Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 585
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Bhaktu istorijos ir pasakojimai

03 Sau 2018, 22:16

Šios temos paskirtis kaip ir jos pavadinimas.
Siūlau čia dalintis bhakti jogos istorijomis,pasakojimais bei nutikimais ypač tuo kas logiškai nepaaiškinama arba stebuklas kas mūs ir įkvepia.

Tokia tema yra forume форум кришна.ру
Norėjau išversti bent vieną istoriją bet dėl netikėtu likimo niuansu pritrūko laiko..

Kas supranta rusiškai gali paskaityti be registracijos.
Tereikia užeiti į tą forumą,paliesti (ФОРУМ) toliau surasti skiltį: "Просто так" ir surasti bhakto Йога Нрисимха дас temą: "Истории и рассказы преданных"

Prasmingo įkvėpimo.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 724
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Bhaktu istorijos ir pasakojimai

04 Sau 2018, 06:13

Ejo du budistai vienuoliai. Priejo gilu upeli. Prie jo stovejo moteris niekaip nesiryzdama pereiti upelio. Vienas vienuolis pakele moteri ir pernese i kita kranta. Likusios keliones metu kitas vienuolis tylejo. Vakarop neiskente ir tare pirmajam vienuoliui - tu sulauzei izadus, tu palietei moteri! Sis atsake - as moteri pernesiau per upeli ir paleidau. O tu ir dabar tebenesi.
 
Aidas
Pranešimai: 724
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Bhaktu istorijos ir pasakojimai

04 Sau 2018, 06:27

Karta Narada ejo misku. Beeidamas pamate daug mirtinai suzeistu zveriu ir pauksciu, kurie apteke krauju labai kankinosi. Neuzilgo pamate ir medziotoja. Jo vardas buvo Mrgiris. Narada paklause, kodel jis taip daro, juk uz tokius dalykus patenkama i pragara. Mrgiris atsake, kad jo tevas taip ji ismoke, o apie pragara jis net nezino. Narada paaiskino, kad negalima taip daryti. Mrgiris paklause, o kaip jis tures prasimaitinti. Narada liepe jam eiti ant upes kranto ir kartoti mahamantra, tuomet visi rupesciai issispres.
Tuo tarpu Narada apejo aplinkinius kaimus skelbdamas, kad ant upes kranto apsigyveno didis sventasis. Visi gyventojai pradejo Mrgiriui nesti prasadam.
O Mrgiris vis galvojo - kam Narada siuncia man tiek daug maisto.
 
Aidas
Pranešimai: 724
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Bhaktu istorijos ir pasakojimai

04 Sau 2018, 06:41

Senais sovietiniais laikais bhaktai buvo labai persekiojami.
Nutiko taip, kad grupe bhaktu susirinko bute. KGB juos sulaike. Vienas apklausiamas bhaktas pasake, kad su Krisnos samone visai nera susijes, o i buta uzsuko su bendra mase manydamas, kad rodys video filmus. Kagebisnikas pripyle stikline degtines ir pasiule isgerti. Bhaktas isgere ir dar padekojo. Ji is karto paleido, nes kagebisnikai zinojo, kad bhaktai negali gerti degtines.
Veliau labiau pazenge bhaktai situacija komentavo taip. Isgerdamas stikline degtines bhaktas issigelbejo panasiai nuo 10 metu lagerio. Taip pat isvenge kankinimu, del kuriu tikrai buvo rizika isduoti kitus zinomus bhaktus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 585
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Bhaktu istorijos ir pasakojimai

08 Sau 2018, 21:48

Laisvė.

Tai papasakojo vienas bhakta iš Vilniaus Šatakula das.
Ar tai jis pats ar tai kitas bhakta platino knygas labai turtingų žmonių rajone kur namai triju aukštų (pilaitės) . Vieno tokio namo tvoros durys buvo atidarytos,tai tas bhakta ir užėjo į kiemą. O ten šuo ant grandines. Pamates svetimą žmogų tiesiog įsiuto. Tas šuo buvo didelis kaip vos ne dviejų metų veršiukas. Vien pažiūrėti buvo į jį baisu,o lojo taip kad kūną tiesiog palerižuoja..
Tam knygų platintojui pirma mintis tokia kad jei tas šuo nutrūks nuo grandines tai man galas,paprasčiausiai galas.O durų kaip neatidaro taip neatidaro ir baisu grįžti atgal į gatvę nes dar labiau isius ..
Na,pagalvojo,visada gi čia nestovesiu gal pavyks pasprukti ir uždaryti vartus kad tas neišbėgtu į gatvę. Vos tik pradėjo eiti tas šuo labiau ir labiau davėsi ir davėsi ant grandinės kol ši nutrūko po galais.
Ir kas atsitiko? Ta pabaisa nubėgo sau nekreipdama nei trupučio dėmesio į mirtinai persigandusi žmogų. Kodėl taip atsitiko? Šuo pajuto laisvės skonį.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 724
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Bhaktu istorijos ir pasakojimai

11 Sau 2018, 10:27

Kada tik prasidėjo Krišnos judėjimas,bet jau buvo sanjasiai,Šrila Prabhupada skaitė lekciją vienoje šventykloje.Po lekcijos jis paklausė:"Kas nori važiuoti į Japoniją ir atidaryti ten centrą?".Visi pritilo ir sėdėjo tylėdami.Šrila Prabhupada pakartojo klausimą:"Kas važiuos į Japoniją ir atdarys centrą?"Bet visi tylėjo,netgi sanjasiai.Ir čia vienas atsidavusysis pakėlė ranką.Visi į jį pažiūrėjo.Tai buvo labai keistas atsidavusysis:jis buvo lyg tai narkomanas,iki to kol sutiko atsidavusiuosius,lyg tai gėjus,bendrai keistas.
Prabhupada sekančią dieną davė jam iniciaciją...O už dienos šitas atsidavusysis išvyko į Japoniją.Jam pasisekė atidaryti centrą.Pradėjo atsirasti atsidavusiųjų,šventyklos,bet šitas atsidavusysis išėjo iš judėjimo ir užsiėmė ankstesniais dalykais.Praėjo daug metų.Šrila Prabhupada išėjo.Apie šį atsidavusijį visi pamiršo.
Vieną kartą į šventyklą prie atsidavusiųjų atbėgo pagyvenusi moteris ir pradėjo kviesti atsidavusiuosius,kad jie eitų su ja.Jie jos paklausė kodėl,kur?Ir jinai papasakojo,kad jos sūnus guli mirties patale ligoninėje.Ir jinai pasakė,kad šią naktį sapne pas ją atėjo pagyvenęs vyras ir pasakė jai šitą adresą ir ,kad jinai pakviestų visus ten gyvenančius pas jos sūnų.Vienas atsidavusysis atspėjo ir parodė jai Prabhupados nuotrauką.Moteris pasakė,kad butent tai tas žmogus,kurį matė sapne.Atsidavusieji nuėjo į ligoninę.Tai buvo tas pats atsodavusysis,kuris atidarė centrą Japonijoje.Jis jau buvo komoje.Atsidavusieji pradėjo dainuoti kirtaną.O jis atmerkė akis ir pasakė:Prabhupad!Tu atėjai...Ir paliko kūną...
Pasidalino Sharanagati Das


Is cia:

https://www.facebook.com/search/top/?q= ... %20centras
 
Aidas
Pranešimai: 724
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Bhaktu istorijos ir pasakojimai

11 Sau 2018, 10:29

Pas Budizmo mokytoja atejo zmogus studijuoti dharma. Mokytojas ciupo ji uz plauku ir panardino galva i vandens statine. Kiek palaikes ir paleides jis zmogaus paklause, ko jis tuo metu labiausiai norejo. Zmogus atsake, kad oro. Kai noresi dharmos taip, kaip oro, tada ir ateik, pasake mokytojas.
Vienas Budizmo mokytojas skelbe, kad turi dharma, kuria vien isgirdus pasiekiamas issivadavimas. Kas pasitenkindavo ta dharma tolesniu mokymu negaudavo.
Pas Budizmo mokytoja atejo zmogus ir pasake, kad nori issivaduoti. Mokytojas paklause kas ji paverge. Niekas, atsake zmogus. Tai kam tau issivadavimas, paklause mokytojas.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių