Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 577
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

25 kadras.

04 Sau 2017, 18:49

Negaliu prisiminti kas pasakojo kokio lektoriaus paskaita, bet ta ka noriu pasakyti tikrai taip ir girdejau. Gal tai musu dhanandzaja o gal vienas is rusijos pamokslautoju yra pasakes tai. Reiskia taip Sovietineis laikais buvo kino aparatai, kino projektoriai kurios naudojo kinotetrose. Yra kasete su juosta ir juostoje 24 kokio nors filmo kadrai, o kas 25kadras su reklama koka kola. Ziurovai paziureja toki filma noredavo gerti tos koka kolos. Uzslepta tehnika tokia kad ziurovai samoningai mato tik tos 24 rius kadrus ir ekrane kazkas sujuda. 25 to kadro jie samoningai nemato bet pasamone ta koka kola uzfiksoja. Tai buvo pastebeta ir pavesinta, buvo skandalas kurio pavadinimas 25 kadras. O kaip seis laikais reikalai su televizyja. Kas ismano elektronika gali susiprasti kas gali vikti arba jau seniai viksta. Toliau negaliu rasyti nes ko gero butu Lietuvos istatymu pazeidimas.Taigi gal kada gyvai pakalbesime.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 931
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: 25 kadras.

04 Sau 2017, 21:36

Taip, pasąmonė fiksuoja viską. Kiek aš domėjaus, tai dabar daugiausiai viskas vyksta per seksualinių momentų užkodavimą, nebūtinai 25 kadrą.
Visur tai, net Disnėjaus filmukuose. Užtai ir neša žmonės pinigus Apple, Coca - Cola ir kitoms kompanijoms. Tobulas ratas yra užsuktas, tobulas.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: 25 kadras.

05 Sau 2017, 00:01

Oo taip. Teko ir man girdėti šią istoriją apie Amerikos kinoteatruose rodytą 25 kadrą 6-ajame praeito amžiaus dešimtmetyje, būk tai žmonės kaip išprotėję puolė pirkti gavisiuosius gėrimus ir popkornus. 
Yra ir naujesnė istorija, kaip LNK televizija savo tarpreklaminiuose intarpuose, ta prasme, tarpuose tarp dviejų viena po kitos einančiose reklamose, taip pat naudojo kadravo berods savo logotipą, dabar nebepamenu. Prilygino 25 kadrui, kilo ažiotažas, bet po to viskas nutilo kalbomis, būktai tai tėra miesto legendos ir jokie 25, 50 ar 75 kadrai neegzistuoja arba jei ir būtų tokie - neveikia tokiu efektu, kaip aprašomas. Žodžiu kalbos baigėsi tuom, kad naudoti 25 kadrą prieštarauja įstatymui, nes jis kaip ir yra uždraustas visur.
Kaip yra ištiesų - o bala jį žino? :D tas 25 nėra jau toks nepastebimas, ypač jei skiriasi spalvos ar rodomas objektas. Dar The Beatles laikais pastebėtas kur kas efektyvesnis reklamos metodas - product placement, produkto naudojimas filmuose, laidose, muzikos klipuose. Ten lydi tokia istoriją, kaip bitlai atėjo į TV studiją su kažkokiais ten įdomiais batais. Tai tapo tokia puikia reklama tiems batams, kad juos graibstyte išgraibstė jau sekančią dieną. Todėl dabar daug daug daug daug serialų, filmų, laidų naudoja tą techniką, "nekaltai" padėti tam tikrą prekę vaizde. Tarkim Džeimsas Bondas geria Smirnoff, naudoja Ericsson telefoną, vairuoja BMW, dėvi kažkokią eilutę. Dž.Bondas ko gero akiplėšiškiausiai naudoja tą techniką. Tačiau holivudinė produkcija imant nuo 1950 iki 1980. vesternai, detektyvai, naudojo kitokį "product placement" - pagrindiniai herojai nuolat gurkšnoja viskį, vyną, brendį, rūko. LABAI gausiai. Net sovietinė kinematografija tiek nenaudojo svaigalų, kuom ji buvo dorybingesnė, bet irgi tempė į savo pusę.
O dabar naudojama beveik viskas kas neuždrausta, ypač į pasąmonę nukreiptos žinutės, simboliai, asociacijos. Didžiausią žalą, manau, kuria iškraipyti animaciniai veikėjai, kalbantys gyvūnėliai, žmonės vaizduojami kaip karikatūros, net nepanašūs į žmones. Taip formuojami stereotipai, kaip antai, jei esi "nepateisinamas", tai tarp dantų būtinai yra švilpiko tarpas, jei moksliukas - apvalūs akiniai, jei reikia pavaizduoti fizinį darbą - prakaito dėmės. Ir taip, nepamirškime moterų eksploatacijos reklamose, kai pusnuogės reklamuoja vyriškus įrankius, padangas, ypač lauko reklamose. Visur simboliai. Kaip kad Vilius įkėlė tą video su reklamomis. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 931
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: 25 kadras.

05 Sau 2017, 10:42

Kalbant apie Vydo paminėtą "product placement" , tai savaime suprantama, jokio pažymėjimo, kad tai reklama nėra. Iš esmės tai įstatymo pažeidimas ir labai dažnai net televizija privengia atsitiktinai rodyti tuos ženklus (pvz, kompiuteriai būna užklijuoti ant logotipo). Bet pasaulyje net į dvigubus standartus jau nebeįsitenkama. Kalijūginis teisingumas tikrai laikosi vos ant vieno siūlo.

Nesinori čia būti niurzga pesimistu, bet kai paanalizuoji, įsijautį į situaciją, tai yra beveik dugnas. :) Logiškai ir intuityviai pasidaro aišku, kad jei ne dvasiniai judėjimai, prasidėję nuo Caitanyjos apsireiškimo, dugnas būtų pasiektas jau per artimiausius šimtmečius.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: 25 kadras.

05 Sau 2017, 11:55

tiesa, kai kuriose šalyse, tame tarpe ir Lietuvoje, "product placement" yra šiek tiek kontroliuojamas. Ta prasme lietuviškos gamybos laidose, serialuose, jeigu taikoma tokia pasyvi reklama, tai privalu rodyti raidę P. Tarkim "Moterys meluoja geriau" taiko, "Mamyčių klubas" dar kai kurios laidos, bet teliką mažai žiūriu ir tai dažniausiai  svečiuose ar pas uošvius :) 

O bendrai, tai įdomi pastaba, Viliau, kad kalijugos dugnas nepasiektas Čaitanjos Mahaprabhu dėka. Ir aš esu linkęs pastebėti tokią įdomią tendenciją, kad Čaitanja avatara atėjo 16 amžiaus pradžioje, t.y. apie 1490m (nepamenu tiksliai). Ir ką stebime nuo 1500-ųjų metų, tai staigų pakilimą žiniose, moksle, pasaulio sampratoje. Europoje viduramžiai, Kinijoje Mingų dinastija. 1492 metais jau po Čaitanjos Mahaprabhu atėjimo atrandamas Amerikos žemynas, po 1500-ųjų išrandama spaustuvės mašina, Koperniko heliocentrinis planetų išsidėstymas, Niutono postulatai.. Mūsuose Lietuvos Didžioji Kunigaikštyste pirmoji vioje Europoje priima pirmąji Konstitucijos atitikmenį - Lietuvos Statutą apie 1520m. Mažvydo "Katekizmas" 1549m. Sutapimas, kad pasaulyje stebime daug išradimų ir atradimų.. Lygiagrečiai aišku degradacija vyksta toliau su raganų medžioklėmis ir deginimais. Ir visi išradimai, teigiamas jų panaudojimas atveda iki to, kad šiandien sėdime prie galingų kompiuterių internete, bendraujame su visu pasauliu sekundės greičiu, mašinos rieda 300 km/h, nutiesti geri, lygūs keliai palengvinantys susisiekimą, skriado lėktuvai ir t.t. Tad tas momentas kad su Čaitanjos Mahaprabhu atėjimu sutampa žmonijos pakilimas man labai įdomus.. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 931
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: 25 kadras.

05 Sau 2017, 16:46

Šitą sutapimą galima visaip interpretuoti. Galbūt apsireiškimas įvyko jau žinant, kad prasidės stipri mokslo pažanga, kuri iš esmės spartina degradaciją.

Bet aš Čaitanjos apsireiškimą ir apskritai visus kitus dvasinius judėjimus paminėjau dėl kitos priežasties. Man asmeniškai labai jaučiamas žmonių nusivylimas gyvenimu, pasimetimas. Tie, kurie šiek tiek daugiau uždirba, yra įnikę į aistros gyvenimą, yra užprogramuoti nusivylimui ir sveikatos problemoms artėjant pensijai. Dabartinis gyvenimas yra absoliučiai priešingas žmogaus prigimčiai, toks priešingas jis niekada nebuvo per kelis tūkstantmečius. Esant tokiai situacijai, dvasinės žinios toliau stipriai populiarės, tai yra akivaizdu. Žinoma, jos bus iškraipytos, jau dabar pilna tokių "mokytojų" , bet patys dvasingiausi turės šventraščius, turės stiprų vaišnavų judėjimą.

Tame ir esmė, kad tos vedinės žinios išgelbės milijonus dvasingų žmonių, kurie vietoj to, kad būtų patrankų mėsa, taps galinga atsvara sistemai. Jei šitie procesai nevyktų, aš ir prognozuočiau dugną po kelių šimtmečių. Viskas vyktų kaip karo metais, kai nėra absoliučiai jokių ribų ir vertybių. Pilna kontrolė, pilnas pasitenkinimo kultas. Gyvenimą galų gale baigtume savižudybe, būtume nužudyti arba panašiai. Sieloj būtų tuščiau nei depresuojančiai prostitutei.

Aišku, gal kiek liūdnai aš, bet mes ir dabar labai netoli to esam. Čia kur dursi, ten pataikysi ant opos: pvz, kiek populiacijos vartoja narkotinius vaistus. skaičiai yra šokiruojantys. Apie alkoholį, rūkymą, pornografija aš net nekalbu. Sveiko žmogaus nerasi beveik:) Ko mes galime tikėtis iš tokios visuomenės? Ypač kai tie, kurie supranta, bijo kalbėti tiesą. Realiai bijo.

Viskas bus gerai, pati didžiausia sėkmė, kad esam šiam kelyje. :) Harė Krišna
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: 25 kadras.

06 Sau 2017, 00:23

Su Dievu aišku viskas atsistos ant keturių dharmos jaučio kojų. Galvojame panašiai. Vistik man tas visaapimantis žmonijos žinių pakilimas tikrai įdomus, Tai tarytum savotiškas lūžio taškas 15 amžiuje, nuo kurio prasideda pakilimas. Pradžioje, aišku, žinios yra sąlyginai primityvios, kad "išrandamas" bendras raštas, spaustuvė, gravitacija, teleskopas. Bet vėliau, tikslėjant žinioms, jos tampa subtilesnėmis ir pereinama prie elektros atradimo, chemijos, telegrafo išradimo, radijo, televizijos. Žinios tampa vis subtilesnėmis ir periodiškai vis išnyra vis gilesnis artumas su vedose slypinčia informacija, kuri, tarkim 15 amžiaus valstiečiui vargiai ar būtų įkandama, kad ir supratimas, kad mūsų Žemę sudaro septynios žemės (kontinentai). Tam būtina tutėti tam tikrą bazę, kad suprasti, kas pateikta. Dabar didelė bazė žinių mokslo dėka yra atkuriama, ir mokslas evoliucionuoja toliau, darosi vis subtilesnis. Lygiagrečiai vyksta ir tų žinių degradacija, monetizacija ir netinkami priataikymai. 
Na, o Viliau, nereikia idealizuoti vedinių laikų, kad tada opų opelių nebuvo.. :) Paimkime tokius pavyzdžius, iš didžiųjų epų, tarkim Ramajanos, Mahabharatos. Mahabharatos veiksmas vyksta baigiantis Dwaparai, nors vaizduojama ideali visuomenė, bet degradacija jau juntama. Ramajanos veiksmas vyksta berods Treta jugoje prrieš 1,7 mln. metų plius minus. Ką ten pastebime? Intrigas dėl valdžios, kai karalius turi išsiųsti dorąjį teisėtą sosto paveldėtoją - Ramą - 14 metų į tremtį. Tuomet valstybę valdo Bharata - Ramos brolis. Toji valstybė vėliau pereina į Maha-Bharatą. Bet intrigos dėl sosto buvo ir ten, ir žmonės būdami dorybingesni už mus tūkstantį kartų, vis viena nepalaikė Ramos pasirinkimo laikydami, kad Sita yra suteršta Ravanos prisilietimo.. O taip, dar Ravana.., Nuožmus daugybės dangaus planetų valdovas, tobulai išmanęs 12 vedinių raštų dėl ko vaizduojamas turintis 12 galvų. Kaip aprašo vedos, nuo jo antakių virptelėjimo drebėjo pusdieviai. Taip pat ir aštuonių Višnu avatarų atėjimas į Žemę ne iš gero gyvenimo, o todėl kad žmonės tam tikrais laikais šaukėsi Dievo pagalbos. Mes tik dabar kaip ir nebesišaukiame... :) gal tame problema. Varaha kovojo su vienu valdovu tūkstantį metų, Vamanadeva, Nrsimha - jie atėjo ne į spektaklį o atstatyti dorovės principų. Kalki avatara taip pat ateis to paties, tik vėliau. Tad opelių buvo visais laikais, čia mūsų laikmetis nekažkuo išskirtinis, na problematika specifinė. Mūsų laikais kalijuga iš žmogaus atima visa kas materialu ir pakeičia iliuzija kad atseit tu tai turi ir tuom disponuoji - papuošalus, namus, mašiną, daiktus, telefonus, darbo laiką, pinigus, elektronines sąskaitas, dėmesį. Na, gal neatima, bet išvilioja malonumų gausa. Gi žmogus realiai nieko neturi - technika tarnauja keletą metų po ko turi išmesti, namai užstatyti, valstybės prasiskolinusios, mokesčiai nemenki, kontrolė neišmatuojama, krizės kartojasi kas dešimtmetį, pinigai nuvertėja, dėmesį blaško daugybė trikdžių na ir t.t. Visiškas  nepastovumas. Norint su tuo tvarkytis, reikalingas itin aukštas sąmoningumas. Gyventi kalijugoje ir būti laimingu lieka tik visiško išsižadėjimo kelias, kad nieko negali savintis - gali tik trumpam pasinaudoti neprisirišdamas. Kaip vienuolis ar sanjasis. Pastovumą gali rasti tik savo viduje.
 
Vartotojo avataras
Laimis
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 07:40

Re: 25 kadras.

06 Sau 2017, 08:03

Aš tai nesuprantu to 25 kadro:D Jeigu tame kadre, tarkim man parodo sulčių pakelį, kaip tai gali įtakoti mano norą jį pirkti. Jeigu aš tų sulčių nenoriu tai man gali nors ir plakatas ant sienos kabėti su tuo pakeliu aš vis sulčių nepirksiu :D Niekaip nesuprantu tos istorijos apie kino teatrą ir gaiviuosius gėrimus, 25 kadre parodo gėrimą o išėjęs iš teatro aš jį perku, kaip čia taip. 
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: 25 kadras.

06 Sau 2017, 10:05

Aš tai nesuprantu to 25 kadro:D Jeigu tame kadre, tarkim man parodo sulčių pakelį, kaip tai gali įtakoti mano norą jį pirkti. Jeigu aš tų sulčių nenoriu tai man gali nors ir plakatas ant sienos kabėti su tuo pakeliu aš vis sulčių nepirksiu :D Niekaip nesuprantu tos istorijos apie kino teatrą ir gaiviuosius gėrimus, 25 kadre parodo gėrimą o išėjęs iš teatro aš jį perku, kaip čia taip. 
Stebint sulčių stiklinę gal ir nesuveiktų. Tada tame 25 kadre dar berods ėjo žodžiai "Pirk", "Troškulys". Tai kaip visuma ir paveikė. Dabartiniai gėrimai, sultys, šokoladai savo išvaizduoja šifruoja galybę į pasąmonę nukreiptos informacijos. Tarkim ar atkreipėte dėmesį, kad LION batonėlis, jeigu jį apversti, skaitosi No!1 - ta prasme Numeris vienas, alfa liūtas? :) va tokia informacija "nusėda" ir turėdamas tą daiktą ar suvalgęs, jautiesi pasotinęs tą norą turėti tokią savybę - numalšinti troškulį.
 
Vartotojo avataras
Laimis
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 07:40

Re: 25 kadras.

06 Sau 2017, 11:06

Niekad nepastebėjau to NO!1 nors ir esu pirkęs kelis kart tą šokoladinį batonėlį. Aišku dažnai nepastebiu net akivaizdžių dalykų :D ką jau kalbėti apie užslėptą informaciją. Kūrybingas darbas daryti tokias užslėptas žinutes reikia geros vaizduotės.  Bet šiaip ar taip keista kaip užrašas NO!1 gali mane priversti norėti pirkti. Suprasčiau jeigu jis neužslėptas, tuomet pagalvočiau:
- O! va čia pats geriausias šokoladinis batonėlis. Reikia paragauti. 
Tuomet jeigu jis man patiko nusiperku. Suvalgau. Jeigu patiko tai yra galimybė kad vėl nusipirksiu, bet jeigu nepatiko tai aš jo ir nebepirksiu. Tai čia gamintojui tik vienkartinė nauda iš tokios reklamos. 
O kai čia tas užrašas dar užslėptas, tai daug žmonių nė nesupras, kad čia tas batonėlis NO!1, valgyk ir būsi alfa.  Nu bet ko gero veikia kad taip daro. Dauguma žmonių lengvai paveikiami ir net nereikia tiesioginės įtakos.        
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: 25 kadras.

06 Sau 2017, 15:21

Tai dabar, Laimi, kai jau užrašas nebeužslėptas Jums, akivaizdus - tai tikrai paragausite :D juokais, aišku. Tas NO!1 tai pagalvojus turi ir daugiau reikšmių, kad ir "no one" - nė vienas, niekas kitas. Visa laimė, kad esame lietuviai ir mąstome truputį su sanskrito kalbos struktūra, tad tokie anglizmai mus pasiekia geroookai susilpnėję. Tikrai manau, kad kalbos barjeras mus gelbsti. Gi lietuviškai būtų Nr.1, kad tikrai "pagautume" žinią.
Kosmetika, parfumerija, buitinė chemija taip pat naudoja labai daug tokių žinelių. Bet pavyzdžiui, paimkim vyrišką kosmetiką - labai dažnai vartojama žodžiai energija, šaltis, agresija, jėga (energy, cold, aggression, power), dažnos raidės X, TC, o moteriškoji atvirkščiai - grožis, balansas, šilkas, švelnumas (beauty, balance, silk, mild, soft). Vyriškoji tarsi kompensuoja tų savybių trūkumą, moterims kitų savybių - nusiprausk šampūnu "Galva & Pečiai" ir tas savybes jis tau suteiks :) lietuvius veikia tiek, kiek egzotikos jie trokšta gauti.
Ai dar. Prieš naujus išvis kone išvirtau iš klumpių :D Žiūriu maxima nauja dušo želė sudėliota - Aggresia. Dailūs buteliukai, žiūrinėju asortimentą. O atskirai toks ryškiai žalias elektrinis buteliukas su dušo žele. Jei kiti turi prierašus "Moisturizing", "Intense", "Energising", tai tas žaliasis - "Anti Hangover".Lietuviškai - "anti pagirios", želė nuo sunkių pagirių... :) Gudriai sugalvojo, bet kad tai kiek p už padorumo ribos man pasirodė..
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 931
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: 25 kadras.

06 Sau 2017, 17:29

Taip, Vydas teisingą momentą paminėjo dėl kalbų, kad angliški užkodavimai mūsų taip neveikia. :) bet pasąmoniniai užkodavimai tikrai veikia, kitaip jų netaikytų. Laimi, aš tikiu, kad konkrečiu atveju tavęs taip greit nepaveiktų, bet tam tikroj situacijoj tam tikroj prekių grupėj, įtaka vis tiek būtų didesnė ar mažesnė. Apskritai beveik visi žmonės sako, kad jų reklama neveikia:)) bet aš galiu iš praktikos patvirtinti, kad internete tam tikras spalvos pakeitimas turi didelę įtaką pardavimams:) nors tai absoliučiai šalutinis dalykas. Taigi iš esmės žmonėmis yra manipuliuojama kaip tik norima reklamos dėka.


Vydai, vedinių laikų aš neidealizuoju, aš tik sakau, kad šiais laikais vedinės žinios atėjo pačiu laiku. Elitui turint didžiulį norą tenkintis, galimybes manipuliuoti žmonėm, tai, kas vyksta dabar yra neišvengiama. Būtent galimybės manipuliuoti ir didina degradacijos greitį ir neatsiradus stipriai jėgai, visa visuomenė greitai yra suvystoma. Juolab, kad dabar gyvenimas - iliuzija iliuzijoje (internetas, žaidimai kompiuteriniai), labai mažas buvimas gamtoje, todėl žmonės neprasivalo, didelis smegenų plovimas, papildomai žadinantis aistrą. To tikrai nebuvo per paskutinius 5000 metų.

O šiaip jei vediniai karaliai nepasidalindavo valdžia, tai rodo aukštą aistros lygį, o ne dorybės. Galbūt pati visuomenė ir buvo dorybingesnė, bet kaip matome, gavę valdžią žmonės greit viduje įžiebdavo aistrą. Bet kadangi pati visuomonė buvo dorybinga, turėjo ryšį su Dievu, degradacija praktiškai nevyko.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių