Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Ar atvirai pasakojate kitiems, kad praktikuojate jogą/dvasingumą?

09 Gru 2017, 15:58

Sveiki,
Čia kilo toks klausimas. Aš artimiesiems nieko nepasakoju, nes kai kurie žino, o apie tai nieko nenori girdėti arba neįdomu, nesupranta. Bet pvz. susitinki naujų žmonių ir jie klausia kas tau patinka, kokie pomėgiai? Kažkaip galvoju ką sakyti. Kažkaip nujaučiu, kad geriau nepasakoti, nebent tinkama situacija ar žmonės.
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Ar atvirai pasakojate kitiems, kad praktikuojate jogą/dvasingumą?

09 Gru 2017, 18:40

Kodėl nepasakius kad praktikuoji sveikatos sumetimais. Mitybos joga.
Na taip,jei pradėsi aiškinti reinkarnacijos dėsnį ,karmos dėsnį,tai turbūt supras tavę vienetai ir tie vienetai išplepes daugumai tavę supančių žmonių. Taigi negerai ant tiek atvirauti..
Aš tai beveik visada sakau kad praktikuoju vedų kultūrą ,o ne krišnos sąmonę. Jei pradėtu kritikuoti tai vedos gi labai plačios,yra kur pasiduoti,apginti savo reputaciją.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Ar atvirai pasakojate kitiems, kad praktikuojate jogą/dvasingumą?

09 Gru 2017, 18:42

Viską lemia aplinka. Kai kuriems galima pasakyti, kad domiesi, o kai kam geriausiu atveju - tik užsiminti.

Aš gana drąsiai pasakau savo pomėgius naujiems ar mažai pažįstamiems žmonėms. Man yra įdomu stebėti žmonių reakcijas, jų mąstymą. Kai kada gali išeiti nebloga diskusiją, kartais žmones galima bent kažiek minimaliai nukreipti tinkama linkme. O jei matai, kad žmogui tai labai sunki ir neįdomi tema, bet kada galima jos neplėtoti. :)

P.S. pritariu Kazimierui, kad iš pradžių tikrai geriau neminėti nieko konkretaus, o kalbėti abstrakčiai apie Vedas.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Ar atvirai pasakojate kitiems, kad praktikuojate jogą/dvasingumą?

09 Gru 2017, 21:52

As turejau zmonai pasipasakoti kokios metamorfozes prasidejo su manimi. Nes jauciau kad del nesipasakojimo pradedu kazkaip tolti. Ji labai skirtingas zmogus. Save laiko tikincia ir tiek. Bet jai siaip viskas yra pasakėlės.Viskas grizo i savas vezias. Jau savaite kaip abu nevalgome mesos. Zodziu, savi manau turi zinoti. Kiti nebutinai. Bet man idomus kas kita. Kodel taip seniai stojus i vienoki ar kitoki tikejimo kelia sunku pasakyti tikra tiesa. Na pvz kaip Kazimieras sako kad domisi Vedomis bet neprasitaria apie Krsna. Ar tai nera issizadejimas nepalankioje situacijoje. Kaip Petras issizadejo Kristaus. Juk nesunku pasakyti kad garbinu kad ir medzio dreve ir daugiau nebenoriu apie tai kalbeti, pajautes kad neverta veltis i diskusija. Toks, tarsi issisukimas is situacijos man atrodo primena apie tikejimo neuztikrintuma...
P.S. Nieko neteisiu ir nevertinu asmeniskai. Visa tai ka parasiau pritinka ir man. Tiesiog noriu pratesti diskusija...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Ar atvirai pasakojate kitiems, kad praktikuojate jogą/dvasingumą?

09 Gru 2017, 22:53

Na pvz kaip Kazimieras sako kad domisi Vedomis bet neprasitaria apie Krsna. Ar tai nera issizadejimas nepalankioje situacijoje
Kai kada tai sukelia bereikalingas aistras, tai geriau išlikti neutraliu. Jei visiems kiši Dievą, tai nieko nepasieksi, daug geriau išlikti neutraliu ir leisti už tave kalbėti tavo darbams. Juk net šventraščiuose sakoma, kad nevalia kišti per prievartą Dievą jo nepriimantiems. :)

Juk nesunku pasakyti kad garbinu kad ir medzio dreve ir daugiau nebenoriu apie tai kalbeti, pajautes kad neverta veltis i diskusija
O kartais ir to būna per daug, Oli. Žmonės būna visiškai  nepasirengę tai išgirsti, nes jiems suformuota absoliučiai skirtinga nuomonė. Čia galima ir santykius su giminėm susigadint. Visaip būna, todėl reikia stengtis įvertinti situaciją. Bet šiaip, aišku, jei yra įmanoma reik drąsiai įvardint savo poziciją.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Ar atvirai pasakojate kitiems, kad praktikuojate jogą/dvasingumą?

09 Gru 2017, 23:03

As turejau zmonai pasipasakoti kokios metamorfozes prasidejo su manimi. Nes jauciau kad del nesipasakojimo pradedu kazkaip tolti.
Pas mane irgi buvo panaši situacija, bet gyvenimas taip veda, kad ir žmona pradėjo rimtai į tai žiūrėt. Tai tikrai nuostabus dalykas, nes tik tada gali pradėti patirti gilesnį abipusį ryšį. Labai linkiu visiems to :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

10 Gru 2017, 12:25

Aš galiu pasakyti bet kam kad praktikuoju krišnos sąmonę ir tai yra mano gyvenimas arba tai viskas ką aš turiu.
Jei žmogus (ar žmonės) materiale prasme man nereikalingi , galiu ir kartais taip ir pasakau. O tarkim jeigu aš pasisiūliau padirbėti pas nepazistamus ir taip pasisakau apie savę , ką laimėčiau ? Arba perku kokį daiktą pagal skelbimą . Turbut prastas
būtu sandėris taip prisistačius.. Valdiškas darbas. Juk vaišnavams nekaip paprasta susirasti darbą..Kas atsitiktu darbe jei sužinotu kas tu ? Taigi.
Aš čia taip parašiau nes žinau iš savo patirties , taip jau su manimi būdavo...
Mano artimieji bei giminės žino tiesą kas aš . Jiems tai nepatinka nebent tik tai kad aš vegetaras. Jie net bando atkalbėti , ištraukti manę iš tos , kaip jie galvoje , sektos.
Aš nuo ju priklausau materialiai bet ir jie nuo mano malonės priklauso (prižiūriu senyvą motiną ) , tat žino jei mane spaus tai tas Kaziukas į lėktuvą ir išskris gyventi kitur. Taigi teks sesei globoti savo mama ko sesuo labai nenori nes senas žmogus tave slegia (senas-ligotas)
Taigi,kaip sakė Vilius,pirma reikia ivertinti aplinką prieš išsipasakojant visiems ką galvoji..
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Ar atvirai pasakojate kitiems, kad praktikuojate jogą/dvasingumą?

10 Gru 2017, 14:38

Ta as suprantu Kazimierai. Pvz: As visai nenoreciau kad apie Krisnos samone ir mano sioki toki santyki su ja isgirstu mano senstantis tevas. Tai jam butu sokas ir sveikatos tikrai nepridetu. Musu, tiek tavo tiek mano buitinės situacijos tik dar karta parodo kaip mes esame toli nuo Prabhupados pasiekto issivystymo. Atvykes i Amerika jis buvo pacioje nepalankiausioje situacijoje skelbti Krisnos tiesas. Giliai sirdy jauciu kad is tikro negali buti jokios pateisinamos priezasties neigti ar prisidengti kazkuom. Mus saisto ivairus prisirisimai. Artimieji, darbas, ir t.t.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Ar atvirai pasakojate kitiems, kad praktikuojate jogą/dvasingumą?

10 Gru 2017, 15:20

Ta as suprantu Kazimierai. Pvz: As visai nenoreciau kad apie Krisnos samone ir mano sioki toki santyki su ja isgirstu mano senstantis tevas. Tai jam butu sokas ir sveikatos tikrai nepridetu. Musu, tiek tavo tiek mano buitinės situacijos tik dar karta parodo kaip mes esame toli nuo Prabhupados pasiekto issivystymo. Atvykes i Amerika jis buvo pacioje nepalankiausioje situacijoje skelbti Krisnos tiesas. Giliai sirdy jauciu kad is tikro negali buti jokios pateisinamos priezasties neigti ar prisidengti kazkuom. Mus saisto ivairus prisirisimai. Artimieji, darbas, ir t.t.
Oli, labai sunku pasakyti, ką Prabhupada darytų tokiu atveju. Reikiamu momentu jis ir kyšius sumokėdavo ir darydavo tai, kas reikalinga pagal situaciją. Šiuo atveju tai nėra prisidengimas, tai iš esmės pagarba ir meilė kitiems. Kokia prasmė įskaudinti artimą ir nesuteikti jam nė menkiausio potraukio dvasingumui ir Dievui? Kai pasieksim tokį lygį ir galėsim duoti bhakti žmonėms, tai galėsim ir kitaip kalbėti. :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Ar atvirai pasakojate kitiems, kad praktikuojate jogą/dvasingumą?

10 Gru 2017, 20:26

Olis man priminė tokį dalyką kaip ryžtas dvasineme gyvenime.
Yra tokia istorija kai pas viena fabriko savininka musulmona dirbo vaišnavai ir į darbą ateidavo su tilaka (ženklas ant kaktos) .
Vieną dieną tas musulmonas jiems pasakė: "Kad daugiau nematyčiau jūsų su tuo simboliu."
Kitą dieną visi atėjo be tilako tik vienas bhakta nepakluso savo darbdaviui ir atėjo užsidėjas tilaką . Fabriko šeimininkas nesupyko ir neišvarė jo iš darbo. Atvirkščiai,jis pasakė kad tas bhakta gali ir toliau dirbti čia su tilaka ,o kiti ne.
Taigi be ryžto sunku tobulėti dvasiškai. Tik aišku,ryžtas ryžtui nelygus. Turbūt nereikia kažkam ryžtis kam ryžtasi patyre vaišnavai . Manyčiau reiktu laikytis kiekvienam savo lygio.
Aš tai tarnauju krišnai ir žiūriu kaip labiau produktiviau išeitu .
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Ar atvirai pasakojate kitiems, kad praktikuojate jogą/dvasingumą?

10 Gru 2017, 21:54

Dar prisiminiau tokį psichologinį momentą kad nereikia sakyti artimiems kad esi pasišventes gyventi ir gyveni dėl kitų. Nes gali pagalvoti įtarti tave kad neši iš namu . Buvo krišnos sąmonėje tokiu "istorijų" kada krišnajitai nešdavo daiktus iš savo namu į šventyklą. Taip atsitikdavo dėl neteisingo filosofijos supratimo bet tai išėjo į viešumą..
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
rati
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 16:38

Re: Ar atvirai pasakojate kitiems, kad praktikuojate jogą/dvasingumą?

09 Bal 2018, 17:16

jei situacija piktybinė, ne nuoširdi, haribol ir ate, nieko nepasakoju

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 10 ir 0 svečių