Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 577
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Miesto zmones .

18 Bir 2017, 20:14

Tai zmones kuriems patinka gyventi purve .

Va taip , tiesiai sviesiai .
Tai ne vien mano nuomone , nors prie ko cia nuomone jei tai akivaizdus faktas .
Pasak vieno rusijos lektoriaus ( Vradzendra Kumar praphu ) , zmones gyvena miestos nes jie nori ten gyventi .

Tai ne kritika tu zmoniu adresu is mano puses ir is to lektoriaus , atvirksciai , skatinimas gyventi kur dideli dirbamos zemes plotai , miskai , upes bei prie ezeru .

Kas yra tas miesto purvas turbut nereikia aiskinti nes patis miestieciai su ta grube ir subtile nesvara daznai kovoja ...

Kad nekiltu nesusipratimu , isvardinsiu ta nesvara .
Transporto priemones ( degalu smarve , triuksmas nuo to transporto , keliamos dulkes . Kadangi daug zmoniu vienam taske ( miestas ) , tai ir daug subtilau purvo yra : pavojaus fonas , nuo to pacio transporto , nuo visokiu vagiu-banditeliu , ruko prie taves rukalus nors tas rukorius galetu nueiti kiek i sona kad nenoditu ir nedrumstu nuotaikos sale esantiems.. Keikisi prie visu tarsi tai leistu istatymas . Ka cia dar pridursi . " Miestas " .

Pasak to Vradzendra Kumar prabhu , bhaktai nepatenkinima reskia kad demona prikisa visko i maisto produktus ( nuodija maista ) .
Bet jis sako kad mes jau seniai nusibaiktume jei ne tu demonu " malone " .
Pavyzdziui prie manes daug nedirbamos zemes . Na ir kas . Zmones gyvenantis miestose nenori gyventi atskirai .
Nors purve bet uz tai gyvenam kartu . Nenori ir bhaktai , zinoma ne visi..

Buvo , o gal ir dabar yra ( nezinau.. ) , rusu pamokslautojas Laksmi narajana das . Vienoje savo paskaitoje jis pateikia toki supratima : " Isivaizduokite kad jus atsktendate i didziule planeta ir visi tos planetos gyventojai gyvena susigrude viename taske . Jus nustembate ir paklausete kodel jie taokioje ankstumoje gyvena , juk turi gi tokia didele planeta " .
Atsakymas --- aistra . Radza guna dominuoja .

Pasak to Laksmi Narajana das , pagal vedu pranasystes , visi zmones iseis is miestu , neliks nei vieno.

Zmones supras...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 936
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Miesto zmones .

19 Bir 2017, 18:37

Be abejonės. Miesto trauka yra didelis fenomenas, nes net ir gyvenant aistroje, intelektas turėtų suvokti, kad miesto kainos/naudos santykis dažnai yra prastas. Žinoma, pasaulyje tikrai yra gražių miestų, kur infrastruktūra, parkai ir visa kita tiesiog puikūs. Arba mažesni miestai prie jūros, kalnų. Šalia ir laukinė gamta, ir sutvarkytas miestas. Aistringam, bet jau šiek tiek dorybingam žmogui - tai gana tinkami variantai.  

Gyventi kaime šiais laikais irgi ne visada pakankamai saugu, dažnai tenka aukoti uždarbį, statytis namuką šiais laikais vis sunkiau, reikalavimai, biurokratijos džiunglės, ne visi turi tam pinigų ir sveikatos, pirkti apleistą, griūvančią sodybėlę irgi ne visada gera išeitis. Kažkada domėjaus NT kainomis Švedijoj, tai ten į Šiaurę,100 km ir daugiau nuo Stokholmo, tikrai galima neblogą mažą namuką imti už 20 - 30 tūkstančių eurų. Jiems tai labai pigu. Darbą galima susirasti 50 km spinduliu, jei šeima, tai dirbti gali tik vyras, kaime laisvai pragyvena... Lietuvoje šiek tiek viskas sunkiau. 
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 577
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Miesto zmones .

19 Bir 2017, 20:07

Taip taip , Lietuvos istatymai ..

Vat ir nusipirk sodyba .
Pavyzdziui prie mano sodybos isitaise vokeciai , reiskia nupirko sovietiniu laiku kiauliu kombinata , jau dabar seniai nebeveikenti , ir gamyna trasas ( salietra ) darzovems auginti .
Jie turbut pygiai maisto produktus superka kuriu galiojimo terminas pasibaiges ( mesa , kiausyniai , zuvis , olandiski suriai ir panasiai.. Visa tai krauna i dideles iscementuotas duobes kur kada asksciau sovietineis laikais sutekedavo kiauliu srutos .
As gyvenu mazdaug kilometras atstumu nuo tu duobiu .
Kai tik viejas pucia is tu duobiu puses , sklinda nepakenciama kaip ir lavonu smarve .

Va ir kelkis gyventi i sodyba..

Netoli manes norejo statyti krematoriuma. Norejo statyti netoli vieno miestelio . Tai to miestelio zmones uzprotestavo ta reikala .
Dabar skilda gandai kad tas krematoriumas bus statomas mazdaug dvieju kilometru atstumu nuo mano sodybos .
Jau padare puses kilometro ilgio kelia ir nieko daugiau nedaro jau metus . Ir man suzinoti nepavyksta kuriem galam tas puse kilometro ilgio kelias .
Taigi krematoriumas planuojamas cia prie manes nes prie manes vos keturios gyvenamos sodybos . Nelabai kas ir uzprotestos..

Regis , reziume tokia kad reiktu gyventi prie kaimo , kur yra zmoniu . Pavyzdziui , bhaktu kvartaliukas Pajieslio kaime , kur gyvena musu Dhanandzaja Pandit das ( Donatas ) .
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 936
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Miesto zmones .

19 Bir 2017, 21:03

Be minusų nieko nėra.... Galbūt bhaktų kvartaliukas ir vienas iš geriausių variantų. Bet pamenu Donatas ne kartą minėjo, kad visko yra su tais kaimynais, ne visi ten bhaktai. :)

Teoriškai gyventi draugiškoj bendruomenėj yra didžiulis džiaugsmas. Dabar mes labai susvetimėję, čia ne tas žodis. O vat kaime, bendruomenėj gali ne tik būti laisvas ir pats savim, bet ir patirti bendruomeniškumą, kas žmonėms yra labai labai svarbu. 

Sunku tai pasiekti, nes žmonės neturi jėgų keisti gyvenimų, daugeliui reikėtų bent jau metų kitų atsigauti iš stresuoto gyvenimo, bet pinigų nėra, vaikams į mokyklas, galbūt senyvus tėvus kai kam reikia prižiūrėti ir t.t. ir panašiai. Ant tiek dauguma esam įsikinkę visko, kad siaubas. Kaip aš sakau, tempiam tiek, kiek patempiam ir nė trupučio mažiau :D

Kažkada pamąsčiau, kaip gyvenimas galėjo atrodyti prieš šimtą metų. Kai žmonės nestresuodavo tiek, kiek giliau viską išgyvendavo: maistą, gamtą, priešingos lyties energiją. Kokia pastatų kokybė buvo, drabužių, maisto... Praktiškai džiaugdavos tikrais turtais, o dabar jei kuom ir džiaugias, tai kelisskart didesniu netikru ego.... :) 

Bet variantų visada yra kažką keisti... :) Tik reikia įgauti daug energijos, tai yra stipriai aplamdyti ydas, kurios ją siurbia. Galima ir kelioms šeimoms kažką susimesti. Tik reikia ir energijos, ir tikro noro kažką keisti. 

Aš pats gyvenu nedideliam mieste, tai kol kas neplanuoju kraustytis kaiman, nes ir žmona nenori. O sakykit, Kazimierai, kaip gyvenimas šaltuoju periodu sodyboj? Gal jis ne mažiau malonus nei vasarą? Nes kai kas sako, kad žiemą ten tiesiog tamsu, šalta ir tiek... :)
 
Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Re: Miesto zmones .

19 Bir 2017, 22:18

Na išvažiuojant iš miesto, nors ir vidutinio, apie 30 tūkst. gyventojų, visada jaučiu skirtumą. Kad ir į tą patį kolektyvinį sodą už kokių 5 km nuo miesto.  Kitas jausmas, daugiau tylos, ramybės arba su dviračiu nuvažiuoti į kokius laukus tikrai naudinga protui atsigauti. Na o gyventi gamtoje, manau didžiausias pavojus nusikaltėliai. Nedidelėje, draugiškoje bendruomenėje saugiau.
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 577
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Miesto zmones .

21 Bir 2017, 14:16

Vilius klause : " O sakykit , Kazimierai , kaip gyvenimas saltuoju periodu sodyboj ?
Gal jis ne maziau malonus nei vasara ?
Nes kai kas sako , kad ziema ten tiesiog tamsu , salta ir tiek... :)

Man tai gerai gyvenasi sodyboje kaip vasara taip ir ziema nes as stengiuosi koncentruotis i bhakti jogos praktikos kokybe . Vis labiau aiskeja suvokimas kad nera nei geru nei blogu dalyku materiale prasme .

Na kad namuose yra salta tai pas mane taip nera . Yra pecius kuris akumulioje ir ilgai laiko siluma ( bent viena nakti . ) Yra ir plita kur gali gaminti kad nesinaudoti dujomis . Ir pecius ir plita kurianamos malkomis ir sodyba tai ne koks didelis kaimas ar miestelis , aplink pilna sausu saku ir nugriuvusiu medziu . Taigi jei neturi pinigu malkoms uzsakyti , netokia ir beda , galima parsinesti is krumu . Is bedos galima deginti ir gyva ka tik nupjauta berza , tik reikia plonai sukapoti . Galima ir kitus medzius deginti bet juos reikia isdziovinti ant mineto peciaus ( pakanka dziovinti viena para ) . As taip gyvenau viena menesi , nieko baisaus . Valanda-pus antro kas dien padirbi ir namuose visada buvo silta .
Bet cia toks variantas laikinas . Suprantama kad geriau malkas uzsisakyti arba paciam pavasary jomis apsirupinti .

Na jei tau patinka snieguoti laukai , apsnigtas miskas , megsti slides , o gal praktikuoji ruonyzma ( maudimasis eketeje ) , dievini zydini kada laukia labai salta , tai ko gero taip , ziema tau ne maziau maloni uz vasara . Cia turbut kiekvienam savo.. As kaip minejau stengiuosi neprisirysti nei prie to nei prie to sveikos nuovokos deka .
Gad tamsu tai supramtama , ne miestas gi.. Bet juk yra elektra , tai kame cia problema.. Beto , kada pilnatis tai nera tamsu ypac jei yra sniego .

Yra viena problema gyvenant sodyboje . Privaziavimas . Pasitaiko kad iskrenta tiek sniego kad ir su dzipu nepravaziuosi.. Taigi geriau gyventi netoli asfalto ta prasme..
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 577
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Miesto zmones .

21 Bir 2017, 18:17

Kaip jus manote bhaktai , ar nebutu ismintinga vadovautis vedu pranasystemis pries apsisprendziant kokiame kaime ar sodyboje gyventi .

Yra gi vedu pranasystes . Yra isprasauti sios planetos saliu likimai .
Is lektoriu as girdejau kad yra toks storas vedu sventrastis kur smulkiai aprasyta kali jugos ateitys . Baisti purana jei teisingai parasiau sio sventrascio pavadinima .
Juk vaisnavai pavyzdziui zinojo apie europos finansine krize dar tada kada politologai neprognuozavo ir bhaktai turejo laiko tai kriziai pasiruosti . Arba tarybu sajungos zlugimas . Klausiau viena Laksmi Narajanos das paskaita kada dar sovietiniais laikais bhaktai veike pogrindija nes juos persekiojo kgb ( valstybes saugumo komitetas ) . Bet auditorines paskaitos vistiek buvo organizuojamos atsidavusiu deka .
Laksmi Narajana das sake kad vienoje paskaitoje bhaktai pasake : " Mes jums dabar sakome metus , menesi kada tarybu sajunga zlugs " . O klausytoju auditorija ko ne vos neisiuto.. " Mus hitleris nenugalejo , o jus cia mums tokias paskaitas skaitot !!!
Bet atejo tie metai ir tas menuo ir blogio imperija suiro . Beja , zmones iki siol tikri kad tarybu sajunga buvo geris , bet pranasysciu sventrastyje sakoma kad tai blogio imperija .

Tai va , gal bent jau tikriems bhaktams imanoma naudotis vedu pranasystemis , nes seip jei tu pasauletis ar bhakta bet prisiryses prie materialiu malonumu turbut kvaila isvengti savo karmos kad ir zinant ateity pagal vedu sventrascius..
Turbut visai kitas reikalas rimtam bhaktui vaziuoti gyventi i zimiai turtingesne ir kur kas labiau humaniska sali negu tarkim dabartine musu Lietuva . Garantija kad negrisi adgal i Lietuva tame kad toks bhakta nesimiegaus tos zimiai pazangesnes salies materialiais malonumais , o tiesiog tarnaus krisnai .
Kad ir Viliaus varijantas Svedijoje . Viskas gerai , galima kraustytis i Svedija tik ar atsispirs bhakta neofitas-naujokas tos salies materialioms pagundoms..
As pries keleta metu bandziau isitaisyti Ispanijoje . Neisejo . Neisejo ir po antro bandymo . Dabar as Lietuvoje ir nenoriu i joki rojaus uzsieni . Ne todel kad eilini karta vel sugrisciau i Lietuva , tiesiog man tu uzsieniu materiale prasme jau nebereikia...
Reikia namo .
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 936
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Miesto zmones .

21 Bir 2017, 23:51

Gražiai viską nupasakojot, Kazimierai. Persiteikė gyvenimas sodyboj toks, koks jis ir yra... 

Nesu susidūręs su pranašystėm ir, kiek realiai jos yra tikslios. Žmogaus gyvenimas trumpas, o ir nuo karmos nepabėgsi. Ar keltis į kitą šalį - čia labai individualu. Jei gyventi šia diena, sodyboj ir rimtai praktikuoti - tai daugumai gerai/geriau Lietuvoj. Jei bandyti užsitikrinti kažkokią ateitį ir pensiją, tai galima mėginti ir užsienyje. Bet kalbos/kultūros barjeras ir kiti minusai bus neišvengiami.  Išties čia pakankamai šalutiniai dalykai, jei koncentruojies į praktiką... Dažniausiai :)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių