Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Imesti.

19 Sau 2017, 21:07

Netaip svarbu ka valgone palyginus su tuo kaip sukramtome. Imesti i skrandi. Ka sako Vydūnas? Kramtykite kramtykite. Neturi buti nurijimų.Maistas dingsta jau burnoje.Valgoma su dešine ranka.Kodėl su ranka? Pajauciamas maisto kietumas ir tenperatūra. Zmonems jau askeze valgyti be sauksto. As taip kramtau bent dvidesimt metu. Tiesa,nevisada. Buna va tie nusimusimai,va tie zbojai.Bet ir tokiu atveju gaunama didele nauda.Bent pabandykite savaitele ir mane suprasite. Taip valgant paimama prana is maisto. Yra prana is oro is vandens is saules.Tiesa,sveciuose taip nepakramtysi nes atrodysi keistai. Gali pagalvoti " ko cia tas issidirbineja " . Is pradziu tai bus askeze.Po ko tolydzio toks maitynimosi budas pereis i meile maistui.Suprantama, nereikia to nutraukti,neturi buti va tu mano "zboju" nes vel ir vel reikes pereiti per askeze.
Paskutinį kartą redagavo 1 Kazimieras. Iš viso redaguota 2 kartus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Imesti.

19 Sau 2017, 23:11

Dėkui, Kazimierai...

Kažkaip labai gerai "susiskaitė", gražiai parašyta, jaučiasi patirtis, realizacija:) išties tai dar vienas dalykas, kurį galėčiau bandyti įgyvendinti gyvenime.
 
Vartotojo avataras
Aivaras V
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 21:01

Re: Imesti.

23 Sau 2017, 14:46

Aš vis dar viską valgau šaukštu, vien šakutes su peiliu nustojus naudoti dingo įtampa valgant.
Kartais namie vis pavalgau pirštais (prie kitų dar nedrasu) tai tikra tiesa kad valgymas tampa dar malonesniu ritualu, atrodo kad net skonis sustiprėja, jauti karštį ir kiekvieną kasnį kandi patogiu kampu :) 

skanaus
Pažinęs meilę pažinsi jo šaltinį, Harė Krišna
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Imesti.

23 Sau 2017, 18:03

Naudojat sakute praduremas subtylus kunas. Negalima i burna kisti astriu daiktu. Dar kiek is savo patirties del to maisto kramtymo. Idealei kramtant, va taip kaip minejau, tau nereikia skaityti parduotuves etiketes, nes visi skonei malonus nemalonus kaip lentinelese, tavo burnoje .
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Imesti.

23 Sau 2017, 23:37

Man knieti paklausti dėl šakučių. O ar jaučiate skirtumą kokia šakutė, nesgi, šakučių būna įvairių. Sovietmečiu daug šakučių pačios šakės labai plonos, ne adatos, bet netoli to. Dažnai išsiklaipydavo į visas puses. Su tokia tikrai nemalonu valgyti (jei taip išsireiškus). Ar jaučiate skirtumą kokia šakute valgote-valgydavote?

Bet kitą svarbų dalyką norėčiau pastebėti, kuris man atrodo svarbesnis už visus stalo įrankius. Tai, kad valgydami rankomis arba pakeitę valgymo įprotį sedint ant žemės, daugelis nebestato savo lėkštutės ant žemės, o laiko ją pavyzdžiui, kaire ranka. Taip laikydami maistą, net valgydami šakute, norite ar nenorite - jūs įkraunate maistą sava energetika (per kairės rankos delną). Tikiu tuom, kadangi galiu palyginti, kad valgant kai lėkštė ant žemės - pirmas kąsnis skanus, paskutinis, mažiau skanus - maiste esanti energija silpsta. Jeigu lėkštė laikoma rankoje (o valgant ranka tas veik neišvengiama) - pirmas kąsnis bus mažiau skalsus už paskutinį. įdomiausia, kad "kartojant" prireikia kokių 5 minučių laikyti rankoje, kol maistas vėl "įsikrauna".

Labai norėčiau patikrinti tokį stebėjimą. Savo aplinkoje klausiau, tai negavau protingo atsakymo, apart "aukštos energijos" ir "prasadas" - lyg tuom viską butų galima nusakyti. Būtų labai smalsu jei pasidalintumėte patirtimi ar galgi - padarytumėte panašaus stebėjimo eksperimentą kaip jums skaniausia valgyti? :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Imesti.

24 Sau 2017, 22:15

Kodel kiniecei naudoja lazdeles.As nezinau, tai tik uzuomena. Pagal bhakti joga kaire ranka skirta nesvarei buicei, pvz. susitvarkyti po tualeto. Prasadam valgomas desine ranka. Eksperimentuoti,pasikrauna nepasikrauna nereikia. Jau viskas yra vedose. Kitaip mes busime panasus i siu laiku "mokslininkus" .
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Imesti.

25 Sau 2017, 18:20

Dar kas liko is tokio maitinimosi budo.  Skysti irgi reikia ziaumoti.  Pavyzdziui piena.  Jei yra stiprus iprotis praryti, tai ziaumojama iki tiek kol maistas tampa visiskai tirstas ir be skonio .   Ar matete kaip arklys geria.  As visa gyvenima su arkleis.  Jis kazkodel neisgeria vienu upu visa kybira vandens.  Paima i burna ir laiko.  O atrodo turetu gerti nes katik po darbo.

Nepaminejau svarbiausio. Pirma : ismokyme kramtyti porcija bent trysdesimt kartu. Antra : jei tai prasadam, tai ir turi buti pagarba jam. Prasadam turi tapti kuno dalimi. Taigi, ko geriau kramtom tuo geriau isisavina.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Imesti.

25 Sau 2017, 19:08

Kazimierai, eksperimentuoti galima - viską reikia patirti, pajausti savo patirtimi. :) tik nereikia nukrypti per daug į šonus.

Galbūt pasikartosiu, bet vienas naujas įprotis niekada absoliučiai nepakeis gyvenimo, tų įpročių yra labai daug ir juos įvaldyti irgi reikia daugiau arba mažiau laiko. Dažnai žmonės pajunta euforiją įvaldę naują įprotį, iš pradžių jiems atrodo, kad tai kelia gyvenimą į kitą lygį, bet praeina laiko ir viskas nusistovi. Nereiškia, kad neduoda efekto, žinoma.

Visgi maistas ir kramtymas yra gana svarbūs momentai. Bet čia sutikčiau su Kazimieru, kad svarbiausia pati sąmonė, su kuria gaminam, aukojam ir kramtom maistą. Visa kita - tai papildomi dalykai, kurie daugiau ar mažiau daro įtaką. :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Imesti.

25 Sau 2017, 21:29

Eksperimentuosime, nekur desimes. Mums neuztenka intelekto mokytis is kitu klaidu, turime ant saves patirti kas jau buvo kramtoma . Del tu pojuciu kurie kaip zmonems atrodo, kad kelia i kita lygmeni. Mes jug cia nuo brahmos laiku. Ispudziai turi kauptis, galu gale kam tas materialus pasaulis. Ogi ismusti tai kad krisna netampama.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Imesti.

27 Sau 2017, 23:31

Tikrai, tenka pripažinti, kad eksperimentavimams nebereikia eikvoti laiko - reikia priimti Vedų autoritetingumą ir negaišti laiko tam, kas seniausiai žinoma ir nėra prasmės kartotis. 
Vistik čia atsiskleidžia savotiška prieštara. Realizuotos žinios jos įkvepia keistis, įkvepia taikyti praktikoje. Nerealizuotos žinios tėra ratilai vandeny. Todėl kad nerealizuotos žinios remiasi absoliučiu pasitikėjimu, kuris nepasiduoda patikrinimas - darau nes visi taip daro. Valgau šakute, kadangi visi europiečiai valgo šakute. Valgau rankomis, nes visa Indija valgo rankomis. O ant kiek tai svarbu - mažai kam įdomu. 
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Imesti.

28 Sau 2017, 21:24

Prisiminiau daug metu atgal klausyta vieno svamio paskaita. Jis pasake jeigu mes cituojame bhagavat gita tai, tai gerai bet neitin klausysis tokio pasnekovo, taciau jei ta bhagavat gita pasakojame is savo patirties, kaip ja realizavome zmones jau klausosi visai su kitu demesiu.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Imesti.

29 Sau 2017, 14:22

Kazimierai čia jūs labai gražiai pasakėte su Bhagavad Gitos pavyzdžiu. Labai maloniai susiskaitė :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Imesti.

30 Sau 2017, 17:57

Ne as pasakiau, tai tas svamis taip pasake. Man irgi labai patiko, ta paskaita klausiau dar tada kada bu vo kasetinei magnetofonai (kai Lietuva katik issivadavo is tarybu sajungos ). Patiko ant tiek kad prisimenu beveik ta paskaitos atkarpa zodi i zodi.Kuo vardu tas svamis, neprisimenu.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Imesti.

29 Spa 2017, 06:39

Dar būtu aktualu paminėti tokį praktikos dėsnį.
Šitaip kramtant maistą mažiau jo ir reikia. Praktiškai visą organizmas isisavina .
Taigi daugiau skirtume laiko pavalgymui bet ir mažiau pinigų išleistume maistui. Plius kas yra svarbiausia,sveikata gerėtu .
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Imesti.

29 Spa 2017, 15:53

Dar būtu aktualu paminėti tokį praktikos dėsnį.
Šitaip kramtant maistą mažiau jo ir reikia. Praktiškai visą organizmas isisavina .
Taigi daugiau skirtume laiko pavalgymui bet ir mažiau pinigų išleistume maistui. Plius kas yra svarbiausia,sveikata gerėtu .
Jei paimkim pavyzdį, kad per mėnesį žmogus "pravalgo" 100 eurų, tai jei ilgiau kramtant užtektų 70 eurų, tai per 50 metų susitaupo 18 000 eurų :)) Nemažai. O jei skaičiuojant visą šeimą, tai žiūrėk ir būstas išeina :)

Dar yra momentas su vitaminais ir mineralais. Aš asmeniškai netikiu, kad valgant mažiau maisto, jų galėtų pradėti trūkti, nes organizmas yra pakankamai protingas ir jų įsisavinimas pagerėja tokiu atveju. Reikėtų nepatingėti paieškoti daugiau informacijos, bet aš tą sakau iš aplinkos pavyzdžių.

Mano subjektyvia nuomone, būtent organizmo nualinimas maistu padaro didesnę žalą.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Imesti.

09 Lap 2017, 21:47

Man įdomu,jei šitaip kramtyti mėsą,žuvį ir kiaušinį,pavyktu tokio maisto atsisakyti ?
Man susidarė ispūdis kad taip. Bet neesu šimtu procentu tikras. Taip pradėjau maitintis kada jau buvau vegetaras.
Man atrodo kad organizmas turėtu atmesti trečios (tama gunos ) maistą.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Imesti.

10 Lap 2018, 06:56

Man įdomu,jei šitaip kramtyti mėsą,žuvį ir kiaušinį,pavyktu tokio maisto atsisakyti ?
Man susidarė ispūdis kad taip. Bet neesu šimtu procentu tikras. Taip pradėjau maitintis kada jau buvau vegetaras.
Man atrodo kad organizmas turėtu atmesti trečios (tama gunos ) maistą.
Manau kad turėčiau papildyti.
Atsitiko taip kad karta (ši rudeni) neturėjau ka valgyti, o dirbti fiziškai reikėjo daug. Tiesa, turėjau truputi duonos bet mažoka tokiam darbui (darbas su galingu benzopjuklu todėl rankose turi būti jėgos nes pavojinga..).
Aš daug negalvojes, nuėjau ir pririnkau grybų. Po tokio sukramtymo mane pykino ir labai. Kodėl taip atsitiko, aš nežinau. Man tai atradimas. Įtariu kad va toks idealus maisto kramtymas priskiriama satva-gunai, o grybai, tai juk tamaguniškas maistas, štai ir nesuderinamumas.
Taigi turėčiau kaip ir įspėti tuos kas vis dar vartoje neišmanymo rūšies maistą kad gal geriau tokį maistą taip nekramtyti, o valgyti kaip ir žmonės valgo. Nebent, jei kas nori atsisakyti mėsos šitaip kramtant )))Gal Aivaras ka parašys iš savo patirties.

Beje, viena forumo dalyvė (neprisimenu vardo) įdėjo daug medžiagos apie Vydūno veikla . Aš iš Jo ir perėmiau šitą kramtymą. Vėliau įdėsiu tos dalyvės temą.
Paskutinį kartą redagavo 1 Kazimieras. Iš viso redaguota 2 kartus.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Imesti.

10 Lap 2018, 07:19

Vėliau įdėsiu tos dalyvės temą.
http://forumas.bhaktijoga.lt/viewtopic.php?f=49&t=518
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Imesti.

10 Lap 2018, 12:33

Man įdomu,jei šitaip kramtyti mėsą,žuvį ir kiaušinį,pavyktu tokio maisto atsisakyti ?
Man susidarė ispūdis kad taip. Bet neesu šimtu procentu tikras.  Taip pradėjau maitintis kada jau buvau vegetaras.
Man atrodo kad organizmas turėtu atmesti trečios (tama gunos ) maistą.
Manau kad turėčiau papildyti.
Atsitiko taip kad karta (ši rudeni) neturėjau ka valgyti, o dirbti fiziškai reikėjo daug. Tiesa, turėjau truputi duonos bet mažoka tokiam darbui (darbas su galingu benzopjuklu todėl rankose turi būti jėgos nes pavojinga..).
Aš daug negalvojes, nuėjau ir pririnkau grybų. Po tokio sukramtymo mane pykino ir labai. Kodėl taip atsitiko, aš nežinau. Man tai atradimas. Įtariu kad va toks idealus maisto kramtymas priskiriama satva-gunai, o grybai, tai juk tamaguniškas maistas, štai ir nesuderinamumas.
Taigi turėčiau kaip ir įspėti tuos kas vis dar vartoje neišmanymo rūšies maistą kad gal geriau tokį maistą taip nekramtyti, o valgyti kaip ir žmonės valgo. Nebent, jei kas nori atsisakyti mėsos šitaip kramtant )))Gal Aivaras ka parašys iš savo patirties.

Beje, viena forumo dalyvė (neprisimenu vardo) įdėjo daug medžiagos apie Vydūno veikla . Ar iš Jo ir perėmiau šitą kramtymą. Vėliau įdėsiu tos dalyvės temą.
Tikrai įdomus pastebėjimas dėl kramtymo tamasinį maistą. Kuo geriau sukramtoma - tuo geriau įsisavinam tamasą. Viskas logiška :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Imesti.

10 Lap 2018, 18:30

Tikrai įdomus pastebėjimas dėl kramtymo tamasinį maistą. Kuo geriau sukramtoma - tuo geriau įsisavinam tamasą. Viskas logiška: :)
:)
Tikslas visada turi būti aiškus.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių