Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Realybės dualumas. Gėris ir blogis

11 Lap 2018, 08:23

Oli, visų pirma aš jokios gaidos neuždaviau, bet taip galėjo pasirodyti, nes man patinka žongliruoti apjungiant turimą informaciją. Kartais per daug įsijaučiu, pasistengsiu su tuom susitvarkyt. 

Jūs tikrai tikite tuo, kad galite turėti išbaigtą požiūrį į dualumą, aš jau nekalbu apie Dievą? Kad galite perskaityti tai šventraščiuose ir suprasti baigtinai? Jei gyvenimo prasmė kelti samoningumą, pažinti Dievą. Tai  Jūs jau beveik čia pat. Aš taip pat tikiu šventraščiais, bet netikiu jų baigtumu. Kitaip pasakius aš bijau tos dienos kai turėsiu baigtinį požiūrį.
Visiškai baigtinio požiūrio niekada neturėsim. Be to, tai yra daugiau susiję su nesuvokiamiai aukštom būsenom, nei su pačia informacija. Taigi- su vis gilesniu realizavimu, o ne pačia teorija. 

Paimkim teoriją, kad mes - tai dživos. Ar šis požiūris baigtinis? Greičiausiai turėtų būti baigtinis. Tie, kas pilnai savęs nerealizavo kaip dživos, tie gali tik įrodyti pagal informaciją ir jos dėsningumus. O išsivadavusi dživa - savo patirtimi. Toks yra skirtumas - labai didelis - nors abu kartus informacija yra maždaug baigtinė. 

Iš ko galima spręsti, kad Jūs, interpretuojate teisingai o aš ne? Nes trunka daugiau laiko realizuoti vieną ar kitą modelį. Ta prasme apėmėte daugiau aspektų nei oponento pasiulytas modelis? Ir dėl to kad galiausiai viskas apsijungia, įgauna giluminę prasmę? Oponentas galbūt galvoja lygiai taip pat [img=15x17]http://forumas.bhaktijoga.lt/images/smi ... _smile.gif[/img]
Iš šventraščių informacijos ir logikos dėsnių. Aš kelis kartus nuo pradžių iki galo nupasakojau, kodėl yra taip. Jūsų požiūris negali to padaryti, aš jokio išaiškinimo nesulaukiau, Oli :) Ir dar kartą pasikartosiu, kad laikyti blogį priešingybę Dievui - greičiausiai nėra techninė klaida tam tikrame diapazone. 

Avidiją pasirenka dėl  troškimo. Troškimas gimdo kančią. Kūrėjas troško išreikšti save, Alfa ir Omega, kuo toliau… Elohimai, žmonės ir t.t. Visur troškimas. Atskira įdomi tema. Aš atsakymo išbaigto tame neturiu. Bet turiu idėjas.
Taip, dėl troškimo ir laisvos valios. Bet pats visas principas yra sukurtas Dievo. Vadinasi, Dievas sukūrė ir "blogį" leisdamas išreikšti laisvą valią. Jeigu tai sukūrė, vadinasi - yra yra būtina. Aš apie tai jau daug rašiau. 

Degradacija materialioj erdvėj yra užprogramuota Dievo. 

Čia, spėju, yra Jūsų prielaida, Viliau. Už kurios kabliuko bandote pakabinti. Arba kažkur paimta iš konteksto.
Tai kodėl jugų ciklai vyksta taip, o ne kitaip ?:) Visur yra dėsniai, Oli, o dėsniai yra iš Dievo, todėl viskas yra tarsi užprogramuota, nors laisva valia ir egzistuoja. 

Aš esu palankus tai teorijai kad Dievas išleisdamas į būtį dživas su tikslu augti. Trancendentuoti save, tapti daugiau.. Tai tarsi Dievo žaidimas.

Jeigu viskas tik žaidimas. Nejaugi Dievas yra toks nuoboda, kad žiūrėtų į žaidimą, kurio finalą žinotų nuo pat pradžių, nes laisva  valia-iliuzinė ir viskas iš tikro jau lemta. Nes Dievas viską žino. Nejaugi ir tam Jūs turite atsakymą?
Į šitą klausimą neturiu atsakymo. Čia daugiau spekuliacijos būtų. Kita vertus, Donatas Janickis pasakojo, kad aukščiausiu lygmeniu viskas yra nulemta ir įvykę. Laisva valia egzistuoja, bet galutiniam variante DIevas kaip ir žino tai, ką pasirinksime. Ir tą nėra taip ir sunku suvokti, kadangi, mes turėdami patirties, gana nesunkiai matom, kur kitas žmogus daro klaidą ir galim numatyti dalinę baigtį tam tikru atveju. Tobulai žinant visus kintamuosius, galima gauti ir tobulą atsakymą. 

Ar Dievas gali sukurti tokį sunkų akmenį, kad net pats negalėtų jo pakelti ? Taip, gali. Jis jau jį sukūrė. Tai žmogus. 
Ne, ne negali. Nes jis Visagalis. Pats dualizmas save neigia. Nors ir pati dualizmo sąvoka save patvirtina esant...
Mes niekuomet neturėsime logiškai baigtinio požiūrio...
Viskas tik žongliravimas tezėmis ir ego auginimas. Jei labai pasisekė, buvo duota Dievo,- įkrito galvon nauja idėja,. išimtinai retas atvejis.
Ne visai šis atvejis, Oli. :) 

Jeigu turėsite noro, be aistrų galėsim panagrinėti atskirus fragmentus, bet greičiausiai gal ir nebeverta tęsti. Tokie yra visatos principai, norint suprasti visumą, reikia labai gerai realizuoti visumos fragmentus. 

Dar kartą pasikartosiu, kad stiprioji Jūsų pusė, Oli, bus ėjimas per širdį. Apsitvarkius apačią, bus matyt aiškiau. Labai ačiū už šitą diskusiją, labai atsiprašau, jei pasirodžiau nepagarbus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Realybės dualumas. Gėris ir blogis

11 Lap 2018, 15:39

Jei yra blogis, vadinasi Dievas taip norėjo. Nes taip paaiškina džyvų tobulėjimą. Nes tai tėra Dievo žaidimas. Aš neapjungsiu giliai, visko. Teorija aiški. Ji pilna ir išbaigta. Nors ir žaidimas su žinoma pabaiga skurdina šį išbaigtumą. Bet tiek to. Kaip galvojat? Ar sunku tai suvokti? Ar reikia labai daug jėgų tai pakelti? Kadangi Dievas yra viskas, tai ir blogis yra reikalingas. Be blogio nesuprasime kas yra gėris. Ir kita teorija. Blogis yra Dievo neigimas. Dievas nesukūrė blogio. Kuri teorija yra vyraujanti ? Paklauskite gatvėje ir visi sutikti pasirinks pirmąjį variantą. Nereikės ir Vedų. Galų gale ir pats šiame mąstymo modelyje esu paniręs kasdienybėje. Ir kartojau sau ir forume kad viskas tik žaidimas. Tai ar sunku visa tai realizuoti?
Aišku, galima pradėti aiškinti apie pilną realizaciją, apie visai kitus lygmenis. Suprantu.
Logika. Loginėmis prielaidomis vertinant šiandieninę dabarties būklę nusikapstyti iki Kūrėjo kai jis suvokė pats save. Kai nebuvo nieko. Ir kai pasakė Tegul bus šviesa. Ir analizuoti ką jis rinkosi iš šios dienos perspektyvos?
Aš lenkiu galvą. Šioje vietoje aš teorijos neturiu.
Matote, Viliau man jau net ne taip svarbios šios tiesos paieškos.
Aš buvau įkėlęs " Kristaus sąmonė nėra priešpriešoje antikristo sąmonei. Kristaus sąmonė paprasčiausiai yra aukščiau už antikristo sąmonę."
Jūs pabrėžtinai man teigiate
"Ir dar kartą pasikartosiu, kad laikyti blogį priešingybę Dievui - greičiausiai nėra techninė klaida tam tikrame diapazone."
Tarsi aš būčiau taip teigęs. Nors teigiau visiškai atvirkščiai. O esminis dalykas Jūsų komentare kad tai supratote per Dievo ir džyvos palyginimą, kuri sąmonė aukščiau. Tai visai kas kita..
Priminsiu antrą kartą ir senesnį.
Vilius:
"Jeigu Jūs sakote, kad tai yra įmanoma (materijos nebuvimas), tai gal ir įmanoma (sakykim, galima tokia prielaida). Bet Dievas nusprendė kitaip“
Aš taip nesakiau, nes taip negalvoju.

Žaviuosi jūsų žongliravimu tiesomis ir faktais. Jūs išgalvojate faktus, nukreipdamas mano dėmesį. O aš diskusijose turiu knaisiotis ir tai neigti. Esu paklaidinamas.
Tokie pasakymai kaip Jūs labai gerai mąstote bet iki galo nerializavote, ir tereikia padirbėti su kai kuriom čakrom ir jums pavyks. Automatiškai programuoja diskusijos baigtį. Jums pavyko realizuoti Jūsų idėją, o oponentui taip pat pavyks realizuoti Jūsų idėją. Tik jam šį kartą nepasisekė, bet palinkėkime kuo geriausios kloties. Oponento idėja lieka už borto aplamai. Jūs puikus advokatas :) Jeigu ši diskusija vyktų gyvai, tai būtų labai trumpa. Jūs mane įtikintumėt, tam kartui.
Sakote nebuvau pateikęs pilnos teorijos. Pateikiau tai ne kartą ( nuoroda už ko užsikabinti kur keletą kartų minėjau apie Dievo įstatymus/dėsnius, apie žmogaus amžių.Tiek to, neaiškinsiu daugiau. Pasinaudosiu panašiu principu. Pateikiau tai kaip sugebėjau išreikšti. Teorija iš ties verčianti pasukti galvą. Žinant jūsų įžvalgumą turėjote užsikabinti, labai gaila kad nepavyko.

Atleiskite, Viliau. Taip modeliuojamos diskusijos mane vargina. Lai bus Jūsų tiesa. Be to tą paliūdys dauguma. Pergalė Jūsų.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Realybės dualumas. Gėris ir blogis

11 Lap 2018, 18:54

Oli, dar kartą atleiskite, aš Jūsų nepažįstu asmeniškai. 

Kad tokios diskusijos vargina kitokios prigimties žmones - aš tą žinau. Realybėj iškart būtų aišku, kada jau verta baigti. :)

Aš diskutuoju tam, kad pats realizuočiau geriau savo supratimą ir tą supratimą galėčiau perduoti kitiems. Tą stengiuosi daryti tiksliai, be emocijų ir asmeniškumų, bet kai kada per daug įsijaučiu. Pasistengsiu toliau tobulėti šioje vietoje.

Dabar dėl nesusikalbėjimų:

Jūs pabrėžtinai man teigiate
"Ir dar kartą pasikartosiu, kad laikyti blogį priešingybę Dievui - greičiausiai nėra techninė klaida tam tikrame diapazone."
Tarsi aš būčiau taip teigęs. Nors teigiau visiškai atvirkščiai. O esminis dalykas Jūsų komentare kad tai supratote per Dievo ir džyvos palyginimą, kuri sąmonė aukščiau. Tai visai kas kita..
 antra citata, apie blogio butinybe nera taip kaip sakote jus Viliau. Ta prasme egzistuoja kitokia,gilesne samprata, tik niekaip nepamenu kurioje vietoje aiskinta. Blogis, nera is Dievo. Tai yra Dievo neigimas, bet ne priesingybe. Rasiu, -ikelsiu.
Taip, buvote teisus, Jūs įvardinote tai kaip neigimą, bet ne priešingybę. Kita vertus, nors neigimas yra tikslesnis apibūdinimas, tuo požiūriu, kokiu nagrinėjau aš, tai nedaro lemiamos reikšmės. 
Vilius:
"Jeigu Jūs sakote, kad tai yra įmanoma (materijos nebuvimas), tai gal ir įmanoma (sakykim, galima tokia prielaida). Bet Dievas nusprendė kitaip“
Aš taip nesakiau, nes taip negalvoju.
Taip,  tiksliai Jūs taip nesakėte, aš rašiau tai oponuodamas į šitą Jūsų pasakymą.
Vaivorykste galejo buti ir kitokia [img=15x17]http://forumas.bhaktijoga.lt/images/smi ... _smile.gif[/img]. Neatmeskite aklai sios idejos...

As lenkiu prie to kad dualizma stengiantis suvokti per dualistine mirties samone yra beprasmiska.
Aš tenorėjau pasakyti, kad šiuo atveju nėra dualizmo pačiame pradiniame taške, jis atsirado tada, kai viskas buvo sukurta. Taigi nors gėris/blogis yra dualus šioje realybėje, nagrinėjat šios realybės atsiradimo momentus, nėra tokio dualizmo tarp gėrio ir blogio, yra daugiau fundamentalumas. Ta prasme, kad gėrio/blogio dualizmas yra tobulo Dieviškumo išraiška. 

Taigi visa esmė ir buvo, kad Jūs pasilikote nagrinėti šią realybę, o aš bandžiau suvokti ir paaiškinti, kad ši realybė yra tobula, tobulo Dieviškumo išraiška, neišskiriant ir blogio/gėrio, nes toreikšmė milžiniška, tai fundamentas, ant kurio ir laikosi ši realybė.

Nežinau, kaip aiškiau paaiškinti... tiesiog skirtingi taškai, iš kurių žiūrime. 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Realybės dualumas. Gėris ir blogis

11 Lap 2018, 19:16

Su viskuo sutinku, Viliau. Šią temą aš daugiau neplėtosiu. Viską išsakiau paskutiniame poste. Ačiū už skirtą man laiką.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Realybės dualumas. Gėris ir blogis

11 Lap 2018, 19:34

Manau, kad tema daugiau mažiau neblogai atskleista.

Ačiū ir Jums, Oli, sakykim, kad pašlovinom Dievą, o jei patobulinsim ir bendravimo meną, tai bus dviguba pergalė iš viso šito :) 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 21 ir 0 svečių