Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Pamąstymai apie gyvenimo tikslus, jų įgyvendinimą ir balansą

20 Geg 2021, 12:04

Kaip šeimos žmogui dažnai kyla pamąstymai, kaip paprasti žmonės, einantys dvasiniu keliu, ar net juo neinantys, siekia savo tikslų. Pastaruoju metu iš naujo išjaučiu, kad absoliuti dauguma žmonių yra vergai tikrąją to žodžio prasme. Iš tiesų, atrodo, kad tik tama guna, iliuzija, sumaišyta su aistros energija padeda žmonėm dar kažkaip laikytis šiame pasaulyje. Ne veltui, sistema programuoja - esam laisvi, tobulėjam, tuoj technologinė pažanga visiems garantuos komfortišką gyvenimą. Realybėj - formuojasi milžiniškas atotrūkis tarp turtingųjų ir vargšų. Radau statistiką, kad JAV net 1 procentas šeimų turi bent 10 milijonų JAV dolerių turtą. Mano suvokimu, tai yra didžiulė suma pinigų, kuria gali disponuoti pakankamai nemažas kiekis žmonių. Turtingųjų yra daug daugiau nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, bet problema, kad labai sunkiai gyvenančių ar net visiškai vargšų yra dar gerokai daugiau.


Galima sakyti, kad ne piniguose esmė, bet šeima, turinti 10 milijonų, per mėnesį gali gauti 50 000 vien iš konservatyvių investicijų. Naivu tikėtis, kad jų vaikai eis į eilines mokyklas ir dirbs eilinius darbus. Žinoma, vaikai gali turtą iššvaistyti, bet pats principas, kad turtingi tik turtingėja ir tik didžiuliai perversmai, kataklizmai šitą situaciją gali pakeisti. Galbūt tai įvyks ir pakankamai greitai.

Aš tikrai nesu prieš turtingus žmones, aš tik noriu panagrinėti kaip kardinaliai skiriasi gyvenimai. Ir jeigu pasauliečiams yra labai sudėtinga išgyventi, uždirbant vidutinius atlyginimus, galima tik įsivaizduot, kaip ši situacija verčia suktis  dvasiškai einančius žmones, kai reikia dar kelias valandas skirti praktikai. Be to, tokių žmonių gyvenimo standartai ir taip dažniausiai yra aukštesni, kas liečia kokybę, sveikatą, vaikų auklėjimą ir t.t.

Donatas Janickis nemažai yra kalbėjęs apie materialių troškimų stabdymą, balanso svarbą gyvenime. Aš galiu tik paatrinti, kad praktiškai tik minimalizavę troškimus, sudėlioję tinkamus prioritetus, reikiamą dėmesį skyrę sveikatai, laiko planavimui, pinigų srautų valdymui, tinkamai pasirinkę profesiją, gyvenimo vietą ir t.t. mes galime pasiekti kažko daugiau. Pavyzdys, netinkama profesija gana greitai gali atimti sveikatą bei energijos kiekį, jei paverstume į valandas - tai be problemų gali sudaryti bent kelias valandas per parą, jau vien miego tiek gali reikėti daugiau, norint atstatyti prarastą energiją. Ilgainiui dar reikės papildomo laiko tvarkant sugadintą sveikatą. Tai yra milžiniški nuostaliai ir trukdžiai, padarius kelis neteisingus sprendimus, problemų galima pasidaryt visam gyvenimui.

Kai supranti, kokiam chaose ir problemose gyvenam, nelengva dvasinė praktika atrodo kaip pats logiškiausias sprendimas. Tą galima suvokti tiek intuityviai, tiek intelektualiai. Ir visgi tai nereiškia, kad sugebėsim reikiamai jai atsiduoti, nes samsaros per gilios. Tada grįžtam į materialų gyvenimą ir toliau stengiamės ten tobulėt, atlikti pareigas. Taip kiekvienas ir nešam savo kryželį ir per milimetrą stumiamės į priekį.

Majos siūlai galingi ir painūs, vos pradedam su jais žaisti tuoj įsipainiojam. Ir visgi, net visa tai suvokiant, esi priverstas žaisti žaidimą, kurio niekada nelaimėsi. Ir viskas tam, kad išmoktum nebežaist :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Pamąstymai apie gyvenimo tikslus, jų įgyvendinimą ir balansą

20 Geg 2021, 21:58

Donatas Janickis nemažai yra kalbėjęs apie materialių troškimų stabdymą, balanso svarbą gyvenime. Aš galiu tik paatrinti, kad praktiškai tik minimalizavę troškimus, sudėlioję tinkamus prioritetus, reikiamą dėmesį skyrę sveikatai, laiko planavimui, pinigų srautų valdymui, tinkamai pasirinkę profesiją, gyvenimo vietą ir t.t. mes galime pasiekti kažko daugiau.
Kažkas iš bhaktu man yra pasakes kad jei normalu buvo gyventi tau pvz. kukleme namuke kad ir iki dvasinės praktikos, tai nestatyk sau didelio namo kada jau praktikuoji krišnos sąmonę nes protas gali reikalauti daugiau konforto. Sunku suvaldyti toki protą ypač neofitui.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Pamąstymai apie gyvenimo tikslus, jų įgyvendinimą ir balansą

21 Geg 2021, 20:09

Donatas Janickis nemažai yra kalbėjęs apie materialių troškimų stabdymą, balanso svarbą gyvenime. Aš galiu tik paatrinti, kad praktiškai tik minimalizavę troškimus, sudėlioję tinkamus prioritetus, reikiamą dėmesį skyrę sveikatai, laiko planavimui, pinigų srautų valdymui, tinkamai pasirinkę profesiją, gyvenimo vietą ir t.t. mes galime pasiekti kažko daugiau.
Kažkas iš bhaktu man yra  pasakes kad jei normalu buvo gyventi tau pvz. kukleme namuke kad ir iki dvasinės praktikos, tai nestatyk sau didelio namo kada jau praktikuoji krišnos sąmonę nes protas gali reikalauti daugiau konforto. Sunku suvaldyti toki protą ypač neofitui.
Labai pritariu.

Donatas Janickis neretai mini, jog šeimą turintys bhaktai dažnai mąsto apie pinigus. Iš vienos pusės tai labai suprantama, nes materialiai jų gyvenimas tikrai sunkus, iš kitos pusės - tik per realias karčias pamokas šeimos žmonės gali stipriau tobulėti, todėl jų gyvenimas ir nelengvas. Bet kažkaip taip sukrenta, kad kas turto paveldėję, kam su profesija pasiseka, kas vaikų kiekį apsiriboja, kažkaip visi prasisuka, nors visada viskas ant ribos.

Iš patirties galiu pasakyt, kad nėra saldus toks gyvenimas, bet visada džiugu, kad tai grąžina į tiesos kelią. Šeimos žmogui materialūs sunkumai yra raktas į sėkmę. Svarbiausia susitvarkyti gyvenimą taip, kad būtų laiko vidiniam susibalansavimui ir praktikai. Jei nepavyksta to padaryt dabar, tuomet sunkumai vis tiek priverčia tai padaryt rytoj :) Tam jie ir skirti.

Iš kitos pusės esi tarp kūjo ir priekalo. Supranti, kad daug prasmingiau kartoti mantrą, bet pareigos ir samsaros spaudžia daryti tai, ko nori išoriškai, bet ne iš vidaus.

Gaila forume mažai šeimos žmonių, man asmeniškai būtų įdomu paskaityt kitų suvokimus ir patirtis.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Pamąstymai apie gyvenimo tikslus, jų įgyvendinimą ir balansą

22 Geg 2021, 22:11

Vilius rašė:
"Gaila forume mažai šeimos žmonių, man asmeniškai būtų įdomu paskaityt kitų suvokimus ir patirtis."

Yra soc.tinklai kur bhaktai kur ir rašo apie tai.

As nežinau kur tie soc. tinklai bet jie turi būti.

Kodėl aš randu internetinius tinklus, mas aktualus, pvz.- planetos situacija.
Paskutinį kartą redagavo 1 Kazimieras. Iš viso redaguota 25 kartus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Pamąstymai apie gyvenimo tikslus, jų įgyvendinimą ir balansą

25 Geg 2021, 15:27

Kita vertus, tuose tinkluose gyvenimas gi verda.
Reiškia, tu parašai kad nori dalintis šeimos patirtimi.
O po to taip ir prasideda kas teisus, o kas ne.
Tik turėk laiko, šeimos žmogau, diskutuoti, atsakynėti i klausimus, ginčitis su visais kurie ten sėdi tuose coc.tinkluose.

Tai mano įdėja tokia kad vertėtu pabandyti pakviesti ta viena kita čia, i foruma.
Todėl kad čia ramu ir tu šeimos žmogus gali konkrečiai aiškintis kas tau rupi.

Juk čia masės nera. Rami aplinka.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Pamąstymai apie gyvenimo tikslus, jų įgyvendinimą ir balansą

26 Geg 2021, 11:17

Kita vertus, tuose tinkluose gyvenimas gi verda.
Reiškia, tu parašai kad nori dalintis šeimos patirtimi.
O po to taip ir prasideda kas teisus, o kas ne.
Tik turėk laiko, šeimos žmogau, diskutuoti, atsakynėti i klausimus, ginčitis su visais kurie ten sėdi tuose coc.tinkluose.
Būtent, Kazimierai :)

Geriausias variantas yra, kai žmogus tiesiog pasidalina savo patirtimi ir suvokimais. Jei tai surezonuoja, tuomet galima truputį daugiau pasikalbėti ir pasisemti patirties vienam iš kito.

Visur norisi brandos ir kokybės. Aš daug verčiau tiesiog paklausau Donato pasidalinimų ir tokiu būdu užtvirtinu savas patirtis. Laiko tam beveik nesugaištu, nes tuo pat metu galiu daryti kitus darbus arba tai būna poilsio laikas.

Kas liečia šeimos rūpesčius, aš  manau, kad daugelis pradedančiųjų bhaktų pakankamai giliai įklimpsta į materialius norus ir tame labai nemato problemų. Taip, vargsta, bet turiu nuojatą, kad nedaugeliui tai tarsi kasdienis bedimas pirštu, jog turi ieškoti balanso ir stipriai tobulėti iš vidaus, taigi labai nesitikiu, jog panašiai mąstančių būtų daug net tarp bhaktų. Kita vertus, mūsų Donato tipo šeimos bhakto patirtys man būtų tikrai įdomios :)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 13 ir 0 svečių