Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Laisvė be pinigų

04 Spa 2017, 19:48

Pinigai - tai nėra tikras turtas. Šiaurės Korėjos ir kitų atsiskyrusių šalių valiutos yra beveik bevertės pasauliniu mastu, nors šalis funkcionuoja, kad ir ką apie ją rašytų.

Taip ir mes, galėtume puikiai funkcionuoti be pinigų. Turėdami kažkokį stogą virš galvos ir savo maistą, mes praktiškai būtume laisvi.

Su žmona pragyvenam per mėnesį už 400 - 450 eurų. Skaičiuoju taip ir anaip, ir suprantu, kad kaime ir be mašinos galėtume gyvent praktiškai išvis be pinigų. Aišku, galima turėt ir elektrą, ir internetą, beet praktiškai  įmanoma gyvent be pinigų ir tai man atrodo labai labai normalu. Ko žmogui tereik? Gal , Kazimierai, Jūs taip ir gyvenat?

Kiek giliai yra plaunamos smegenys žmonėms. Aš pats, vesdamas biudžetą kelerius metus, po truputį pradedu suprast, kaip man mažai ko reikia. Po truputį pagaunu tą kampą, kaip žmonės patys nesuprasdami tampa zombiai, dirbdami visą gyvenimą nemėgstamą darbą, kai realiai jiems gi nieko nereikia ir netrūksta. Kaip gražiai ir subtiliai yra atimama laisvė.

Iš to paties išplaukia ir tai, kad dirbdamas sau, neegzistuojant didžiuliams mokesčiams, žmogus kuo puikiausiai apsirūpina. Anksčiau po 10 vaikų išmaitindavo, o dabar reta šeima taip galėtų.

Dirbdami dėl pinigų mes vergaujam sistemai. Jei uždirbam mažai - tai mumis naudojasi, jei daug - tai mes kažkuom naudojamės. O visų labiausiai mumis vis tiek naudojasi kapitalistai. Tai yra absoliučiai demoniška ir nenormali sistema, aš esu laimingas kuo mažiau ją palaikydamas.
 
Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Re: Laisvė be pinigų

04 Spa 2017, 21:15

Sveikas,

Aš kartais irgi pagalvoju šia tema. Žmonės dirba nenorimus darbus dėl pinigų, nes turi daug norų, kurie dauguma dirbtinai sukuriami marketingo pagalba ir bendros kultūros arba pasinaudojant žmogaus silpnybėmis. Geri pavyzdžiai būtų, brangūs išmanieji telefonai, brangūs alkoholiniai gėrimai, nesveikas maistas (ypač per balius), įvairios pramogos, kelionės ir tt. Aš irgi galvoju pradėti vesti biudžetą, nors save laikai pakankamai taupiu žmogumi. Norėčiau paklausti kokią metodą naudoji vesti biudžetą? Aš galvoju pasidarysiu kažkokią exel formą.
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

04 Spa 2017, 22:06

Sveikas,

aš irgi naudoju elementarią excel formą. Suskirsčiau taip: auto, maistas, butas, drabužiai, sveikata (vitaminai, aliejai ir t.t.) ir kitos. Suvesti man išvis nėra sunku, absoliučiai. O ir realiai trunka gal kelios minutės per mėnesį :) Įpročio reikalas, bet nauda didžiulė. Niekada nebuvau išlaidus žmogus, bet biudžeto vedimas viską pakelia į dar aukštesnį lygį :) tampi didesnis savo gyvenimo šeimininkas, belieka sukontroliuot protą :)) kas, aišku, yra daug sunkiau...

O pinigų žmonėms nereik, jiems reik pripažinimo, įvertinimo, dėmesio, kurį galvoja, kad gauna su daiktais. Gyvenant atskiroje kaimo bendruomenėje, kurioje nebūtų pinigų, ši problema beveik neegzistuotų, visi būtų lygesni. Vienam pačiam gyvent kapitalistiniam pasaulyje, visiškai nuo to atsiriboti, yra gana aukštas lygis. Užtai reik išoriškai patenkinti minimalų lygmenį, kad protui būtų ramiau, ir dėti tašką šioje vietoje visiems laikams :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Laisvė be pinigų

04 Spa 2017, 22:33

Tai gal Viliau panasiai mastantys ir kuria tas gyvenvietes kaip anastasija.lt
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

04 Spa 2017, 23:08

0lis:Tai gal Viliau panasiai mastantys ir kuria tas gyvenvietes kaip anastasija.lt
Taip, tas gerai, nors norinčių , manau, būtų daug daugiau - bent keli procentai, gal koks 50 000 žmonių per Lietuvą mažiausiai :)

Žmonės pasvarsto, ir toliau gyvena savo gyvenimus. Aš vienas iš jų :)) Pačiam gal ir užtektų noro, bet kai dar reikia ir kitus įtikint, tai nebeužtenka :)
 
Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Re: Laisvė be pinigų

05 Spa 2017, 08:12

Manau netolimoje ateityje ši visuomenė skils, vieni liks gyventi miestuose ir toliau gyvens materialistiškai, o kita dalis pasitrauks į kaimus, kalnus it tt, užsiiminės dvasine praktika. Aišku tam tikros jėgos bandys neleisti susiformuoti užtektinai masei žmonių, kad tai įvyktų, tačiau jau šie procesai pamažu vyksta.  Bet kita problema, kad pasitraukimas į gamtą ir natūralesnis gyvenimas dar laimės neužtikrina turi būti tvirtas moralinis ir dvasinis pamatas, o gyvenimas arčiau gamtos tai tik pagalba dvasinei praktikai. Pvz, yra Sibire kažkokia bendruomenė, bet lyderis, kurio išvaizda labai panaši į Jėzų, yra labai abejotinas. Donatas kažkada kabėjo apie jį, jo matymu tai yra paprastas žmogus.
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Laisvė be pinigų

05 Spa 2017, 18:58

Vilius rase:
" Aisku , galima turet ir elektra , ir interneta , bet praktiskai imanoma gyvent be pinigu ir tai man atrodo labai labai normalu . Ko zmogui tereik ? Gal , Kazimierai , jus taip ir gyvenate ? "

Noreciau taip be pinigu , viskas savo . Kol kas taip gyventi neiseina nes materialiai priklausu nuo savo gimines , bet as pamazu realizuoju savo planus kad nepriklausyti nuo materialistu..

Man tereikia islaikyti kuna . Pavalgyti ( paprasciausias maistas ) , gerai issimiegoti , nusiprausti , apsirengti ( mados nesivaikau :) ) , apsiskalbti . Man tai pagrindiniai kuno poreikiai . Antraeiliai jau kaip tokie kad nusikirpti , nusiskusti , issivalyti dantis , nukarpyti nagus ir dar kas panasaus , tai jau tokie reikalingi bet zymiai maziau gi reikalauja islaidu . Dar is pagridiniu nepaminejau namo sildimas ir reik tureti ir biudzeta ir ji palaukyti nenumatytiems gyvenimo atvejams pavydziui stihine nelaime..

O kas tas Olegas tam video ir kieno ten karves ?
 
withoutnick
Site Admin
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 15:57

Re: Laisvė be pinigų

05 Spa 2017, 19:47

Toks į galvą atėjo teorinis nukrypimas dalinai į temą. Popierinis pinigas kitaip dar vadinimas banknotas (banko nota). Iš esmės jis ir pasako, kas per dalykas tas pinigas -  tai banko pažadas grąžinti kažkokį realų atitinkamos vertės turtą. Kadangi dabar banknotus spausdina šiaip, tai iš esmės mes visi savo pinigines prikišame ir vaikomės tuščių pažadų :) 

Aš pats biudžetą buvau pradėjęs vesti seniau, bet šią savaitę kaip tik grįžau į ritmą. 

Pats vedu ne per excel, o per paties sukurtą mini internetinę programėlę. Jeigu kam įdomu, parašykit A.Ž. duosiu pažiūrėti, kaip atrodo. Ir jeigu bus norinčių, galėsiu padėti įrašyti tokią patiems. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

05 Spa 2017, 21:56

O kas tas Olegas tam video ir kieno ten karves ?
Olegas Titorenka - tai toks žmogus, kuriam jau užklijuota Kremliaus garbintojo etiketė. Žmogus jau tampomas po teismus. Lietuvoje jau taip - kas ne su mumis, tas prieš mus :) Baisu.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Laisvė be pinigų

05 Spa 2017, 22:09

Cia jau taisykle, kad jusu forume garbinami shizikai, silpnaprociai bei bestuburiai, o pagaliau, pasirodo, ir realus tautos pardavinetojai.
Tik dar nezinau, Donatas su tuom siejasi, ar ne. Jei galit atvirai parasykit, cia ilgai neikiresiu.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

05 Spa 2017, 22:44

Aidai, pilnatis? :)

Niekas nieko negarbina, Aidai. Jums turėtų užtekti proto suvokti, kad tiesa visada per vidurį. Bet kiek pastebiu, tai pas Jumis daugiau neigiamos emocijos nei intelektas reiškiasi. Tai tendencija. Peržiūrėkite savo postus, aš neišsigalvoju.

Turėčiau duoti jums įspėjimą už elementarios tvarkos nesilaikymą ir negražių epitetų klijavimą. Bet pilnatis, va kaimynai už sienos baladojas, tai , matyt, baisi pilnatis, kad net toks šventraščių žinovas pradeda užsiimti tokiais niekais :)

Jei dar taip rašysit, iš manęs jokio atsako nebegausit. O jei reikės, bus ir įspėjimas, ir šalinimas.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Laisvė be pinigų

05 Spa 2017, 23:02

Salinkit. Ne kiek nenukentesiu. Atsako jusu man visai nereikia. O nuo kliedesiu jusu as nepagydysiu, nes esat ale stiprios asmenybes.
Bet, Viliau, blokuoti mane kuo greiciau turi motyva, del ko parasysiu zemiau.
Jei Gintaraska ar kas kitas rasys zeminancias zinutes apie zydus, homoseksualistus ar bet kokias kitas vvisuomenes grupes, jei cia bus garbinami tautos isdavikai ir ju veikla, is karto rastu informuosiu policija.
Tad, Viliau, arba blokuok mane, arba imkis moderatoriaus darbo.
Siaip Gintaraskai sukelti teisiniu problemu ir dabar medziagos daugiau, nei reikia. Bet noriu, kad jis tobuletu ir taptu atlaidesnis. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

05 Spa 2017, 23:38

Aidai, aš dar kartą sakau, kad tiesa yra per vidurį. Jei Jūs galvojat kitaip - tai Jūsų pasirinkimas. Šiuo atveju, jei kalbam apie Rytus - Vakarus, tai tas pats Donatas buvo pasisakęs ne kartą. O aš pasakysiu, kad vyksta didžiulis propagandinis karas, ir jei kažkas galvoja, kad tik vienoj vietoj yra kliedesiai, tada kažkuri pusė tą karą laimi bent jau to žmogaus galvoje. Šitoj vietoje tema baigta. Kažkam vis tiek daugiau smegenys praplautos, o nei vienas čia nesutiks, kad jam ;)

Aidai, Gintaraska palikim ramybėj. Dažnai Jūs pats elgiatės labai panašiai. O dėl teisinių problemų, dabar galima jų gauti už tai, kad paakcentuosi vyrų ir moterų skirtumus. Tokia realybė. Aidai, negi nežinot, kad Kali amžiuj ta pati teisingumo koja ant vieno siūlo besilaiko?

Išvis, Aidai, būkit pagarbesnis kitiems ir mažiau mokykite. Nes iš šono atrodot kaip tėvai, liepiantys eiti miegoti 9h, o patys einantys 12h.
Cia jau taisykle, kad jusu forume garbinami shizikai, silpnaprociai bei bestuburiai, o pagaliau, pasirodo, ir realus tautos pardavinetojai.
Bet noriu, kad jis tobuletu ir taptu atlaidesnis.
Nėra pavyzdžio iš Jūsų, Aidai.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 00:40

Ne, Viliau, tai tu cia mokai. Ir uzrakini temas, kai tau patogu, ir atrakini, kai tau patogu. Ir taskus sau patogiai temose delioji, ir i akivaizdzius Gintaraska nusikaltimus nereaguoji, nors esi moderatorius.
Tiesa yra tiesa, ji neturi nei vidurio, nei pakrascio.
Ir mane mokyti tikrai ne tau.
Stuburo neturejimas nera tiesos atstovavimas. Reiketu ta tiesa traukti ir is Gintaraska, ir is Kazimiero, bet viskas arba nutylima, arba apsiribojama aptakiu bereiksmiu postu.
Kol kas sio forumo sasaju su Bhakti yoga nepastebejau. Yra Vydas, bet jis, kaip tikras yogas, nepiktas ir neikyrus.
O forumo branduolys kol kas diskutuoja ekonominemis ir nacionalistinemis temomis, jos labiausiai rupesti kelia.
Ka laimesi mane blokaves? Ir tokiu atveju sugebesiu foruma skaityti, ir, jei reikes, atkurti istrintus postus. Tad mano ispejimas del izeidimu ir diskriminacijos neprapuola.
O jums as savo karu kariauti netrukdau, nors ir sypsausi. Tik nepainiokit tai su yoga arba pervadinkite foruma. Cia mano kritikos smaigalys.
Stai gerbiu Kazimiera. Bet gal atejo laikas parasyti tiesa i jo naivius postus? Tu pirmas, Viliau, turetum ta daryti. Jei manes neblokuosi, as ta padarysiu, matomai ateina laikas.
Gintaraska neskundziau ir be reikalo neskusiu, nes daug tokiu pazistu. Bet, ar jam sunku suvokti, kad Bhakti yogos forume turi dominuoti uzuojauta ir atlaidumas? O taip pat ir sveikas protas, kad nusikaltimus daro ne tautos ar visuomenes grupes, o konkretus asmenys?
O ir tu, Viliau, nesi stiprus. Stai Vedu klausimu gali rasyti ka nori, moderavimo nebus. O paliesk ekonominius ir nacionalinius klausimus reakcija super greita. Tad gal keiskite forumo paskirti? Vadinasi Bhakti yogos forumas, o zino kazkiek Vedas tik Vydas, bet ne moderatorius.
Kazimierui fantazijas galima atleisti. Bet, kai jauni zmones svajoja gyventi be pinigu ir be visuomenes itakos, tai nera ko net kritikuoti.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 09:56

Ne, Viliau, tai tu cia mokai. Ir uzrakini temas, kai tau patogu, ir atrakini, kai tau patogu
Esu užrakinęs ir atrakinęs ,berods, tik vieną temą, vardan to, kad nebūtų per daug aistrų. Jūs, Aidai, dažnai sakot netiesą ir kai parodai faktais, tai Jums vienodai. Atsakykite už savo žodžius, Aidai.
Kitas dalykas, vėl apkalbėjot daugelį narių ir vos ne visus pakritikavote. Kas čia ką moko? Mes tame pačiame pasaulyje gyvenam, kad elementarius dalykus suprantam skirtingai?
Yra Vydas, bet jis, kaip tikras yogas, nepiktas ir neikyrus
Imkite pavyzdį iš Vydo, Aidai, o ne mus mokykite. Kol kas nešate tik neigiamą energiją. Būkit toks pažengęs, su meile ir be aistrų užveskit bhakti jogos temas, padėkite kitiems. Darote priešingai - visus kritikuojat. Ar čia yra bhakti joga? Ar čia pas Jus dvasinis pyktis jau reiškiasi? Jei taip, tai forume Jums tikrai ne vieta, turite daug svarbesnių užsiėmimų.

O šiaip labai nuoširdžiai linkiu Jums ramybės, Aidai. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 10:40

Ir dar, Aidai, mano akcentas ne ten, kad Jūs nepasakot visai tiesos. Jūs pasakot. Turėtų forumas kitoks būti, ir Gintaraskos kalbėjimo tonas nėra tinkamas šiam forumui. Ir aš nesu tinkamas moderuoti bhakti jogos forumą. Esu tą pats pasisakęs.

Problema, kad labai jaučiasi, jog Jūs esate tas viską žinantis, ir iš aukšto vertinantis. Galite tai neigti, bet kiekvienas savo išvadas pasidarys. :) 
Tai būkite protingas ir supraskite, kad nei Jūs idealus, nei mes ir pradėkime pagaliau gerbti vienas kitą. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 10:55

Kiek zinau, tiek. Mano ziniu pakanka, kad matyciau sio forumo beprasmiskuma ir keiamu klausimu kvailuma.
Tai kliedesiai apie gyvenima be pinigu, tai elitines gimines narys Insaideris kuria religijas, Gintaraska veiksmai smeiziant mokytojus ir zydus bei reakcijos i tai nebuvimas, tai kliedesiai apie plokscia zeme, tai aferisto David Icke kalbos ikelima kaip rimtos informacijos, tautos isdaviko uztarimas. Visko ir neisvardysiu. Apie yoga ne maziausios informacijos nera.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 12:18

Mano 2 centai į šia temą... Esu ne kartą nusivylęs, dabar tik jau nustebinamas kai kurių dvasinių lyderių veiksmais viešoje erdvėje. Buvau jaunuoliu, vyko rinkimai. Per radiją kardinolas Bačkis visu gražumu koneveikė tam tikrą pusę. Ir kvietė aveles pasirinkti ne šėtono o Dievo tarnus atstovauti mūsų šaliai.
Tuomet jau buvau šiek tiek jautrus dvasiniams dalykams. Nesiplėtojant- viso to rezultatas nusivylimas bažnyčia kaip priemone žmonių zombinimui.
Dabar ieškant info apie Donatą (kas jis toks) ir jo paskaitas, užtikau jo nuotrauką prie balsadėžės su prierašu už ką jis atiduoda balsą. Nu sorry, vėl tas pats zombinimas. Perspėju kad aš visiškkai atsiriboju šiame poste vertinti politines kryptis ką tautai geriau pasirinkri. Bet žinant savo statusą ir suprantant kiek pasekėjų turima, viešoje erdvėje taip elgtis nederėtų. Man galima, nes as arba patapsiu kvailiu kitų atžvilgiu, arba geriausiu atveju iššauksiu diskusiją. Tokiems kaip Donatas ar Bačkis, ar daugeliui paprasčiausių kunigų per sekmadieninias mišias taip elgtis nedera. Tai tikras zmoniu zombinimas, apie ką jie patys dažnai užsimena.žmonės tuomet renkasi ne politiką ką privalu tuo momentu atlikti, bet jų lyderį.
O apie video, įkeltą Vilaus, tai ten taip pat puikiai suzaista jausmais. Nebūtų "tautos išdavikų" nebūtų ką ir filmuoti. Nebūtų ir rojaus sodo.Būtų Aibės parduotuvė ir keletas tautos didvyrių atliekančių rytines pamaldas prie jos. Čia aš irgi galbūt radikaliai... Bet kam reikia menkinti žmones kurie tikėdamiesi geresnio gyvenimo ieško įvairių variantų. Nesvarbu, ar tai daroma iš nežinojimo ar žinojimo. Tokia jų dabartinė sąmonė, tokie ir veiksmai. Paulo Choelio Alchemikas knygoje jaunuolis taip pat ieškojo savojo lobio. Ir turėjo nusidanginti bet kur kad po daugelio išbandymų gavęs į kuprą nuo plėšikų iš jų sužinotų kad lobis slypi jo gimtojoje Andalūzijoje.
Daug kas šiame video labai diskutuotina, kolektyviniai sodai, miesto beprasmybė, žmonių pasirinkimai. Nebūtų trėmimų, nebūtų sodų. Nebūtų esfalto, tikriausiai nebūtų ir autoriaus išmanančio Vedas. Tiesiog viskas taip susiklostė. Džiugina mane tik vienas dalykas, kad žmogus rado proga tuom pasinaudoti ir surado prieglbstį gamtos apsupty. Bet tuo atsidėkodamas neturėtų menkinti kitų...
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 12:38

Gerai parasei, Oli.
Bhagavad Gita nemokina kelti revoliucijas ir versti valdzias. Nemokina ir parazitauti neuzdirbant pinigu. Pagal Bhagavad Gita paprasti zmones, o musu tokiu absoliuti dauguma, pirmiausiai turi saziningai atlikti pareigas seimai ir visuomenei, tureti savo pasaulietine Dharma. Tik tada galima imtis religijos.
Kol kas cia matau tik daug pavydo turtingiems ir valdzioje esantiems.
Gera mintis, Oli, kad lyderis turi rodyti pavyzdi.
O kaip man jaustis, kai Bhaktijoga moderatorius ideda melagio David Icke irasa kaip rimta informacija? Kai Gintaraska gali smeizti ISCON mokytojus nebaudziamai? Dali kitu atveju anksciau surasiau.
 
withoutnick
Site Admin
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 15:57

Re: Laisvė be pinigų

06 Spa 2017, 13:21

Geriausia strategija didinti savo įtaką valdžios institucijoms, kad ir kokios srities jos būtų, yra "skaldyk ir valdyk". Jos rezultatus iš esmės mes matome ir visame šitame ginče.

Ką mes matome pasaulyje per paskutinius porą dešimčių metų ir ypatingai paskutinį dešimtmetį, tai norą sparčiai sukurti naują tvarką. Bet koks tautinio intereso reiškimas jau vardinamas kaip fašizmas, nes mes dabar turime būtų pasaulio piliečiai, nepritarimas homoseksualų raiškai tai homofobija. Šalia to sparčiai keičiamas šeimos institutas, kuomet valstybė nori perimti kontrolę dėl vaikų auklėjimo iš tėvų. Visa tai vyniojama į gražius norus, bet ne veltui sena patarlė sako, jog gerais norais pragaras grįstas.

Kaip šioje vietoje Lietuvoje panaudojama taktika skaldyk ir valdyk? Paprasta. Jeigu turi kitą nuomonę nei formuoja masinės žiniasklaidos priemonės, tampi prorusiškas. Automatiškai ir valstybės išdavikas. Lietuvoje jau turime tokių puikių atveju su gerbiamais LR Nepriklausomybės Akto Signatarais Z. Vaišvila ir R. Paulausku. Jeigu neklystu, berods 2015 metais jie buvo paskelbti kaip grėsmė LR saugumui VSD ataskaitoje. Už tai kitais metais grėsmė VSD ataskaitoje jau jie nebebuvo, nors jų retorika išliko ta pati. 

Kokia viso to išvada - sistema nepritariančius jai stengiasi marginalizuoti ir išjuokti, o tam puikiausiai tinka pasinaudoti netolima istorine praeitimi - nenoru grįžti į Rusijos įtaką. Truputėlį pakursčius baimes, labai lengva žmonėms sukurti greitą neigiamą reakciją į bet ką, kas nėra Vakarietiška.

Ir ką mes iš viso to turime? 

Turime jaunimą, kuris apsisukęs Amerikos ir Vokietijos vėliavomis šaukia "Abrams'ų". Suprask, galingiausių JAV turimų tankų. Aš dabar nevertinu, turi būti Lietuvoje ES ir NATO, ar neturi, turi būti mūsų teritorijoje svetima kariuomenė ar neturi, tačiau dabar jau turime situaciją, kur žiniasklaidoje kryptingai rodomi vienpusiški dalykai. 
https://youtu.be/eOA8fBKirXU?t=8m20s

Šis jaunimas buvo įvertintas labai teigiamai, o LNK dar sukurpė ir gražų reportažą. 
https://youtu.be/cAJTz1ZvkW0

O ne tokia tolima praeitis rodo, kad kai žmonės susivienija, gauname visai kitokį vaizdą: 
Ir visi šitie ginčai tai nėra vien klausimas to, ar idėjos, nagrinėjamos forume, atitinka Bhakti jogos dvasią, ar ne. Čia mūsų tokių turbūt apskritai nėra, kurie gyventų ne materialioje plotmėje ir realiai atsiskirtų nuo politinių visuomenės procesų. Visi ginčai kyla dėl to, kad žmonės nusivylę ir suskaldyti. Būti nusivylusiais materialaus pagrindo tikrai yra, o toliau mus puikiai skaldo žiniasklaida. Ir, deja, ta priešiškumo nuotaika persikelia plačiau nei vien politiniai dalykai. Žmonės, atverkim plačiau savo širdis ir įsileiskim daugiau meilės vienas kitam. Po to, kai nurimo Sąjūdžio veikla, labai stipriai pamiršom, kad vienybėje jėga. Pažiūros čia neturi reikšmės, svarbu nuoširdus noras rasti dialogą.  

Realiai mes visi turime bendrą tikslą - norą gyventi laimingai ir taikiai - tačiau vis randame būdų kaip vieni kitus įžeidinėti. Ir tai nesame patys mes, tai rezultatas ilgo visuomenės nuomonės formavimo proceso. 

Gyventi be visuomenės įtakos nėra įmanoma, tačiau realu bandyti visuomenę pakreipti į gerą, kad joje būtų mažiau patyčių, mažiau konkurencijos, mažiau nesupratimo ir gerokai daugiau pliuralizmo. 

Idėja gyventi be pinigų irgi nėra tokia kvaila. Tai tiesiog radikalūs idėjiniai ieškojimai, kaip galima kurti geresnę visuomenę. Radikalios idėjos gimsta galvoje, o į realybę galima išleisti ir gerokai supaprastinta versiją. Elementariai, sukurkime sistemą, kad Lietuvoje būtų normalus komercinis bankas. O tai dabar visus mūsų pinigus laiko skandinavai ir iš to gerai uždirba. 

Aš esu įsitikinęs, kad Lietuvos visuomenė nėra suinteresuota gyvenimo lygio gerėjimu Skandinavijoje. Tai kodėl tada valdžia nesirūpina sukurti alternatyvų, kad pinigai galėtų likti Lietuvoje? Kas gi yra tikrieji valstybės išdavikai - tie, kas beda pirštu į skaudžias problemas, ar tie, kurie realiai nevykdo piliečių valios? Čia tokie retoriniai klausimai ir nenoriu aš pradėti naujos politinės diskusijos. Tiesiog visi, kas skaitys šią temą, pamąstykime apie tai, kaip mus bando supriešinti, pažiūrėkime youtubėje kitokios žurnalistikos ir padarykime savas išvadas. 

Jeigu ir nuspręsime, kad mes globalistai, kad mes norime netradicinių šeimos, vyro / moters santykių ir visa kita. Puiku - tai yra nuomonė. O nuomonė yra gerbtinas dalykas. Tačiau blogiau, kai žmonės turi tik stereotipų rinkinį, kurį skleidžia į kairę ir į dešinę negalėdami normaliai pagrįsti. 

Kai visi mes norime to paties, nėra ko mums tarpusavyje būti priešiškiems. Klausimų kvailų nebūna. Kiekvienas klausiame pagal savo žinias ir sąmoningumą. Yra ir klausimų, į kuriuos galbūt niekada nerasime atsakymo, tačiau be klausimo nėra progreso. O būtent dėl noro tobulėti visapusiškai žmonės ir pasirenka jogos kelią. 

Taikos ir ramybės visiems :) 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių