Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Pensijų kaupimas

20 Geg 2017, 17:59

Sveiki,
Ar bandėt kas nutraukti pensijų kaupimo sutartį pensijų fonde ? Aš klausiau, ar galima. Atsakė ne negalima, sutartis galios iki pensijinio amžiaus, nebent įstatymai pasikeistų. Gal tik eina pakeisti pensijų fondą. Dar klausiau ar yra koki saugikliai, kad aš tą sukauptą pensiją gausiu. Atsakė garantijų nėra. Ta o dabar vietoj to, kad tie pinigai eitų į sodrą, dabar eina į skandinavų banką, kuris investuoja nežinia kur. Dar neaišku, kiek bankas pats uždirba iš tų pinigų ir kokį trupinį numeta mums. Gal kažkas gali papasakoti daugiau?
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Pensijų kaupimas

20 Geg 2017, 20:10

Tai jeigu is taves isskaiciuoja kada tu esi jaunas ir dirbi, isskaiciuoja is tavo saziningai uzdirbtu pinigeliu, tai kokia cia valdzios paslauga..

As asmeniskai net negalvoju apie ta valdiska pensija. Visu pirma todel kad kunas gali funkcionuoti pakankamai normalei jei jau dabar ( tarkim tau 50desim ) , teisingai ji naudoji.
Suprantama, jei yra noras tenkintis materija, tenkintis nesilaikant saiko, tada taip, atejus senatvei reikia tos valdiskos pensijos.
Kam reikia kad tavo saziningai uzdirbtus pinigus taupitu abejotina Lietuvos valdzia.

As asmeniskai planuoju patc taupyti senatvei. Galima dar ir taupyti taupant. Turbut daug kas supranta ta kad galima taupyti ant buities smulkmenu. Kitaip sakant, tu taupai ne metus ne du—taupai daug metu.. O gali ir investuoti protingai, apgalvotai tas savo teisetas lesas ..
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Pensijų kaupimas

20 Geg 2017, 20:36

Mano sese paprase sodros del tu imoku inesimo, imoku i savo senatves pensija (nes ji niekur anksciau beveik nedirbusi, tik paskutinius metus tvarko buhalterija vienos stambios firmos kuri tiese kelius Lietuvoje. ). Sandelio buhalterija.

Ir sodros darbuotoja jei patare isigyti taupimo dezute, tipo kiaule taupykle, na ir taupyti savosenatvei. Tai buvo zmogiskas patarymas tuos sodros darbuotojos, bent ta darbuotoje taip ir pasake "duosiu jums zmogiska patarima " .
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Pensijų kaupimas

20 Geg 2017, 21:04

Nepaminejau to kad galimas dalykas jog reikes deklaruoti.

Tu bhakta gali taupyti kad butum tikras kaip nugyventi paskutine gyvenimo atkarpa . Bet valdzia turbut paklaus is kur pas tave pinigai, tie per daug metu, tavo saziningai uzdirbti pinigai. Taigi ka darysi tada .. Tu taupei tarkim trysdesimt metu. Kaip bhaktuj—pakankama sumele. Valdzia paklaus ir neatsipirksi tuo kad daug daug metu taupei.
Taigi, geriau ta energija ( laksmi ) investuoti.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Pensijų kaupimas

20 Geg 2017, 22:38

Kiek randu, tai sutarties nutraukti neina. Va, čia tai afera - laisvė ir demokratija. Aš šokiruotas. 

Aš į pensijas žiūriu pragmatiškai. Vidutiniškai vyrai išgyvena vos kelerius metus pensijoje, nes vidutinis amžius nesiekia 70 metų. Šiai dienai skirtumas tarp vidutinės ir bazinės pensijos yra apie 100 eurų. Jei gyveni 3 metus pensijoj gaudamas bazinę pensiją, tai gauni 4000 eurų mažiau, nei gaudamas vidutinę. Gerai, pragyveni 10-15 metų pensijoj, turi apie 15000 eurų deficitą nuo vidutinės pensijos. Net ir tokią sumą sutaupyt nėra sudėtinga per gyvenimą. :)

Insaideri, kiek gaunasi Tau mokėt per mėnesį į tuos fondus? Jei ne paslaptis :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Pensijų kaupimas

21 Geg 2017, 20:31

As tu senatves pesiju istatimu beveik neismanau . Ar kas galetu man pasakyti viena dalyka . Man dabar vos uz 50desim metu ( tiksliau biomasinai , materialiam kunuj kuris duotas man dzivai si gyvenima . ) . Regis, man teks bent kuri laika dirbti vienoje ar kitoje firmoje, darba kuris mazdau nepazeidzia tu keturiu bhakti jogos principu .
Ar tokiu atveju is mano uzdarbio valdzia ar sodra isskaiciuos ,nepriklausomai nuo to sutinku as ar nesutinku , vistiek isskaiciuos kad veliau galetu man moketi ta senatves pensija ? Ar ta valdzia palieka pasirinkti man paciam ? Kitaip issireiskus -- mano senatve mano reikalas .
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Pensijų kaupimas

21 Geg 2017, 20:41

Pataisymas : Ten tie keturi bhakti jogos principai ir Lietuvos valdios istatymai ( senatves pensija, sodra ) , suprantama nesusije .
Paprasciausiai, taip pas mane susirase..
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Pensijų kaupimas

21 Geg 2017, 22:05

Kazimierai, Sodrai bet kuriuo atveju yra mokama, kai gaunate oficialų atlyginimą įmonėje. 

Dalykas tame, kad darbo stažas, norint gauti pensijai vis ilginamas ir sieks 35 metus ar daugiau, o pensinis amžius artės beveik prie 70 metų. Neturint reikiamo stažo, gaunama bazinė pensija, kuri šiai dienai yra 150 eurų. 

Situacija yra labai prasta, žinoma, geriau pensija rūpintis pačiam. Kitas dalykas, kokios bus apskritai sąlygos valstybėje, kurioje šimtai tūkstančių pensininkų bus visiškam skurde. Tai beprecendentinė situacija naujųjų laikų istorijoje, nes dėl senstančios "baby boom" kartos atstovų, senyvo amžiaus žmonės sudarys didesnę dalį populiacijos, o Lietuvoje, esant tokia emigracijai, tai yra tiesiog krachas. 
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Pensijų kaupimas

21 Geg 2017, 22:37

Jūs tikriausiai išprotėjote!! :D Šioje vakarų issivisčiusioje valstybėje galite atsisakyti jums valstybinio medicininio aptarnavimo, galite išsižadėti šalies ar atsisakyti balsuoti. Netgi pilietybės galite atsisakyti, bet kaip Dievą mylint, neatsisakyiste trijų dalykų:

PVM
PSD
Privalomo švietimo

Net pilietybės atsisakyti paprasčiau nei judinti Jūsų pensijos kaupimą. Čia mano tonas žiauriai ironizuojantis, bet esmė ta, kad Sodrai tenka mokėti tiek kiek jai priklauso - moka ir darbuotojas ir darbdavys kiekvienas po 30 procentų nuo sutarto atlyginimo. Mokama už Sveikatos apsaugą, kadangi didelė dalis tenka įvairiems biuleteniams, sveikatos draudimui, kita dalis tenka jūsų kaupiamai pensijai. Pensijų yra 3 pakopos. Ir mano žinios čia yra 2 metų senumo, bet esmė tokia, kad pirmo lygio pensija kaupiama Sodroje. Antro lygio - privačiuose pensijų kaupimo fonduose, trečio lygio - savanoriškas pensijų kaupimas privačiuose fonduose sutartu ir įstatymais nenurodytu būdu. Atėjus pensiniam amžiui mūsų pensiją turėtų sudaryti visos 3 šios dedamosios kiekviena proporcingai.. "Sodra" dabar išsiuntinėjo savo rožinius vokelius ragindama sunerimti tuos, kam darbo stažas - visuomenei naudingas darbas - netempia iki orios pensijos pagal įstatymo raidę. Vienintelis garantas kad pensiją gausite yra Įstatymas, o visa kita.. Po Snoro bankroto visi lietuviški pensijų fondai patyrė gilią duobę, nes visi buvo sukišę ten pinigų, bet dabar jau tas spėjo atsistatyti. Taigi, privatūs pensijų fondai gali investuodami į vertybinius popierius priauginti sukauptą pensiją realia turimų vertybinių popierių verte. Sodra, pokolkas, kaupia tik pagal įstatymą, kadangi vieninteliai garantai lieka - tiesioginis ryšys su šalies iždu, valdomas nekilnojamasis turtas ir Įstatyminė bazė. Bet realių mūsų įmokėtų pinigų Sodra neturi. Jie niekur nesaugomi, nekaupiami, neivestuojami, o gražiai kalbant - patenka į valstybės išlaidas. Tačiau atėjus pensijai Įstatymo raidė mums užtikrins tam tikrą pensiją ir kompensuojamus vaistus, bei nemokamą medicininę priežiūrą. Tai yra valstybės paslaugos. Bet nuolat keičiami įstatymai gali pensinį amžių pailginti, sutrumpinti, reikalingą darbo stažą padidinti, sumažinti - tai jau priklausys nuo bendro Lietuvos, Europos, pasaulio ekonomikos lygio.

Bet galų gale viskas susidėlios taip, kad liksite ten, kur priklauso būti pagal karmą.. Nes remdamasis nūdienos pensininkų padėtimi, kitokia išvada nesiperša. Tačiau mums, kurie esame dar darbingo amžiaus, Sodra mažina karmą, ją palengvina, bet būnant neišmanyme tą sunku pastebėti, o pastebėjus - ramiai priimti. Bet čia kita tema apie tai, kaip Sodra už mus daro karmiškai palankų darbą..
 
Tadas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 18:15

Re: Pensijų kaupimas

22 Geg 2017, 00:14

Sveiki,
Ar bandėt kas nutraukti pensijų kaupimo sutartį pensijų fonde ? Aš klausiau, ar galima. Atsakė ne negalima, sutartis galios iki pensijinio amžiaus, nebent įstatymai pasikeistų. Gal tik eina pakeisti pensijų fondą. Dar klausiau ar yra koki saugikliai, kad aš tą sukauptą pensiją gausiu. Atsakė garantijų nėra. Ta o dabar vietoj to, kad tie pinigai eitų į sodrą, dabar eina į skandinavų banką, kuris investuoja nežinia kur. Dar neaišku, kiek bankas pats uždirba iš tų pinigų ir kokį trupinį numeta mums. Gal kažkas gali papasakoti daugiau?
Sveikas Insaideri , taip nutraukti sutartį gali per 30d. nuo pasirašymo , jeigu jau praėjo 30 dienų dėja esi pririštas iki senatvės pagal dabartinius įstatymus, nebent gali pereiti į kitą fondą. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Pensijų kaupimas

22 Geg 2017, 08:14

Bet galų gale viskas susidėlios taip, kad liksite ten, kur priklauso būti pagal karmą.. Nes remdamasis nūdienos pensininkų padėtimi, kitokia išvada nesiperša. Tačiau mums, kurie esame dar darbingo amžiaus, Sodra mažina karmą, ją palengvina, bet būnant neišmanyme tą sunku pastebėti, o pastebėjus - ramiai priimti. Bet čia kita tema apie tai, kaip Sodra už mus daro karmiškai palankų darbą..
:) ) Patiko mintis. Sodra ir kiti mokesčiai yra labiau karmos atpirkimas nei geros kūrimas, visgi toliau tarnaujam neteisingai kapitalistinei sistemai. Tokioj situacijoj svarbu neprisikurti naujos blogos karmos: nepulti depresuoti, gerti, visus kaltinti, vogti, užsiimti nedorais veiksmais, siekiant įsitvirtinti materialiai. Nors tai ir nedaug kam pavyksta, bet tai ne blogiau, nei per gyvenimą dar labiau išauginti geismą, nuolat jį tenkinant. 
 
Vartotojo avataras
Laimis
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 07:40

Re: Pensijų kaupimas

25 Geg 2017, 08:38

Kai tik nueinu į savo gimtąjį banką, miela darbuotoja man visuomet siūlo pasirašyti pensijų kaipimo sutartį:D Jau gal 10 kartų taip buvo. Bet atsakau, dažniausiai sau pačiam mintyse, noriu su banku turėti kuo mažiau reikalų kaip ir su bet kokia valstybine institucija. Gyvenimas nuo to tampa kur kas ramesnis. O iš tų pensijų fondų visų pirma daugiausiai naudos turi bankai, o ne tie žmonės kurie deda į juos pinigus, na bet reikia manyti kad viskas bus gerai ir žmonės gaus tai kas jiems prižadėta. Aš tai senamadiško mastymo, kad reikia investuoti į tai ką gali paliesti, apčiuopiamą daiktą. Žemė, auksas, sidabras, miškas. Jų vertė niekada nebus nulinė, o va su akcijomis, vertybiniais popieriais taip gali nutikti. Apie fondus yra keli ir Artūro Paulausko video, gal būt yra ir kitų žmonių, tik ne ieškojau. 
https://www.youtube.com/watch?v=XarpAjyun3I
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Pensijų kaupimas

26 Geg 2017, 13:00

Kai tik nueinu į savo gimtąjį banką, miela darbuotoja man visuomet siūlo pasirašyti pensijų kaipimo sutartį:D Jau gal 10 kartų taip buvo. Bet atsakau, dažniausiai sau pačiam mintyse, noriu su banku turėti kuo mažiau reikalų kaip ir su bet kokia valstybine institucija. Gyvenimas nuo to tampa kur kas ramesnis. 
Geras A.Paulausko pasisakymas apie pensijų kaupimą. Labai vykęs ir aiškus.
O kas dėl tų siūlymų banke pasirašyti ar persivesti. Dažnai tenka skambinėti į kliento aptarnavimą. Skandinavai (Telia, Tele2, bankai ir kitos stambesnės kompanijos) gerai atidirbę kad greta pagalbos visada siūlo kokį nors savo produktą ar paslaugą. Seniau būdavo sunku surasti kokių argumentų atsisakyti, ypač jei pasiūlymas nuo pat pradžių neįdomus, todėl labai retai pertraukdavau. Bet kažkokiu momentu pakeičiau požiūrį - tas darbuotojas, kuris man siūlo ar tai pensijų sutartį, ar tai draudimo, ar kokią paslaugą, ar lojalumo kortelę, mintyse jam leidžiu siūlyti iš tos minties, kad tai yra jo darbas, jo pareiga siūlyti. Kitaip tariant tai leidimas darbuotojui atlikti savo pareigą. Gi gal jam toks pat menkas malonumas siūlyti tai, kuo pats netiki ar pačiam nėra intereso ar motyvacijos žmogui kuriam tiek pat tas įdomu. Tad tiesiog leidžiu, kas nereikalauja kantrybės, o tik išklausymo. Pozicija išsyk leidžia suprasti, kad nežadi pirkti ar įsigyti - darbuotojas jaučiasi laisviau atlikdamas pareigą. O galiausiai nelieka visiškai jokio sunkumo mandagiai atsakyti, Ačiū, ne ,kitą kartą, dar pagalvosiu. 
Manyčiau situacija win-win :) 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių