Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Pamąstymai paklausius Donato įrašo "Gebėjimas paklausti išgelbės nuo daugelio problemų gyvenime. 2017.03.05"

05 Kov 2017, 23:11

Žinau, kad Donatas tiesiog dalinasi savo realizacijom ir specialiai nedaro komentarų,  bet ši tema tikrai įdomi tiek man pačiam, tiek apskritai labai gyvenimiška...

Sutinku su pagrindine mintimi, kad pas tikrai gerą specialistai tikrai reikalingoj situacijoj konsultuotis gyvenime yra naudinga. Tas kaip tik , mano akimis, ir vyksta Vakarų pasaulyje, nors ir Lietuvoje tai vis labiau populiarėja. Žinoma, reikia atskirti dvasinius reikalus nuo pasaulietiškų, čia gana skirtingi dalykai. Specialistai kainuoja, todėl mažiau uždirbantys žmonės dažnai yra priversti verstis savom žiniom. Kitas dalykas, kai specialistai siekia įkišti brangesnį produktą, neturi pakankamai kompetencijos, todėl daugybė žmonių yra nusivylę. Dar vienas momentas, kad geri specialistai dažnai ne tik brangiai kainuoja, bet ir nenori gaišti laiko su smulkiom konsultacijom. Arba kaip dabar daro odontologai - rauna dantis ir suka implantus. Masiškai tai vyksta, žmonės įtikinami, kad išeities kitos nėra. Taip daro daugybė, vienas kitas pasitaiko dorybingesnis, ir dirba ilgiau ir uždirba keliskart mažiau taisydamas dantis.

Kitas dalykas, kad bent jau aš dabar pastebiu kitą kryptį, kad yra išaukštinami patys specialistai. Einama link to, kad pats negalėsi sienoj skylės išgręžt, ar automobiliui ratų pasikeist. Čia yra grynai Kalijūginė kontrolė, juo labiau, kad specialistai irgi priversti dirbti sistemai. Tiesos tikrai nesužinosime nei kreipdamiesi į bankus, nei į kitas pačias įvairiausias institucijas. Pavyzdžiui, jei nori tiesos apie finansinius dalykus, tai išvis. Tarkim gerbiamas Rolandas Paulauskas nemažai tiesos pasako, bet klysta daugelyje vietų. Tikrai, be juoko daug kur klysta. Ant kiek viskas yra painu toj ekonomikoj...Tai kur čia įmanoma konsultuotis? Susirasti tokį patį besidomintį žmogų ir dalintis savo atradimais. :)

Arba situacija su gydymu Lietuvoje. Mano patirtis tikrai labai nekokia. Be to, turiu šiokių tokių žinių, kas vyksta su psichotropinių vaistų skyrimais - situacija arti tragiškos. Tai paprastam žmogui kuom tikėt? Natūralios medicinos šalininkais, kunigu, gydytoju? Visi savo šnekės. :)

Žodžiu, Kali amžius. Tiems, kas turi mažiau intelekto arba didžiulį ego, kuris trukdo pripažinti, kad vienoj ar kitoj srity nenusimanai visiškai, tiems bus daugiau problemų. Kas turi intelekto, tie priversti išmanyti nemažai sričių, domėtis vedomis ir tam tikromis speficinėmis nišomis kreiptis į specialistus.

Visgi turiu netiesioginės patirties, kai daugybė žmonių ignoruoja specialisto patarimus tose vietose, kur patys absoliučiai neišmano. Absoliučiai tikrai nieko:) Jie ignoruoja net bet kokius saugumo įspėjimus kaip absoliučiai jų neliečiančius, tai vyksta masiškai. Bet tai dažniausiai pastebima tarp pačio mažiausio intelekto žmonių.

Plati, įdomi tema. Gal pratęsiu savo pastebėjimus, gal Donatas ir kiti irgi norėtų prisijungti padiskutuoti. :)
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Pamąstymai paklausius Donato įrašo "Gebėjimas paklausti išgelbės nuo daugelio problemų gyvenime. 2017.03.05"

06 Kov 2017, 11:30

Perklausiau visą įrašą, perskaičiau visą Viliau komentarą ir štai koks klaustukas kyla. Noriu paklausti iš antros pusės. Kodėl bijoma, nedrįstama klausti, teirautis? Tam tikruose klausimuose bijoma pasirodyti neišmanėliu, prarasti kažkokį įvaizdį.Autoritetą. Nedrįstama kreiptis į kitą žmogų su prašymu
Ir kaip visada, tai nėra vienpusis kontaktas - kaip kokiame patarėjuje. Labiau išmanančiojo patarimas jau yra pareiga, įsipareigojimas juo vadovautis. Kreipdamasis supranti kad tu nė per nago juodymą nesupranti kažkokio paprasto patarimo, bet atsakymas tarytum įpareigoja vadovautis tuo patarimu, konsultacija. Tave patarėjas visada gali patikrinti, kaip tu laikaisi jo patarimo. Tai o jei nesilaikai, arba kažkas nesiseka pritaikant gyvenime -- čia iškyla kita slapta baimė nesikreipti su prašymu ir patarimu, kai nemokame priimti kritikos, mūsų savigarba neleidžia ar dar kažkoks įvaizdis, kad gink Dieve manęs tai jau negalime kritikuoti akis į akį. Komentare - prašom, o žoržiu - ne :) Iš vienos pusės norisi paprašyti pagalbos, o iš ktios - bijoma reakcijos - ojei sukritikuos, o jei supeiks?

Iš čia kyla toks dalykas prašymas ir gavimas. Kodėl taip sunku priimti tai, kas duodama, ką gauname, kad ir menką patarimą NERAŠYTI DIDŽIOSIOMIS RAIDĖMIS, arba rasyti lietuviskomis raidėmis?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Pamąstymai paklausius Donato įrašo "Gebėjimas paklausti išgelbės nuo daugelio problemų gyvenime. 2017.03.05"

06 Kov 2017, 15:51

Vydai, taip egzistuoja šis momentas, bet jis tik vienas iš daugelio. :)

Situacijų gali būti pačių įvairiausių, todėl pirmiausia reikia sverti su intelektu. Pavyzdys - reikia pasikeisti automobilyje paprasčiausią halogeninę lemputę. Jei esi nagingesnis, imi ir pasikeiti, jei tai sekasi sunkiau, pasieškai internete ir pasikeiti. Žinoma, gali vežti į servisą, bet ten tikrai susilauksi replikų, kad vyras ir nemoki. Jei veši į rimtą servisą, didesnė tikimybė, kad tave aptarnaus maloniai (garantijų tikrai nėra) ir sumokėsi tiek, kad daugelis už tiek dirba bent pusdienį. Būtent nemalonus aptarnavimas yra dažna priežastis, kodėl žmonės nenori kreiptis į specialistus.Aš kažkaip nematau dažnai to momento, kad žmonėms yra nemalonu, gėda klausti ir nesuprasti. Būtent nemalonus konsultavimas ir didelės kainos yra labai dažna to priežastis.

Pasikartosiu, kad tas išdidumas dažniau būdingas žemesnio intelekto žmonėm, kuriem visi yra "durniai", jie nepripažįsta jokių autoritetų, nors patys dažniausiai neturi jokio supratimo apart savo amato. Žinoma, tai būdinga ir intelektualams, kurie mato, kad nemažai supranta. Jie gali pasimauti ant kai kurių sferų, pervertindami savo galimybes. Statybų sektorius yra vienas iš jų. Taigi viskas  priklauso nuo  gebėjimo gerai įvertinti savo galimybes.

Kitas dalykas, kad tiem, kas nori po truputį išeidinėti iš materialaus pasaulio, reikia rinktis kuo paprastesnius, laiko patvirtintus sprendimus, nesiekti tobulybės materialiose sferose. Kokybė ir tobulybė kartais ne visada tas pats. Tokiu atveju reikalingų sferų skaičius susiaurėja ir dažnai pats pasitarnauti. Plaukus nusiskusti gali pats, bet šukuoseną įmantrią sunkiai pasidarysi.

Taigi norint daugmaž sutvarkytos materijos, reikia susiprastinti gyvenimą, domėtis esminėmis sferomis gyvenime ir turėti patikimus kontaktus specialistų tose sferose, kurios tau yra visai ne pagal pašaukimą. :)
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Pamąstymai paklausius Donato įrašo "Gebėjimas paklausti išgelbės nuo daugelio problemų gyvenime. 2017.03.05"

06 Kov 2017, 16:43

Su halogenine lempele. Tai vardini tik tris situacijas, Viliau - pasikeiti pats, pakeičia prastas servisas ir brangus servisas. Mano klausimas buvo toks, kad kreipiesi į gerą draugą (specialistą) ar tėvą, ar brolį, ar giminaitį. Turbūt prašydamas paslaugos, bet ne kad mokamos. Nes kai įvedame piniginius mainus, prašymas ir atsakymas jau skirsis. Ta prasme į servisą nevažiuoji "prašyti" pakeisti lemputės, o reikalauji, kad ją pakeistų ir savo nuomonę apie tave ir tavo auto pasilaikytų sau, nes pas juos tokia kaip ir pareiga ar veiklos sfera - keisti lemputes.
Na, o kad mažai nepasirodytų su vienu klausimu ir su vienu prašymu, įsivaizduok,kad į giminaitį kreipiesi 3 kartus.. :D
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Pamąstymai paklausius Donato įrašo "Gebėjimas paklausti išgelbės nuo daugelio problemų gyvenime. 2017.03.05"

06 Kov 2017, 17:01

Dėl serviso aptarnavimo, tai žinoma, gali nekreipti dėmesio, bet tam reikalingas pakankamai tvirtas psichinis kūnas. Kšatrijams čia lengviau nei brahmanams. :)

Dėl kreipimosi į pažįstamus, čia galbūt šiek tiek mažiau problemų. Nebent santykiai nėra artimi, nenorima apsunkti, keblumas su atsiskaitymu. Čia yra momentas, nes juk visi suprantam, kad didesnės nemokamos paslaugos kaupiasi pasąmonėj, nebent darom absoliučiai tyrai. Aš tikrai nemanau, kad didžiausia bėda yra ego šiuo atveju. Greičiau santykių atšalimas tarp žmonių. Jei tarp žmonių santykiai pakankamai artimi, tikrai neįsivaizduoju, kad bėda yra kreiptis į tam tikros srities atstovą. Čia yra geriausias variantas, kai turi į ką kreiptis šeimoj/giminėj:) Žinoma, tris kartus sunkiau kreiptis į antros kartos pusbrolį nei tėvą:)) Nors kai kam būna ir atvirkščiai...

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 20 ir 0 svečių