Puslapis 11

Kiausiniai .

Parašytas: 28 Sau 2017, 21:50
Kazimieras
Zmones klausia tipo kame problema pas jus bhakti jogoje su vistos kiausiniais . Juk ten nera sielu vadinasi ir skausmas nesuteikiamas, tai juk ne mesa ir ne zuvis . Kame problema ,kodel negalima valgyti kiausiniu . Po sei dienai as zinau tik tiek kad kiausiniai yra tamaso gunos maistas ir kad tai vistos menesiniai. Ir dar kad jei zmogus valgys kiausinius jis butinai valgys ir mesa.

Re: Kiausiniai .

Parašytas: 30 Sau 2017, 11:24
Laimis
Dėl paskutinio teiginio ko gero nesutikčiau. Kepto ar virto kiaušinio nemėgstu, tačiau jeigu kepu varškės apkepą ar pagamina man naminių makaronų tai po 1 kiaušinį įdedam. Tačiau mėsos nevalgau.  Kartais kyla mintis jog vartoti pieno produktus yra net blogiau, nes tai darydami skatiname šią ūkio šaką, o visos karvės anksčiau ir vėliau nužudomos.  Taip netiesiogiai prie to prisidedam. O vištą va gali laikyt sode, ji tau duoda kiaušinių o tu ją augini iki jos natūralios mirties. Su karve taip padaryti būdų gerokai gerokai sudėtingiau. Reikalingi dideli resursai, žemės, ūkinis pastatas, pašarai plius daugybė su tuo susijusiu darbų. 

Re: Kiausiniai .

Parašytas: 30 Sau 2017, 18:48
Kazimieras
Be pieno butu riesta. Tos karves kurias nuzudo,tai asmenybes kurios zude karves. Negi paramatma leistu pjauti karvutes. As neesu karmos desnio zinovas, tai juokinga.Karma tobulai tvarko PARAMATMA. Bhagavat gitoje parasyta kad niekas nezino kaip jinai veikia.Prabhupados laikais irgi situacija su karvemis buvo tokia. Zudydavo del mesos . Bet jis sake kad bhaktai turi aukoti tu karvuciu piena krisnai nes tai pades toms dzivoms issivaduoti.

Re: Kiausiniai .

Parašytas: 30 Sau 2017, 20:06
Laimis
Taip, be pieno būtų prastai.  Kol kas dar nekalbėjau su asmenybe kuri valdo karmą, bet iš pirmo žvilgsnio atrodo nelogiška kodėl gyvulys gauna apskritai karmą, juk jis jos niekaip negali įvertinti. Net ne visi žmonės tokį dalyką supranta. O kurie supranta tiems gerai, nekuria naujos ir iš to pasimoko. O ko iš to pasimoko gyvūnas? Juk vedant jį į skerdyklą jis negalvoja va dabar mane nužudys, nes aš kažkada kažką nužudžiau, bet dabar pasimokiau kad žudyti negerai ir kitą gyvenimą taip nebedarysiu. Nebent lieka kažkoks įspaudas, sąmonėje ar pasamonėje ir kitą kart gimęs tarkim žmogumi jis jau automatiškai nebus linkęs į smurtą.
 

Re: Kiausiniai .

Parašytas: 30 Sau 2017, 21:21
Vilius
Geras pastebėjimas, Laimi. Aš manyčiau gyvenimas be karmos - tai tiesiog atsitiktinumai, kurie tobuloje visatoje tiesiog negali egzistuoti. Gyvūnas, žinoma, neturi intelekto, siela būdama gyvūno formoje, tiesiog atperka karmą, be to, gali labiau pasitenkinti pagal savo intelekto lygį. Jei žmogus visą gyvenimą gyveno tik instinktais, natūralu, jog jam gyvūno forma bus tinkamesnė.

Bet čia tikrai įdomu, kodėl kai kas iš gyvūno formos grįžta į žmogaus ir atranda kažkokiu būdu Dievą, o kitas galbūt į žmogaus formą begrįš labai negreit. Aš manau čia reikia įvertinti tai, kad karma susideda iš milijardų gyvenimų ir sielos polinkis į Dievą gali neįsivaizduojamai skirtis. Tarkim kažkas prieš 10 gyvenimų buvo labai dvasingas, bet užsiaugino ego, ir dabar jam suteikta nemažai gimimų žmogaus formoje su gana sunkia karma, taip suteikiant šansą pratęsti kelią. Neįsivaizduojamai įvairūs variantai įmanomi... :)

Re: Kiausiniai .

Parašytas: 31 Sau 2017, 19:22
Laimis
Viliau, esu girdėjęs sakant jeigu vieną gyvenimą rimtai užsiimsi dvasine praktika, tai gali čia jau daugiau ir nebegimti. O čia gimstam dėl karmos ir norų. Tai jeigu męs tą karmą kaupėm milijardus metų, kaip ją įmanoma per vieną gyvenimą sudeginti, čia maždaug 70 - 100 metų. Čia kaip ir logikos klaida, jeigu sakytų va 5000 gyvenimų užsiimk praktika tuomet sudeginsi ją o dabar kažkaip milijonai metų atperkami per 70.  Čia nebent tavęs kas pagailėtų ir skolą nurašytų.  

Re: Kiausiniai .

Parašytas: 31 Sau 2017, 19:40
Kazimieras
Taip, vista ar karve . Bhaktai pakliuve i tam tikra situacija gali valgyti net mesa. Bet tik tam kad pratesti tarnyste. Kaip islaikyti karvutes. Yra pavyzdziai. Jei tu tam istikruju pasisventi,krisna butinai pades.

Re: Kiausiniai .

Parašytas: 31 Sau 2017, 20:21
Vilius
Pasidomėjęs radau informacijos, kad neapvaisinti kiaušiniai  yra priskiriami aistros energijai, o ne tamaso. Būtent tokie ir yra pardavinėjami parduotuvėse.

Aišku, čia slidus reikalas, bet gana įdomi informacija:)

Re: Kiausiniai .

Parašytas: 31 Sau 2017, 22:01
Kazimieras
Pagulejas kiausinis silumoje jau gali buti apvaisintas. Tai man pasake vienas senas bhakta. Dabar mes tai suprantame kaip inkubatoriu. Man visada buvo keista,kodel kiausiniai neguli maximos saldituve.Kodel musu saldituvuose yra vieta kiausiniams .

Re: Kiausiniai .

Parašytas: 01 Vas 2017, 08:31
Laimis
Iš parduotuvės kiaušinių geriau nepirkti, bes jie ten tikrai ne kokią energiją spinduliuoja. Paukštynai iš kurių jie atkeliauja tikrai baisios vietos, čia iš matytų video. Kaime galima rasti normalių, ten dažniausiai paukščiai gyvena geresnėmis sąlygomis. Bet jeigu reikia augintinio tai galima nusipirkt ir iš parduotuvės, pasidėt po pagalve ir po kažkiek dienų bus viščiukas :D  

Re: Kiausiniai .

Parašytas: 01 Vas 2017, 09:00
Vilius
Visgi nebūčiau toks tikras, ar kiaušinis "apsivaisina" šilumoj. :) Jeigu jis neapvaisintas, tai pats to tikrai nepadarys:)

Norint apvaisinto kiaušinio, reikia gaidžio:)

Re: Kiausiniai .

Parašytas: 01 Vas 2017, 13:05
Vydas
Bobutė eina per parką grįžinėdama iš turgaus ir sunkiai neša 3 pilnus prikrautus maišelius daržovių, duonos, pieno.. Staiga. Priešais ją iššoka ekshibicionistas ir tik "šast!" išskleidžia savo lietpaltį!!.
Bobutei iš netikėtumo atkrenta stalčius. Maišeliai iškrenta iš rankų, pabyra obuoliai... Ir sunkiai kvėpuodama pralemena:
- Jėzau!! Kiaušinių tai ir pamiršau nusipirkti!!

Juokai juokais :) Tiesiog man atrodo, kad mūsų žinių šaltinis tas pats - apvaisintas kiaušinis ir neapvaisintas kiaušinis. Tuščias kiaušinis neišsiperės niekaip - jis prasmirs. Bet kas dėl karmos, tai didesnė karma maistui vartoti apvaisintus kiaušinius. Ir antra. Neapvaisinti kiaušiniai gal ir nekuria sunkios karmos, bet labai aptemdo sąmonę. Kai jau domėjausi dvasiniais keliais labai jusdavosi netgi paprastos meditacijos kokybė, aptemsta noras kontempliuoti platesnius dalykus. Tam tikra prasme kiaušinienė iš vienos pusės stabdydavo progresą 2 dienoms. Iš kitos pusės, jeigu kenčiama nuo stipraus nerimo, toks valgis leidžia truputį nuslopinti pavojingus nerimo požymius. Gi yra aiškiai pasakyta, kad jeigu žmogus serga psichinėmis ligomis, ypač šizofrenija, paranoja, depresija - su dvasinėmis praktikomis reikia elgtis itin atsargiai...kol kamuoja siimptomatika. Maistas, nebūtinai kiaušiniai - grybai, svogūnai, česnakai - gali reguliuoti dvasinių praktikų intensyvumą. Bet šitas klausimas be galo individualus, o aš tik turiu tokių pastebėjimų,kaip kad Buda mokė - stygos negalima laikyti laisvai, nes neišgausi gražaus skambesio. Stygos negalima pertempti - ji nutrūks. Žodžiu daug kur svarbus saikas ir nuosaikumas, protinga realiai įvertinti savo galimybes. Kaip O.G.Torsunovas dar yra sakęs paskaitoje - "Didingi dalykai statomi iš lėto ir po truputį". Atsimenu net keletą kartų pakartojo, matyt, tai svarbu.