Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Pasaulietiskos moterys .

11 Vas 2017, 21:22

Tema apie tai ar reikia ginti nuo fizinio smurto moterys. Ar bhakta privalo apginti moteri kuri viesai demonstruoja savo kuno figura.Pagal vedas, moteris tai ugnys, o vyras lyginamas su sviestu. Taigi pastarasis issilydo. Cia kalba ne apie moterys matadzi ( moterys praktikuojancios bhakti joga ) .Kalbu apie situacijas kada bhakta pakliuna kur, atsiprasau, yra prievartaujama, arba ziaurei musama. Ka daryti tokiu atveju ypac bhaktui kuris turi vyriskos lyties gyvybes forma? Pasauletiskos moterys, darnai pacios prisipraso nes lengvabudiskai, neatsakingai elgesi su savo seksualine energija.
 
Tadas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 18:15

Re: Pasaulietiskos moterys .

12 Vas 2017, 15:33

Bet kokiu atveju manau reikia padeti jeigu zmogus papuole i nelaime ir neskirstyti jis toks ar kitoks.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Pasaulietiskos moterys .

12 Vas 2017, 18:15

Nežinau Kazimierai, ar turite mintyje kokį konkretų atvejį ar situaciją, ar klausiate bendrai. Nes bendrai klausiant reikia atsižvelgti į vietos, laiko ir aplinkybių dalyką. Jeigu klausiate dėl konkrečios situacijos, kaip antai jauna panelė savo elgesiu ir apsirengimo stiliumi išprovokuoja situaciją.. Jūsų klausimas skamba kaip "Ar privalo apginti .."
Tad kitas klausimas nuo ko apginti: nuo smurto, prievartos, nuo blogio. Trečias klausimas - ar bhakto jėgoms apginti. O ketvirtas kklausimas - ar bhaktijogą propaguojanti jiva privalo gelbėti kitas jivas papuolusias į neišmanymą.
Gi provokatyvūs veiksmai yra neišmanymo ir aistros guna. Apie aukštas materijas čia nepakalbėsi. Kaip kovojama su neišmanymu jau visai kito tipo klausimas.

O ryškiausias tokio poelgio pavyzdys - Ramajana, kur Sitą pagrobia Ravana sugundytas savo sesers Surpanakos(?). Turbūt išminties atsakant į šį klausimą galima semtis nagrinėjant būtent Ramajanos pasakojimą. :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Pasaulietiskos moterys .

12 Vas 2017, 21:03

Turiu omeny konkrecia situacija. Dar turiu omeny moters seksualine energija. O ar bhakta gali ar negali apginti, tai priklauso nuo bhakto dvasinio issivystimo lygio. Bhakta neofitas, tarkim negaletu nuzudyti prievartautoja nes i kuna jis ziuri vis dar kaip i "dziva" . Bhakta pasiekes ISTIKRUJU DZIVOS LYGI, gali zudyti. Kodel nes siela nei zudo nei pati gali buti nuzudyta.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Pasaulietiskos moterys .

12 Vas 2017, 21:40

Kodel pradejau sita tema. Nezinociau kaip pasielgti pakliuves i tokia situacija. Reiskia kur moteris , vielgi atsiprasau, prievartaujama. Pries daug metu, kada pradejau praktikuoti krisnos samone,man ta situacija nemaziau rupejo negu dabar. Tik tada as meldziau krisna kad mane nestatytu i tokia karma . Dabar as sutinku priimti krisna-karma. Tik va ta maja neduoda man isminties, kaip pasielgti tokiu atveju. Jei nuzudyciau skriaudeja, man eitu bloga karma. Kodel tureciau apginti va tokia "panele"? O jei ja palikciau likymo valei, tai irgi nebuciau tikras del savo poelgio.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Pasaulietiskos moterys .

12 Vas 2017, 22:26

Žudymas yra retai pateisinamas. Prievartautojo siela gali tiesiog būti apsėsta tuo metu, jau nekalbant apie begalę kitų faktorių.

Šiuo atveju geriausia būtų pasistengti tam sukliudyti. Prievartautojas ir taip galimai tiesiog išsigąstų liudininkų.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Pasaulietiskos moterys .

13 Vas 2017, 00:31

Žinot, Kazimierai, čia man atrodo neramus protas žaidžia. Minty turiu, kad jums neteko tiesiogiai susidurti su situacija - ji yra grynai proto ir fantazijos išdava. Todėl čia turbūt jums tik dvasiškai pažangus mokytojas gali padėti susiprasti, kas dedasi ir kas jus "kabina" tokiuose apmąstymuose. Tai nėra esamasis momentas, tai yra kas būtų jeigu būtų jeigu būtų ir jeigu būtų. Gi, jeigu pažvelgti truputį įdėmiau į tai, kas vyksta aplink mus - galėtume atrasti kokį tūkstantį moterį žeminančių priežasčių, netgi už dar menkesnes priežastis, nei paminėta seksualinė energija. Turiu tokius pavyzdžius, kaip moteris minimaliai dengiančiais rūbais dainuoja scenoje, fotografuojasi įvairioms reklamoms. Darbinasi sąlygomis kur kas prastesnėmis nei vyrai. Gatvėje vairuojančią jai nuolat mojuoja "BLONDINĖ". O jeigu eini pėsčiomis - pro šalį riedantys pacanukai jei neužkabins tai nulydės. Bet problema nėra šie akivaizdūs moters išnaudojimo ir subtilios prievartos "aktai". Kodėl jūs įvarote į tokį scenarijų apmąstymų labirintuose, kur belieka tik dvi išeitys ir nė viena nėra racionali - užstoti laisvo elgesio mergelę ar žudyti. Tai, dėl ko nerimaujate, nėra tai apie ką rašote. Čia - šis tas kita. Truputį giliau.

Atsiminiau kitą pavyzdį iš šventųjų gyvenimo. Jėzus Kristus ir Marija Magdalietė. Rašoma, kad Jėzus išvaręs iš jos demonus, ir ji tapo šventąją. L. da Vinči paveiksle "Paskutinė vakarienė" ją vaizduoja šalia Jėzaus. Nors iki tol ji buvo ir nusidėjėlė ir prievartaujama. Bet bhakto meilė gydo viską. Tad Kazimierai, gal jūs turite mintyje šį Biblijinį pasakojimą? Manyčiau jis labai artimai atspindi jūsų dvejones.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Pasaulietiskos moterys .

13 Vas 2017, 18:49

Suvokiu kad cia tik materija ,isreiksta materija arba judanti materija . Kitaip sakant ,niekas cia nieko neprievartauja. . DZIVOS NEKONFLIKTUOJA . Tai kaip gali moteris nukenteti nuo seksualinio smurto . Kokia stipri maja . Ne Vydai, neturejau galvoje biblijos istorija . Ir tai kad tai tik mano proto produkcija, irgi yra tiesa. Per visa gyvenyma tokio atvejo nebuvo. Neesu tikras is kur tai pas mane, yra itarymas kad praeito gyvenimo ispudis.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Pasaulietiskos moterys .

13 Vas 2017, 19:30

Va dar viena mano dvejone . As pasirenku nepadeti .Jei gelbeciau tarkim nuo gaisro karmius ,tai ryzikuociau kad sugadinsiu man duota materialu kuna ,plius dar man eina bloga karma tarkim jei mano deka isgelbeti zmones ir tolau valgytu mesa arba dar blogiau patys tiesiogei zudytu. Tadai,jus manote kad praktikuojant bhakti joga reikia padeti pakliuvusiems i beda zmonems.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Pasaulietiskos moterys .

13 Vas 2017, 19:58

Bet nesutikti su jumis Tadai, as irgi simtu procentu negaliu. Juk bhaktai gali naudotis gaisrines paslaugomis. Policijos paslaugomis irgi naudojasi. Ir tie ir tie na, karmei, bet jie rizikuoja savo gyvybe. Ar bhakta nebutu dekingas pasauleciams kurie ji spejo, spejo istraukti is sumaidyto automobilio , kuris galejo ir uzsidegti. O juk tie zmones rizikavo. Rizikavo prarasti tai kas jiems brangiausia—savo gyvibe. Juk jie kuniskoje koncepcijoj
 
Tadas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 18:15

Re: Pasaulietiskos moterys .

13 Vas 2017, 21:48

Va dar viena mano dvejone . As pasirenku nepadeti .Jei gelbeciau tarkim nuo gaisro karmius ,tai ryzikuociau kad sugadinsiu man duota materialu kuna ,plius dar man eina bloga karma tarkim jei mano deka isgelbeti zmones ir tolau valgytu mesa arba dar blogiau patys tiesiogei zudytu. Tadai,jus manote kad praktikuojant bhakti joga reikia padeti pakliuvusiems i beda zmonems.
Mano supratimu nesvarbu koks yra zmogus ar tikintis ar ne ,  visi yra tokios pacios sielos. Ir jeigu turetume tikra matyma visur matytume dieva ir kekviena kaip dievo dali ,tad visuomet reikia elgtis teisingai ir padeti papuolusiam i beda. Nereiketu matant neteisybe galvoti "jegu as isgelbesiu gal tas zmogus bus nuodemingas zudys ar dar kazka darys , mes to nekontroliuojam ir nezinome kas bus. Del to nevertetu jaudintis del rezultatu tiesiog padeti pagal savo galimybes.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 22 ir 0 svečių