Vartotojo avataras
sudaršan
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 16 Spa 2018, 20:56

Sukriti gebėjimo stiprinimas

06 Bal 2019, 08:46

Šiandien ryte pradėjo šios mintys viduje vystytis su geru jausmu, todėl tikriausiai tai ir yra tas taškas, nuo kurio turėčiau pradėti. Sugrąžinti save iš susipažinimo su tolesniais vaišnavų kelio etapais į pradinį etapą iki prasidedant tam keliui tikrąja prasme. Koreguoti save tame taške, kuriame esu, kultivuoti kas palankiausia šiuo momentu.

Tai susišaukia su tuo, ką vakar minėjo Aidas: stadija iki sukriti.

Iki sukriti - tam tikri "namų darbai".

Tokios mintys ateina:
- reikia atsiduoti Viešpačiui, kuris glūdi širdyje. T.y. Aukščiausiajai Sielai. Įsiklausyti į Viešpatį širdyje, leisti Jam vesti mane, jausti artimą santykį su Juo širdyje.
- vidujai lenktis Dievo tarnams ir visoms gyvoms esybėms.
- lenktis šventiems raštams, jų net neskaitant. T.y. visų pirma išsiugdyti širdies pagarbą ir jausmą, dar jų neatsivertus.
- didinti satva gunos kokybes.

Vis to esmė: padaryti vidų šviesesnį, harmoningesnį, pozityvesnį, sveikesnį. Sustiprinus ryšį su Viešpačiu širdyje, atsivers kelias dvasinei sukriti, t.y. kontaktavimui su Viešpaties pavidalais išorėje.

Visa tai labai praktiška, nesunku, natūralu šiame momente, galiu tai daryti iš karto. Bandysiu kelias savaites šiuos aspektus kultivuoti, pridėti juos prie to, ką jau darau. O tokie dalykai naudingi visam laikui, jų niekada ir nereikia sustabdyti, šie aspektai visados turės būti, tik prie jų reiks pridėti dar kažką vėliau.
 
Vartotojo avataras
sudaršan
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 16 Spa 2018, 20:56

Re: Sukriti gebėjimo stiprinimas

06 Bal 2019, 08:52

Bhagavad-gita, 18.61-62

Aukščiausiasis Viešpats yra visų širdyse, o Ardžiuna. Jis nurodo klajonių kelius visoms gyvosioms esybėms, kurios tūno kūne tarytum mašinoje, pagamintoje iš materialios energijos.

Atsiduok Jam visiškai, o Bharatos aini. Jo malone tu pasieksi transcendentinę ramybę ir aukščiausią amžiną buveinę.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 987
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Sukriti gebėjimo stiprinimas

07 Bal 2019, 09:26

Kaip ir minėjau anksčiau - tema aktuali ir įdomi. Suvokti nuolankumo svarbą yra kertinis momentas, nes tai iškart pjauną netikrą ego, kas kartu su gunomis yra pagrindiniai realybę iškraipantys subjektai. 

Sudaršan išvardino praktinius veiksmus, padedančius eiti link sukriti, bet iš esmės tai veiksmai, padedantys didinti nuolankumą. Jei šitie veiksmai atliekami nuoširdžiai (turint suvokimą), rezultatai , be abejonės, turėtų būti geri. Visgi čia labai sudėtingi ir individualūs dalykai, ego gali lengvai atšokti, nusilenkimai tapti mechaniniai ir t.t. Tai yra normali ir neišvengiama situacija. 

Bet toks ir yra procesas - iš pradžių ateina suvokimas, tada seka veiksmai, kurie atneša rezultatus, bet po kurio laiko visada įvyksta atsitraukimas. Tuomet vėl viskas iš pradžių, taip ir kaupiasi suvokimai, patirtys, išmintis. Paspekuliuosiu, kad daugumos kelias yra lygiai toks pat, tiesiog skiriasi galimybės, įdirbis iš ankstesnių gyvenimų, todėl vieni mokosi greičiau, kiti lėčiau. 

Aš šiai dienai turiu patirtį (kurią akcentavęs yra ir Donatas Janickis), kad bhakti laikosi "ant malonės" . Jei padarai kažką gero, pasitarnauji, paaukoji - tai didėja potraukis Dievui. Nedrįstu to daryti specialiai, bet jei spontaniškai ateina toks noras, po to visada seka stiprus sąmonės pakilimas. Nenoriu tuom naudotis, todėl specialiai ir nedarau :) Nes tuomet nežinau intelektas ar protas pradėtų ieškot naudos ir šitoje vietoje tai neatrodo gerai. 

Reziumė: nuolankumas labai svarbu, jį reikia lavinti, bet ne nuo mūsų viskas priklauso. 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių