Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Aivaras Pranarauskas - Kiekvienas skirtingas kiekvienas reikalingas

19 Lap 2016, 12:48

Dalinuosi knyga apie patyčias mokykloje/socialinėje erdvėje. Man tokia knyga mokykloje tikrai būtų pravestųsi, beje tie patys principai galioja ir suaugusiųjų pasaulyje. Tikrai verta paskaityti visiems. Knyga trumpa ir praktiška, aiškiai ir lengvai skaitoma. Pagrindinė idėja ta, jei tave bando pažeminti/pasišaipyti, tu nereaguok, nesureikšmink, viduje išlik ramus, dėmesį geriau nukreipti į savo tikslus. Aišku, tai nevisada pavyksta, bet ši informacija ir jos pritaikymas sumažintų patyčių skaičių ir jų pasekmės. Tokia mano nuomonė. Knygą autorius kaip supratau dalina nemokamai, tai ją galima parsisiųsti iš čia: http://www.jm.jnvm.lt/index.php/psichologas/545-knyga-kiekvienas-skirtingas-kiekvienas-reikalingas
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Aivaras Pranarauskas - Kiekvienas skirtingas kiekvienas reikalingas

19 Lap 2016, 20:20

Knygą permečiau akimis ir tikrai knyga paliko gerą įspūdį. Vaikams ir paaugliams ji labai labai naudinga, bet tinka ir suaugusiems.

O patyčios yra didžiulė problema vaikų pasaulyje. Vaikai yra žiaurūs, nes gyvena vedini bazinių instinktų, kurie nevaldomi, nes vaikai neturi nei žinių, nei intelekto. Kaip visi tie procesai rutuliuojasi ir susiformuoja specifinė vaikų bendruomeninė kultūra, čia yra sudėtinga tema ir profesionalams.

Ši problema visais laikais buvo aštri, nesiimu spręsti, ar ypač sumaterialėjusioje aplinkoje ji dar labiau išryškėjo.
 
Aurelija
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 13 Lap 2016, 21:07

Re: Aivaras Pranarauskas - Kiekvienas skirtingas kiekvienas reikalingas

06 Gru 2016, 23:18

Ačiū už pasidalinimą. Kalbant apie patyčių "kilmę", aš pastebėjau, kaip su vaikais bendrauja vyresnio amžiaus žmonės ar tiesiog žmonės, visiškai nesidomintys psichologija: "Koks tu vyras, jei verki kaip mergaitė", "Maminukas" ir taip toliau, mes, tėvai, kartais būnam patys pirmieji patyčių šaltiniai. Tėvai ar kiti vaiko artimieji nuleidžia šia bendravimo ir kito vertinimo sistemą, kuri dažnai įsitvirtina kaip norma..
 
Vartotojo avataras
rokasm
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 25 Sau 2023, 13:29

Re: Aivaras Pranarauskas - Kiekvienas skirtingas kiekvienas reikalingas

25 Sau 2023, 13:32

Ačiū už pasidalinimą. Kalbant apie patyčių "kilmę". aš pastebėjau, kaip su vaikais bendrauja vyresnio amžiaus žmonės ar tiesiog žmonės, visiškai nesidomintys psichologija: "Koks tu vyras, jei verki kaip mergaitė", "Maminukas" ir taip toliau, mes, tėvai, kartais būnam patys pirmieji patyčių šaltiniai. Tėvai ar kiti vaiko artimieji nuleidžia šia bendravimo ir kito vertinimo sistemą, kuri dažnai įsitvirtina kaip norma..
Tai net ne kartais, o beveik visada. Praktiškai viskas yra iš šeimos ir iš tėvų. Didžioji dalis sutrikimų susiformuoja būtent 1-3 metų amžiuje.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių