Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 18:44

 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 19:02

Ačiū, Aidai, už išsamų paaiškinimą. Nuoroda iš bhakti kursų - labai gera. Man patinka ten išdėstyta informacija - glausta, aiški, atsakant į pagrindinius sveikam protui iškylančius klausimus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 19:12

Gintarai, Aidas tikrai gerai atsakė į Jūsų klausimą, ar siela patiria kančią. Būtų galima ir toliau gilintis, ką kaip tik padarėte man rašant atsakymą.

Dėl to, kas Krišnai brangesnis. Kuo esi tyresnis, tuo ir santykiai turėtų būti artimesni su Dievu. Nesu šventraščių žinovas, bet ten lyg ir rašoma, kad tyrus bhaktus Dievas ypač myli. Bet kokiu atveju, aš suprantu, kur lenkiate, Gintarai, tame yra tiesos. Bet rodydamas, kad ir teisybę, kad kiti bhaktai burbule gyvena, pats nuo to tyresnis netapsit, pagal dėsnius - greičiau priešingai. :)
Nu gerai, o Bhatktivinodas Thakuras.... sužinojo apie vieną svamį, kuris save įvardijo kaip avatarą. Ką jis su juom padarė>? Pasiėmė policinkus ir pasodino jį į kalėjimą. Kodėl jis taip padarė? Prieš tai jis vedžiojo daug žmonių už nosies, daug ištraukė iš jų. Jis sužinojo ir tuoj pat nubaudė. Jis nusižengė ar tiesiog įvygdė savo vaišnavišką fukciją?
Kuom skiriasi tylėjimas ir žodinis pasisakymas kai aš matau išsidirbinėjimą, apsimetinėjimą? Juk aš vis tiek taip mąstau, aš taip galvoju?
Reikalas tame, kad ištisai kalama ir kalma, kad mes visi vaišnavai. Aš čia rašau, nes apie tai aš uždavinėjau klausimus tiesiai tiems, kurie dedasi mokytojais. Jau seniai tiesiai pasakyta į akis. Už tai blokuoja. 
Kas yra Vaišnavas. Tas kuris valgo prasadą, kartoją mantras ir skaito raštus? Ar tas, kuris vygdo Dievo valią?
Ar ne nuo to reikia pradėt, išsiaiškint funkcijas vaišnavo ir tų, kurie po šafrano rūbais pasislėpę traukia iš žmonių jų resursus?
Gintarai, aš su Jumis sutinku, bet nepamirškite, kad neliečiant tų, kurie yra hierarchijos viršuje, dauguma kitų tiesiog yra priklausomi nuo savo psichofizinės prigimties. Jei šudrai pasakė valgyt prasadą, kartot mantrą - tai šudra tą ir darys. Kiek tai darys kokybiškai priklausys nuo jos savybių, o kadangi pas daugumą ego didelis, tai ir susikuriamas tas burbulas.
Nereiškia, kad šudros ar vaišijai negali tobulėt, bet didžioji jų dalis tikrai kalnų nenuvers, o būtent šios prigimtys ir sudaro didžiąją dalį populiacijos. Iš brahmanų irgi nesitikėkite, kad jie taip kovingai žiūrės į problemas kaip Jūs. Kyla klausimas, kaip realizuojas kšatrijai šiais laikais :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 19:20

Na, kaip as suprantu karma ir kancios objekta. Nuo Vedu gal ir nelabai nutoles. Siela (dzyva arba tikrasis As) kanciu nepatiria. Nes yra tik dieviskosios prigimties, nedaloma ir tobula. Is jos ar per ja i subtilu kuna pasamone/samone ir grubu kuna teka dieviskoji Krisnos energija arba samone. Todel mes esame gyvi. Tekedama per intelekta/pasamone/samone, kurios jau itakojamos gamtos desniu Dievo energija iskraipoma. Toje vietoje pradeda kurtis netikras As (ego) ir nyksta rysys su pradiniu tikruoju As. Bet jis visai neistrinamas. T.y. Dievo ilgesys paprastai islieka visuomet. Iskreipdami Dievo energija kuriames karma. Tai tikriausia kencia tik naujasis As. Ir tuo labiau, kuo didesne atskirtis nuo Dzyvos samones. Kancia gali buti ne vien karmine. Nes kita samoninga butybe savo laisvos valios veiksmais gali sukelti kancia tiesiog-momentiskai. T.y.ji karma susikurs sau, sukeldama kancia kitam, o kencianti butybe, priklausomai nuo reakcijos arba susikurs papildoma karma arba ne, gal degins blogaja. Sito as nlb suprantu. Taip per kancia samonė greziasi vidun per prota/intelekta link Dzyvos su klausimu "uz ka" Taip silpnindama rysi su ego. O kas ka sapnuoja tikriausia nelabai svarbu.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 19:39

Na, kaip as suprantu karma ir kancios objekta.  Nuo Vedu gal ir nelabai nutoles. Siela (dzyva arba tikrasis As) kanciu nepatiria. Nes yra tik dieviskosios prigimties, nedaloma ir tobula. Is jos ar per ja i subtilu kuna pasamone/samone ir grubu kuna teka dieviskoji Krisnos energija arba samone. Todel mes esame gyvi. Tekedama per intelekta/pasamone/samone, kurios jau itakojamos gamtos desniu Dievo energija iskraipoma. Toje vietoje pradeda kurtis netikras As (ego) ir nyksta rysys su pradiniu tikruoju As.  Bet jis visai neistrinamas. T.y. Dievo ilgesys paprastai islieka visuomet. Iskreipdami Dievo energija kuriames karma. Tai tikriausia kencia tik naujasis As. Ir tuo labiau, kuo didesne atskirtis nuo Dzyvos samones. Kancia gali buti ne vien karmine. Nes kita samoninga butybe savo laisvos valios veiksmais gali sukelti kancia tiesiog-momentiskai. T.y.ji karma susikurs sau, sukeldama kancia kitam, o kencianti butybe, priklausomai nuo reakcijos arba susikurs papildoma karma arba ne, gal degins blogaja. Sito as nlb suprantu. Taip per kancia samonė greziasi vidun per prota/intelekta link Dzyvos su klausimu "uz ka" Taip silpnindama rysi su ego. O kas ka sapnuoja tikriausia nelabai svarbu.
Neblogai paaiškinot viską, Oli. Šiaip kaip ir daugmaž yra aišku, bet mums sunkiausia suvokti tai, kad tai, kas kenčia, net nėra mes patys. Šitą suvokimą turbūt įmanoma gauti tik labai aukštoj būsenoj.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 19:45

Olis panasiai, kaip as, supranta.
Bet, kas liecia mane, jau pradejau chalturinti. Is atminties rasau, o skaites tai seniai ir tai ne viska.
Daugiau ir geriau kaip bhakti kursai tikrai neparasysiu.
O dar norisi kazka parasyti, nors kitur zinios ir geresnes, kaip savirealizacija gaunasi.
Siu laiku ksatrijai veikia pagal istatymus. O pagal juos dabar bet kokios religijos ar filosofijos lygios. Dabartiniai istatymai leidzia skleisti idejas, ispazinti religijas, baudzia uz kliudyma atlikti religines apeigas. Tad Gintaras dabar betempdamas koki avatara ar svami i policija rizikuotu atsakyti uz neteiseta laisves apribojima, kliudyma skleisti idejas bei kliudyma atlikti religines apeigas. Dabartiniai istatymai leidzia svamiauti ir avatarauti i valias. Svarbus reikalai grindziami mokslu bei gerais paprociais, o nesvarbus, kaip religija, leidziama kokia tik nori, jei nekekia kitiems. Siuo atveju kiekvienos religijos atstovai turi patys saugoti savo doktrina. Panaikinti religines grupes valstybe neleis, bet tyciotis ir menkinti doktrina gali kas benori, tai bus kaip kritika. Taigi, radikalus Gintaro planai neturi ateities. 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 20:15

Dievas(Brahmanas?) atskirdamas nuo saves (sukurdamas) sielas suteike joms ir tapatuma. Gal atitiktu tai svarupa ( gal ir nusisneku). Nutole nuo beasmenio Dievo samones, kuria turi asmuo Krisna, pamirsome savo tikraji duotaji "varda" o svarbiausia savo tikrasias savybes. Tapdami vis labiau riboti turejome tapatintis su kazkuo nauju, paremtu jau dualistine samone. Tapome kenciancia pseudo asmenybe. Kuri gal kartais ir sapnuoja tikraji As.
Arba kita situacija. Pvz buna kai kokio psichinio maniako klausia kaip viskas ivyko (apie nusikaltima) Tas atsako kad ten buvau visai ne as... Nu bet kaip ir jis ir jausmai kazkoki buvo kaip ir jo, nors pats nieko nepamena. Buvo dvi skirtingos samones. Nusikaltima darancio ir parodymus duodancio. Tik cia dar zemesneje samoneje... O kaip jauciasi Dzyva mums tik pasvajoti :). Siuo metu kenciu tiesiog As, turedamas zinojima kad ne visai As :) :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 20:27

Taigi, radikalus Gintaro planai neturi ateities.
Turbūt neturi Gintaras labai jau radikalių planų, bent jau susijusių su grubia materija :) Tiesiog reiškiasi psichofizinė prigimtis, kurią šiais laikais sunku realizuoti. Brahmanas gali pamąstyt, pafilosofuot, o ką kšatrijui daryt tokiu atveju? Įdomus čia momentas, vertas atskiros analizės.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 20:37

O kaip jauciasi Dzyva mums tik pasvajoti Paveikslėlis. Siuo metu kenciu tiesiog As, turedamas zinojima kad ne visai As Paveikslėlis Paveikslėlis
Čia irgi įdomi tema yra. Meditacijos metu tikrai galima "nusimesti" fizinį kūną, atskirti jį nuo sąmonės. Man tas jausmas patinka, bet tuo pačiu jis kažkiek ir nejaukus: iš dalies išlaisvina tave, iš kitos pusės - nebežinai, kaip elgtis - gyvenimas plaukia kaip filme, kūnas juda kaip ir sau, daryti įprastus darbus pasidaro kažkaip keista. Ir tai yra turbūt tik pirmas žingsnis iki dživos, kai nusimeti pačią pirmą dalį iliuzijos. Negana to, reikėtų pusiau tokioj būsenoj ir visą dieną gyventi, o aš dažniausiai kelių minučių neišlaikau.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 20:38

Taigi, radikalus Gintaro planai neturi ateities.
Turbūt neturi Gintaras labai jau radikalių planų, bent jau susijusių su grubia materija :) Tiesiog reiškiasi psichofizinė prigimtis, kurią šiais laikais sunku realizuoti. Brahmanas gali pamąstyt, pafilosofuot, o ką kšatrijui daryt tokiu atveju? Įdomus čia momentas, vertas atskiros analizės.
Tada tegul Gintaras paskaito Manu samhita, yra ru kalba internete. Ten rasoma ka veikti nebegaunantiems savo prigimti atitinkancio darbo. O jei jis anapus Varnu dar lengviau save realizuoti.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 20:47

Taigi, radikalus Gintaro planai neturi ateities.
Turbūt neturi Gintaras labai jau radikalių planų, bent jau susijusių su grubia materija :) Tiesiog reiškiasi psichofizinė prigimtis, kurią šiais laikais sunku realizuoti. Brahmanas gali pamąstyt, pafilosofuot, o ką kšatrijui daryt tokiu atveju? Įdomus čia momentas, vertas atskiros analizės.
Tada tegul Gintaras paskaito Manu samhita, yra ru kalba internete. Ten rasoma ka veikti nebegaunantiems savo prigimti atitinkancio darbo. O jei jis anapus Varnu dar lengviau save realizuoti.
Iš esmės - taip. Viskas yra tvarkoj su Gintaro požiūriu, bet jis tiesiog įstrigęs dėl kažkokių priežasčių, todėl užsiciklina ant vieno aspekto. Nieko naujo, žmonėms dažnai taip nutinka, kol galų gale kažkoks nutikęs niuansas pramuša suvokimą. Aš asmeniškai labai to linkiu Gintarui. Gal atras reikiamą veiklą, gal pašnekės su reikiamiu žmogum, ir atsikleis visu gražumu :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 20:54

Tikekimes, Viliau.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 21:01

O kaip jauciasi Dzyva mums tik pasvajoti Paveikslėlis. Siuo metu kenciu tiesiog As, turedamas zinojima kad ne visai As Paveikslėlis Paveikslėlis
Čia irgi įdomi tema yra. Meditacijos metu tikrai galima "nusimesti" fizinį kūną, atskirti jį nuo sąmonės. Man tas jausmas patinka, bet tuo pačiu jis kažkiek ir nejaukus: iš dalies išlaisvina tave, iš kitos pusės - nebežinai, kaip elgtis - gyvenimas plaukia kaip filme, kūnas juda kaip ir sau, daryti įprastus darbus pasidaro kažkaip keista. Ir tai yra turbūt tik pirmas žingsnis iki dživos, kai nusimeti pačią pirmą dalį iliuzijos. Negana to, reikėtų pusiau tokioj būsenoj ir visą dieną gyventi, o aš dažniausiai kelių minučių neišlaikau.
Viliau, apie jausma meditacijos metu suprantu... Bet kaip kasdienybeje ir nuolat?Skirtingom praktikom matyt einam tai galiu bent pasvajot isivaizduoti. Mano potyriai buna kitoki, o ir jausmai neiprasti... Atsibundu va sianakt o kunas dreba, tiesiog lyg užtų aukstu dazniu. Sirdy labai malonus jausmas,siluma ir jaukumas.Sunku nupasakot. Jau antra karta lygiai taip pat dvieju savaiciu begyje.
Nezinau kas galetu paaiskinti, i ka kreiptis...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 21:22

Oli, manau Jūsų meditacijos būna daugiau per širdies čakrą, man pagal prigimtį labiau norisi eiti per septintą. Manyčiau tokie grubūs skirtumai. O norint nagrinėti daugiau - reikia tikrai kvalifikuoto žmogaus, matančio tuos dalykus. Nors potyriai gali būti tikrai įvairūs, ir asmeniški bei individualūs. :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 21:57

Jei zinote kokia veikla nulemia cakros parasykite, uz ka atsakinga ir kokia veikla lemia zemiausia, apatine cakra.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

09 Sau 2018, 22:05

Apatinė čakra yra atsakinga už "įsižeminimą": bazinius instinktus, saugumo jausmą, pasitikėjimą savimi ir panašiai. Čia vėlgi atskira įdomi tema būtų apie čakras, kiek jų subalansavimas yra svarbus, nes pas daugelį energija neteka taip, kaip turėtų. Kokią veiklą ji lemia - tiksliai nežinau.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

10 Sau 2018, 14:10

Bandziau aprasyti sielos salyti su materialia Visata per Avidya, Mayos aspekta.
Tai neimanoma.
Turiu E.Tiomkinas, V.Ermanas Senoves Indijos mitai, Mintis, 1989 m. Neautoritetingo vertimo.
Ten radau dalykus is Matsyos puranos:
1. Niekas negali perprasti Mayos paslapties.
2. Sis materialus pasaulis ir as jame tik Dievo regejimas.
Siejasi su sia tema, kas liecia Dievo regejima:
http://www.bhakti-kursai.lt/temos_read.php?id=12
O gal Mayos paslapti ir sudaro Dievo regejimas, Jo zaidimas?
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

17 Sau 2018, 09:55

Kad siela materialia prasme neveikia galite paskaityti Bhagavad Gita skyrius Gamta, besimegaujantis subjektas ir samone, 13.33.
O budama salygota ji neveikia ir dvasine prasme.
Vadinasi snaudzia.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

17 Sau 2018, 16:50

[quote="Aidas"]Jei zinote kokia veikla nulemia cakros parasykite, uz ka atsakinga ir kokia veikla lemia zemiausia, apatine cakra.[/quote]

Aš įvedžiau į bhaktijoga.lt į paiešką žodį Čakros ir radau du Donato įrašus.
Dar paliečiau "Turinys" ir ivedžiau žodį Čakra tai ten jau keli Jo įrašai apie čakras ir apie pirmą tai pat.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Kuris Krišnai brangesnis?

17 Sau 2018, 17:25

Aciu, Kazimierai.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių