• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

04 Gru 2018, 21:22

Taip, su tuo pilnai sutinku.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

04 Gru 2018, 22:19

Sudaršan, kokia Jūsų nuomonė apie gnostikus. Galbūt skaitėte nekanonines Tomo, Judo evangelijas. Gnosticizmas kaip ir už oficialios bažnyčios ribų. Prilyginami eretikams. Nors tie patys gnostikai daug kur remiasi tuom pačiu šv. Paulium ir kanoninėmis evangelijomis. Ką manote apie šį mistinį kelią.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

05 Gru 2018, 09:30

Dievas leido po tvano Nojui ir jo giminei valgyti mesa. Nojus gyveno 950 metu. Po Nojaus zmoniu amzius trumpejo iki 120 metu. Cia pagal Biblija. Pagal Vedas, jei neklystu, butu Dvapara jugos pabaiga.
P. S. nuo Biblinio sukurimo iki tvano Dievas leido tik vegetarine mityba.
 
Vartotojo avataras
sudaršan
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 16 Spa 2018, 20:56

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Gru 2018, 10:22

Sudaršan, kokia Jūsų nuomonė apie gnostikus.  Galbūt skaitėte nekanonines Tomo, Judo evangelijas. Gnosticizmas kaip ir už oficialios bažnyčios ribų. Prilyginami eretikams. Nors tie patys gnostikai daug kur remiasi tuom pačiu šv. Paulium ir kanoninėmis evangelijomis. Ką manote apie šį mistinį kelią.
Labai seniai skaitinėjau apokrifines evangelijas. Tiesiog nežinau, per mažai informacijos apie juos.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Gru 2018, 10:40

Sudaršan, kokia Jūsų nuomonė apie gnostikus.  Galbūt skaitėte nekanonines Tomo, Judo evangelijas. Gnosticizmas kaip ir už oficialios bažnyčios ribų. Prilyginami eretikams. Nors tie patys gnostikai daug kur remiasi tuom pačiu šv. Paulium ir kanoninėmis evangelijomis. Ką manote apie šį mistinį kelią.
Baznycia yra uz gerus darbus.
O pagal Vedas tai irgi progresyvus dalykas.
  1. naitika jñāna – moralinis pažinimas.  
    Nuoseklūs pamastymai apie tai, kas palanku ir kas nepalanku, taip pat pasinaudojus indriyārtha jñāna suteikia pradžią naitika jñānai – moraliniam pažinimui. Potraukis dalykams, kurie malonūs protui, ir pasibjaurėjimas dalykais, kurie nemalonūs yra šio pažinimo objektas. Jei atsižvelgsime į proto funkcijų veikimą, visos niti-śāstros (moralės vadovėliai), kurios grindžiamos yukti (logika ir pagrindimu) iš tiesų grindžiamos tik vaizduote. Šis pažinimas pateikia nurodymų, kaip vystyti jutiminį pasitenkinimą ir susilaikyti nuo pykčio ar neapykantos tiems dalykams, kurie trukdo tenkinti jutimus. Kadangi žmogiška prigimtis turi aukštesnius siekius, vien tik naitika jñāna nepatenkina žmogaus vidinių poreikių. Naitika jñāna susitelkdama į dalykus, tokius kaip kūno, proto ir visuomenės vystymas, pateikia idėjas apie teisingumą ir nuodėmę. Tačiau naitika jñāna visiškai nutyli Aukščiausią absoliučią realybę.


    http://www.bhakti-kursai.lt/temos_read.php?id=4
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Gru 2018, 11:48

Aidai, maždaug suprantu ką turite galvoje . Žinau ir Jūsų poziciją :) Aš jau nediskutuoju apie "tikrąjį pažinimo šaltinį" t.y. jo kilmę. Kas tikra o kas ne. Arba kitaip tariant kuo man tikėti. Tai beprasmiška. Įdomi buvo  nuomonė. Gal būt ne tik apie gnostikus, bet  ir panašiu (man taip pasirodė) keliu einančius sufijus,
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Gru 2018, 12:05

Tai, Oli, as ir nesigincyju.
As tai priimu kaip pazangu dalyka, mazu maziausiai moralini tobulejima. O apie ju metafizika as nesprendziu neskaites.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Gru 2018, 16:33

Oli, juk as esu tikejime, o ne zinojime. Tai ir manau, kad mano tikejimas teisingas. Kitaip netikeciau.
Todel mano paziuru nereikia absoliutinti.
Manau Jus, Oli, irgi pagrinde tikejime? Ar zinojime?
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Gru 2018, 17:31

Žinojimu vienetai gali pasigirti. Aš tokio nesutikau, arba sutiktas žinantis man nebuvo priimtinas dėl mano dvasinio skurdo. Tik tikėjimas ir gena mus pirmyn.
Įkėlėte, Aidai įdomų tekstą iš bhakti kursų. Noriu nenoriu man iššaukė tokias mintis kad kalba krypsta į diskusiją dėl tikėjimo šaltinio.
Tik dėl to taip atrašiau. Nes daugybę kartų esam diskutavę ir šiame forume. Atsiprašau, gal per kietai išsireiškiau.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Gru 2018, 18:30

Tikime gal ir nevienodai, bet tikslai panasus. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Gru 2018, 18:53

Manyčiau, reikėtų atskirti tikėjimą nuo praktikos :)

Visi, kas jaučia, jog yra kažkas daugiau nei grubi materija - beveik visi jie yra tikintys. Religija/praktika pasirenkama pagal tam tikrus veiksnius - išorinius arba vidinius. Daugiausiai - pagal išorinius.

Kas rimčiau praktikuoja, tie pasirenka ir pagal vidinius. O kodėl pasirenkama vienas ar kitas kelias - tai lemia specifiniai dalykai, kiekvieno individualios savybės ir kiekvieno netikras ego. Čia yra tikėjimo klausimas ta prasme, kad pasirinkdami mes tikim, jog tai atneš mums rezultatų, kad šis kelias labai tinka mums ar kad tai tiesiog geriausias kelias.  
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Gru 2018, 18:59

Taip, Viliau.
Bhakti kursu medziagoje visa tai parasyta aiskiai ir nuosekliai.
O kas netiki Vedomis? Kiek dabar mokymu pasaulyje?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Gru 2018, 20:38

Taip, Viliau.
Bhakti kursu medziagoje visa tai parasyta aiskiai ir nuosekliai.
O kas netiki Vedomis?
Manyčiau dauguma kitų religijų atstovų. Taip pat visi, kurie nėra pilnai realizavę ten aprašomų tiesų. Aš, pavyzdžiui, pilnai netikiu Radha - Krišnos žaidimais, tiksliau visais tais niuansais. Tikrai neatmetu, bet negaliu ir tikėti, kol nerealizavęs. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Gru 2018, 20:49

Jei jau kalbam apie tikejima, tai Olis pilnateisis savo tikejimo dalyvis, kaip ir visi kiti savo sferuose. Tokia logika. Bet vis vien kiekvienas tikintysis laikys savo tikejima teisingiausiu. Realiai pasakyti gali tik zinantis.
Tad as Olio tikejima palaikau, bet manau, kad Katalikybe geriau. :-)
Amzinas neofitu konfliktas. :-)
Patyre tur but ieskotu bendros esmes.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

04 Geg 2019, 19:42

 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

05 Geg 2019, 21:48

Truputis akmenų į NewAge daržą
http://www.ascensionhelp.com/blog/2013/ ... ht-worker/
Mano nuomonė panaši: beveik visos religijos, religiniai judėjimai yra skirti įtraukti žmones į tam tikrą suvokimo rėmą, galimai, kaip rašoma ir straipsnyje, taip pat išsiurbti jų energiją. Neabejotinai viskas vyksta aukščiausiu - ne fiziniu lygmeniu ir net pakankamai aukšto rango veikėjai iki galo nesupranta visos sistemos, o žemesnieji aklai tiki ir pasitiki savo sistema, tokiu būdu nesunkiai pritraukdami naujus kadrus į sistemą. 

Aš tuom esu tikras, kadangi jei būtų tikrai tyras noras skleisti Dievo sąmonę, rezultatai ir priemonės būtų visiškai kitokie. Kalba neina apie atskiras kažkokias asmenybes, kalba eina apie sistemas. Jei Kalijūginės sistemos būtų tyros, tai nebūtų Kalijuga. Tai yra paprastas atsakymas, kodėl tiesa slypi ne sistemose. Bet vėlgi, kadangi randasi nemažai nesisteminių, atsiranda ir nišinių nesisteminių organizacijų, kurios "žvejoja" tokias asmenybes. New Age gal ir galima iš dalies prie to priskirti. 

Gerų dalykų yra visur, bet sugebėti juos atsirinkti gebančių mažai. Jei būtų kitaip - tai nebūtų Kalijuga. Nebūtų religijų, nebūtų psichofizinių prigimčių, būtų Dievo sąmonė. Beveik viskas, ką turime šiame amžiuje, kyla iš nešvaros. Knaisiodami po ją, švarūs netapsim. Pradėsim švarėti, kai prisiknaisiosim ir galų gale daugiau pajusime savyje Dievo sąmonę. :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Geg 2019, 08:12

Taip Viliau NewAge samprata remiasi tuo kad visos didžiosios religijos teisingos bet nereikia sukišti Dievo į vieną iš jų. Čia kaip mat atsiranda daug vietos interpretacijoms. Juk nėra į ką remtis. Etalonas nėra apibrėžtas.
Daug kas teigia gaunantys informaciją čenelingu. Bet kokias stotis pagauna velniai žino :) Esi kažkur minėjęs, kad skaitant kai kurias NewAge rašliavas jauti tam tikrą nešvarą. Galiu tik paliūdyti, kad triukšmo yra labai daug. Tiek sąmoningai meluojama, tiek iš nežinojimo, iš ne tikro šaltinio. Žmonės prigaunami ant greitų rezultatų. Baigiasi ne labai linksmai, psichikos sutrikimais. Susitikinėju su žmonėmis, žinau gyvų pavyzdžių.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Geg 2019, 09:09

Daug kas teigia gaunantys informaciją čenelingu. Bet kokias stotis pagauna velniai žino :)  Esi kažkur minėjęs, kad skaitant kai kurias NewAge rašliavas jauti tam tikrą nešvarą. Galiu tik paliūdyti, kad triukšmo yra labai daug. Tiek sąmoningai meluojama, tiek iš nežinojimo, iš ne tikro šaltinio. Žmonės prigaunami ant greitų rezultatų. Baigiasi ne labai linksmai, psichikos sutrikimais. Susitikinėju su žmonėmis, žinau gyvų pavyzdžių.
Pritariu ir neabejoju, bet klausimas, kodėl žmonėms nebado akių ta nešvara. Arba jie to nejaučia, arba yra susižavėję ta koncepcija, kad Dievas neapibrėžtas. Kai kam tokios filosofijos yra priimtinesnės, tai tokie žmonės, kurie būtų linkę prie džnana jogos. Dažnai tokie žmonės pakankamai kategoriškai atmeta religijas, kadangi jų trūkumai labai kertasi su jų potraukiu tobulėti per intelektą. 
Aš pats visą labiau linkau prie visokių tokių filosofijų, aš ir dabar manau, kad kai yra noras ir potraukis tam, labai gerai bandyti intelektualiai suvokti realybę, mąstyti, analizuoti ir t.t.  Galbūt problema tame, kad pats iš savę greit išsisemsi, o semdamsis idėjų iš New Age'o, gausi nemažai nešvaros kartu, nepaisant mokėjimo atsirinkti. 
Čia mano spekuliacijos, pats planuoju visgi dar kartą paskaityti kažką iš antropoteosofijos, kad turėčiau didesnę gyvą patirtį.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Geg 2019, 18:03

Kas vienam atrodo natūraliai pastebima, kitam natūraliai priimtina. Aš ir anksčiau neakcentuodavau. Skaičiau tik vieną šaltinį. Bet pažiūrėjau kas vyksta kitur, labai skirtinga nuotaika. Nekalbu jau apie įdomybes: 22 čakros, NSO, Nibiru planeta, Urantijos knyga. O viskas tik dėl to kad pamaitinti tomis fikcijomis nukreipiant dėmesį nuo esmės. Kitaip tariant gal jauti aistrą žinioms, bet ne Dievui? Tų jų gausi ir su kaupu. O skaitantysis to nesuvokdamas ryja ir kitiems platina. Pradeda praktikuoti, nes randa greitą būdą pasilengvinti karmą. Nors "mokyme" aiškiai "mokytojo" parašyta "Aš ypač pabrėžiu, kad karma su Dievu fiziniame plane atidirbinėjama per išprotėjimą arba apsėdimą ir, kaip bet kuri kita karmos rūšis, ši karma gali būti suminkštinta arba atidirbta" Tipo, viskas normalu, jeigu ką. Atidirbinėsit išprotėję...
Vėliau psichiatrai sako labadiena tu mums labai įdomus atvejis. Varom su mumis, turim darbo. O radija galvoje transliuoja jau 3 stotis vienu metu. Ir dydžėjai pataria " Sakyk, kad tu Jėzus ir tave paleis" Ir kaip minėjo prigaudinėjimas vyksta būtent per ydas. Mintys projektuojamos pagal tavo silpnybes. Ištraukė iš viso to ilgas rožinių kartojimas.
Dėl patikimumo buvo geras pastebėjimas. Artėjant "2012 apokalipsei", visas eteris nusidažė bendra spalva. Anapusiniai šaltiniai kaip susitarę teigė kad kažkas bus.
Buvo sėjamas nerimas ir būtini sprendimai. Vienetai, kurie atsiribojo, nuo viso to, išliko ramūs. O neįvyko nieko. Taip išryškėjo daug netikrų pranašų. Bet dzin, daugumai toliau viskas tinka.
Esmė ta, kad čenelinge dalyvauja tiek puolusios, tiek gerosios bet nepakilusios būtybės, tiek tikro šaltinio atstovai.. Todėl, kiekvienam pagal skonį, pagal dažnį :) Daugelis mediumų susijungia su būtybėmis, kurios nesąmoningai perduoda netikrą informaciją, su noru padėti arba mainais kažką gauti. Nors jos pačios gerai nežino arba blogai interpretuoja, o mes tų subtilumų nejaučiame. Čia grynai kaip aš aiškinčiau kam nors vedas ir kaip praktikuoti. Iš principo šiame spektre nėra netikrų mokytojų. Paprasčiausiai pasirenkame iliuziją pagal savo sugedimo laipsnį, kurią perduoda kažkoks mokytojas. Tikri mokytojai tiesiog išaugami į netikrus... Kad ir per blogą patirtį.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kitos religijos ir Vakaru filosofija

06 Geg 2019, 22:41

Aš per mažai skaitęs, kad galėčiau turėti suvokimą, bet man yra įdomu, kokio tipo informacija dominuoja įvairiuose New Age mokymuose. O iki psichinių sutrikimų privesti gali arba tikrai kažkoks energijos nusiurbimas, nes kai nėra energijos, tai puola depresija, arba šiaip "pajungimas" ant žemų vibracijų. Per didelis noras viską suprasti taip pat yra labai neigiamas dalykas.

Neabejotinai kiekvienas prisijungia prie savų vibracijų ir kažkas patraukia tuos, kurie giliau neria į New Age'ą. Aš įsivaizduoju, kad tokie žmonės turi tam tikrų potraukių tai energijai, kaip kad koks gotas turi potraukį gotiškam rokui. Būtent ta energija greičiausiai ir yra pagrindinis traukos šaltinis, o ne informacija pati savaime. 

Aš šiaip turiu šiokią tokią alergiją nešvarai, tame tarpe ir savo pačio nešvarai, todėl man geriausia knyga - BG. Ši knyga - švari lyg pats Dievas, ypač pačios eilės, be komentarų. Dalinės tiesos ir išvedžiojimai domina vis mažiau. 

Ir dar pagalvojau, kad skaityti New Age galbūt būtų saugiau mąstant apie Dievą, arba bent jau siejant viską su Dievu. :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 22 ir 0 svečių