Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 947
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Situacija pasaulyje

22 Geg 2020, 20:17

Šis postas skirtas tiems, kurie supranta, kas šiandien vyksta pasaulyje.

Pagal Vedas, Kalijugos aukso amžius turėtų prasidėti artimiausiais metais/dešimtmečiais. Kaip žinome, tokie perėjimai neįvyksta ramiai, užtenka prisiminti Kurukšetros mūšį prieš 3000 metų. Taigi turime pasiruošti kovai. 

Pastaraisiais dešimtmečiais žmonijos degradacija buvo labai stipriai įsibėgėjusi, o paskutinieji įvykiai prisidengiant virusu tik dar labiau iškelia į paviršių melą ir demoniškus elito tikslus. Ant siūlo ir taip besilaikanti teisingumo koja tiesiog trūksta akyse... 

Akivaizdu kaip niekada tampa, kad aklai pasitikėti negalima ne tik politikais, bet ir neva gero siekiančiomis organizacijomis, tame tarpe net ir dvasinėmis.  

Šioje situacijoje tyli ir bažnyčia, ir ISKCON. Galiu klysti, bet aš nematau, kad žmonėms būtų nuleidžiama objektyvi informacija, kas vyksta pasaulyje. Taigi visa atsakomybė tenka ant tų, kurie supranta, kas vyksta. Mes privalome skleisti informaciją, remti tuos, kurie turi didesnes auditorijas, kurie dirba šviečiamą darbą, organizuoja įvairias programas, kovojančias prieš naująją pasaulio tvarką. Tai nėra politika, tai yra kova už prigimtines teises, tai yra kova prieš demonus.

Labai raginu visus tai daryti. Ir , žinoma, nepasiduoti baimei, panikai. Ramybės visiems :)
 
0lis
Pranešimai: 379
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Situacija pasaulyje

23 Geg 2020, 11:48

Suprantu nerimą Viliau. O ką gali pasakyti bažnyčia? Ji tik viena iš elito formų. Aišku nusileidžiant į parapijos lygmenis ten netgi daugiau laisvės reikštis atrodytų. Bet daugelis kunigų tiesiog toli nuo viso TO... Jie tiesiog seka įprasta žiniasklaida. Kylant aukščiau manau kad ryškėja tam tikros filtracijos kartu su supratimu. Aukščiausi sluoksniai jau sąmoningai netarnauja visuomenei ir foną nuleidžia iš viršaus pagal hierarchiją.
Kaip su ISKCON neįsivaizduoju. Ar jie iš viso jau pakilę, atitrūkę nuo šių, tik mums svarbių aktualijų ir atsidavę Krišnos vedimui ar dar kas nors kito. O gal tas pats panašumas kaip ir su bažnyčia.
Man pačiam visi šie neramumai kelia dviprasmiškų minčių. Krūvos informacijos nuvedančios į kraštutinumus. Vis paklausau tavo nurodyto Kazimiero kanalo. Daug naudingos info. Bet man viso to gaunamo aiškesnio vaizdo neatperka daugeliu atvejų kraštutinis požiūris, vizija, kaip jie ruošiasi tai išspręsti. Veikimas Tiesos vardu primena posakį "gerais norais ir pragaras grįstas" Pasigendu požiūrio "būkit gudrūs kaip žalčiai ir taikūs kaip balandžiai Mt 10:16" Būtent šiuo principu veikia tamsos jėgos ir dėl to jiems taip puikiai sekasi judėti pirmyn. Šiuo metu suprantu kad daugelis žmonių pradeda suvokti apie puolusio elito egzistavimą. Akivaizdu kad vyksta pasipriešinimas išorei. Bet iš tikro susipriešinimas vyksta viduje. Prarandama dvasios ramybė, kuri neleidžia atrasti už viso to stovintį ramų Dievą. Jei imant atskiras Qanono iškarpas, labai sausai pateikiami faktai, nepasiginčysi. Qdra varlinas, gal interpretuodamas paliečia tamsos jėgų ir Dievo aspektus, Kazimierui, vienok tai primena viduramžių požiūrį. Taip vienur jis buvo išsireiškęs. Aš kaip tik matau visoje šioje sumaištyje pagrindinę Dievo neįsisąmonijimo problemą ir tuo pačiu privalumą,viliuosi kad gal būt dabar didelė žmonijos dalis pagaliau pripažins ir tinkamai įvertins aukštesniąsias jėgas. Ko pasekoje kreipsis pagalbos į Kūrėją. Gal būt tik tokia galimybė šiame amžiuje yra įmanoma. Pripažinti aukštesniąsias jėgas tik per puolusių būtybių atskleidimą. O kerštą palikime Dievui. Kas gali su mumis nutikti blogo, jei mes nesame šis kūnas :)
Dvasingumo keliu einantiems ir giliau studijuojantiems savo vidinį pasaulį manau yra daug sunkiau apsispręsti, kokių veiksmų imtis. Nes pamatė įvertino kokį lygevertį priešininką sutiko. Tai netelpa galvon. Bet vidinė ramybė turėtų būti atsvara ir supratimas kad standartiniai kovos būdai nepadės. Kaip niekada ir nepadėjo per visą žmonijos istoriją. Tik vienovėje įveiksime dualizmą. O jei galvosime apie priešą - priešas visuomet pasirodys. Čia kaip ir su mokytoju :) Manau ką galiu naudingiausia padaryti ir ką darau tai tik švelniai užsiminti apie veiksnaus Dievo idėją. O nelaukiant kada kas nors nužengs iš dangaus pasaulio pabaigoje. Ir to būna daugeliui per daug. Velnią priimti daug lengviau nei Dievą, o dėl ko, nes jis mums labiau artimesnis :) Tokia kolektyvinė sąmonė, tokie ir rezultatai šiai dienai.


"Svarbu suprasti, kad, nors beveik kiekvienas gyvenimo aspektas yra paveiktas valdžios elito, tai nereiškia, kad valdžios elitas kontroliuoja kiekvieną gyvenimo aspektą. Tai nėra subalansuotas požiūris samprotauti, kad egzistuoja vienas, vieningas ir darnus valdžios elitas, viską kontroliuojantis užkulisiuose. Valdžios elitas naudoja skaldyk ir valdyk strategiją, kad suskaldytų dvasingus žmones Žemėje. Tačiau tai, ką darote kitiems, jau esate padarę sau. Tad valdžios elitas yra susiskaldęs į keletą besivaržančių frakcijų, kurios visos siekia aukščiausios valdžios. Ir tai darydami, jie kliudo sau įgyti šią aukščiausią valdžią. Iš tiesų, aukščiausia valdžia yra Dievas, ir kai Dievo vaikai pasirinks suteikti Dievui įgaliojimus įžengti, Dievas nuvers šio pasaulio jėgas. Tačiau, jeigu geri žmonės nieko nedarys, blogis kurį laiką triumfuos, kol save susinaikins. Nacizmo istorija yra puikus pavyzdys, kaip bet kokia jėga šiame pasaulyje sunaikins save, mėgindama įgyti aukščiausią valdžią"
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 947
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Situacija pasaulyje

23 Geg 2020, 14:03

Pritariu, Oli, labai panašiai ir aš viską matau. 

Kas liečia tą patį ISKCON, šiandien nebeturiu iliuzijų, kad jo elitas yra išskirtinis. Viskas kylą į paviršių, tuoj pasaulyje turėsime milijonus mąstančių kaip Gintaraska :) Tai yra gerai, nors kaip ir minėjot, nereikia koncentruotis į negatyvą. 

Dabar toks metas, kai labai stipriai pasimato, kas kam tarnauja. Mane asmeniškai kai kurie lietuviai lektoriai nuvylė, nors negerų įtarimų turėjau ir anksčiau. Tuo pat metu džiugu, kad yra nebijančių sakyti tiesą. 

Taip pat galutinai grįžau prie pozicijos, kad priklausymas religinėms, politinėms organizacijoms ir t.t. 99,99 % yra (buvo) tiesiog tarnavimas ne gėriui, o blogiui. Nuo vaikystės jutau tam antipatiją ir dabar vis labiau darosi akivaizdu, kad tai nebuvo tik ego žaidimai. 

Qdra varlinas, gal interpretuodamas paliečia tamsos jėgų ir Dievo aspektus, Kazimierui, vienok tai primena viduramžių požiūrį
Taip galėjo pasirodyti, iš pradžių Kazimierui buvo sunku priimti, jis tą pats pripažįsta. Dabar jau taip nepasakyčiau. 

Šiuo metu labai svarbu kelti sąmoningumą, skleisti gėrį, rūpintis sveikata. Keldami savo vibraciją, tokiu būdu pakelsime ir planetos vibraciją ir sukursime naują realybę. 

Man patiko ši prognozė apie 2020 metus. https://tealswan.com/teals-blog/forecast-for-2020-r578/

Galbūt turite kažkokių panašių skaitinių, ką rekomenduoja ir sako jūsų šaltiniai, Oli?:)
 
0lis
Pranešimai: 379
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Situacija pasaulyje

23 Geg 2020, 19:34

Iš tiesų jūsų pateiktą pranašystės nuoroda sutampa su mano samprata. Jau vien dėl to kad vengiama tikslių specifinių pranašavimų. Pvz tokių kaip viruso galimybė ir pan. Iš tikro duoda apstrakčius patarimus, bet to turi pilnai pakakti kad susidarytų aiškus situacijos vaizdas ką turime daryti pirmiausiai su savimi.

Yra daugelyje vietų aiškinama apie pranašystes, tuo kuo seku. Bet siūloma taip pat per daug prie jų neprisirišti.


http://www.kristustavyje.lt/html/klausi ... systes.php

Įkelsiu tik dalį Gautamos šių metų sausio pirmos dienos tradicinio sveikinimo kuriame užsimenama apie ateinančius metus.
"2020 metų iššūkiai
Na o dabar, kas liečia šiuos ateinančius 2020 metus, jokiu būdu nenoriu kelti panikos ir nenoriu sėti baimės. Tačiau noriu, kad žinotumėte, jog šiais metais egzistuoja tam tikras karų potencialas, kurie gali kilti įvairiose planetos vietose. Tad mūsų darbui būtų nepaprastai naudinga, jeigu paimtumėte knygą kaip sustabdyti karą ( Padėkite Pakylėtiesiems Mokytojams sustabdyti karą) ir naudotumėtės ja bendrai situacijai pagerinti, bet taip pat specifinėms situacijoms, kuriose matote augant tam tikrą įtampą.
Yra svarbu vizualizuoti, ir išsakyti prašymus, kad Jungtinės Valstijos neįsitrauktų į karą per šiuos ateinančius metus. Labai gerai žinote, kad istorija rodo, jog Amerikos žmonės labai nenoriai keičia prezidentus karo atveju. Taip pat žinote, kad viena iš didžiausių traumų, kurią gali patirti prezidento ego, yra pralaimėti antrąją kadenciją ir tapti vienos kadencijos prezidentu. Todėl galite matyti, kad viena iš pagundų, iškylančių bet kuriam prezidentui ir jo patarėjams bei štabui, bus priimti vieną regimai nedidelį sprendimą, kuris gali atvesti į karą, kurio kitu atveju būtų buvę galima lengvai išvengti. Nesakau, kad tai įvyks, bet sakau, kad tai yra potencialas, dėl kurio mums reikia, kad jūs išsakytumėte prašymus, ir laikytumėtės vizijos, jog Amerikos valstybės laisvas išvengs šių uolingų pakrančių, kurios kitu atveju galėtų įtraukti Ameriką į sunkiai išsprendžiamą konfliktą, kaip matėte tai Irake.
Venkite vengimo sprendimų
Išties, ateinantys metai daugeliui žmonių bus sunkus testas, kadangi jau anksčiau kalbėjome apie šią žmonių turimą tendenciją priiminėti vengimo sprendimus. Egzistuoja tam tikri sprendimai, kurių jie nenori priimti, tad jie priima kitus sprendimus, kadangi galvoja, jog šie sprendimai neleis jiems priimti sprendimų, kurių jie nenori priimti. Tai yra dalykas, kurio galite paieškoti ir savo asmeniniame gyvenime, jeigu priiminėjate tokius sprendimus. Galite pasinaudoti mūsų mokymais, kuriuos perdavėme apie pirmykštį aš ir atskirąsias savastis, ir pamąstyti, ar kartais neturite vienos ar netgi kelių savasčių, kurios jums sako, kad egzistuoja tam tikri sprendimai, kurių neturėtumėte priimti, egzistuoja tam tikri sprendimai, kurių turėtumėte vengti, kurie yra pernelyg pavojingi, pernelyg rizikingi, jų pasekmės yra pernelyg baisios.
Šios savastys dažnai būna sukurtos praėjusiuose gyvenimuose, kuomet puolusios būtybės manipuliacijomis įstūmė jus į situaciją, kurioje nebuvo jokių gerų pasirinkimų, ir bet koks jūsų pasirinkimas vedė į katastrofišką baigtį. Puolusios būtybės tiesiog meistriškai moka tai su mumis daryti, kai esame fiziniame įsikūnijime. Jūs tuomet sukuriate savastį, kuri nenori priimti tokio į katastrofą vedančio sprendimo, ir dabar jūs vis dar galite turėti šią savastį, ir egzistuoja tam tikri sprendimai, kurių nenorite priimti. Jeigu sąžiningai pažvelgtumėte į save, galėtumėte tai pamatyti ir taip pat galėtumėte pamatyti, kad susikūrėte ir kitas savastis, kurios jums sako, kad egzistuoja tam tikri sprendimai, kurie yra ne tokie rizikingi, ir todėl turėtumėte priimti mažesnius sprendimus, kad galėtumėte išvengti didesnių sprendimų – didesnę riziką turinčių sprendimų – priiminėjimo. Tačiau net ir šie mažesni sprendimai dažnai atveda prie katastrofiškų baigčių, arba jie neatveda prie aukštesnės baigties. Jie, tiesą sakant, tiesiog sutrukdo jums pakreipti savo gyvenimą kita kryptimi, pasukti savo asmeninį laivą kitu kursu, kuris jums ilgalaikėje perspektyvoje leistų atvykti į visiškai kitą vietą.
Dažnai matote, kaip žmonės svyruoja, eina ratu, žengia žingsnį pirmyn ir žingsnį atgal. Jie iš tiesų nepadaro to lemtingo pokyčio, kuris galėtų materializuoti sekantį jų dangiškojo plano aspektą. Jeigu sąžiningai tai tirsite per šiuos ateinančius metus, naudositės mūsų duotais įrankiais šioms savastims apnuoginti ir joms įveikti, galėsite padaryti didžiulį progresą 2020 metais. Galėsite pažvelgti atgal šių ateinančių metų pabaigoje ir būsite nustebinti, kaip visiškai kitaip jaučiatės dėl sprendimų priiminėjimo, kaip jaučiatės nepalyginamai laisvesni priiminėti sprendimus, nesvarbu kokia jų baigtis, ir jūs nebeturite tos blogos nuojautos, to jausmo, kad egzistuoja rizika – to jausmo, kad gali įvykti kažkas baisaus, jeigu klaidingai pasirinksite. Jūsų net nebejaudina pasirinkimų teisingumas ar klaidingumas, kadangi, kaip jums jau kalbėjome savo mokymuose, bet kuris pasirinkimas gali būti panaudotas jūsų sąmonei išplėsti, idant galėtumėte padaryti geresnį pasirinkimą.
Galite matyti, pažvelgę į šio gyvenimo ar kitų gyvenimų praeitį, kad padarėte sprendimą, atvedusį prie regimai katastrofiškų pasekmių, ir manote, kad to niekada neturėjo įvykti. Tačiau galite atlikti pokytį ir suvokti, jog kad ir kokios bebūtų buvusios pasekmės, vis tiek galite pasukti laivo vairą ir nuplaukti į visiškai kitą tikslą, o kadangi jau matėte pasekmes, jūs dabar turite aukštesnį supratimą, kaip galėtumėte nuvairuoti savo laivą nauja kryptimi. Tad vėlgi, nėra jokių priežasčių bijoti priiminėti sprendimus, nes bet kuris sprendimas parodo jums kažką apie jus pačius, o tiksliau apie savastis, kurių dar neįveikėte ir neleidote joms mirti. Kai atvirai ir sąžiningai į tai pažvelgsite, bet kuris sprendimas galės tapti tiltu didžiuliam lemiamam progresui jūsų asmeniniame kelyje, tai kodėl tuomet turėtumėte bijoti to, kas tegali atvesti į augimą, jeigu naudositės tuo šiam augimui sukurti?
Taip, žinau, kad kai kurie sakys: „Na, lengva tau tai sakyti, būnant pakylėtuoju mokytoju, tu nesi įsikūnijime, nesi šioje tankioje situacijoje, kurioje esu aš, nevaikščiojai dvi savaites su mano mokasinais,“ kaip sako indėnai. Bet matote, aš vaikščiojau Žeme įsikūnijime 2 milijonus metų, ir buvau tankioje sąmonės būsenoje. Galite sakyti, kad nebuvau jūsų sąmonės būsenoje, neturėjau jūsų iliuzijų, jūsų savasčių, ir tai yra tikra tiesa. Nežvelgiau į gyvenimą per jūsų asmeninės sąmonės filtrą. Bet negi manote, kad man buvo lengviau praregėti iš savo iliuzijų ir savasčių nei yra jums? Žinoma, aš turėjau savo iliuzijas, ir iš tų iliuzijų, kurias turėjau, man buvo lygiai taip pat sunku praregėti kaip ir jums. Taip yra kiekvienam iš mūsų.
Ėjau keliu, kuriuo einate jūs. Kopiau laiptais, kuriais galite kopti jūs, ir todėl nesu čia tam, kad priversčiau jus jaustis nepilnaverčiais, kadangi aš esu pakylėtas, o jūs ne. Aš tiesiog atėjau pasakyti, ką mes, pakylėtieji mokytojai sakėme daugybę kartų: „Ką vienas padarė, visi padaryti gali.“ Jūs galite pasiekti tokią pačią laisvę kaip ir aš, kadangi aš įveikiau savo iliuzijas ir jūs galite įveikti savąsias. Tai nėra neįmanoma, tačiau tam yra reikalingas noras pažvelgti į save (į savo savastis) ir pamatyti, kas jos per vienos, koks yra už jų slypintis įsitikinimas, kokia yra iliuzija, ką jos projektuoja, kad mes turėtume ar neturėtume daryti, ir tuomet galime atsiskirti nuo jų ir įveikti šį mąstymą, kad privalome išspręsti šios savasties sukurtą problemą. Vietoj to, mes galime suvokti, kad tiesiog turėtume leisti savasčiai mirti, turėtume liautis maitinti ją savo dėmesiu, turėtume liautis maitinti ją savo energija ir tiesiog leisti jai ištirpti – ir ji iš tiesų ištirps, kai nustosime į ją rimtai žiūrėti.
Daviau jums, ką norėjau duoti. Žinoma, mes dar turime daug, labai daug mokymų, kuriuos norime perduoti per šiuos ateinančius metus, ir todėl laukiame konferencijų ir kitų galimybių, kuriomis pasinaudosime šiems mokymams perduoti. Tad su tuo, sveikinu jus už darbą, kurį jūs, pakylėtųjų mokytojų mokiniai, padarėte per 2019 metus, ir labai laukiu darbo, kurį padarysite per šiuos ateinančius metus ir ateinantį dešimtmetį."

Dar galėčiau pasidalinti neseniai išversta į lietuvių kalbą Maitrėjos padiktuota knyga "Visrakčiai į dvasinę laisvę". Man tai buvo labai ilgai laukta knyga. Vienoje vietoje sutelkta visa samprata kuria seku per Kimo duodamus mokymus. Kaip atsitiko kad nusileidome į tokį lygmenį ir kaip viskas vyksta energijai pasiekus kritinį lygmenį, pakylėjant žemę į aukštesniąją oktavą arba nupuolant į takesnius sluoksnius. Jei bus noras atsiūsiu, storą knygą epub formatu.  Nors jei jauti kas ištiesų kelia bhakti ir to pakanka, neverta to skaityti. Ten daugiau teorija per alfa/jan aspektą. Tikrai neperšu per prievartą.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 947
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Situacija pasaulyje

24 Geg 2020, 12:11

Patiko, ypač skaitinys iš kristustavyje.lt  Viskas labai logiškai sudėliota, teisingi akcentai, nėra šaltumo, kuris bent jau man jaučiamas antropoteosofijoje... 

Pastebėjau, kad daugelis New Age atstovų dabar labai akcentuoja pozityvą, nes tik tokiu būdu galima sukurti geresnę ateitį ir fiziniame lygmenyje. Neabejotinai logiška. :) Šiuo atveju kai kurie New Age judėjimai neša daug didesnę naudą masėms nei tradicinės religijos.

Knygą būtų įdomu pavartyt. Ar turite linką, ar atsiųsti el. paštą?
 
0lis
Pranešimai: 379
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Situacija pasaulyje

07 Bir 2020, 09:57

https://kaunoforumas.com/2019/05/29/arv ... IoRl-INHiI

Nesenstantis Šliogeris, 2012 m parašytos įžvalgos. Deja toks požiūris neretai atsiduria už visuomenės parasčių ribų. Kaip ir R.Paulausko donkichotiški bandymai pabudinti lietuvį baigiasi marginalizavimu. Iš tikro kaip viskas paprasta. Pvz. Žinant Lietuvos visuomenės jautrumą raudonai spalvai, paleidžiamas trolis kad tam tikri asmenys skleidžiantys savitą požiūrį galimai yra Rusijos troliai. Tuomet viskas iš karto tampa aišku ir klausimas uždaromas.
Biblijoje, yra sakoma panašiai. "Ir kai ateis šio pasaulio princas ir nieko manyje neras" Paprasčiau nebūna :) Randi kuo žmogus tiki, kokia spalva nusidažęs ir panaudoji tai prieš jį patį.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 947
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Situacija pasaulyje

07 Bir 2020, 22:20

Patiko Šliogerio straipsnis. Gili, įdomi tema. Istorija kartojasi, dėsniai veikia per amžių amžius, tik dabar viskas subtiliau įgyvendinama. Nors degradacija visada vyksta nepastebimai, per "normalizavimo" etapus, bet dabar viskas tiesiog tobulai įgyvendinama: nesveikas maistas, ligos, užsiteršusi kankorėžinė liauka, atitinkama vibracija per muziką, alkoholis, tariama laisvė, technologijų sudievinimas, nesveiko lytinio gyvenimo propagavimas ir t.t ir pan. Visa tai tobulai paklaidina žmones, o mūsų, lietuvių, IQ ir taip vienas žemiausių Europoje. 

Ne taip seniai paklausiau lietuvių sutartinių ir sugebėjau pajausti tai, ko nebuvau jautęs: kažkokį nenusakomą gilumą, atrodo, kad gražiausiose knygose aprašyti žmonių išgyvenimai mūsų protėviams buvo kasdienybė. Jų ryšys su Dievu ir gamta buvo mums nesuvokiamo lygio.  Pasidarė labai gaila, kad ta sąmonė yra negailestingai naikinama. Mano aplinkoje neberasčiau nei vieno, kuris suprastų apie ką kalbu, nes močiutė mirė pernai. Mane jos pasakojimai visada nukeldavo į kažkokius kitus laikus, kurie jaučiami, o ne materialiai matuojami (žinoma, Smetonos, pokario metais programa jau buvo pradėta, bet dar ne tiek pažengusi)

Nesinori menkinti šiuolaikinių žmonių, bet norim ar nenorim esam paveikti šitos degradavimo programos ir pirminė mūsų proto būsena yra materiali, o ne dvasinė. Kuo mes materialesni, tuo mes arčiau velnio. Bet Dievo planas tobulas, aš džiaugiuos, kad šita situacija padeda tobulėti. Kam bus lemta, tas ja irgi pasinaudos
 
0lis
Pranešimai: 379
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Situacija pasaulyje

01 Rgp 2020, 09:42

Bendravau su finansų srityje dirbančiu, ganėtinai aukštas pareigas užimančiu specialistu. Užvedžiau mintį iš toliau kad kartais nesuprantu šio pasaulio vertybių ir kad mano galva vakarų kultūra ritasi velniop... Kad pradedu suprasti sąvoką, kilusią iš rytų "Supuvę vakarai". Atrodo, jei pradedu kritikuoti, abejoti sava aplinka, automatiškai stoju kiton, raudonojon pusėn, nesuvokdamas autoritarinio rėžimo pasėkmių :) Iš karto įsijungia ginybinis mechanizmas atkreipiant dėmesį tik į pūlinius esančius "kitoje pusėje" bet nežvelgiama plačiau. Nors aš nestoviu niekeno pusėje. Ir žmogus, baigęs ekonomiką raudonu diplomu tvirtai įsitikinęs kad šio pasaulio finansinis modelis yra stabilus arba bent jau geriausias koks gali būti. Kad pinigų spausdinimas iš oro yra tik didelės visumos dalis. Yra normalu gyventi ne pagal išgalias ir nuolat valstybėms skolintis. Sako, o tu sutiktum kad šiandien tavo pajamos kristų iki 400Eur. Argumentas rimtas. Sakau ne, nenorėčiau, bet realybė bado akis, bent jau nepykčiau ir reikia save tam ruošti. Man nenormalu kad už 66 centus parduotuvėje vaikams nuperku didelį maišą vafliukų, kai kitoje pasaulio pusėje dienos alga tesiekia 1 $. Na tai ruošk save, o aš gyvensiu pagal seną tvarką. Dabar viruso akivaizdoje valstybės patiria tam tikrus nesklandumus. Bet mokslas, medicina su tuo susidoros ir viskas stos į savas vėžes. Visuomet taip buvo. Į mano klausimą kodėl griūva civilizacijos, kultūros ir ar bent yra kokia nors įžvalga kad su vakarų kultūra kažkas ne taip, kiek toks modelis gali egzistuoti. Atsakymas maždaug koks skirtumas, tai natūrali raida. Klausiu, ar 200 _300 ( imu grynai pramonės suklestėjimą) metų pakankamai ilgas, nes aš daugiau neduočiau. Atsakymas - Taip, man tikrai pakaks :) Tai klausimas kokio sąmoningumo ši kultūra palyginus su kitomis, kurios egzistavo žymiai ilgiau. Atsakymas: Tai kas, mokslas vistiek išras kažką, prisitaikys... Žmogus yra tikintis, praktikuojantis pagal vyraujančią religiją, Dievo sampratą turintis, - kaip ir sieną, kurios neįmanoma pramušti.
Čia noriu dėti pagrindinį akcentą, kad aš nesmerkiu tokio požiūrio ir nesiruošiu įtikinėti kažko aistringai. Mano pareiga tik skleisti savo supratimą, kažkas gal suabejos, kažkas išgirs, daugelis nusisuks. Man tas jau nerūpi, kad kažkas vadins keistuoliu ir pan. Viskam savas laikas.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 947
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Situacija pasaulyje

01 Rgp 2020, 19:48

Žmones labai stipriai ne tik suformuoja, bet ir traumuoja tuo metu esamos politinės sistemos. Tam pasitarnauja ne tik melas moksle, žiniasklaidoje, bet ir tyčinis dresavimas nemąstyti. Iš tiesų, nelabai kuom ir skiriamės nuo Šiaurės Korėjos ar jos įvaizdžio. Galbūt smelio dėžė didesnė žaisti. Galbūt :) Socializme gyvenę sutraumuoti vienaip, kapitalizme - kitaip. o dar kiek įmanoma įvairių hibridinių variantų sumodeliuoti.

Kalbant dar apie sistemas, finansinės ar politines, labai daug žmonių, turinčių daug žinių savo sferose kažkokiu būdu nesugeba pamatyti akivaizdžių prieštaravimų savo sampratose. Tarkim randasi įvairių jaunų marksistų, kurie romantiškai ir naiviai tiki socializmo tobulumu. Matydami kapitalizmo trūkumus, jie natūraliai iškelia į viršų kapitalizmo priešingybę - socializmą. Ar prisiskaitę Markso, ar kažin kodėl, dauguma jų yra bedieviai, tai viena priežasčių, kodėl jie nesugeba pajausti suprasti, kokie turėtų būti sveiki, bendruomeniški, aukštos moralės žmonių santykiai civilizacijoje. 

Kalbant apie dabartinę finansinę sistemą, tai gajūs įvairūs mitai, neva be skolinimosi būtų mažesnis pragyvenimo lygis. Tai teisinga tik aklai taikant dabartinį modelį, bet ir tai nebūtinai. Šiaip ar taip, dabartinė ekonomika sistema tikrai grius greitai. Netikintiems teks įsitikinti, arba išprotėti ir nepriimti naujos realybės. Kripto valiutų bendruomenės jau skaičiuoja būsimus pelnus,išaugus kriptovaliutų vertei. Kas mąsto plačiau, tas turi šansą praturtėti. Kiti pasiliks savo sampratose. Apskritai visa realybė labai tikėtina pasikeis kardinaliai. Visgi , galima sakyti, pereisim į kita jugą. 

Paveikslėlis   Paveikslėlis

bbcode link image

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių