Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Sestas pojutis

08 Spa 2017, 16:59

Kaip zmogus orentuojasi tarsi matydamas su uzriztom akim .
Yra gi kovos menai kus treniruojamasi kautis butent taip ( akys uzryztos ) . Zmogus gali tave aptarnauti kaip padavejas restorane ( vel gi , su raisciu ant akiu . )
Tas isjautimas , ar tai dzivos sugebejimas ar tik subtilaus kuno ? O gal paramatma padeda .

Rasau tai nes man reikalinga visokia informacija susijusi su dziva kad butu galima kokybiskiau skirti dvasia nuo materijos .
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Sestas pojutis

08 Spa 2017, 17:14

Tikiuos, kad atsiras nusimančių šioje vietoje ir parašys tiksliai.

Aš manau, kad tai subtilaus kūno gebėjimas. Buvo ir Donato kažkoks įrašas (turbūt ne vienas) apie subtilias jusles. Arba, kai žmonėms amputuoja galūnes, o jie ir toliau jaučia skausmą toje vietoje, kur turėtų būti galūnė. Taip net mano močiutė yra pasakojus apie savo pažįstamą.

Kelias iki dživos yra labai ilgas. Šiaip tas procesas yra labai įdomus, bet vienetai tai yra realizavę. Kaip tas ėjimas iki dživos vyksta, su kuo tapatinies tame kelyje ir taip toliau. Man asmeniškai šita informacija bene įdomiausia šiai dienai. Kodėl?

Čia kaip mokykloj kai mokais - iš pradžių neįsivaizduoji, kiek išmokta tema, sudaro viso kurso. O man, ir ne tik man atrodo, kad pirma svarbiausia suvokti visą kursą paviršutiniškai ir tada gilintis į atskiras temas. Think big. Mąstyk plačiai. 
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Sestas pojutis

08 Spa 2017, 21:37

Bet juk turi buti knyga ar literatura kur aprasomas tas ejimo i dziva procesas . As nezinau kokia konkrieciai . Gal knyga atsidavimo nektaras .
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Sestas pojutis

10 Spa 2017, 16:54

O kam Jums, Kazimierai, prireike atskirti dvasia nuo materijos?
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Sestas pojutis

10 Spa 2017, 21:06

Praktikuojant bhakti joga reikia stengtis skirti dvasia nuo materijos. Juo labiau nuo tos vietos kada yra pasiektas dzivos lygmuo ( pati pati pradzia ) . Nuo to tasko pati dziva troksta prisiliesti prie pacios saves nes jaucia transcendentine palaima ir suvokia kad ji nera materialus kunas , vadinasi dziva ir neturi materialios buities kuria paiso uzprogramuotas kunas . Nusvitimo lygije dziva supranta kad nepriklauso savo laimei kad ir kas atsitiktu su jei duotu materialiu kunu..

Yra maja ir ji isbando ant kiek stipriai dziva nori sugrizti i dvasini pasauli . Todel ir reikia stengtis nesitapatinti su visokia klaidinga ego .
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Sestas pojutis

10 Spa 2017, 21:25

Klaidingas ego yogoje istirpinamas pats paskutinis. Tad dabar kalbeti apie bandymus nesitapatinti su klaidingu ego nera teisinga.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Sestas pojutis

10 Spa 2017, 21:51

"As neesu tas kunas". Visada vaisnavai mane taip moke .
Is pradziu stengiesi issitapatinti is grubaus kuno , veliau is proto , dar veliau is intelekto ir pagaliau is klaidingo ego . Taip sutinku , pastarasis ilgai dar lides dziva . Ko gero iki pat issivadavimo . Jei esi dzivos lygije ir dzivai neblogai sekasi nesitapatinti su sio metu esancia klaidinga ego , tai dar nereiskia kad ateity nebus visokio klaidingo ego .
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Sestas pojutis

10 Spa 2017, 21:55

Si vakar jau neatrasysiu ( metas ilsetis.. )
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Sestas pojutis

10 Spa 2017, 22:26

Man keistas pats noras skirti dvasia ir materija. Cia Vakaru mastyme tai itvirtinta.
Materija gi neturi savarankiskos realybes, o yra Jivos ir Dievo santykio padarinys.
Materialius elementus sudaro transformuotas Brahmanas, o Jis transformuojasi Dievo valia del Jivos specifinio santykio su Juo, Avidjos.
Tad daiktai savo prigimtimi yra dvasia.
Ir vienintele galimybe pradeti matyti dvasia (o ne bandyti supriesinti daiktus su dvasia, kas yra klaida) yra praktikuoti realia yoga. Praktikos eigoje viskas nusvis. Tai reiskia taisyti, gaivinti savo santyki su Dievu.
Dabar, Kazimierai, dirbtinai norite izvelgti dvasia. Tas virsta i fantazija, nes per mazai praktikos, kad realiai dvasia matyti.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Sestas pojutis

10 Spa 2017, 22:59

Aidai aplenkei :) Norejau tik parašyti kad Kazimieras be eilės į dangų nori užsiropšti ;)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Sestas pojutis

11 Spa 2017, 09:20

Aciu, Oli.  ;)
Parasyk, ka norejai, bus naudinga.
Dar trumpai.
Gyvename sau - visur materija.
Gyvename Dievui - pradedame izvelgti dvasia.
Kazimieras matomai turi minty Jnana yoga. Bet tai ypatingai sunkus dalykas. Daug kas isproteja be pasiruosimo forsuodami Jnana yoga.
Jama Nijama joje butina. Pagooglinkit. 
P.S. turiu papildyti.
Aisku, kazkoks Jivos ir Dievo nujautimas mumyse yra, kitaip net nebutu skaitoma Bhagavad Gita ar praktikuojama. Bet tai nujautimas, o ne matymas ir askyrimas nuo kazko. Salygotame gyvenime remiames protu ir intelektu. Tai labai sudetingi dariniai. Pvz., prota sudaro ir penki didieji materijos elementai. Jo veikla taip pat sudetinga. Tad protu ieskodami dvasios rasime prota. Norejau pabrezti, kad protas yra ypatingai sudetingas darinys, kad kiti zinotu, kad labai sunku virs proto pakilti.
www.golosved.com Kazimieras gali rasti paskaitas apie proto ir subtilaus kuno sandara ir veikla.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Sestas pojutis

11 Spa 2017, 09:47

Dar pavyzdys Kazimierui.
Visatos platybese gyvena sidhai, turintys visus paranormalius gebejimus. Taciau jie vis tik nera issivadave.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Sestas pojutis

11 Spa 2017, 12:12

Manau, Kazimieras pats paaiškins savo poziciją, aš tik parašysiu tokį pastebėjimą.

Kazimieras  stengiasi suvokti (tai gali natūraliai vykti) materialaus pasaulio bepramybę. Ligas, senėjimą, įvairius beprasmius rūpesčius ir tokiu būdu atsirišinėja nuo materijos ir stengiasi sužadinti potraukį Dievui. Intelektualiai jis suvokia, kad tikrai nenori gyventi šiam kalėjime, kaip jis pats sako.

Intelektualus to suvokimas ir realus atsirišimas nuo bet kokios materijos yra skirtingi dalykai ir nemanau, kad Kazimieras tai painioja. Manyčiau, čia kaip ir pas visus problema (praktiškai be išimties), kad nepavyksta išlaikyti norimo sąmonės lygio ir aukšti standartai vis tiek daugiau ar mažiau kerta per galvą.

Aš tada irgi stengiuosi per intelektą viską sudėlioti į vietas ir nuraminti protą. Žinoma, meditacija irgi labai padeda, bet iš esmės - , mano nuomone, tai Kazimiero intelekto kova prieš mają. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Sestas pojutis

11 Spa 2017, 12:27

Ar tai yra džnana joga, kaip minėjo Aidas? Iš dalies taip - yra. Mes negalime nubrėžti griežtų linijų tarp įvairių jogų, nes jos yra persipynusios tarpusavyje. Kurioj vietoj jau reikia baigt džnana ir jau paforsuot bhakti? Tą geriausiai gali atsakyt kiekvienas sau, net jei kartais ir suklystama.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Sestas pojutis

11 Spa 2017, 12:27

Labai daug subtiliu kliuviniu yra, Viliau, einant is materijos. Gali yogos praktikos deka pasiekti toki buvi, kad materija teikia dideli dziaugsma. Ir nemazai kas del to meta yogos praktika.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Sestas pojutis

11 Spa 2017, 12:31

Labai daug subtiliu kliuviniu yra, Viliau, einant is materijos. Gali yogos praktikos deka pasiekti toki buvi, kad materija teikia dideli dziaugsma. Ir nemazai kas del to meta yogos praktika.
Aš tą puikiai suprantu. Norėjau kažkada ir paklaust Kazimiero. Ar pasikėlus sąmonę nebūna taip gera tame pačiame kalėjime, kuriame mes esame? :) Ir tada gaunasi, kad lyg ir nebėra prieš ką kovot... viskas gerai :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Sestas pojutis

11 Spa 2017, 13:09

Dorybes guna susieja Jiva su subtilia materija laimes jausmu.
Tad ir gyvenimas miske gali pilnai pavergti laimes ir ramybes pojuciu.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Sestas pojutis

11 Spa 2017, 20:42

As nemoku paaiskinti , kaip dziva nemoku , ka reiskia buti dziva , dzivoms kurios yra vis dar susitapatinusios jei ne su grubiu tai tikrai su subtiliu kunu .
Paklauskyte bhakto kuris yra dzivos lygyje ar jis sugebetu ta lygi parodyti bhaktams esantiems zemesneme lygyje ?
Dhanandzaja Pandit das (Donatas) , paklauskyte juo . Jo yrasai tai tik yrasai arba biomasina negali perduoti kitoms biomasinoms kaip jos seimininke-dziva jauciasi prisilietusi prie saves .
Mane suvoktu tik tokio pacio lygio bhakta (nusvitimo lygmuo) , ir as kaip dziva ta bhakta tai pat .

Sioje temoje as daugiau nedalyvausiu nes panasu kad ji virsta protu karu . Ir Aido uzsimojimas traukti tiesa is Kazimiero , man neidomus..
Taigi diskutuokite sau kad tik i sveikata butu :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Sestas pojutis

14 Spa 2017, 08:42

Ko, Kazimierai, supykot?
Cia niekas nekariauja.
O jei kas netiesa raso, tai pasakykite.
Galima butu pamineti dar toki dalyka.
Demesi koncentruoti i savi vidini as, i jausma as esu, ir gryninti si jausma nuo materialiu konstrukciju ir noru.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Sestas pojutis

14 Spa 2017, 22:24

FB kažkas įkėlė: "Ypač mylėk tuos, kurie tau prieštarauja ir linki blogo, nes tik taip gimsta meilė, toje krūtinėje, kurioje iki tol jos nebuvo"( Šv. Kryžiaus Jonas)7
Paskutiniu metu į tai ir koncentruojuosi. Labai daug apie save sužinai, ką visuomet pamatai pirmiausia kituose.
Jei, Kazimierai Aidas ir negali suprasti tavęs. Tai tu tikrai turėtum jį suprasti. Ir įsižeisti neturėtum...
Atsiribojimas nuo nemalonių, o kartai pačiam atrodančių neteisingų ar banalių dalykų tik dar labiau suvysto ar pririša. Išganymas ateina tik per pripažinimą, o ne per neigimą...

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 16 ir 0 svečių