Vartotojo avataras
Laimis
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 07:40

Tamsioji ISKCON pusė

01 Vas 2017, 13:11

Gal kas norėtų padiskutuoti šia tema. Radau nemažai video medžiagos šia tema. Kai kuri iš jų atrodo labai įtikinama. Viešai apie tai mažai kalbama, net pamokslautojai apie tai nieko nesako, aišku gal todėl kad niekas nepaklausė :D Pasak vieno video Prabhupada yra rašęs jog bus demonų dėvinčių vaišnaviškus apdarus.  Tai kiek suprantu infiltruosis kad griautų sistemą. Taip pat pastebiu jog šioje sistemoje iš dalies valdoma per baimę. Pvz. turi paklusti išaukštintam vaišnavui, apie jį nieko blogo nekalbėti, jam tarnauti, neprieštarauti ir tikėti viskuo ką jis sako. Nes jeigu tokį žmogų įžeisi degsi pragare arba tave užgrius baisi karma. Taip užprogramuoti viskuo tiki net netikrindami. Manau kad bet kokią organizaciją, judėjimą ar net asmenį reikia tikrinti, o ne aklai pulti į sistemą. Žmonės labai skuba, kad ir priimti mokytoją, užsiima praktika 20 -30 metų ir jau reikia mokytojo. Kam toks skubėjimas jeigu męs čia milijonus metų tai galime užsiimti tuo pvz. 200 gyvenimų o jau 201 -ajame po gilios patikros priimti mokytoją ir su juo būti dar kokį 1000 gyvenimų. Girdėjau kad išminčiai savo planetose praktikuoja šimtus tūkstančių metų ir tai negali išeiti iš šios visatos, o va žemės planetoje užtenka 50 metų. Štai nuoroda į vieną filmą : https://www.youtube.com/watch?v=VoF3yzaaep8
 
Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Re: Tamsioji ISKCON pusė

02 Vas 2017, 08:25

Nesu ISCKON narys, nei praktikuoju Krišnos sąmonę(nors praeitį ėjau ir daug ko išmokau), bet labiau einu budistiniu keliu (tik pradedu). Galiu pasakyti, kad tokia pati situacija yra ir kitose religinėse organizacijose. Skandalai, seksualiniai nusikaltimai, išnaudojimas, doktrinos iškraipymas, vidiniai vaidai, turtai ir tt. Čia tikrai nieko naujo.
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)
 
Vartotojo avataras
Laimis
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 07:40

Re: Tamsioji ISKCON pusė

02 Vas 2017, 12:39

Taip Tu teisu, ir ko aš čia taip nustebau:D  Valdžia, šlovė, pinigai ir kitos energijos gali paklaidinti bet kurį, nepriklausomai nuo statuso. 
pasitikėti gali daugiau mažiau savimi arba Dievu. Bet šiuolaikinė sistema dažnai sunaikina pasitikėjimą savimi, o Dievu pasitikėti visiškai ir neišeina nes gi jo nepažįsti. Tai belieka kliautis trečiaisiais asmenimis. Tokiu būdu atsiranda rizika.  Svarbu žmonėms galvoti savo galva, kaip pasakė vienas labai blogas žmogus: Kokia sėkmė lyderiams, kad paprasti žmonės savo protu nemasto.   Antras dalykas NESKUBĖTI, nes dabar visi tik lekia, tik skuba, ko tik bepaklaustum nėra laiko. Dvasinėj sistemoj ir tas pats, viską per kelias dešimt metų padaryt. Aišku dėl to laiko nebuvimo negalima kaltinti vien pačių žmonių, kartais tą laiką atima esamos gyvenimo sąlygos, kažkieno primestos, o iš sistemos išeiti nėra lengva. 
 
Vartotojo avataras
Laimis
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 07:40

Re: Tamsioji ISKCON pusė

02 Vas 2017, 13:03

Dar ką tik paskaičiau šiame forume temą "Ką manote apie Homoseksualų viešpatavimą"  Ten Gintaraska ir Vilius pasidalino puikiomis įžvalgomis. Tik dabar pastebėjau:D Čia kaip tik į šią temą kurią užvedžiau. Dėkui jiems, buvo įdomu paskaityti. 
 
Vartotojo avataras
Laimis
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 07:40

Re: Tamsioji ISKCON pusė

02 Vas 2017, 13:10

Labai dažnai šiame pasaulyje didžiausius stebuklus daro paprasti žmonės. 
http://www.boredpanda.com/man-saves-669 ... BPFacebook
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Tamsioji ISKCON pusė

02 Vas 2017, 17:26

Mane irgi verčia spėlioti kame reikalas, kuo Šrila Prabhupada įsteigta organizacija, kuri kaip koks "virusas" per keletą metų pasklido per visą Vakarų pasaulį,- kuo ji susilaukia tiek įvairių strėlių. Aišku, galima ieškoti kaltųjų, galima ieškoti atpirkimo ožių ir ant kažko užkarti šunis. Bet esmė ne ta, kad vieni randa ant ko karti šunis, o kiti nuolankiai tai priima kaip avelės. Gal čia veikia paties žmogaus tamsioji pusė, tas vadinamasis musės intelektas. Gi ne Iskonas pasitiks žmogų prie švento Petro vartų. Iskonas tėra organizacija, kurios net maldos namais negali vadinti. Tačiau vienijantis daug panašiai mąstančių žmonių, kurie ieško Dievo, studijuoja šventraščius ir užsiima dvasinėmis praktikomis. Iskonas - tai bendras žmonių-bhaktų darbas ir resursas, kuris panaudojamas knygų leidybai, vertimams, filmų kūrimui ir vedų populiarinimui, vedinių žinių skleidimui. Gi pripažinkite, nuoširdžiai, kad be Vakarų iskono apie vedas gal nebūtume nė girdėję, nebent bendrais bruožais.
Suprantama, viskas turi savo kainą ir karmą. Į tą pat organizaciją ateina daugybė žmonių su įvairiausiais likimais ir požiūriais ir kultūra. Trintis neišvengiama, jau vien tame, kad kiekvieno sąmoningumas skirtingas, dėl ko ir bhakti kelias išeina ne tiesi styga, o su išbandymais juo eiti ir paskatinimais juo eiti.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Tamsioji ISKCON pusė

02 Vas 2017, 17:36

Ir dar. Noriu atliepti į Laimi abejones, kad atseit Žemėje užtenka 50 metų ir jau gali sėsti į ekspresą Žemė-Goloka Vrindavanas. Suprantu abejones, kad matant, jog karmos medis tik augina naujas savo šakeles, turbūt neįmanoma pasiekti ultimataus išsilaisvinimo, kurį aprašo vedos. O turint omeny milijonus ilgų gyvenimu čia bet kurį apniktų abejonės, depresija ir apatija, lydima beviltiškumo jausmo su panikos priepuoliais..... Bet
Bet pacituosiu kitą kartą ilgesnius tekstus,kadangi vediniai šventraščiai - Puranos - rašo, jog norint pasiekti išsilaisvinimą - nereikia tų 50 žmogaus gyvenimo metų. Užtenka vienos dienos, kad visos žmogaus nuodėmės, prilygstančios Meru kalnui, sudegtų, kaip sudega medvilnės pūkai gavę liepsnos. Negana to, vienas tyras atsidavusysis bhaktas išvaduoja 7 kartas protėvių ir laimina 7 ateinančias kartas. Yra ir tokių paminėjimų, kad 1000 gyvenimų nuodėmes anuliuojasi, jeigu tinkamai laikomasi Ekadašių - ypatingosios Mėnulio paros. 
Iš vienos pusės duotas šis materialus pasaulis, džiaugsmingas materialus gyvenimas. Iš kitos pusės - duoti ir būdai kaip pavienė Siela-Jiva gali išsilaisvinti. Lieka tik pasirinkimas :)
 
Vartotojo avataras
Laimis
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 07:40

Re: Tamsioji ISKCON pusė

03 Vas 2017, 08:07

Vydai, taip sutinku su tavim kad nebūtinai reikia šimtų metų, įmanoma viskas. Prisimenu dar ir šį pasakymą, kurį esu girdėjęs iš daugelio   "Iš milijono žmonių vos vienas siekia gyvenimo tobulumo. O iš milijonų pasiekusių tobulumą tik keliems pavyksta pažint Dievą"  O tas skubėjimas labai palankus vadinamiems demonams. Tapkit mano mokiniais ir greičiausiai per šį gyvenimą išsivaduosite, na blogiausiu atveju dar pora gyvenimų. Tokiam lyderiui tai labai palanku, pasiimti kelis tūstančius mokinių.  Kuomet jų tiek turi, jie tave šlovina, garbina, neša pinigus. O tai labai stiprios energijos, kurių visi ir nori. Aš  tarp jų. Jeigu dabar mastau kaip "musė" tai ką daro religinių organizacijų lyderiai?  Keliauja po pasaulį, gaunu šovę iš šimtų ar tūkstančių pasekėjų, fotografuojuosi ir susitinku su garsiausiais pasaulio žmonėmis, yra pasirūpinama mano maitinimu, apgyvendinimu ir dar čia galima prikurti:D O tau iš esmės reikia paskaityti kažkokio bendro pobūdžio, gyliai neknisančią paskaitą. Aišku yra ir priešinga pusė. Kaip kad minėjai, tikriems religinių organizacijų lyderiams reikia rūpintis, šventyklomis, vienuolynais ir jų gyventojais, finansais, knygų leidyba, žinių skleidimu, maistu ir begale kitų dalykų.    
Bet viską reikia tikrinti ir nebūti dogmatiškiems. tam duotas protas ir intelektas, kad svarstytume. 
Musės intelektas nėra labai gerai, bet kažkiek jo turi būti. Tarkim 80% bitė ir 20 %  musė. Tai ta musė kritinis vertinimas. Nors šiuo metu ko gero yra atvirkščiai.  Tarkim koks lyderis yra kaltinamas, vaikų tvirkinimu, pinigų savinimusi, ištvirkavimu su moterimis, melagystėmis ir męs sakome nebūkime musėmis nekreipkim į tai dėmesio juk jis vis dėl to mus pas dievą veda. Tai čia nei šis nei tas:D  Čia kalbant apie svarbius dalykus, o dėl smulkmenų tai aišku tarp žmonių visada bus trintis, kad jos nebūtų tai gal turėtum susitikti pats save. Čia dėl tos trinties su Tavim sutinku, žmonės įvairūs, tobulumo nebus. Šioje srityje nereikia būt muse.  
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Tamsioji ISKCON pusė

03 Vas 2017, 12:50

Išties, Laimi, pacitavote gerą ištrauką iš Bhagavad Gitos apie tuos, kurie siekia tobulumo. Pamaniau, būtų prasminga pasidalinti kokia jji yra :)
Iš daugelio tūkstančių žmonių galbūt vienas veržiasi į tobulumą, o iš tobulumą pasiekusiųjų vargu ar kuris iš tiesų Mane pažino. (BG 7.3)

Kalbama apie Absoliuto pažinimą ir didybę, kuri iš esmės pažįstama tik pačiam Aukščiausiajam Dievo Asmeniui. Kalbant logine kalba, kad norint Dievą pažinti reikia tapti tokiu kaip Dievas, ar ne? Gi nepavyks į 1GB atminties kortelę įkelti 2GB filmo :) Bet ar ne dėl tos pačios priežasties pavienė jiva pateko į šį pasaulį? Kalbant retoriškai.

Na į kitą teiginį - tas tai taip. Tikrinti ir pertikrinti reikia, tik nebūtina tuom užsiciklinti - tapti dogmatišku. Na, tarkim nustato kas, kad bhakta ne bhakta o demoniukas. Klausimas ne tame, ar nustatė ar ne. Klausimas - ką su tuo ketini daryti. Paprasčiau tariant - mesk jei netinka ir kam čia cackintis ir terliotis?? Būtų nedogmatiška. Kai pasineriama į raganų medžioklę tai jau kovojama nebeaišku su kuom ar prieš ką. Pagaunate mintį? Jei netinka - mesk ir nesidairyk atgal, ar ne? :) 
Ne! Musės intelektas tuom nepasitenkina ir naršo toliau. Kodėl? Todėl kad viskas yra ant tiek paprasta - Krišna pernelyg patrauklus, kad taip lengvai pavyktų juo nusikratyti!! :D
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Tamsioji ISKCON pusė

03 Vas 2017, 23:00

Pritarčiau Laimiui dėl išsakytų pamąstymų. :)

Pritariu ir Vydui, kad ir dėkingi turim būti ISKCON, kuri viso labo tėra organizacija ar tiesiog judėjimas.

Bet čia vėlgi yra tas dalykas apie kurį kalba ir Donatas - kad tokiu būdu yra daromas popsas. Kaip katalikų bažnyčia turi savo dogmatizmą, kuris atbaido intelektualesnius, taip vaišnavizme per aukšta kartelė pridaro begalę problemų. Kartelė aukšta - bet praktikuojantys tik save apgaudinėja, o pasirodo net ir daugiausiai pasiekę. :)


Aš tik paakcentuočiau, kad per daug mes akcentuojame tą išsidavimą. Mes natūraliai turime pakilti iki dorybės - iki to, kai dievosąmoningai darydami pareigas  būsim labai laimingi ir jausime užpildyti. Tai, galima sakyti, yra karma joga. Šitoj vietoj dauguma paslysta ant savo ego, o vaišnavizmo aukšti standartai tik dar labiau tam pasitarnauja. Viena mantra vargiai padės, jei nesistengsim visame kame. Aš pats turiu nemažai patirčių, ką reiškia kartoti, ar net nekartoti, o tiesiog medituoti ar net kontempliuoti aukšta sąmone - rezultatai tokie, kad mechaniškai kartodamas niekada nepasieksi. Čia absoliučiai totaliai subtilus dalykas yra, užtai kiekvienas turim atrasti savąjį aš. :)

Aš nesakau, kad neveikia įvairūs metodai, bet būčiau linkęs manyti, kad Dievo ir sistemos neapgausim. Pasimauti ant ko yra begalės, jei praktikos metu užslopinsimi ydas, norėdami egoistiškai išsivaduoti, tai išlįs šiam ar kitame gyvenime. Tai nereiškia, kad nereik stengtis...

Taigi tiesiog stenkimės būti laimingi, suvokę tą stebuklą, kad galim gyventi ir bandyti suvokti Dievą.
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Tamsioji ISKCON pusė

25 Vas 2017, 08:35

Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Tamsioji ISKCON pusė

15 Geg 2017, 16:12

 Kaip katalikų bažnyčia turi savo dogmatizmą, kuris atbaido intelektualesnius.
Niekas nieko neatbaido, tereikia giliau dometis.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Tamsioji ISKCON pusė

15 Geg 2017, 18:29

Aidai, ta čia ir problema, kad reikia giliau domėtis. Jei žmogus neturi giliai išreikšto polinkio į dvasingumą, yra dvejojantis, primityvus jo pateikimas intelektui bus atstumiantis. Aš manau - šitas momentas yra akivaizdus. Kad galima ir reikia domėtis, čia kitas klausimas :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Tamsioji ISKCON pusė

15 Geg 2017, 21:13

Visumoje Biblija, Viliau, yra auksciau intelekto.
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Tamsioji ISKCON pusė

23 Geg 2017, 19:11

Visumoje Biblija, Viliau, yra auksciau intelekto.
Kokia biblija, kurią perdarę vilkai?
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Tamsioji ISKCON pusė

25 Geg 2017, 10:18

Visumoje Biblija, Viliau, yra auksciau intelekto.
Kokia biblija, kurią perdarę vilkai?
O kur tada tikroji Biblija?
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Tamsioji ISKCON pusė

25 Geg 2017, 18:55


O kur tada tikroji Biblija?
Čia jau geras klausimas :) Jau prasideda mąstymas ir norass sužinot
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Tamsioji ISKCON pusė

12 Lie 2017, 09:17

https://www.youtube.com/watch?v=xInA7GO ... e&t=19m05s  janickis trina feisbuke, 
tada duodu čia....
Paveikslėlis Mano Facebookas
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Tamsioji ISKCON pusė

12 Lie 2017, 12:22

Tamsioji nuolatinio kritikavimo pusė. Pateikiu du kadrus to paties žmogaus 2017 metų įrašo ir 2014 metų. O mano mintys sukasi apie tai,kas yra avdija, kaip avidja sėja bija, kaip bija sudygsta į papa, kaip papa virsta karma, karma virsta klesha (kančia), klesha sukuria avidija atmosferą, avidija sėja bija, bija sudygsta į papa, papa vista karma, karma - klesha, klesha sukuria avidija, avidija sėja bija ir taip be galo be krašto.

Ir širdis, buvusi tyra, prisipildo anartha.. :/ 
Tad su kritika reikia atsargiai, nes dings praktikų "skonis", be praktikų nusilps sąmoningumo intelektas ir tas ves tik į dar didesnę ego iliuziją ir neišmanymą. Ir gėlių girliandų niekas nebenorės kabinti ant kaklo.

Harė Krišna

2017 metų birželis
Paveikslėlis

2014 metų liepa
Paveikslėlis
 
Gintaraska
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 16 Gru 2016, 11:31

Re: Tamsioji ISKCON pusė

12 Lie 2017, 13:27

Ne tas įžengs į dievo karalystę, kuris šaukiasi mano vardo, o tas kuris vygdo Dievo valią. galit kiek norit kartot tas mantras, bet jeigu darysit savo, o ne tą ką sako sąžinė, niekas nesikeis. O kai sąžinė sako, komforto zoną pamirškit. 
Jis pasielgė ką liepė sąžinė, o ne isconas.

Tai isconas - dievas ar organizacija? Ponas, Vidais, atsakykite man?
Paskutinį kartą redagavo 1 Gintaraska. Iš viso redaguota 21 kartus.
Paveikslėlis Mano Facebookas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 21 ir 0 svečių