Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 13:25

Video buvo įdėtas ne dėl to, kad aš šimtu procentu sutinku, kas ten sakoma. O dėl to, kad neblogai kontrastuojamas kaimo ir miesto gyvenimas. Dorybė ir aistra. Nesikabinėkim prie detalių, aš suprantu, kad gyvenimas kaime nėra tik dorybė ir atvirkščiai. Mano klaida, kad to neakcentavau. Tas menkinimas, kurį paminėjo Olis, man taip pat ne prie širdies. 

David Icke pasako daug tiesos, o nagrinėti, kur ten kas ne taip - tai atskira tema. Jūs, Aidai, nesat išvis parašęs savo pozicijos, bet kiek tenka skaityt įrašus, tai prieštaravimų sau laikas nuo laiko prirašote. 

Aš irgi galiu laisvai prisikabinėti prie kiekvieno Jūsų posto, Aidai, nes tam kabliukų yra pilna. Galiu užduot klausimus, į kuriuos neturėsite atsakymo, apart abstrakčių pasakymų, provokuoti, moralizuoti ir t.t. Įsivaizduokite save mano vietoj. Besikabinėtojo pozicija visada yra daug lengvesnė. Pasinaudokite Oli patarimu ir baikite kitus menkinti. 

Būsiu priverstas ir aš pasinaudoti ir  nebebendrauti su Jumis. :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 15:55

Nebera net ka komentuoti.
Likite savo plokscioje zemeje ir be pinigu. ;)
 
withoutnick
Site Admin
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 15:57

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 16:06

Nebera net ka komentuoti.
Likite savo plokscioje zemeje ir be pinigu. ;)
Aidai, prieš komentuojant, reikėtų paskaityti temas iki galo: http://forumas.bhaktijoga.lt/viewtopic.php?f=31&t=203&p=1369&hilit=plokscia#p1554. Man tai nepanašu, kad čia Vilius teigia, jog žemė - plokščia. Anaiptol, priešingai. 

Taip pat paskaitykite mano įrašą pirmame šios temos puslapyje

Gerokai per daug asmeniškumų šioje temoje, todėl, tikrai manau, kad ją reikėtų rakinti :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 16:25

Aidai, būtent, pasistenkite įsiskaityti ir atsakyti už savo žodžius. Daugybę kartų prašyta :)

Nesugebėjot parodyt, kur čia forume tautos išdavikai garbinami, nors buvot prašytas. Gal tikrai gyvenkim kiekvienas savo iliuziniam pasaulyje, nes akivaizdu, kad tikrai gyvenam :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 17:35

Aš į šitą ginčą nesivėliau, bent jau taip manau. Daugiau stebėjau iš šono. Ir galiu pasakyti kad ir viena ir kita pusė turi tam tikrų kabliukų. Bet čia vėlgi, žiūrint tik iš mano varpinės. Tiesiog nustokit, kažkuri pusė. Jei jau švaistotės vienas kito citatomis tai normaliame gyvenime būtų ne diskusija o rėkimas vienas per kitą. Ir kaip dieną aišku kad niekas nieko neįtikins ir nepaneigs savo nuomonės. Ne jau taip sunku kažkutiam pirmam nereaguoti... Nes temos rakinimas iššauks ateity antrą diskusiją dėl moderavimo. Tai nėra gera išeitis.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 18:37

Na, realiame gyvenime rėkimo turbūt nebūtų. Būtų aiškiau matyt, ar verta išvis bendraut. 

Čia yra elementari situacija, kai susitinka dviejų skirtingų pasaulėžiūrų žmonės. Vieno ego didelis, kito dar didesnis. :)) Bėda ir ta, kad nėra elementarios pagarbos ir mokėjimo diskutuot. 

Nors aš visada stengiuos išlikti taktiškas, tačiau Aidas kartais peržengia ribas. Už tokius dalykus jam bus įspėjimai ateityje. Padarysiu išlygą kaip ir Gintaraskai šį kartą, kad nebūtų dvigubų standartų. 

Su manim visada galima normaliai diskutuot, bet epitetų klijavimas ir neatsakymas už savo žodžius į tai neįeina. 
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 18:51

Pritariu Tau Oli kad iseitis vienai pusei nusileisti .

Tenorejau tik del tos policijos parasyti .
Jei Aidai, kreipsites i policija tai turbut is policijos medziaga pateks i zinesklaida . Vadinasi pasaulieciai smeiz krisnos samone . Zmones gi nesusigaudo kur cia bhaktijogos forumas , o kur isckonas , sventyklos , mokytojai..

As Jusu vietoje Aidai kreipciaus i isckona ar koki mokytoja kuriuo pasitikiu , del sio forumo veiklos . Jei jau JIE patartu kreiptis i policija , tada jau tai , kreipciaus . Nes jei savivaliauciau tokiu svarbiu klausimu , rizikuociau gauti bloga karma .
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 21:05

Sakoma, kad karma didžiajai daliai žmonių reiškiasi per santykius. Konfliktai tik parodo, kad ir toliau kuriam blogą karmą. Čia bet kokiu atveju jau yra bloga karma. :) Aišku, jei žodiniais konfliktais neapsiribojam, tai dar gražiau visko prisikuriam.

Nevenkite, atrodytų, neparankių žmonių, per kuriuos Jūsų vidinės šiukšlės į paviršių sukyla. Niekados nepamirškite, kad kiekvienas už savo, o ne už svetimą požiūrį prieš karmos dėsnį atsako. Todėl savo požiūrį keiskite, o ne iš kito reikalaukite, kad pagal Jūsų scenarijų gyventų ir elgtųsi. Jūs neturite nieko suprasti už kitą. Tai jo teisė ir pareiga savo sielai, o ne jūsisškė. Jūs privalote suprasti tai, ko pats nesupratote. Tuo ir užsiimkite, į kitus pirštais nerodydami. Todėl, jeigu savo pamoką supratote ir žmogus, kuris Jus vis erzino, nebeerzina, šalin galite eiti, jei taip pasirinksite. Jei jis dar kažko nesuprato, ateis kitos sielos, mąstančios panašiai, su kuriomis jis toliau tęs savo pamokas. Tačiau jeigu anksčiau laiko pasitraukėte, tas žmogus vėl grįš....
 Karma nepalieka nebaigtų dalykų, todėl žmogus turi mokytis visus pradėtus darbus atlikt iki galo.
"Antropoteosofija" 3t., 37 psl

Ir dar rusiškai/angliškai, neradau lietuviškai

Тот, кто хочет служить Верховному Господу, но при этом гордится собой, завидует другим людям или враждебно относится к ним, действует, движимый гневом. Такой человек обычно считает себя самым лучшим преданным. Такого рода преданное служение не является чистым, это низшая форма преданного служения (тамасах).

Anyone who wants to serve the Supreme Lord, but at the same time is proud of himself, envies other people or is hostile to them, acts, driven by anger. Such a person usually considers himself to be the best devotee. This kind of devotional service is not pure, it is the lowest form of devotional service (tamasah).
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 22:45

Aš labai panašiai Viliau norėjau parašyti apie tai. Jei rodai vienu pirštu į kitą, tai trys pirštai rodo į tave ( rytų patarlė). O nuo savęs noriu pridėti, kad būtent tokie žmonės kaip Aidas ir Gintaraska ir yra tavo/mano mokytojai. Turiu galvoje ne jų žinias(nors jos taip pat svarbios) bet nepalankią situaciją į kurią jie sugeba nublokšti. Tuomet išryškėja tiesa kurioje vietoje esi tu pats duotą akimirką. Ir kaip puikiai skleidžiasi tavo isivaizduojamai suvaldytas ego. Po ginčo viską permastyti naudinga, bet egzaminas neišlaikytas. Pats turiu labai panašią problemą. Neišvengiamai turiu susidurti su vienu man nemaloniu žmogumi per darbo santykius. Pastoviai riedavomes. Apie beleką, bet kokį paimtą gyvenimišką atvejį. Šiaip gal koki 2-3 žmonės mano gyvenime mane sugeba išvesti iš kantrybės. Tai va, man atrodo kad aš radau atsakymą. Kvailys buvau aš pats. 1,5 metų tam prireikė kad tai suprasčiau. Dabar nereguoju į provokacijas. Ir labai tikiuosi ir dirbu daug su savim kad jam už tai padėkočiau. Jis liko, savam stiliuje, bet tik dėka jo aš buvau priverstas augti. Visa tai suvokdamas aš vistik dar negaliu to padaryti. Per mažas dar aš.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 23:01

Žinoma, Oli, esate teisus :)

egzaminas neišlaikytas iš mano pusės, bet pasistengsiu pasimokyti iš klaidų. Aš tiesiog noriu, kad forume būtų draugiška aplinka, kad žmonės mokėtų normaliai bendrauti. Šį kartą pačiam ne iki galo pavyko, siekiant to tikslo :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Laisvė be pinigų

07 Spa 2017, 00:25

Suprantama, kas liečia draugišką aplinką. Bet pats iš šono pažiūrėk kaip ieškančiam dvasinių azimutų ir netyčia užklydus į čia atrodo forumas po tokių "diskusijų". Aš pats šiame forume užsiregistravau būtent dėl įdomios tavo ir Aido diskusijos. Gerbiu tiek Aido žinias tiek tavo. Daugybėje aspektų jūs abu man sudėliojote taškus. Ir tuo pačiu kvaila manyti kad aš daug ką galiu pasiimti, pasemti iš šio ar bet kurio kito forumo pasaulyje. Iš tikro sugebu sugerti tik tiek kiek esu vertas ir samoningas duotą akimirką. Bet kas daugiau belieka?
Iš rytinių minčių:
Iš kur aš atėjau? Ir kur gi aš keliauju? Kas mane pasiuntė ir ko aš ieškau. Kiek kelio liko man nueiti? Su kuo aš turiu susitikti ir ką perduoti? Ko tikiuosi iš kitų ir kuo tikiu? Kai šitaip aš mastau apie savo būtį, suvokiu, kad atsakymų nerasiu. Dar ne dabar ir ne šiame gyvenime. Suvokiu kad aš nieko neturiu. Arba turiu tik kelią ir jausmus. Tik jie yra tikri ir visada šalia. Jie mano veiksmų pasekmė, jie mano aidas. Vadinasi ir neturiu ką perduoti, neturiu ką palikti. Mano kelias baigsis, liks tik aidas. Tai ko tikėtis iš kitų? Tik aido, linksmos gaidos ar nesibaigiančios muzikos keliaujant. Visa kita nesvarbu. Visa kita apkloja kelio dulkės...
Linkiu Jums visiems daugiau išgirsti sielos muzikos...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

07 Spa 2017, 09:15

Oli, aš puikiai suprantu, kad iš šono atrodo labai nekaip:) Mano klaida kaip moderatoriaus - turėjau iškart šalinti Aido postą ir duoti jam įspėjimą. Tiesiog nepatirtis ir naivumas, o vėliau ir ambicijos iš mano pusės.

Žmogus gali turėt kitą nuomonę, bet turėtų parodyti žinias iš išprusimą tose srityse arba bent jau elementarią pagarbą kitokiai nuomonei. Kol to nėra, diskusija yra neįmanoma.

Aš džiaugiuos, kad prie forumo jungiasi tokio tipo žmonės, kaip Jūs, Oli. Ne tai, kad pagirti, tiesiog tik tokie gali reprezentuoti dvasines praktikas, tą pačią bhakti jogą. Forume yra ir daugiau tokių žmonių, tai ir svarbiausia.

O Aidas visada laukiamas su šventraščių žiniom, jei suvalgys daugiau prasado, iškvėpuos savo neigiamas emocijas ar panašiai :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Laisvė be pinigų

07 Spa 2017, 14:57

 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

07 Spa 2017, 15:53

Dėkui, Aidai, už rekomendaciją. Esu matęs tos trobelės replikos nuotrauką, kai wikipedijoj ieškojau straipsnių apie asketizmą ir minimalizmą, bet kažkaip neužmačiau, kad ir knyga yra. Būtų įdomu paskaityt, nes idėjos, aprašomos knygoje, yra būtent tai, ką noriu pats realizuoti šiai dienai. Aš apie tai galiu daug skaityt, nors , atrodo, viskas yra žinoma. Taip įsikvėpiu dorybės ir numalšinu kylančią aistrą :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Laisvė be pinigų

07 Spa 2017, 16:04

 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

08 Spa 2017, 16:31

Užsisakiau knygą, parašysiu savo pastebėjimus, kai perskaitysiu. Nežinau, ko tikėtis iš knygos, bet kaip ir sakiau, tokios idėjos man labai imponuoja. Gal dėl brahmaniškos - vaišiškos prigimties kol kas didžiausią įspūdį padariusi knyga - Dhanešvara das "Dvasinė ekonomika".

Kita vertus, apskritai mūsų ydos dažniausiai veda mus į materiją, o dvasinis tobulėjimas - priešingai. Suvokti savo santykį su materija, tai iš dalies suvokti ir savo ydas. Dieviška santvaka ir energija reiškiasi visur ir visada, problema, kad mūsų prigimtinės savybės dažniausiai leidžią tai pastebėti tik ten, kur patys esame gabūs.

Dar trumpai norėčiau paminėti apie Olegą Titorenką, kuris mūsų forume buvo pavadintas tautos išdaviku. Žiūrėjau jo video ir pirmąkart gyvenime pajutau patriotinius jausmus. Niekada nebuvau ir nesu patriotas, man tauta nėra svarbiausias dalykas, ir tikrai juk šiame forume turėtume suprast, kad aukštos sąmonės žmonėms visos gyvios būtybės yra svarbios, ką jau kalbėt apie tautas. Visgi persidavė Olego sąmonė ir nesumeluosiu - pirmąkart pajutau meilę visų pirma tautiečiams.

Palikim politinius dalykus šone, ne visur aš ir pritariu Olego mintims (daugiausia pritariu), bet man gaila dėl to, kad žmogus, kuris sugeba perduoti patriotišką sąmonę, yra laikomas tautos išdaviku.

Skaldyk ir valdyk. Aidai, rimtai, nieko asmeniško, nepradėsim politinių diskusijų, nebent atskirą temą galėtume užvesti, kur aiškiai savo argumentus išdėstytume. Tenorėjau nuoširdžiai pasidalint savo patirtim šioje vietoj. Nebūčiau vakar patyręs tos stiprios patriotinės emocijos - nieko išvis nerašyčiau ta tema.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Laisvė be pinigų

08 Spa 2017, 17:37

As parsisiunčiau pdf versiją. Ištiesų įdomus požiūris į gyvenimą. Į daugelį dalykų žvelgia visai kitu kampu nei aš kada nors buvau susimąstęs. Skaitosi ne itin lengvai.
Dėkoju Aidai už pasiulymą...
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Laisvė be pinigų

08 Spa 2017, 17:54

Prasom, kad tik padetu. ;)
As i daugeli dalyku turiu kita nuomone, nei cia reiskiamos, tad diskutuoti nera prasmes.
Uzmetu aki kartais. Gal kas ieskos ko. Jei sugebesiu, padesiu.
Ir Gintaraska nesiruosiu skusti. Nebent ragintu imtis smurtiniu veiksmu.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Laisvė be pinigų

11 Spa 2017, 08:32

Voldenas, arba Gyvenimas miške:
"Mąstydami mes galime tarytum atsirasti šalia savęs. Sąmoninga proto pastanga mes galime pakilti virš veiksmų ir jų pasekmių, ir tuomet visa, gera ir bloga, plauks kaip srovė pro mus"

Įdomu ar knygos autorius tai pilnai išjautė vidum, ar jo mąstymas buvo tik įtakotas Bhagavad Gita"os, kurią kaip supratau buvo skaitęs. Nebūčiau pagalvojęs, kad 19a viduryje jau buvo galima vakaruose susipažinti su šiuo kūriniu.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

11 Spa 2017, 08:43

Galimai, daugiau išjaustas. Tai nėra taip ir sunku pasiekti daug mąstant, kontempliuojant/medituojant, būnant gamtoje, kur visai kitokios vibracijos. :) Aš pats labai mėgstu pabūti tokioj būsenoj, tam nereikia gilaus tranzo - užtenka truputį išsitapanti iš savęs.

Patirčių tikrai galima turėti ir be informacijos, kadangi viskas jau yra pas mus įdėta, tiesiog informacija pagreitina kelią arba padrąsina tave, kad viskas tvarkoj - tu esi teisingam kelyje. Visgi eiti prieš sisteminį mąstymą be absoliučiai jokio užnugario - tai yra labai sudėtinga, nes ta mažytė abejonė visada gali sukirbėti :)

O šiaip pradėjau skaityt knygą. Mąstymas ir kai kurie akcentai - labai panašūs į mano. Atrodo, galėčiau išrinkti citatas, pastraipas ir tai galėtų atstovauti mano mąstymo akcentus :)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių