Vartotojo avataras
Laimis
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 07:40

Re: Ar mes nukritome iš dvasinio pasaulio?

31 Spa 2018, 13:54

Dievas sukūrė šį materialų pasaulį tam kad galėtų žaisti. O kad būtų su kuo tai prileido čia dar ir gyvų būtybių; sielų - savo mažų dalelyčių.  Čia męs esame ne dėl to kad norėjome ar nenorėjome. Esame tam kad jam būtų su kuo pažaisti.  Tai ir viskas. Gal būt apie tai ir nekalba šventi raštai, nes žmogui būtų sunku tai priimti. 
Dar labiau pasigilinus jeigu esame mažos dievo dalelytės tai jis žaidžia pats su savimi. 
Ir man vis kyla klausimas, jeigu yra išminčių kurie gali kalbėti su dievu, tai kodėl jie jo tiesiog nepaklausia. Kodėl žmonės viską taip apsunkina.  Paklausi įsimini atsakymą ir papasakoji kitiems. Juk paprasčiau ir nebūna. 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Ar mes nukritome iš dvasinio pasaulio?

31 Spa 2018, 17:09

Ir man vis kyla klausimas, jeigu yra išminčių kurie gali kalbėti su dievu, tai kodėl jie jo tiesiog nepaklausia. Kodėl žmonės viską taip apsunkina.  Paklausi įsimini atsakymą ir papasakoji kitiems. Juk paprasčiau ir nebūna. 
Nesiveliant į plačias diskusijas...O ką su gautu atsakymu darytume. Viskas liktu taip kaip buve :) Ką naujo dar galima atsakyti?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Ar mes nukritome iš dvasinio pasaulio?

31 Spa 2018, 19:09

Laimi, iš kur tokia informacija? :) 

Kaip bebūtų, sveikas protas sakytų, kad tai bene pati logiškiausia prielaida. Donatas Janickis irgi buvo pasidalinęs mintimis, kad jis nėra niekada buvęs dvasiniam pasaulyje ir kad tai yra Dievo žaidimas. Kas kitas, jei ne žaidimas: ar tai vaiko pasaulis, ar suaugusių, ar pačio Dievo, principai tokie patys - tai žaidimai, tik skirtingo sąmoningumo. 

Ir iš to seka paprasta prielaida, tai kodėl mes bijom? Viskas yra jau įvykę. Bijom, nes šioje žaidimo stadijoj dar nežinom visų žaidimų taisyklių, o jei ir žinom, dar nesugebam jų taikyti. :)

Ir trumpai apie žaidimo taisykes. Mane ne mažiau už nesuvokiamą visatų, dživų, ląstelių kiekį, jų tarpusavio ryšį ir t.t. stebina kertiniai visatų dėsniai. Turint galvoje, kad kažkas yra, o ne nieko nėra, ar būtų įmanoma, kad būtų absoliučiai kiti dėsniai. Nebūtų dualumo, reliatyvumo, lytiškumo ir t.t.. Juk dėsniai yra visa ko pamatas, ir juos irgi reikėjo sukurti. 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Ar mes nukritome iš dvasinio pasaulio?

01 Lap 2018, 07:59

Viskas tėra Dievo žaidimas man yra tarsi aliuzija su E=mc2. Sužinoję kam lygus E mes netapome  Enšteinais.  Nepriėjome prie išvados patys, ją tik sužinojome.
Aidas teisingai sakė, kad nėra gerai disponuoti ne savo lygio dvasine informacija. Bet šiais laikais tai sunkiai suvokiama. Rask ką tik nori, tik sugerti visa tai nėra kuom.  Ta Tiesos taurė tampa nuodu mūsų psichikai. Kita vertus, kodėl bhaktai, adeptai viską viešina?  Iš kokio šaltinio ji sklinda? Ar ne Aidas minėjo kad B.Prabhupada taip pat buvo nesuprastas Indijos aukšto lygio bhaktų, kodėl išviešino vakarų pasauliui. Atskleidė daugumą tik jiems prieinamų Vedų raštų. Gerai tai ar blogai  ne mums  spręsti. Akivaizdu, kad abejonės buvo tarp aukštesnės sąmonės individų. 
Dabar kas man iš to, kad aš žinau kad viskas tėra Dievo žaidimas. Vistiek  aš Jo žaidimo taisyklėms bandau primesti savasias. Negaliu pasinaudoti šia info kaip dvasinio kelio apylanka ir tarti: -Aaa, Dieve viskas tėra tik tavo žaidimas, ok žaidžiam kaip tu nori.  Tikriauisa tai giluminė sąvoka, kurios pilnatvė atsiskleidžia žaidimo pabaigoje. Kaip ir "Nėra gyvenimo prasmės" tai dar nereiškia, kad nėra prasmės man. Nėra gal prasmės  tam, kuris ją peržengė begaliniame jos ieškojimo kelyje.
Kuo žemesnėje sąmonėje esame, tuo daugėja žaidimų taisyklių. Daugiau dėsnių mus veikia. Per dėsnių gausą, jau nebematome paties tikrojo žaidėjo. Pagal Gnosis mes priklausome Mikrokosmosui, mums galioja 48 dėsniai, dar žemiau, leidžiantis į pragaro planetas, jau 96.  Aukščiausiai  - Protokosmosas galioja vienintelis Meilės dėsnis. Tik po jo atsiranda Megalokosmosas kuris valdomas trimis gunomis, 3 dėsniai. Po to 6 12 24 ir t.t.  Tuomet, Viliau peršasi išvada, kad visiškai  "įmanoma, kad būtų absoliučiai kiti dėsniai"  Jie paprasčiausia atsiranda arba išnyksta, priklauomai nuo mūsų sąmonės lygio. 
Ir taip Dievas sako, pažaiskime. Vienintelė taisyklė Meilė. Kad būtų įdomiau, pridėkime dar tris gunas :) Ir taip sprigtą į kaktą PYKŠT :)....
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Ar mes nukritome iš dvasinio pasaulio?

01 Lap 2018, 08:16

Tame ir zaidimo esme, kad mes zaidziame manydami, kad patys asmeniskai viska darome. Kitaip ir zaidimo nebutu.
Srila Prabhupada mokymus i Vakarus atnese savo dvasinio mokytojo nurodymu, tad nenusizenge. O kritikams atsake, kad Vakaruose kritine padetis, tad butini mokymai. Na, is Vedu daugelis bent apie reinkarnacija ir karma suzino. Vakaruose tai jau daug.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Ar mes nukritome iš dvasinio pasaulio?

01 Lap 2018, 09:09

Kuo žemesnėje sąmonėje esame, tuo daugėja žaidimų taisyklių. Daugiau dėsnių mus veikia. Per dėsnių gausą, jau nebematome paties tikrojo žaidėjo. Pagal Gnosis mes priklausome Mikrokosmosui, mums galioja 48 dėsniai, dar žemiau, leidžiantis į pragaro planetas, jau 96.  Aukščiausiai  - Protokosmosas galioja vienintelis Meilės dėsnis. Tik po jo atsiranda Megalokosmosas kuris valdomas trimis gunomis, 3 dėsniai. Po to 6 12 24 ir t.t. 
Siaurąja prasme tiesos tikrai yra, bet plačiąja prasme vis tiek yra tie patys dėsniai. Pavyzdžiui, dvasiniam pasaulyje irgi yra lytiškumo principas. Vat būtent tas mane ir žavi, kad tie principai buvo sukurti taip, kad mes neįsivaizduojam, jog galėtų būti kitaip. Žinoma, galbūt kažkokioj planetarinėj sistemoj, koks vienas kitas dėsnis veikia kiek kitaip, bet pati esmė, kad dėsniai yra visko pagrindas.  Išminčiaus sąmonė, intelektas irgi pagrįstas tais pačiais dėsniais, kurie jam padeda suprasti ir visą realybę. 
O dėl to žinojimo, kad viskas - tik žaidimas. Man tai labai panašu į majos, iliuzijos terminą, tik duoda galimybę pažiūrėti į viską iš dar kitos pusės. Ir visai nesvarbu, kad kol kas negalima pilnai to realizuoti, tai vis tiek yra gairė dvasiniam kelyje. Juk mes daug ko negalime suprasti. Negerai yra disponuoti subtiliais dalykais, kurie gali būti suprasti visiškai kitaip, pavyzdžiui, Dievo žaidimais. :)
 
Vartotojo avataras
Laimis
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 07:40

Re: Ar mes nukritome iš dvasinio pasaulio?

05 Lap 2018, 09:12

Ir man vis kyla klausimas, jeigu yra išminčių kurie gali kalbėti su dievu, tai kodėl jie jo tiesiog nepaklausia. Kodėl žmonės viską taip apsunkina.  Paklausi įsimini atsakymą ir papasakoji kitiems. Juk paprasčiau ir nebūna. 
Nesiveliant į plačias diskusijas...O ką su gautu atsakymu darytume. Viskas liktu taip kaip buve :) Ką naujo dar galima atsakyti?
Taip, beveik visada liktų taip kaip buvę, kalbant šiuo konkrečiu klausimu.  Tik tiek kad žinotum atsakymą,  kuris kilo nes man poveikį daro smalsumas. Yra tokių asmenybių kurie yra tokiame sąmonės lygyje kuriame smalsumas jų neveikia, tai jiems ir nekyla tokie klausimai.  
 
Vartotojo avataras
Laimis
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 07:40

Re: Ar mes nukritome iš dvasinio pasaulio?

05 Lap 2018, 09:14

Laimi, iš kur tokia informacija? :) 

Kažkaip išgalvojau  :D 
 
Vartotojo avataras
sudaršan
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 16 Spa 2018, 20:56

Re: Ar mes nukritome iš dvasinio pasaulio?

07 Lap 2018, 16:18

Laimis: Dievas sukūrė šį materialų pasaulį tam kad galėtų žaisti. O kad būtų su kuo tai prileido čia dar ir gyvų būtybių; sielų - savo mažų dalelyčių.  Čia męs esame ne dėl to kad norėjome ar nenorėjome. Esame tam kad jam būtų su kuo pažaisti.  Tai ir viskas. Gal būt apie tai ir nekalba šventi raštai, nes žmogui būtų sunku tai priimti. 
Šventi raštai kalba apie tai (žr. tą patį Džaivos Dharmos 16 skyrių, kurį citavau anksčiau).  Ten sakoma, kad visi pasauliai sukurti Dievo žaidimų tikslais. Bet nėra taip, kad mūsų atėjimas į šį pasaulį nepriklausė nuo mūsų noro. Jis priklausė nuo mūsų noro ir pasirinkimo, o taip pat ir nuo Dievo valios. Tai yra, tai priklausė nuo mūsų valios ir Dievo valios kombinacijos, kodėl ir kur konkrečiai atsidūrėm.

Ir man vis kyla klausimas, jeigu yra išminčių kurie gali kalbėti su dievu, tai kodėl jie jo tiesiog nepaklausia. Kodėl žmonės viską taip apsunkina.  Paklausi įsimini atsakymą ir papasakoji kitiems. Juk paprasčiau ir nebūna. 
Pagal šventųjų pasakojimus, taip paprastai viskas ir vyksta. Jie kalbasi su Dievu, paklausia Jo, ir persako mums.
 
Vartotojo avataras
Laimis
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 07:40

Re: Ar mes nukritome iš dvasinio pasaulio?

13 Lap 2018, 15:07

Dėkoju Sudaršan ir visiem kitiem  :P Ir dar noriu rekomenduoti filmą "Motina!"  Kad būtų lengviau žiūrėti tai... namas - žemė, vyras -dievas, žmona - gamta, pirmasis svečias Adomas, svečio žmona Ieva tai va su šia mintimi galvoje ir reikia žiūrėti šį filmą.  O visą kitą išsiaiškinsite eigoje :D  Svarbu stebėti detales. 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių