Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Nrisimhadeva.

21 Sau 2017, 12:14

Tai turbut praverstu tiems kam su tikejimu sekasi nekaip .. Tas rusijos pamokslautojas patita pavana das (ruzov) nukeliavo su bhaktu grupe ar tai nebuvo vien bhaktai, jis paskaitoje to nemini, nukeliavo i ta vieta kur hiranija kasipu buvo ir prahlada maharac.Tai Indija nepalesta zmoniu vietove. Pasak jo praejo 15000 metu ir viz dar nepaliesta. Jie skubejo visa tai nufilmuoti, kad ten nusigauti jie turejo keliauti per dziungles. Skubejo nufilmuoti nes Indijos valdzia paskelbe ta rajona turyzmo zona, vadinasi greitai bus pratiestas asfaltas ir po truputi patiliukais ta neikainuojama seniena bus isparduota ir isvuogta. Jis sake savo paskaitoj kad ten devynios vietos ir kolonos aukstis vienas kilometras. Vienas kilometras, jis pabrieze ir sake kad nejuokauja. Dar sake kad vyskas nufilmuota ir montuojamas filmas apie tai. Nuorodos as neturi, neturiu laiko jieskoti bet kam reikia manau suras jo jo puslapyje ruzov. ru ten audijo ir vidijo. Dar jisai sake kad Indijoje yra dar zmoniu nepaliestu vietu, taigi keliaus ir tenai.
Kažin, ar Hiranija kašipų buvo žemėje, nes jei paskaitysite Ramajaną, ten aprašomas toks įdomus įvykis, susijęs su Hiranijos kašipų auskaru, kurio nesugebėjo net pakelt iš vietos Ravana. Ir tas auskaras kaip himalajų kalnas :) 
Plius, Hiranijos kašipų Brolis žemę buvo nusviedęs iš orbitos, tai galima tik įsivaizduot kokio dydžio tie demonai buvo :) 
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Nrisimhadeva.

21 Sau 2017, 12:45

Kažin, ar Hiranija kašipų buvo žemėje, nes jei paskaitysite Ramajaną, ten aprašomas toks įdomus įvykis, susijęs su Hiranijos kašipų auskaru, kurio nesugebėjo net pakelt iš vietos Ravana. Ir tas auskaras kaip himalajų kalnas :) 
Plius, Hiranijos kašipų Brolis žemę buvo nusviedęs iš orbitos, tai galima tik įsivaizduot kokio dydžio tie demonai buvo :) 
Labai, labai ir netgi labai įdomu. O tai ką Gintarai nori pasakyt? :) beje ne Himalajų kalnas, o kalnynas, nebent turima mintyje kuri konkreti viršukalnė - Everestas, Baltoras ar Kailašas.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Nrisimhadeva.

21 Sau 2017, 21:08

---------------------------
Paskutinį kartą redagavo 1 Kazimieras. Iš viso redaguota 7 kartus.
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Nrisimhadeva.

21 Sau 2017, 21:24

Na, prieš susikaunanat su Rama, Ravana nulėkė pas savo giminaitį Bali maharadžą į Sutala loką.Žodžiu, žemiau mūsų galaktkos. Ir Paprašė padėt jo susikaut su Rama. Bali maharadžas suprato su kuom turi reikalų Ravana,nusivedė jį į didžiulę aikštę ir parodė į didžiulį kalną, kurio diametras buvo 32 mylios, 32,(4 jodžinos) ir 74 mylios aukštis(9 jodžinos). Ir tas kalnas buvo visas iš aukso, nusėtas brangakmeniais ir labai gražios formos.
Ravana ėmė trint rankas ir klausinėt kas čia per kalnas ir iš kur gavai jį. Balis, atsakė, kad nesvarbu, noriu padovanot jį tau. Jam ta idėja labai patiko ir jis pamiršo Sitą ir visą kitą :) 
Bet Balis pasakė, kad turėsi tą dovaną pats parsigabent. Ravana ėmėsi darbo, bet kalnas nei iš vietos. Tada paprašė Balio, kad jis šiek tiek pakeltų, kad galėtų pakišt savo rankas, Balis pakėlė tą kalną,  Ravana pakišo rankas ir kai Balis paleido, jį tas kalnas prispaudė. :) Ėmėsi klausinėt kas čia, kas tai per kalnas, kodėl jis toks sunkus. Balis pasakė, kad tai Hiranija Kašipų auskaras. Jei nori pamatyt dar vieną auskarą, skrendame į kita planetos pusę. 
Kai Ravana žiūrėjo į tą auskarą, jis bandė įsivaizduot Hiranija kašipų veidą, pečius ir visą jo dydį. Viską primetęs, jis nustėro, pagalvojęs, kokio dydžio ir jėgos tada turėjo būt Patsai Nrsimha. :) 
Balis maharadža jam paaiškino, kad tai ta pati asmenybė atėjo kaip Rama. Tai tas pats žuvis Matsja, šernas, Vamanadeva ir t.t. 
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Nrisimhadeva.

21 Sau 2017, 21:32

-------------------------------
Paskutinį kartą redagavo 2 Kazimieras. Iš viso redaguota 7 kartus.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Nrisimhadeva.

21 Sau 2017, 23:25

Labai geras pasakojimas apie Hiranjakašipu, Bali maharadžą ir Ravaną. Bet gal vistik tai perkeltinė prasmė čia dėl to "auskaro" negu realus dydis? Ta prasme, koksai tada buvo Prahlada arba Holikos dydis? Žodžiu lieka klausimas atviras. Na, o perkeltine prasme tas kalnas aukso ir brangakmenių labai išaukština Hiranjakašipu, kurio netgi vardas Hiranja reiškia auksą (jeigu nemaišau). Kitaip tariant rodo turtų gausybę, valdovo galybę ir išaukšinimą. Sykiu - pasakotojo menkumą valdovo atžvilgiu, nuolankumą. 
Jeigu perkelti analogiją perfrazuoti mūsų Kali laikams, tai čia gal būtų panašu į tokį folklorą apie naujuosius rusus:

Kalbasi du naujieji rusai:
- Klausyk, o kodėl tu už mano Mersą sumokėjai? Manai, kad aš biednas?
- Ne... Tu gi už kavą tai mokėjai!

Taip ir Hiranjakašipu - turtingas Visatos valdovas, nuo kurio antakio virptelėjimo drebėjo pusdieviai - regėdami aukso kalną su brangakmeniais ir pasakę, tai tik auskaras, galite nutuokti, kokia galėtų būti vien jo karūna, vimana, rūmai, jeigu jau vien "auskaras" toks. :)
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Nrisimhadeva.

22 Sau 2017, 09:43

Yra labai daug dalykų nepaiškintų arba nedaryšytų. Pavyzdžiui, kad ir Hanumano šuolis nuo Meru kalno į Lanką. Prabhupada sako, kad Lanka - tai dabartinis ceilonas. Bet kur tas kalnas Meru, nuo kurio Hanumanas atsispyrė? Žinoma, galima tik svarstyt, kad tas kalnas kitame išmatavime ir kitus dalykus. Arba paimkime, kad ir Homero "Odisėjas". Jo keliones, kurios vyko žemės teritorijoje, bet aprašomi fantastiški įvykiai: susitikimas su kihlopais-milžinais, su įvairiomis raganaitėmis, kurios pavertė jo draugaus gyvūnais, apie laiką, kuris truko jų sferoje kelias dienas, o žemės srity prašoko metai. Kas tai? Arba ir tai, kad mūsų planetą laiko 4 drambliai.
Taip pat aprašomas įvykis, kaip Sagaros sūnūs ieškojo aukojimui skirto žirgo ir niekur neradę žemėje, ėmėsi rausti žemę vandenyno teritorijoje ir rausė tiek, kad pasiekė Patalos ribas. Pasiekė nagų, danavų, jakšų demonų teritoriją. Ir tai pasiekė rausdami žemę :) Kokiu būdu galima rausiant žemę pasiekt kitą galaktiką. Arba mes kažko nežinom, arba kažkas praleista.
Nors Bhavišja puranoje parašyta koks atstumas nuo žemės yra iki Patalos. Atstumas nuo žemės iki požemių pasaulių yra  910 000 km ir jos išsidėsčiose viena po kitos: Atala, Vitala, Sutala, Talatala, Mahatala, Rasatala ir Patala (nagaloka). Intervelas tarp tų pasaulių 130 000 km.

Tai kokiu būdu kasdami žemę, jie atsidūrė Patala lokoje? :) Mano galva neišneša. Jei būtų parašyta, kad persikėlė, teleportavosi ar dar kokiu nors būdu pateko ten, bet ten rašo, kad kasė 60 000 sūnų. Dasikasė iki 4 šventų, žemę laikančių dramblių ir po to pasiekė patalą.

Yra labai daug neaiškumų, kuriuos sunku suvokt. Gal kūnai kokie buvo kiti ar žemė kita. Arba įvykiai aprašomi labai toli, tokie, kurie buvo visai kitose Pralajose
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Nrisimhadeva.

22 Sau 2017, 10:41

Aš asmeniškai net nesigilinu per daug į tuos dalykus, nes neatitikimų yra begalės. Kai kur neatitikimai, kai kur perkeltinė prasmė, kitos dimensijos ir t.t.

Dažnai žmonėm įdomu gilintis, nes nori atsekti ten aprašomus dalykus ir jų sąsajas su išlikusiais objektais. Pvz, tiltas jungiantis Indiją su Šri Lanka ir panašiai.

Homero epuose aprašomi mistiniai dalykai visgi daugiau mitologija. Turint galvoje, kad tai vyko daugiau nei prieš 2000 metų, tai matyt anuomet tie mitai buvo daug gajesni, nes buvo daug arčiau laiko, kai jie išties galėjo vykti. :)
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Nrisimhadeva.

22 Sau 2017, 16:25

Neišsakyta iki galo tiesa yra melas arba kaip Nietsche sakė, kad neišsakyta, nutylėta, nuslėpta, nutildyta tiesa tampa nuodais. :)
Jei kyla toks klausimas, reiškia turi būt ir atsakymas. Mitų nėra, tiesiog kažkas užslėpta.
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Nrisimhadeva.

22 Sau 2017, 19:50

Turiu sutikti, bet lieka klausimas, kada tiesa buvo kryptingai nuslėpta, o kada tiesiog pasitarnavo sugedusio telefono principas. Mitai iš dalies ir yra tas sugedęs telefonas, kai žmonės aprašo informaciją, kuri neapibrėžtai palaidai sklando erdvėje.

Aš neturiu daug žinių šitoje vietoj, bet kyla klausimas, kas ir kurioj vietoj pradėjo tą informaciją slėpti. Greičiausiai  tai vykdoma jau ne vieną tūkstantmetį. Šiandieninė situacija man yra daugiau mažiau aiški: yra sukurtas pasaulio modelis, įdiegtas švietimo sistemoj ir tokiu būdu suformuojamas požiūris į supančią realybę. Kadangi jis daugmaži vienodas visam pasaulyje, tai peršasi išvada, kad pasaulinė tikroji valdžia taip pat yra viena.

Matyt šis procesas vyko labai labai seniai, nes civilizacijai pradėjus degraduoti tikrai buvo brahmanų, kurie stengėsi saugoti išmintį ir žinias. Iš kažkur susiformavo jėgos, iškraipančios tą informaciją. Man keista, iš kur galėjo atsirasti didelė jėga, dirbanti kryptingai. Šioje vietoj galbūt logiška prielaida apie būtybes iš kosmoso, kurios apsigyveno mūsų planetoj.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Nrisimhadeva.

22 Sau 2017, 21:46

Kure ramajana skaitete , Gintaraska ? Kiek yra "bhagavat gitu" po sei dienai ? Kiek "vedu"? Neminesiu biblijos ,kur varomas biznis globaliniu mastu. Prabhupada sakydavo kad jei norime (ar norite buti apgauti), dievas atsiuncia apgavyka, jei norime tikro mokytojo,atsius krisna tikra mokytoja. Ar tik ne prabhupada yra pasakes, kad nesvarbu kaip cia viskas sukonstruota, svarbu kaip iseiti is cia. Iseit is kalejimo.
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Nrisimhadeva.

23 Sau 2017, 09:27

turiu ir išvertęs vieną ekzempliorių į LT kalbą prieš 3 metus. http://bhaktijoga.lt/el-knyga/ramajana būtų gerai, kad atsirastų tie, kurie galėtų įskaityt ją. Šita versija Vikašos svamio.
O tą ką parašiau aukščiau, paiimta iš įvairiausių šventraščių. Yra daug šaltinių, kurių neduoda isconas. Yra labai geras leidinys tieisiai iš sankrito apie Mahabharatos paslaptis, kurių niekur nėra aprašyta. 
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Nrisimhadeva.

23 Sau 2017, 11:33

Tiesa sugriautų politiką, ekonomiką, žmonių tarpusavio santykius, praktiškai viską, tame tarpe ir religiją. Mes gyvenam melo visuomenėje. Aš ir pats dabar privengiu sakyt absoliučiai tiesiai šviesiai, nes tiesa šokiruoja, yra nemaloni, pradeda judinti pamatus. Tie kas yra vienokioj ar kitokioj sistemoj nenori nei pjauti šakos, ant kurios sėdi, nei drumsti vandenį, nes tai paprasčiausiai nelabai kažką ir keistų. Kas susigaudo, tas susigaudo, o kas ne - tų tokia karma.

Kalbant apie religiją, šventraščius jau vien jų dogmatizmas sufleruoja, kad tai skirta valdyti masėms ir nepritraukti intelektualesnių. Čia faktas su kuriuo nelabai pasiginčysi.

Išlieka tas filosofinis klausimas, kiek reikia Paramatmos balso, intelekto, filosofijos, o kiek reikia dogmatinių žinių. Nors šventraščiuose galima rasti, jog tam reikia balanso (su tuo nesutikti būtų sunku), išlieka klausimas dėl pačio dogmatizmo kiekio juose. Man ten esantis santykis neatrodo sveikas.

Ir dar lieka klausimas, kiek išties reikia mėginti atsekti tą tiesą, kiek reikia koncentruotis į savas ydas ir į Dievą. Aš renkuos pastarąjį variantą. :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Nrisimhadeva.

24 Sau 2017, 19:53

Paziurejau kaip daznai uzduodami klausimai tam vaisnavui-lektoriui keliautojui patita pavana das ( ruzov ) forume forumkrisna.ru. Ir kaip daznai jis atsako i tuos klausimus. Regis teks palaukti del to video ar filmo bei paskaitos. I klausimus atsako apstrakcei pazvelgus, karta i mienesi. Jo puslapyje http://www.ruzuv.ru yra telefonas ar tai jo sekretoriaus telefonas. Skambinti as negaliu pinigine prasme, turiu tik pigu lieciamaji mobilu telefona.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Nrisimhadeva.

27 Sau 2017, 18:20

Del tos ramajanos. Klausiau kuria ramajana skaitete, Gintaraska. Gal per kietai skamba klausimas. Atsiprasau. Jusu gilei as nepazystu bet ir prarasti bendravimo su jumis nenoreciau. Jauciasi gylus intelektas, arba nevale viskuo tiketi aklai. Juo labiau kad dabar kali juga kas bent aisku tiems kam aisku — tik ziurek.
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Nrisimhadeva.

27 Sau 2017, 18:56

Visa Ramayana kiek tik įmanoma buvo rast, taip pat įvairiausius perpasakojimus, kiek tik įmanoma buvo galima man rast. 
Bet kai pirmą kartą išgirdau Ramajaną, o pirmoji buvo šita Marijanos Polonski versija https://audioveda.ru/unions/230  tai niekaip negalėjau šito pasakojimo išmest iš galvos, nes kažkur aš jau ją ne tik, kad girdėjęs buvau, bet ir matęs, o gal tiesiog vaizduotė taip piešė, nes aš kai išgirdau pasakojimą, būtent tą vietą kur Ravana pasivertė Sanjasiu, pamačiau kaip jis buvo apsirengęs, pajutau tą Tretos Jugos atmosferą. Tai man sukosi ir sukosi tas vaizdas ir ta Ramajanos to laikotarpio dvasia. Galiu tik pasakyt, ką aš pamačiau, o pamačiau Ravana su skrybėle, besiartinantį prie trobelės tap labai nuostabaus gamtovaizdžio, bet svarbiausia pasakiška to laikmečio atmosfera. Va, nuo tos versijos ištisai knisausi ir klausiausi Ramajanos, kol galų gale, užsimaniau išverst ir verčiau Ramajaną taip pat ne savo jėgomis. Prieš verčiant aš nusilenkdavau Ramos atvaizdui. Bet kai tik to nepadarydavau ir imdavau manyt, kad aš puikus vertėjęs, prasidėdavo vertimo kančia. Užtekdavo suvokt, kad "oi", kad laikas nusilenkt ir pripažint savo menkumą, kaip įsijungdavo turbina ir iš kart pasinerdavau į to laikmečio atmosferą, ypač kovų scenos užvaldydavo taip, kad tik spėdavau rašyt. Net nepajutau kaip išsivertė į LT. Vertimas užtruko nuo lapkričio iki vasario mėn. Buvo nuostabios dienos, gyvenau euforijoje :)

IKi vertimo įsigijau šitą knygą http://www.biblio-globus.us/description ... o=10122000  Sai babos pasakojimas, tikrai puikus pasakojimas.
Toliau įvairiausi perpasakojimai, įvairiausių lektorių. Bet rimčiausias buvo Atma Tatva Prabhu pasakojimas, nes jis dalinosi to ko nėra jokiose kitose raštuose, jo pasakojims taip ir vadinosi Nežinomo  Ramajanos istorijos. http://www.vasudeva.ru/index.php?option ... Itemid=120
arba audio formatu čia http://muz-top.ru/атма-таттва-прабху/

Žodžiu įvairiausi šaltiniai. Kai tik pradedi klausytis Ramajanos, atrodo, kad viskas iš naujo, nes gyveni tuom :) ta an laiko dvasia ir nesinoris su tuom skirtis :)
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Nrisimhadeva.

27 Sau 2017, 19:08

Filmų nepatarčiau žiūrėt, nes sukuriamas už jus vaizdas, neįsijungia mūsų dešinys pusrutulis, atsaingas už intuiciją.
O čia nauja ramajana http://mir-ved.ru/sita-rama.htmldar   vis verčiama, bet daug jau išvertė, puiki įgarsintoja, kuri įgarsino ir naują Mahabharatą
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Nrisimhadeva.

15 Vas 2017, 17:41

Hare Krisna. Cia as vel del to video. Reiskia parasiau patitai pavana das (ruzov) ,atsakymo negaunu. Parasiau jam du kartus tapati .Antra karta kelias dienas palaukus. Nesuprantu kas dedasi. Tas patita pavana das (ruzov) katik atsake i vieno forumo (forumkrisna.ru )dalyvio klausima,bet as klausiau ankscia.uNegi taip sunku parasyti kaip surasti ta filma. Tai nepanasu i Ruzova. Man toks ispudis kad jis negavo mano klausimo. Si vakara parasysiu jam dar karta.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Nrisimhadeva.

15 Vas 2017, 22:05

Įdomu, įdomu. Kol kas mano nuojauta pildosi, kad kažkokiu būdu filmas bus neprieinamas ar panašiai. Kažkaip taip jau būna gyvenime. Bet dar palaukim.

Kazimierai, o forume nėra temos tuo klausimu? O gal galima tiesiog forume užvest tą temą, gal žmonės pasidalintų informacija.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Nrisimhadeva.

17 Vas 2017, 18:23

Gerai Viliau, patikrinsiu

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 19 ir 0 svečių