Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 11:05

Kaip manote, kuris brangesnis Krišnai, tas kuris baudžia bedievius, išsklaido pučiančius miglą masėms, nurodo kur melagiai ir apsišaukėliai ir panašūs dalykai.
AR
Tas kuris kartoja mantras, žaidžia su lėlėm(dievybėm), valgo kokybišką maistą ir platina isscono literatūrą?


Kur iš šitų brangesnis, kuris vaišnaviškesnis?
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 11:41

Sunku numanyti kaip Krisna masto isjunges dualistini mastyma, kuriuo vadovaujames mes. Jei isnykusios blogio ir gerio sampratos, nera ir linijinio lyginimo. Tikriausia kiekviena dzyva jam brangi. Jis tik laukia kada ji prades eiti link jo :)
T.y. kiekviena gyvybe arba tolsta arba arteja link Krisnos samones, bet kiekviena gyvybe jam yra brangi.
Paskutinį kartą redagavo 1 0lis. Iš viso redaguota 9 kartus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 12:18

Siela yra neatsiejama fragmentine Krisnos dalele. Tad visos vienodai brangios.
Nespresk, Gintarai, ksatriju problemu. Juk tokiu pareigu neuzimi. O ir ksatrijai dabar nebe tie.
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 13:29

O sakykit, man neišmanėliui, jei visi Krišnai mieli ir artimi, kodėl:
  1. Vieni laimingi, kiti ne?
  2. Kas laimę ir džiaugsmą teikia, iš kur plaukia laimė?
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 13:34

Tu, Gintarai, senas Vedu zinovas, o klausimus uzduodi kaip naivus pirmokas.
Baik juokauti. :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 14:06

Tai jis bando gaudyti tokius pirmokus kaip as :)
Pirma klausima tai uzskaitau...
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 14:25

Oliui.
Siela kanciu nepatiria. Ji arba pilnoje Krisnos samoneje arba snaudzia, jei salygota.
Materialias kancias ir laime patiria materiali samone, kuria salygota siela "sapnuoja".
Materialiu laimes ir kanciu priezastis yra salygota veikla karma.
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 14:45

Oliui.
Siela kanciu nepatiria. Ji arba pilnoje Krisnos samoneje arba snaudzia, jei salygota.
Materialias kancias ir laime patiria materiali samone, kuria salygota siela "sapnuoja".
Materialiu laimes ir kanciu priezastis yra salygota veikla karma.
Ta tu visada laimingas? :) tau nieko nereikia:nei valgyt, nei miegot, gali gyvent miške ir t.t. Esi laimingas? Jei tau duotu su kuolu kas nors per sušalusę koją? :) tu juk siela, nieko nejustum ,būtum laimingas, ar ne taip?
Kaip čia yra? Karma kalta? 
O gal kažkas pajuokavo, kad protas tai atskira substancija, veikia atskirai, pati sau? 

Tai kas miega, siela ar Dievas mumyse?
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 14:54

Esme buvo paaiskinta.
Toliau prasom gilintis savarankiskai.
Jei kiltu klausimu del literaturos kazkiek nurodyti galiu.
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 14:59

Esme buvo paaiskinta.
Toliau prasom gilintis savarankiskai.
Jei kiltu klausimu del literaturos kazkiek nurodyti galiu.
Tai tu Guru? :) išaiškinai ar persakiai tą kas paskleidė? :) Prieštaraut negalima, galvot nebegalima. Pasakyta, užanspaudota, jokių prieštaravimų :)
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 15:08

Liksi vienas forume, Gintarai, per savo issidirbinejimus.
Ir labai seniai ta pati per ta pati cia rasai. 
Nera prasmes atsakineti.
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 16:19

Liksi vienas forume, Gintarai, per savo issidirbinejimus.
Ir labai seniai ta pati per ta pati cia rasai. 
Nera prasmes atsakineti.
Nu tai jei sakai, kad siela kančių nepatiria... tai tu išsidirbinėji ar aš, ar kažkas išsidirbinėje?:) 
O kas patiria kančias? Kas kitas patiria kančias? Nu kas gali be manęs patirt kančias, jei man skauda, jei man šalta, jei man kiti nepatogumai sukelia rūpesčius? Materiali sąmonė? Tai ji atskirai gyvena, o aš atskirai, aš miegu, o ji už mane gyvena?
Nu gerai, mes tapatiname su tam tikrai potyriais... gerai, daleiskim tai tapatiname save. Kas iš to, kad mes pasakysime, kad tapatiname save su tuom, ar kas nors pasikeis ir mes jau virš to?
-----------------
Tai būtų klausimas kitas: ar Dievas pas visus atsibudęs, ar jis dar tik budinamas?
Paskutinį kartą redagavo 1 Gintaraska. Iš viso redaguota 9 kartus.
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 16:21

Atidziai skaityk Bhagavad Gita keleta kartu.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 16:29

Gintarai, Aidas tikrai gerai atsakė į Jūsų klausimą, ar siela patiria kančią. Būtų galima ir toliau gilintis, ką kaip tik padarėte man rašant atsakymą.

Dėl to, kas Krišnai brangesnis. Kuo esi tyresnis, tuo ir santykiai turėtų būti artimesni su Dievu. Nesu šventraščių žinovas, bet ten lyg ir rašoma, kad tyrus bhaktus Dievas ypač myli. Bet kokiu atveju, aš suprantu, kur lenkiate, Gintarai, tame yra tiesos. Bet rodydamas, kad ir teisybę, kad kiti bhaktai burbule gyvena, pats nuo to tyresnis netapsit, pagal dėsnius - greičiau priešingai. :)
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 16:29

Atidziai skaityk Bhagavad Gita keleta kartu.
ir nebepatirsi kančių? :) užtenka skaityt ir jau išsivadavęs nuo kančių?
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 16:32

Aidai, jei nesunku gal galėtumėt dar kartą paaiškint, kaip siejasi kančios ir siela? :) Šiaip įdomus momentas, gal net atskirą temą reikėtų užvest. 
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 16:41

Gintarai, Aidas tikrai gerai atsakė į Jūsų klausimą, ar siela patiria kančią. Būtų galima ir toliau gilintis, ką kaip tik padarėte man rašant atsakymą.

Dėl to, kas Krišnai brangesnis. Kuo esi tyresnis, tuo ir santykiai turėtų būti artimesni su Dievu. Nesu šventraščių žinovas, bet ten lyg ir rašoma, kad tyrus bhaktus Dievas ypač myli. Bet kokiu atveju, aš suprantu, kur lenkiate, Gintarai, tame yra tiesos. Bet rodydamas, kad ir teisybę, kad kiti bhaktai burbule gyvena, pats nuo to tyresnis netapsit, pagal dėsnius - greičiau priešingai. :)
Nu gerai, o Bhatktivinodas Thakuras.... sužinojo apie vieną svamį, kuris save įvardijo kaip avatarą. Ką jis su juom padarė>? Pasiėmė policinkus ir pasodino jį į kalėjimą. Kodėl jis taip padarė? Prieš tai jis vedžiojo daug žmonių už nosies, daug ištraukė iš jų. Jis sužinojo ir tuoj pat nubaudė. Jis nusižengė ar tiesiog įvygdė savo vaišnavišką fukciją?
Kuom skiriasi tylėjimas ir žodinis pasisakymas kai aš matau išsidirbinėjimą, apsimetinėjimą? Juk aš vis tiek taip mąstau, aš taip galvoju?
Reikalas tame, kad ištisai kalama ir kalma, kad mes visi vaišnavai. Aš čia rašau, nes apie tai aš uždavinėjau klausimus tiesiai tiems, kurie dedasi mokytojais. Jau seniai tiesiai pasakyta į akis. Už tai blokuoja. 
Kas yra Vaišnavas. Tas kuris valgo prasadą, kartoją mantras ir skaito raštus? Ar tas, kuris vygdo Dievo valią?
Ar ne nuo to reikia pradėt, išsiaiškint funkcijas vaišnavo ir tų, kurie po šafrano rūbais pasislėpę traukia iš žmonių jų resursus?
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 17:08

Kencia materialiai salygotos butybes samone, tai yra grubus ir subtilus kunai, jie bendrai yra materiali samone.
Kaip susisieja siela su materialia samone zinau minimaliai. Krisnos pradeta siela, nenoredama tarnauti Krisnai ir pripazinti Ji valdovu, puola i specifini nezinojima, Avidya, del kurio gimsta karma ir sukuriama materiali visata. Mano ziniomis arciausiai sielos yra materialus intelektas. Gal per ji siela siejasi su materija.
Del sielos snaudimo ir jos sapno turiu priestaringa informacija. Bhagavad Gita sako, kad siela materialiai neveikia. Kai kurie lektoriai teigia, kad siela naudojasi materialiu kunu del pasimegavimo, pvz. cia ziuriu kara, cia caras, cia gimstu ir t.t., lyg ziuretu filma. Paskutinei idejai as asmeniskai nepritariu. Pirma del priestaravimo Bhagavad Gitai. Antra. Jei siela butu tokia jau savarankiska, kad bet ka galetu daryti materialioje Visatoje, tai patirtu tik laime ar pultu issivaduoti. Tuo klausimu turiu nuomone, kad kai siela uzvalde karma ji jau materialios gamtos itakoje. Po to jau reikia realizuoti akarma ir taip atsisieti nuo materijos.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 17:14

Toks mechanizmas gaunasi.
Pradeta siela kartu pamato Krisna ir Avidya, kuri irgi is Krisnos valios.
Jei pasirenkama Avidya tada prasideda karma.
Akarma procese mazeja ir sunyksta, tiksliau Krisnos valia pasitraukia, Avidya.
Tad ko gero siela su materij sieja Avidya, kuria aprasyti nera galimybes, nes tai ne materialus, o specifinis savo tikrosios buties nezinojimas. O kas buna, kai nesuvoki savo tikrosios buties? Miegas, sapnas, samones netekimas.
Paskutinį kartą redagavo 2 Aidas. Iš viso redaguota 9 kartus.
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 17:21

Toks mechanizmas gaunasi.
Pradeta siela kartu pamato Krisna ir Avidya, kuri irgi is Krisnos valios.
Jei pasirenkama Avidya tada prasideda karma.
Tai jeigu avidya, reiškia nepasisekė? O siela pamatė avidya miegodama, o krišną pamato nemiegodama?
Paveikslėlis Mano Facebookas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 16 ir 0 svečių