Vartotojo avataras
devi da
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 06 Bir 2017, 18:21

vegetariškas maistas

11 Bir 2017, 18:26

Dar vis užsinoriu bulvių ....teko skaityti kad jose nieko nėra naudingo. Rekomendacija vietoj ju _topimambai. Dar neteko ju pirkti. Ka manote jūs? Ar teko ragauti?
laimės Jums
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: vegetariškas maistas

26 Rgs 2017, 13:02

Pirmiausia man reikėtu issiaiskinti del mėsos, kodel vegetarai ( ne visi) taip dziugauja klonave mesos skoni/ konsistencija soju, ir dar daug kitokiu pakaitalu pagrindu, jei mesos skonis pasibaisetinas kaip ir jos gavyba. Turetu buti priesingai. Kad tik maziau primintu patiekalas mesa. Gink Dieve pries vegetarizma as nieko blogo neturiu. Priesingai, tai yra mano planuose. Tiesiog man siuo metu mėsos patiekalai yra skanus. As tuom nei didziuojuosi, nei labai pergyvenu. Tai tik parodo kurioje vietoje as esu. Ryskiai per ankstyvas ko nors atsizadejimas nera gerai. Tai turi ivykti per mastyma. Mesos kasni turi isspjauti savo noru. Pradejus medituoti pajauciau kad blogesni rezultatai susietini su pertekliniu mesos valgymu. Taip pat labiau pradejau slykstetis ruosiant maista. Iskaulinant ar marinuojant. Bet vis dar skonis atperka :) Ir kodel reikia ilgetis bulviu, o tiesiog ju nepavalgyti? kaip supratau tai irgi yra blogis(gal but, nesigincysiu) ir tikriausia negalima... Nu man tokie dalykai vis dar nesuprantami...
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: vegetariškas maistas

26 Rgs 2017, 16:23

Turbut tie vegetarai dziugauja todel kad yra alternatyva(mesos pakaitas) ir todel kad netaip paprasta atsisakyti mesos.. Beto, jei tu suvoki karmos desni ir valgai tikra mesa, tai turbut visu pirma turetum jaustis neramiai.. Jei mes zinome kad yra mesos imitacija tai kam mums uzsitraukti bloga karma.
Reik tureti omeny toki supratima kad mesos imitacija imitacijai nelygi.. Ten tas Svamis Caitanja Candra Caran sako kad krisnajitai kulinarai, auksto lygio, meistrai, ismano savo darba. Pagamins taip kad neatskirsi zmogau nuo tikros mesos. Taigi siuliciau surasti tokius virejus. Praspaliauskas toks yra, du kart virtuves karalius Lietuvoje. Kiek anksciau(nezinau kaip dabar) , jis vadovavo bhaktu restoranui HOLIGANS Vilniuje(Sopenos 10 prie autobusu stoties). Manyciau kad tas bhakta tikrai moka pagaminti ta tikra mesos imitacija. Praspaliauskas, jei kas nezino tai jis kadaise turejo Lietuvoje isgarsejusi restorana lauro lapas. Jo atsisake ir paliko savo kolegiai nes turbut tada jau susidure su Krisnos Samone. Tas lauro lapas nevegetarinis, retorenas pasaulieciams..

As tai nustojau valgyti mesa kada patiekalai is jos man pradejo tiesiai svesiai dvokti. Pakausiau tada vieno bhakto kodel anksciau kvepejo ypac kepta zuvis, o dabar vos nestaiga nuo juos sklinda blogas kvapas. Tas bhakta paaiskino tai tuom kad as gi praktikavau Bhakti Joga nors ir kartais uzvagydavau mesos. Taigi ta praktika, tikime mes ar ne, padare savo. Jis pasake kad kazkas persijunge mano subtileme kune ir todel protas atmeta mesos-zuvies ir kiausiniu patiekalus.

Dabar negaliu net mesos imitacijos valgyti..
Dirbau karta pas viena bhakta Pajieslio km.(Kedainiu raj.) . Buvo gimtadienis to bhakto zmonos ir ji pagamino ta imitacija. Na zinot, man buvo vos ne sokas.. Iskart pirma mintis: "Su kuo as cia susidejau. Negi jie valgo tikra mesa ?". Pamate kad as nerimauju tas bhakta nuramino kad cia nera nei gramo mesos. O ta jo zmona juokesi ir dar sako: "Per sventes galima! Per sventes galima!" :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: vegetariškas maistas

26 Rgs 2017, 16:57

Katik prisiminiau.
Galingas metodas atsisakyti mesos. Reikia apsilankyti mesos kombinate konkrieciai tame cehe kur gyvunai yra nuzudomi. Girdejau kad tai operacijai visada truksta zmoniu.. Ten toliau kur ismesineja, supjausto, fasuoja, pakuoja darbuotoju kaip ir uztenka.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: vegetariškas maistas

26 Rgs 2017, 19:33

Aš vegetaras esu nepilnai 5 metus. Tai nėra daug, bet jau po kelių mėnesių vegetarizmo į mėsą negalėjau nė pažiūrėt. Iš tiesų, visą gyvenimą ją valgiau, nes taip buvo priprasta aplinkoje, bet dažnai, ypač jos padauginus, tai keldavo šleikštulį. Tik kažkodėl niekaip neatėjo į galvą, kad tai kažką turėtų reikšti :)

Šiaip mėsa labai mažai kam yra skanu, dažniausiai visiems skanu - tai prieskoniai dedami į ją. Įdomus dalykas tas mėsos valgymas. Normaliu atveju, normaliom sąlygom aš neįsivaizduoju, kaip žmonija galėtų sugalvoti pradėti valgyti mėsą, o dar keisčiau - kad tai tapo kultas. Beveik visi šiandienos mėsėdžiai, jei būtų augę neutralioj aplinkoj, pilnoje vaisių ir daržovių, patys tikrai nesugalvotų pradėt žudyt gyvūnų ir juos valgyt.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: vegetariškas maistas

26 Rgs 2017, 20:13

Tai pabandykit mane nusviesti. Kaip verciates. As mesa isivaizduoju kaip tinginio maista. Ji labai greitai uzkemsa skrandi. Tauposi laiks ir ismones daug nereikia. Nors gaminu daugiau as, ir maisto ruosimas man priimtinas. Kokie einamiausi produktai, ar daug pastangu, islaidu norint vegetariauti...
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: vegetariškas maistas

26 Rgs 2017, 21:42

Oli. Visu pirma valgant mesa tau eina bloga karma ir pasiteisinimas kad nereikia skubeti su tuo vegetaryzmu ir tik tada ji praktikuoti kada mesos kasni patc noresi isspjauti yra prastas pasiteisinimas.. Juo labiau kad Tu Oli jau nebeesi "pasaulietis" nes apie tai biloja Tavo rasynejimai sitame forume.. Turi seima, ir tu jau atsakingas uz juos ateiti. Taigi atstovauji joja Dieva nes turi vyro kuna ir turetum rodyti autoritetinga pavyzdi.

Pagal Vedas mesa yra tama gunai priklausantis maistas, todel ir tinginio maistas nes kas pagrinde maitinasi mesa dau arba labai daug miega. Tama guna, ji nutraukia zmogu zemyn ir laiko. Blogiausia kad laiko tame tingume. Reiskia, zmogus zino kad gali atsistoti ir eiti. Jis tai zino bet nepajiegia gi atsistoti nes beveik bejiegis pasipriesinti tam tingumui. Jam labai miela miegoti toliau. Taip Oli, sutinku kad tai tinginio maistas nes kaip sakai greit paruosemas. As ne karta mesos turguje maciau kada pardavejai tiesiog is po prekystalio atpjuove kasni zalios mesos cia pat ja valgydavo. Suprantama, kad zmones nepastebetu.

Del mesos imitacijos tai Oli, patarciau kreiptis i bhaktus-virejus ir toliau pamatysi kaip seksis surasti geriausia mesos imitacija.

As tai ivairiai verciuosi, su tuo vegetaryzmu. Pagrinde aisku pienas ir jo produktai, miltai, darzoves. Daznai valgau bulves zales su aliejumi bet idealei kramtau(tema: Imesti).
Devi da, zalios bulves skanios ir maistinges-kaloringesnes negu virtos. Nereikia aisku valgyti zales jei nera reikalo.. As valgau nes kuno konstitucija vata-dosa(reikia izeminimo). Dar karta kartoju kad as idealiai kramtau ir valgau tik su ranka. Jei zalevalgiausime kramtant "pasaulietiskai", rizikuosime susirgti.

Viliau, jus teisus del prieskoniu mesos patekalose. Karta as nusipirkau piragaiti. Paprasiau su kopustais bet pardaveja matyt suklydo ir pasildziusi dave man su mesa. Buvau isalkes, tat susirades silta vietele emiau valgyti. Puse suvalgiau neitardamas kad su mesa ir supratau kad valgiau nes daug prieskoniu prideta.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: vegetariškas maistas

26 Rgs 2017, 22:20

Oli, teisingai sakot, kad neverta savęs per prievartą laužti. Aš tik rekomenduočiau pamėginti nevalgyti mėsos kokį mėnesiuką ir tada daug šansų, kad jos ir nebesinorės :) O ir Kazimieras, aišku, viską teisingai surašė.

Mityba yra labai labai svarbu sąmonės lygiui, psichinei ir dvasinei sveikatai. Aš pats taip pat valgau ir bulves, bet natūraliai vis dažniau valgau jas košės pavidalu. Jei lyginti su keptom - tai tikrai jaučiasi, kad tai sveikiau, neutraliau, neapkrauna organizmo, bet tuo pačiu puikiai įžemina, kaip ir rašė Kazimieras.

Apskritai kuo toliau, tuo labiau linkstu link paprastumo, elementarumo, patys paprasčiausi patiekalai man patys skaniausi. :) Aš absoliučiai nieko ypatingo nevalgau - įvariai troškintas daržoves, bulves, viso grūdo makaronus su įvairiais padažais (špinatų, pavyzdžiui), pieno produktus, kiek įmanoma natūralesnę duoną iš parduotuvės, neapdorotus vaisius, daržoves... Paprasto maisto tikrai užtenka, galima ir reikia pažaisti su prieskoniais, nors irgi nieko ypatingo nedarau. Kartais sūriau pavalgau, kad vėlgi įsižeminčiau :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: vegetariškas maistas

27 Rgs 2017, 01:56

Ir vel mano motina serga per savo neismanyma..
Pagalvojau kad man neiseis pamiegoti tat verciau ka nors parasynesiu kas kaip man atrodo yra esminga.

Viliau, ten del to kad kaip tai nesuvokiama kad kaip taip atsitiko kad zmones valgo mesa.
Na kad dabar kali-juga tai turbut butu nesimtaprocentinis atsakymas. Visi mes zinome kad dabar kali-juga ir kokios juos pasekmes.
Atvirai prisipazinus, autoritetingo atsakymo as irgi neturiu. Tik versijas pavyzdziui, kad ir tai kad zmogus kuris neisivaizduoja savo "laimes" be mesos su krauju(su skausmu) yra praeitame gyvenime buves zverimi pvz. tigru,vilku ir taip toliau ir panasei. Kodel taip ? O kodel zmones svarbu valgyti butent ta mesa kur gyvunas nuzudytas zmogaus. Pavyzdziui medziokle. Kodel zmones-mesaedziai nevalgo tu gyvunu kurie mire savo naturale mirtimi. Tie zmones-mesaedziai sako kad kraujas is gyvuno nenutekejo todel ir valgyti tokio zvieries ar naminio gyvio, negalma. Kitaip issireiskus---nebuvo kam laiku perpjauti tam gyvuliukui gerkles :)
Sokiruojantis jumoras ar ne :)
Pas mano gymines lape nakti patvarke visas ju vistas. Kaip patvarke. Tiesiog iszude, o ne nutepe visas i savo ola(tu vistu buvo daug).
Nei sese nei sesers vyras ir kas dar ten is mano gymines nenorejo(svelniai tarent, nenorejo) tu vistu panaudoti savo maistui. O reikejo ir panaudoti nes jau zudymas atlyktas. Lapes paslauga ir ta lape nenesa atsakomybes uz sitiek vistu.
Bet ne, niekas, cia tik svelniai issireiskus, niekas tu vistu nenorejo nors vistydeja buvo daug nulieto tu vistu kraujo.
Taigi visas tas vistas susere sunims.

Dabar vel laiko daug vistu ir kapoja jiems galvas labai labai rizikuodami sekanti gyvenima gauti vistos kuna.

Na, eisiu jau ilsetis. Neka cia naujo ir prirasiau tik norejau pasakyti kad musu kalbos turi buti irodytos musu veiksmais. Tada yra GARANTIJA buti laimingais amzinai. Jei veikiame pagal PARAMATMOS KRISNOS INSTRUKCIJAS, ta dvasine laime(ne materiali) tau DZIVA(DVASINE ASMENYBE) garantuoja patc krisna.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: vegetariškas maistas

27 Rgs 2017, 02:07

Atsiprasau uz gramatines klaidas. Esu labai pavarges ne taip fiziskai-psihologiskai kaip nuo to buvimo materialeme pasaulyje ir nuo to ilgesio sugrizti namo.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: vegetariškas maistas

27 Rgs 2017, 06:35

Dėkoju už paskatinimus. Šiaip ar taip niekur as nuo to nedingsiu. Praeita savaite jau buvau pasiekes siokio tokio proverzio meditacijoj. Savaitgali priedziau visko kas plaukia, skrenda ir vaiksto. Tai dabar vėl nublokstas zemyn. Tikriausia viskas susije...
P.S.
Ar susiduriat su kokiais nepageidaujamais reiskiniais. Pvz: gelezies trukumu, kokiu
tai vitaminu nepritekliu, fizines jegos stoka. Kokios kuno indikacijos ar buna. Labai noriu isgirsti be pagrazinimu. Nes taip pat bendravau pries kelias dienas su praktikuojancius, kaip as manau gan uoliai, joga. Ilga laika. Tiesa jie neina i trancendentualuma, tik kartoja asmenine dvasinio mokytojo duota mantra ir kvepuoja. Zodziu, labai siuolaikiskai :) Tai kas istrigo jie naudoja daug saldumynu. Man tai atrodo nepriimtina. Minejo kad kartais atsiranda tustuma gal but del mesos, kuria reikia kuom nors uzpildyti...
Neaiskiai parasiau gal. Mesos, zuvies, kiausiniu jie nevartoja.
Paskutinį kartą redagavo 1 0lis. Iš viso redaguota 27 kartus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: vegetariškas maistas

27 Rgs 2017, 20:52

O ten ka tie jogai tipo valgo mesa ir jauciasi nelaimingi ir todel reik daug saldumynu, ar jie nevartoja mesos ir jaucia tustuma lyg kazko netekia, o salduminai kazkiek atstoja mesos netekti ?

Pagal vedas, saldus maistas nuramina prota . Patarema, jei tavo zmona syrsta tai vyras jei turi duoti juos megstama sokoladuka ir panasiai.
Man pasakojo kad vienas bhakta kiekviena diena suvalgydavo puoda halavos kad nuraminti ir patenkinti prota. Nu sakyciau, nenormalu. Galima ir liga sau ivaryti.

Kas del jiegos netekliaus tai as juo nejauciu. Vienas rusu lektorius patare vietoj mesos vagyti suri. Kodel . Nes mesa ir karves suris pagal kaloringuma ligevertus maistas bet mesa generuoja daug agresijos, o karves suris zmogu daro taiku. Mesa gi pliesrunu maistas. Pabandykite suni serti vien zale mesa ir pamatysite koks jis bus pyktas.. Bet jei ta pati suni maitinti pienu , pieno produktais, duonyte, tai tas suo visiems lenksis :)

Dvi iltis pas zmogu reiskia tai kad tam tikrom aplinkybem zmogus gali valgyti virta mesa kad nemirtu is bado. Virta nes zale mesa duoda itint daug agresijos..
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: vegetariškas maistas

27 Rgs 2017, 21:33

Kažkam saldumynai protą nuramina, kažkam sūresnis maistas ar tiesiog duona ir bulvės. O kartais kažko užsinorima, priklausomai nuo situacijos. Reikia stebėt save, žinot savo došą ir t.t. :) Bet faktas tas, kad maisto reikšmė mūsų savijautai didelė :)

Oli, pasaulyje gal apie 10 procentų vegetarų. Tikrai nėra jokių problemų, nebent dėl vitamino B12 trūkumo, kuris manoma, geriausiai pasisavinimas iš mėsos. Aš kartais pavartoju B grupės vitaminų, tai nežinau, ar dėl to, ar ne, bet po 5 metų absoliučiai jaučiuos normaliai. Ypač kai sąmonės lygis pakyla ir gyvybinė energija cirkuliuoja puikiai :))
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: vegetariškas maistas

02 Lap 2017, 21:58

Žiūrėk Oli ,gal tau pravers.
www.govinda -garden .ru
Suradau atsitiktinai. Beja , neesu tikras kad moki rusiškai (susidarė man ispudis kad supranti.)
Na,gal kiti pasinaudos..

Tiesa,ten kiek supratau,nėra rėceptų kaip gaminti mėsos imitaciją. Bet juk galima paklausti.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: vegetariškas maistas

02 Lap 2017, 23:10

Labai ačiū Kazimierai, kad nepamiršti ir rūpiniesi paklydusiais :). Butinai pasidomėsiu. O kotletus be mesos visai padorius iskepu is sojos, dedant kanapiu, kadagio seklu prieskoniu skirtu mesai ir kt. Bet dar vis valgau ir tikra. Tik labai nesibaisek manimi.. ;)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: vegetariškas maistas

03 Lap 2017, 12:42

Pataisymas :
govinda-garden.ru
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: vegetariškas maistas

03 Lap 2017, 14:03

radau Kazimierai, ir rusiškai suprantu...
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

10 Gru 2017, 21:33

Olis rašė skilti "bhakti joga" temoje "Ar atvirai pasakojate kitiems,kad praktikuojate jogą/dvasingumą?":
"Viskas grįžo į savo vėžias. Jau savaitė kaip abu nevalgome mėsos."

Gražu. Sveikinu.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: vegetariškas maistas

15 Sau 2018, 12:11

Apskritai kuo toliau, tuo labiau linkstu link paprastumo, elementarumo, patys paprasčiausi patiekalai man patys skaniausi. :) Aš absoliučiai nieko ypatingo nevalgau - įvariai troškintas daržoves, bulves, viso grūdo makaronus su įvairiais padažais (špinatų, pavyzdžiui), pieno produktus, kiek įmanoma natūralesnę duoną iš parduotuvės, neapdorotus vaisius, daržoves... Paprasto maisto tikrai užtenka, galima ir reikia pažaisti su prieskoniais, nors irgi nieko ypatingo nedarau. Kartais sūriau pavalgau, kad vėlgi įsižeminčiau :)

Nelabai suprantu sio reiskinio "isizeminimo" Gal galit nupasakoti...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: vegetariškas maistas

15 Sau 2018, 17:38

https://www.sveikaszmogus.lt/Rytu_medicina-1852 trumpai apie šituos dalykėlius.

Kai padaugėja streso, įtampos, tai reiškia, kad padaugėja oro elemento kūne. Jį neutralizuoja žemė, todėl ir sakoma, kad žmogui reikia įsižeminti: nurimti, tvirčiau atsistoti ant žemės. Kodėl druska padeda malšinti oro energiją, t.y. vatą - nežinau, bet tai veikia :)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių