Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Plokščios Žemės teorija

30 Kov 2018, 21:10

Suprantu momentą, Kazimierai. Askezė yra gerai. Kita vertus, išsitapatinus ir nesiekiant pasitenkinimo, galima priimti racionalų sprendimą materialią veiklą atlikti greičiau ir patogiau. Aišku, tas patogumas gali gundyti tam skirti daugiau laiko nei reikia. 
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Plokščios Žemės teorija

31 Kov 2018, 21:52

[quote="Vilius"]Suprantu momentą, Kazimierai. Askezė yra gerai. Kita vertus, išsitapatinus ir nesiekiant pasitenkinimo, galima priimti racionalų sprendimą materialią veiklą atlikti greičiau ir patogiau. Aišku, tas patogumas gali gundyti tam skirti daugiau laiko nei reikia. [/quote]


Jei galvojate kad išsitapatinimas tai askezė tai ne taip.
Reiškia,tu išsitapatini sveikos nuovokos mėtodu.
Prabhupada sakydavo: "Sveika nuovoka".
Tiesiog geležinė logika,va taip kaip yra suriedyta.

Aš tą pasiekiau tarnaudamas Krišnai ,dirbau visokius juodus darbus kuriu kai kurie bhaktai vengia.. Tiesa,tais laikais aš turėjau stimulą,man buvo labai reikalinga matadži (moteris praktikuojanti bhakti jogą)
Tais laikais aš žinojau kad konfortinės tarnystės nebūna.. Taigi vėn askėtiškai tarnaudamas užsitarnavau šį sugebėjimą išsitapatinti iš materialaus kūno.

Taip Viliau,tas išsitapatinimo konfortas natūraliai tave užbure. Natūraliai reiškia kad dživa suvokė pati savę bet tai ne bhakti o ta aštuonių pakopų joga. Sąmonės prikaustytas prie savęs kaip dživos reiškia sąmonės sutelkimas į savę mylimą. Bet tas tos aštuonepakopės jogos elementas man padeda pralaukti labai blogas-audringas karmines situacijas. Paprašciausiai reikia palaukti kol audra praeis. Lygiai tai pat reikia palaukti kol materialių malonumu gundymai atslūgs. Bhakti jogoje gali tau pakenkti ir labai gera karma materiale prasme..
Paskutinį kartą redagavo 1 Kazimieras. Iš viso redaguota 27 kartus.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Plokščios Žemės teorija

01 Bal 2018, 15:37

Kazimierai, ne taip mane supratote :) Išsitapatinimas vyksta per askezę, bet pats išsitapatinimas nėra askezė, tai kaip tik yra laimė.

Aš tik norėjau pasakyt, kad net ir išsitapatinus visiškai iš kūno, galima priimti racionalų sprendimą ir sutaupyti laiko. Pasinaudoti automobiliu, lėktuvu, kompiuteriu. Prabhupada irgi vykdamas į JAV ne savom rankom vandenyną perplaukė :) Tai iškėliau klausimą, kad jeigu Jūs nesinaudojat kompiuteriu, tai galbūt yra papildoma askezė Jums, tiesiog būdas visiškai nesiorientuoti į išorinius materialius dalykus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

01 Bal 2018, 21:56

Vilius rašė:

"Kazimierai, ne taip mane supratote :) Išsitapatinimas vyksta per askezę, bet pats išsitapatinimas nėra askezė, tai kaip tik yra laimė."

Nežinau,atrodo kad nesusišnekam :) (tas internėtinis susirašinėjimas,dažnai tavę kitam gale ne taip supranta..)

Kad išsitapatinti ir ne tik iš grubaus kūno bet ir iš subtilaus,būtina pasiekti dživos lygį (nušvitimo lygmuo. (dživa suvokia pati savę) ) .Galima išsitapatinti išsitapatinti tik iš grubaus kūno tarnaujant Krišnai ar materialaus intelekto pagalba bet tai dar nereiškia kad dživa pabudo ir suvokė pati savę. Tokiame lygyje tik protas ir intelektas skiria save nuo grubios materijos ,o dživa ir toliau tapatinasi su intelektu ir protu ir suprantama,su netikra ego (netikra ego išreiškia valę,dživos vidinį užsakymą) .
Kada dživa visiškai išsitapatina iš materialaus kūno,jau nuo tos vietos Ji tarnauja Krišnai tiesiogiai,o ne per materialu kūna. Jau tada dživa pradeda dirbti savo prigimtineme režime.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Plokščios Žemės teorija

02 Bal 2018, 10:59

Puikiai aprašėtė, Kazimierai, bet sunku pasakyti, kurioj vietoj įvyko nesusikalbėjimas :)

Aš išsitapatinu,kaip dživa išsitapatinu iš materialaus kūno tat materialus kūnas dirba šale manęs kaip dživos. Dživa stebėtoja.

Tokioje būsenoje nėra nei blogų nei gerų dalykų.
Turbūt šitoje. Aš suprantu išsitapatinimo iš kūno momentą ir nesikoncentravimą į tai, kas vyksta materialioj plotmėj. Bet šitoje vietoje galima kelti klausimą, kokį poveikį darytų materialiu požiūriu objektyviai patogesnis naudojimasis internetu. Ar jis skatintų pradėti daugiau tenkintis grubiau ar subtiliau materialiai, ar įgalintų atlikti būtinus/norimus veiksmus internete greičiau ir daugiau laiko skirti šimtaprocentinei praktikai, pavyzdžiui, meditacijai. 

Mano prielaida ir buvo, kad sunkesnės sąlygos Jums , Kazimierai, šioje vietoje yra daugiau askezė negu atsirišimas, tokiu būdu stengiatės nesikoncentruoti į materiją. Esant didesniam išsitapatinimui ir visiškai nebijant majos absoliučiai logiškas sprendimas būtų įsigyti kompiuterį. Jūsų atveju priimtas vienoks sprendimas, kurį aš puikiai suprantu, bet , iš tiesų, tai nėra vienintelė alternatyva.

Ne visi turi poreikį tai analizuot, bet man tai patinka :)

Harė Krišna.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Plokščios Žemės teorija

02 Bal 2018, 23:19

http://krishna.ie/images/docs/
sailin...51221-2006.pdf

http://www.harekrsna.com/sun/
editori...rials13718.htm

Forume форум кришна.ру yra dar viena tema susijusi su plokščios žemės teorija "Еще к вопросу о плоской земле"
Nuorodos viršuje tai vieno bhakto parašyta knyga ryšium su projektu planetariumo Majapure.
Jei nuorodos neveikia tai reikia tiesiog i to forumo paieška įvesti temos pavadinimą ir paliesti tas nuorodas jau tenai,toje temoje.
Tenai anglų kalba.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Plokščios Žemės teorija

03 Bal 2018, 10:13

Dėkui, Kazimierai.

nuorodos:http://krishna.ie/images/docs/sailing-to-jambudwipa-20151221-2006.pdf
http://www.harekrsna.com/sun/editorials/03-16/editorials13718.htm

forumo tema čia.

Neturint labai gerų fizikos, geografijos astronomijos žinių, ši tema yra labai sudėtinga. Net ir turint - tai labai sudėtinga tema, nes ta pati gravitacija nėra pilnai įrodyta. Ką mes galime daryti, tai daugmaž naudotis sveiku protu ir atrasti akivaizdžius neatitikimus.

Aš asmeniškai netikiu plokščios Žemės teorija. Tam yra begalė sveiko proto argumentų. Visų pirma tai būtų pati didžiausia afera, neįsivaizduoju, kaip ji galėtų būti įgyvendinta. Nuvykimo į Mėnulį surežisavimas yra/būtų visiškai niekis palyginus su plokščia Žeme, kam reikia vieningos viso pasaulio valdžios bent pradėti šitą aferą.

Žodžiu, jei kam įdomu, tas prisijungs padiskutuot :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Plokščios Žemės teorija

05 Bal 2018, 21:17

Vilius rašė:

"Aš asmeniškai netikiu plokščios Žemės teorija. Tam yra begalė sveiko proto argumentų. Visų pirma tai būtų pati didžiausia afera, neįsivaizduoju, kaip ji galėtų būti įgyvendinta. Nuvykimo į Mėnulį surežisavimas yra/būtų visiškai niekis palyginus su plokščia Žeme, kam reikia vieningos viso pasaulio valdžios bent pradėti šitą aferą."

Bet juk Vedose aprašoma ta plokščia žemė. Bharata varša susideda iš devyniu daliu ir mes matome tik vieną tos Bharata varša dalį kurioje ir gyvenam,o kitu aštuoniu daliu nematome nes mūsu regėjimo spektras labai siauras.. Ten kažkur viršuje aš suklydau parašydamas kad ta plokščia žemė Vedose vadinama Džambudvipa. Džambudvipa tai tik viena iš devyniu tos Bharatos varšos daliu.
Ko gero,žemė yra apvali (dar gerai nesupratau) bet tai sudedamoji dalis visos Bharata varšos kuri ir yra plokščia kaip diskas.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Plokščios Žemės teorija

07 Bal 2018, 21:47

Vilius rašė:

"Esant didesniam išsitapatinimui ir visiškai nebijant majos absoliučiai logiškas sprendimas būtų įsigyti kompiuterį.


Ne visi turi poreikį tai analizuot, bet man tai patika :)"

Na,su Maja reikia elgtis pagarbiai.
Aš tai nebijau Majos bet ir nesipučiu tipo "kas čia aš". Nes jei bijau vadinasi aš dživa susitapatinu su subtilaus kūno ta materiale baime ir tas susitapatinimas trukdo kokybiškai atlikti tarnystę. Pavyzdžiui,gamini Krišnai bijodamas.Vadinasi tas baimingas mentalitetas liks patiekale ir valgantieji jį perims.. Visai kitas reikalas jei gamini issitapatinus iš grubaus kūno ir iš subtilaus (bet nevisiškai nes žmogus taps neveiklus) ,nes tokiu atveju issitapatinimo mentalitetas taipogi liks prasade kas labai naudinga ragaujantiems prasadam..
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Plokščios Žemės teorija

27 Bal 2018, 20:52

Aš asmeniškai netikiu plokščios Žemės teorija. Tam yra begalė sveiko proto argumentų.
Vienas iš paprasčiausiu argumentu,kelionė aplink pasauli. Jei pavyzdžiui,išskristi iš Indijos rytu,tai būtinai sugrįšime i Indija iš vakaru.
Bet,kaip rašiau aukščiau,tai tik taip vadinama žemė,mes žmonės ją taip vadinam. Bet tai sudedamoji dalis bharata varšos kuri ir yra plokščia.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Plokščios Žemės teorija

27 Bal 2018, 21:16

Vienas iš paprasčiausiu argumentu,kelionė aplink pasauli. Jei pavyzdžiui,išskristi iš Indijos rytu,tai būtinai sugrįšime i Indija iš vakaru.
Plokščios Žemės šalininkai aiškintų, kad tai įmanoma ir plokštumoje. Tiesiog "brėžiamas" apskritimas plokštumoje, tai ir būtų lėktuvo trajektorija.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Plokščios Žemės teorija

27 Bal 2018, 21:20

Dar vienas argumentas tas kad skrendant keleiviniu lėktuvu (aukštis 9ni kilometrai) pastebimas atmosferos suapvalėjimas (bent jau aš pastebėdavau kiek teko skristi) .
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Plokščios Žemės teorija

27 Bal 2018, 21:43

Šitoj vietoj aš paprieštaraučiau Jums, Kazimierai :)

Plokščios Žemės šalininkai kaip tik horizontą laiko įrodymu, kad Žemė plokšča, nes horizontas mūsų akims atrodo tiesus. Bet jis ir turėtų būti tiesus, tam yra tikrai geri paaiškinimai, kuriuos esu skaitęs, bet kadangi nesu fizikas, tai nebandysiu perteikti. Kreivė turėtų pradėti matytis nuo maždaug 12 km aukščio. :))

Šiaip jau horizontas pats savaime yra puikus įrodymas, kad Žemė nėra plokščia. :))
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Plokščios Žemės teorija

27 Bal 2018, 21:58

Plokščios Žemės teorija, mano nuomone, turi nemažai protingų šalininkų.  Neturiu duomenų, koks maždaug jų IQ, matyt, juos turi tik tie, kurie paleido šitą "antį" dėl savų tikslų ir tyrimų. :) Ne tame esmė...

Ši antis tobulas įrodymas, kaip galima manipuliuot žmonėmis. Negana to, kad ir taip maja su mūsų ydom žaidžia su mumis, tai dar ir elito esam manipuliuojami. Paklaidinti ir suskaldyti ir iš paskutiniųjų besilaikantys savo nuostatų, kurių praradimas reikštų savo tapatybės praradimą. Kaip tokią situaciją būtų galima įvardinti?

Daugiau ar mažiau visi tokie esam, tame tarpe ir vaišnavai. Kartais atrodo, kad Kalijuga dabar pažengusi daug labiau nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Plokščios Žemės teorija

29 Bal 2018, 22:25

Mano protui kiek neaišku. Jei,pasak plokščios žemės šalininku,žemė plokščia tai kas tokiu atveju jos kitoje pusėje? Medalis pavyzdžiui,turi gi dvi puses.
O kaip reikalai su saule,diena ir naktimi? Jei pvz. JAV yra rytas tai Japonijoje turėtu būti irgi greit rytas,kiek vėliau ir visoje toje "plokščioje žemėje" jau diena visur. Bet juk taip nėra..
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Tadas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 18:15

Re: Plokščios Žemės teorija

16 Lie 2018, 22:01

Nes zeme yra apvali o ne plokscia , kaip ir visos kitos planetos , bent jau saules sistemoje :)  Tuo galima isitikinti panaudojus teleskopa :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Plokščios Žemės teorija

27 Rgp 2018, 09:44

Forma kosminiams kunams suteikia gravitacija. Pacia gravitacija sukelia fizikinis erdvelaikis (pagal daline ir siaura I.Niutono teorija gravitacija sukelia mase, pagal platesne ir pilnesne A.Einsteino teorija gravitacija sukelia masyviu kosminiu kunu iskraipomas fizikinis erdvelaikis).
Fizikinio erdvelaikio pagrindas yra Vedantoje aprasytas grubusis mahaelementas eteris. Savo ruoztu mahaelementas eteris yra materialios samones dalis.
Kokios isvados?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Plokščios Žemės teorija

27 Rgp 2018, 18:43

Forma kosminiams kunams suteikia gravitacija. Pacia gravitacija sukelia fizikinis erdvelaikis (pagal daline ir siaura I.Niutono teorija gravitacija sukelia mase, pagal platesne ir pilnesne A.Einsteino teorija gravitacija sukelia masyviu kosminiu kunu iskraipomas fizikinis erdvelaikis).
Fizikinio erdvelaikio pagrindas yra Vedantoje aprasytas grubusis mahaelementas eteris. Savo ruoztu mahaelementas eteris yra materialios samones dalis.
Kokios isvados?
Turbūt tokios, kad viskas priklauso nuo to, kokioje dimensijoje mūsų sąmonė :) Bet 3D atveju - Žemė apvali :))
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Plokščios Žemės teorija

27 Rgp 2018, 18:52

Greiciausiai taip. :-)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių