų. Yra kepintų grūdų, miežių "kava" kuri man biškį sukelia rūgštį, todėl geriau vartotis su pienu. Prekybos centruose yra ir nemažas pasirinkimas, tik dažniausiai padėta kažkur žemai arba įsprausta kamputyje, todėl tenka paieškoti..

Jei kalbėti apie priežastis, kodėl yra potraukis ir poreikis kavai..... Tai nėra ten noras svaigintis ar liautis praktikavus. Dvasinės-protinės norėti kavos siejasi su žmogaus energetika, sąmonės lygmeniu. Gali "išsižadėti" nevartoti kavos, bet jei viduje pilna skatulių, tas prie gero neprives, tik neurozės. Kava turi nukristi savaime, kai jausis, kad ją vartojant organizmo energija "dingsta", o nevartojant esi žvalesnis, darbingesnis.
Bijau apsimeluoti kas, bet skaičiau ajurvedos specialisto straipsnį, jog kavos noras yra daug daugiau aktualus žmonėms, kurie turi stiprią pitta došą, kitaip tariant, turi daug ugnies, arba toji ugnis perteklinė. Ta prasme, žmogus savo ugnimi, organizavimo gabumais, užsidegimu gali armiją vesti į mūšį, kalnus nulyginti, jūras išsemti - tiek daug vidinės jėgos ir stiprios Saulės. Bet jei gyvenimo aplilnkybių verčiamas privalo sėdėti 8-17h darbe prie sausų skaičių ir užsiimti pasyvia veikla - tai dienai skirta pittos energija ima trukdyti ir per laiką sukelia išbalansuotai pitta doshai būdingus negalavimus (padidėjęs skrandžio rūgštingumas, karščiavimai ir visa kita). Ką toks žmogus, vedamas vidinės intuicijos daro su nepanaudota pitta ugnimi - valgo maistą, geria gėrimus,uogas, kurie geriausiai nugesina pitta doshą. Ir kava su savo kartumu ir su kofeinu yra lengviausiai prieinamas produktas greičiau sudeginti perteklinę ugnį - pitą. Todėl taip ir išeina, kad jeigu žmogus turi daug ugnies, bet jos esamai veiklai, darbui nereikia TIEK DAUG, kava, kartumas ir kofeinas greičiau ją "išdegina". 
Tačiau nors viename gale problemą užlopome ir galime uždirbinėti sau algą ir pensiją, tai tėra įprotis, pastatytas ant kitos, gilesnės problemos - žmogus savęs nerealizuoja pilnai savo veikloje, pagal savo talentus ir gabumus. Tad tai yra signalas, kad į kažką reiktų atkreipti dėmesį.. Ir pervargimas ne paskutinėje vietoje..
 
Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Re: Kava

12 Lie 2017, 14:57

Man kava kelia nerimą, jaučiuosi nenatūraliai aktyvus, o apie meditaciją kažkokią nėra ką galvoti. Namuose kavos negeriu, nebent kas nors pavaišina darbe ar pan. Kaip atprasti? Pastebėkit kokias būsenas kava jums kelia, ar daugiau ramybės? Koks skonis? Galit bandyti testa - diena be kavos ir pastebėkite save ir savo mintis, kaip norisi kavos ir pan. Aš taip daryčiau.
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 577
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kava

12 Lie 2017, 21:40

Musu Dhanandzaja Pandit das ( Donatas ) viename is savo irasu pasisake kad kava yra narkotikas ir dar pasake kad turi vieno mokslininko daugiamecio tyrimo medziaga , butent kad kava narkotikas ir kaip jis uzvaldo zmogu .

Donatas pasake kad jei kam reikia isitikinti kad tai narkotikas , tai jis gali issiusti to mokslininko darbus .

Neprisimenu koks yrasas.. Ne taip seniai klausiau ( mazdaug pries puse metu ) .

Turiu tik telefoniuka ir nezinau kaip tuctojau surasti ta jo yrasa . Surasciau bet tikrai negaliu tam skirti sitiek laiko..

Is saves leiskite prideti kad kava pagal ajurveda gali buti vaistas .
Vienas lektorius pasake ismanantis ajurveda , neprisimenu jau kas toks , ko gero Torsunovas . Tas ajurvedos zinovas pasake kad tabakas pagal ajurveda yra vaistas , bet zmones neteisingai ji naudoja --- jie ruko .

Neseniai forume http://www.forumkrisna.ru administratorius uzdare tema kur buvo isivaziuota kad Prabhupada oste ostoma tabaka .
Dalyviai teige kad jis ji oste kad numusti kuno slegima .
Bet jau buvo perlenkta lazta kad Prabhupada " neteisingai naudojo ta tabaka " .

Tagi siulau panarsyti ajurveda del tos kavos .

Cia kaip aukoholis . Pasak Torsunovo ir Ruzovo aukoholis-spiritas tai vaistai . Aukoholis turi kazka nesti . Nesti vaistus . Jei jis nieko nenesa tai nesa tik mirti .

Net yra tokia lenku patarle . " A mnie boli pod persciami daicia vutki s kozenemi " . Verttimas : " Man skauda po krutine duokit degtynes su saknim " .
Tos visos patarles ne is pirsto lauztos . Juose slypi ismintis .
Tik beda kad zmones nori suprasti kaip jiems patogiau..
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Kava

13 Lie 2017, 00:41

Taip, Kazimierai, sutinku. Viskas priklauso nuo vartosenos. Kitaip sakant, nuo vietos, laiko ir aplinkybių. Jei kava maukiama kibirais, tai jau ne kažką. Kaip veiklioji medžiaga - kofeinas pasižymi tam tikromis savybėmis ir profo rankose virsta vaistu. Kaip ir spiritas, kurį ajurvedoje pateisina vartoti,kai reikia labai sparčiai perduoti veikliąją medžiagą. Tada jo neigiamas efektas nenusveria naudos. Bet ir tai, tikriausiai labai retais atvejais. Girdėjau tą patį apie spiritią.
Jei dėl kavos, tai sakykim, yra taip, kad yra mažne 3 rūšių kofeino atmainos, kurias vadina: teobrominas, teofilinas ir kofeinas. Jei kofeino daugiausiai randama kavos pupelėse, bet kartu jose yra ir kitos atmainos. Tuo tarpu kai (visada maišau), teofilinas randamas žaliojoje arbatoje, matėje, o teobromino daugiausia kakavoje. Nors kafeinatai, bet poveikis skirtingas. Tarkim teofilinas atpalaiduoja bronchų spazmus, nuima dusulį, naudojamas gydant astmą. Tuo tarpu teobrominas naudingesnis smegenų veiklai, kadangi ten plečia kapiliarus ir pagerina kraujotaką, dėl ko ir sakoma, kad norint pagerinti mąstymo procesą reikia valgyti šokoladą :) be kita ko, cukrus, gliukozės irgi reikalingos smegenims.
Ir nors kava yra įtraukta į keturių vaišnavų principų sąrašą, tas, manyčiau niekaip nereiškia, kad žmonės, ne bhaktai, arba praktikuojantys karma jogą, ar jnana jogą negali tų produktų vartoti - ajurveda yra universalios žinios su atitinkamu taikymu. Tai labai specifinis nurodymas mums, vakariečiams. Nesu tikras ir dėl kavos statuso kitose autoritetingose gaudijose ar sampradajose..
Tad viskas priklauso nuo aplinkybių ir individualių žmogaus dvasinių  tikslų.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 577
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kava

13 Lie 2017, 18:44

Kadaise klausiausi pamokslautojo Laksmi Narajana das paskaitu ir prisimenu kur vienoje vietoje jisai kalbejo kaip mesti vartoti narkotikus .
Pasak jo pagal vedas reikia is karto mesti , bet ivesti sventu vardu kartojima .
As tada pagalvojau : " Nieko sau , iskarto visai nevartoti.. O kodel nemetus mazinant doze ? ".
Bet jis akcentavo viena dalyka , svento vardo skoni . Skonis , tai labai svarbu .
Pajautus tobulesni skoni atsisakoma materialaus .

Nezinau ar yra gyvenimisku pavyzdziu kur taip ir buvo atsikratyta kvaisalu , bet siuos temos atveju mes turim reikala su kava .
Tik Krisces atveju kiek suprantu , keblu tai realizuoti . Juk neciupsi dzapa uzsigeides kavos ir kartosi mahamantra prie visu..

Seip ar taip kavos taip paprastai nepamirsi , reikes atlykti askeze , mahamantra irgi askeze .
Man regis , pasinaudoti dzapa ismintinga negu taikyti materialius metodus kad issiskirti su kavos malonumu visam laikui .

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių