0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

21 Spa 2017, 22:04

Labai teisingas straipsnis. Toli pavyzdžių ieškoti nereikia :) Ir aš su tuo esu susidūręs, tas variantas kai čiuožia stogas. Tiesiog nežinai kur eiti ir kaip elgtis toliau. Nes buvau vienišius šiuo atžvilgiu, su niekuo apie tai nediskutuodavau. Apie ego nezinojau ničnieko, o praktikų metu sujaukęs protą ir įsivėlęs į įvairias misterijas vėliau turėjau slėptis į krūmus apie ką jau buvau minėjęs....
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

22 Spa 2017, 09:46

Siaip visos tradicijos pabrezia, kad reikia uzsiimti autoritetinga dvasine praktika. Tada bedu nebus.
Tas puslapis su pakyletais valdovais mano supratimu neskelbia autoritetingos praktikos, tad geriau jo vengti.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

22 Spa 2017, 12:26

Siaip visos tradicijos pabrezia, kad reikia uzsiimti autoritetinga dvasine praktika. Tada bedu nebus.
Aš nesiginčyju. Kita vertus, bėdų visada būna :) Arba juk nesunku suprasti, kad  katalikai, kertantys mėsą kad net ausys linksta, pagal Vedas, turėtų keliauti link pragarų. Negi čia ne bėda?:) Gal ir ne, tai evoliucija. Tiesiog pavyzdys, kurių yra daug.

Arba uoliai praktikuoji, patenki į rojų ir viską pamiršti. Negi tai ne bėda, žiūrint iš pačio aukščiausio tikslo taško? O gal geriau nebandyti savęs apgauti su tuo išėjimu į dvasinį pasaulį ir būti paprastu žmogeliu? Graužiamės, kad turim tiek ydų, negalim gyvent nei Žemėj kokybiškai, siekiam nepasiekiamų tikslų ir bandom save apgauti. Oi būtų juoko, jei galėtume sužinot, kas buvom praeituose gyvenimuose :)) ir kas dar būsim ateityje.

Čia yra rimtas momentas, kurį reikia realizuot. Aš renkuosi žinojimą, kad mane maja bet kada suvilios ir apgaus, nei savęs apgaudinėjimą. Dalykas tas, kad tie, kurie rimtai ir kažkiek fanatiškai praktikuoja, būtent ir stengiasi bėgti nuo majos. Kadangi jie dažnai užspaudę savo norus, tai dvasinė sausra jiems yra pasaulio sugriuvimas. Kiek arti jie yra Dievo karalystės?:)

O galima ir tiesiog kitaip pasakyti. Jei visi taip gerai praktikuotų - tai visi ir eitų į dvasinį pasaulį :) To negali garantuoti jokia praktika. Viskas priklauso nuo Dživos gebėjimų.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

22 Spa 2017, 12:32

O dar pridėjus, kokios dživos reinkarnuojasi Kali amžiuj, tai truputį net juokinga gali atrodyti iš šono, kai jos svajoja apie dvasinį pasaulį. Na, sakoma, kad gaunam mes "blatų" šiam amžiuj, bet man kažkaip keistai atrodo, kad gali būti tokie dalykai. Jei ir gali, tai tik niuansiniai. Mes tiesiog nesuvokiam, kiek toli esam iki Dievo.

Aidai, jokiais būdais nenorėjau kažką priešpastatyti Jūsų pasakymui. Iš esmės jis teisingas :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

22 Spa 2017, 13:24

Tai del to siais laikais ir akcentuojamos karma arba bhakti yogos. Ne Ego mazinimas, ne meditacijos, ne dar kitoks saves tobulinimas. Nes cia labai lengva suklysti ar pasukti is kelio. Dirbk ir tarnauk Dievui. Ir nemastyk apie tobuluma.
Del motyvu ar atsidavimo grynumo. Manu istatyme (Manu samhita) rasoma, kad norai nera pagirtinas dalykas, bet niekas siame pasaulyje neivyksta be noru. Tad ir religines praktikos pradzia remiasi kazkokiais norais. Gal but mazai praktikaves eina i materialaus rojaus planetas, o giliai praktikaves i isminciu planetas. Cia tik kaip pavyzdys. Buna ir tokia karma, kad praktikuotojas eina i zemesnius isikunijimus. Ta budistineje knygoje esu skaites. Ir, matomai, ne del praktikos kokybes, o del nezinomos mums Dievo malones.
Katalikybe yra Dievo apreiksta religija. Bet mums nezinoma, tai apreiske pilnas Dievo apsireiskimas ar dalinis. Skirtingos dievybes teikia skirtingas malones. Neziurint mesos valgymo, kas Biblijoje leidziama, Kristus savo pasekejams pazadejo amzinaji gyvenima. Kiek ir kur jis truks sunku pasakyti, nes Biblijoje Apreiskimo Jonui knygoje kas liecia amzinaji gyvenima ir pragara vartojamas issireiskimas per amziu amzius. Toje pat knygoje rasoma, kad amzinasis gyvenimas vyks naujame danguje ir naujoje zemeje. Kristus sako, kad pas Jo Teva daug buveiniu. Krikscionybes koncepcija yra dualistine. Pagal ja zmogus bus visiskai skirtingas nuo Dievo, ir, kaip mano dauguma teologu, Dievo niekada nepazins visiskai. Bhagavad Gita teigia kitaip.
Del kataliku kunigu. Pagal Biblija jie veikia ne savo, o Kristaus galia. Todel ju teikiami sakramentai ir palaiminimai galioja ir tuomet, kai kunigas nuodemingas. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

22 Spa 2017, 13:35

Turiu patikslinti.
Amzinasis gyvenimas naujame danguje ir naujoje zemeje bus kai sis dangus ir si zeme praeis, tai yra po pasaulio pabaigos.
Nuodemiu atzvilgiu katalikybeje kunigas yra tik paprastas zmogus. Savo nuodemiu atzvilgiu.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

22 Spa 2017, 16:09

Dėkui, Aidai, už išsamų atsakymą. :)

Apie tai ir kalbu, kad prieštaravimai egzistuoja. Jeigu jie egzistuoja, vadinasi kažkur nėra tiesos. Negi galima galvoti, kad katalikas valgydamas mėsą nesulauks nuodėmės, nes Biblijoj tai leidžiama, o vaišnavas sulauks? O jei kažkur yra prieštaravimai, ne visiškai tiesa, kaip galima aklai priimti viską, kas yra teigiama? Mes norim idealizuoti religijas kaip ir patį Dievą, daug kam to reikia, kad užpildytų tuštumą, kad būtų ramstis, nes kuom gi pasitikėt?

Tai del to siais laikais ir akcentuojamos karma arba bhakti yogos. Ne Ego mazinimas, ne meditacijos, ne dar kitoks saves tobulinimas. Nes cia labai lengva suklysti ar pasukti is kelio. Dirbk ir tarnauk Dievui. Ir nemastyk apie tobuluma.
Turbūt visur lengva pasukti iš kelio dvasinėje praktikoje. Garbink Dievą kaip asmenybę, - kils fanatizmas, garbink beasmenę jo formą - palaikysi didesnį ego ir galvojimą, kad nuo tavęs daug daugiau priklauso nei išties. Kol nesi pasiekęs tobulumo, neįmanoma būti tobulu, todėl kažkur visada bus disbalansas.

Žmonės visada eis pagal savo prigimtį, svarstyklės svirs į vieną pusę ir viskas. Mano nuomone, tik intelektas gali bandyti palaikyti balansą šioje vietoje. Mūsų svarstyklės irgi pasvirusios į skirtingas puses, Aidai :) Ir nors kiekvienas suvokiam, kad abu požiūriai yra galimi, vis tiek giliai galvojam, kad kiekvieno požiūris yra kažkiek teisingesnis. Tai natūralu.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

22 Spa 2017, 16:57

Didesne ar mazesne tiesa? Religijos skkirtingos, ju keliai ir vaisiai skirtingi. Juk Srila Prabhupada raso, kad, priklausomai nuo laiko ir vietos Dievas zmonems apsireiskia tiek, kiek jie gali suvokti ir kalba taip ir tiek, kiek to meto zmones gali suvokti.
Arjuna buvo Vedu pasekejas ir Krisnos bhakta bei draugas.
Moze buvo mesavalgis ir net neaisku, ar iki apsireiskimo is vis tikejo Dievu.
Pagooglinkit 7 Nojaus isakymai. Tai daug lengvesne Dekalogo forma. Vienas is isakymu draudzia valgyti gyvuno mesa kol gyvunas dar gyvas. Galima numanyti kokiai visuomenei sie isakymai buvo skirti. Beje, Krikscionybeje zudyti gyvunus ne maistui, o pramogai, irgi draudziama.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

25 Vas 2018, 16:26

Turiu patikslinti.
Amzinasis gyvenimas naujame danguje ir naujoje zemeje bus kai sis dangus ir si zeme praeis, tai yra po pasaulio pabaigos.
Nuodemiu atzvilgiu katalikybeje kunigas yra tik paprastas zmogus. Savo nuodemiu atzvilgiu.
Beskaitinejant senus postus, ir siekiant is dalies paaktyvinti foruma Si vieta man kelia abejones. "naujame danguje ir naujoje zemeje..." Nei zeme, nei dangus nesuprantami tiesiogiai. Todel ir su pasaulio pabaiga tai neturi nieko bendro. Naujame danguje tai reiskia samonei nuskaidrejus, nusvitus. Naujoji zeme tai ne kas kita kaip tik naujosios samones atspindys materialiame pasaulyje. Kaip ir sakoma - mintimis mes kuriame pasauli. Su kazkokia vieta tai nesietina. Pasaulio pabaiga ar antrasis Kristaus atejimas ivyks, bet jis bus tik vidinis ir kiekvienam asmeniskas. Is dangaus vizualiai niekas ir nepasirodys gaudziant trimitams.
 Kiek paskutiniu metu skaitinejau BhagavadGita, Evangeliju komentarus kaip tai suvokiama pagal New Age (kuris man rodos labai sietinas su gnosticizmu) Arba pasigilinus i  C.Castanedos knygas apie don Chuano mokyma, nematau jokiu esminiu skirtumu. Logiskai taip ir turetu buti, nes viskas parasyta ta pacia Ranka... Jeigu sutiksime, kad Dievo apreiskimai galejo buti skirtingais laikmeciais ir kulturomis,tai kokios skirtingos dogmos bebutu jos atveda i ta pacia vieta. Jei vis tik matome skirtumus, kazkas negerai tik su mumis paciais, arba paciomis dogmomis. Iskraipytas pradinis saltinis ir pan. Vienatinis Dievas save  gali apreiksti visiskai skirtingais palyginimais ir jis bus teisus. Kaip pvz. Dievas butinai pasirupins tuom jog ivyktu tai, ko jus labiausiai bijot. Bet galima sakyti kad Dievas gailestingas jis atleidzia visas nuodemes ir pan. Dar kitaip As turiu buti dievobaimingu ir pan. Is esmes visi sie teiginiai absoliuciai teisingi ir vienas kitam nepriestarauja. Skirtumai vis tik islieka aiskinant/lyginant Biblija su Vedomis ar kitais dvasinias saltiniais pagal Krikscioniskosios baznycios samprata. Bet tuo paciu atsiranda daug vidines priestaros. Kunigu atsakymai dazniausiai trumpi, kategoriski, nenorima/vengiama issaukti tolimesne diskusija... Nezinau kiek tolerantiski ivairus svamiai, iskcon'o nariai kitu religiju atzvilgiu. Bet akivaizdu kad Pasaulyje matoma daug priestaros tarp ivairiu/visu religiju tiek vidineje tiek isorineje plotmeje.... Dievas tiesiog per didelis kad sutilptu i doktrinas ar visas esamas religijas.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

25 Vas 2018, 19:24

Labai geras pasisakymas, Oli.

Ego yra ta priežastis, kategoriškai iškelianti savo kelią, nematant galybės panašumų. Taip pat intelekto tipas. Mes, kurie pasitenkinam iš gebėjimo mąstyti plačiau, visada ir liksim šitoje padėtyje. O kam toks mąstymas nėra natūralus, tiems yra daug lengviau pilnai priimti vieną kelią, kuris tapo artimiausias/teisingiausias tik dėl to, kad susiklostė tokios aplinkybės ar tam tikros savybės surezonavo su religijos ypatumais. Abiem atvejais ego yra patenkintas, abiem atvejais yra savų pliusų ir pavojų. Didžioji žmonių masė priklauso tam antrajam tipui, kurie labai daug nemąstę pasirinka vieną kelią ir iškelia jį virš kitų. Tai yra gera dirva ego, todėl tai stabdo tobulėjimą.

Kita vertus, žinant ir suvokiant tam tikrus dėsnius, galima gana logiškai padaryti prielaidą, kad tai, ką praktikuoja dauguma krikščionių nėra aukšti standartai ir neveda į aukštesnes būsenas. Tai nėra sumenkinimas, tai turėtų pripažinti ir daugiau pažengę krikščionys. Čia vėl yra svarbus niuansas - atskirti elementarius, objektyvius dalykus nuo sumenkinimo ir išaukštinimo. To vėlgi nepadarysi be intelekto, žinių ir sveikos psichikos:)) . Užburtas ratas - kaip ir visur.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

25 Vas 2018, 22:25

Be jokios abejones, ego neisvengiamai prisideda renkantis kelia. Juk siaip ar taip jam tai gresia rimtais nemalonumais ateityje jei ego nesiims kazko daryti. Tokiu budu stojam i viena is mastymo klisiu. Arba ijungiam juodai balta mastyma ir visus rusiuojam i blogus ir gerus. Tarp kitko Krikscionybei tas taip pat nebudinga.... Arba pradedam pasauli matyti pilkai, abejingai. Visus pradedam suprasti ir "myleti" isivaizduodami, kad isvengiam/atsikratom dualizmo. Ego vel lieka patenkintas. Gerai kazkur buvo parasyta: Turetumete isisamoninti kad kol esate materialiame pasaulyje, ego iki paskutines sekundes stengsis atlikti savo darba. Todel neturekite iliuziju del jo...
Kas liecia doktrinas tai tik skirtingos kopecios i dangu (nusvitusia samone) Ne vienomis kopeciomis dangaus pasiekti neimanoma. Taip, per daug svaigimo apie nusvitusias samones busenas, dvasinias planetas ir pan kontempliuojant forumuose. Bet tai irgi nieko blogo. As galvoju kad jei tam tikri veiksmai ismeta mane is komforto zonos, tai jau gerai. Vadinasi tai buvo padiktuota ne ego. Nors daznai kopeciom lipti auksciau ir nesigauna.Karma-yoga vi tik atrodo artimiausias imanomas variantas. Manajam ego patenkinti :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

25 Vas 2018, 22:53

Sutinku, Oli. Aš dar noriu paakcentuoti žinias, intelektą ir laiką. Didžioji dalis žmonių, gabesnių už vidurkį ir mėgstantys tobulėti per mąstymą, susiduria su žinių, intelekto ir laiko trūkumu. Aš pasigendu super kokybiškų žinių, kurios įmanomos tik apjungus šventraščius su psichologinėm žiniom ir tai perteikiant per filosofinę prizmę. Kali amžiuj - tai praktiškai turbūt neįmanoma, o paties intelektas nėra pajėgus tiek išmąstyti, juolab, kad ir laiko yra trūkumas, su kalijūginiu intelektu per kalijūginį gyvenimą praktiškai nieko nespėji. Čia galima grįžti prie karma ir bhakti jogos, kurios iš esmės yra paprastesnis kelias.

Ego vis tiek nori suvokti visą šitą realybę, bet turbūt tai bergdžias reikalas. Pastaruoju metu pradedu realizuoti, kad šitos idėjos reikės atsisakyti ir tiesiog per valią stengtis daugiau medituoti. :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

26 Vas 2018, 14:55

Nelabai suprantu Viliau kokiu ziniu trukuma jauti. Ar tolimesnis kelias per sunkus butent del ju trukumo? Nemanau... Atvirai pasakius jei as tureciau tavo ar Aido izvalgu giluma, sakyciau kad ziniu yra daugiau negu pakankamai atsiduoti praktikai ar tolimesniai kontenpliacijai. Tu rasai: "Aš pasigendu super kokybiškų žinių, kurios įmanomos tik apjungus šventraščius su psichologinėm žiniom ir tai perteikiant per filosofinę prizmę." Mano galva trukstama grandis siame sakinyje sakinyje esi tu pats. Pradziai ziniu pakanka, net ir man ju pakanka. Toliau tik vidinis kelias, integruojant sventrascius per savo psichologija ir filosofija patiriant nusivylimus ir dziugias akimirkas. Krikscionybe, susidaro toks ispudis, siulo vidini kelia su savo filosofija/praktika kurioje net nera butino poreikio isoriniam guru. Ta prasme guru visuomet yra Kristus ir jo gyvas zodis. Susiderinti samonei girdeti Kristaus zodi pakanka Biblijos. Rytu technikos tikriausia rekomenduoja ar primygtinai pataria kazkuriame etape susirasti mokytoja. Bet ne veltui raudau issakyta nuomone kad Vedu ir kilusiu is jos atmainu studijavimas reikalauja didesnio intelekto nei krikscionybes studijoms. Tai naturalu kad be mokytojo bus ne kas...
O ka tikiesi surasti? Kokiu nors irodymu ar tiesiog patenkinti proto alki?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

26 Vas 2018, 19:59

Oli, aš tiesiog supratau, kad džnana joga, kaip ir rašo šventraščiai, yra labai sudėtingas kelias. Nors dvasiniam kelyje jogos yra derinamos tarpusavyje, bet net turėdamas tam tikrą intelekto tipą ir semdamasis džiaugsmo iš pačio mąstymo, pajutau, kad visų pirma reikalingos stiprios meditacinės patirtys.

Dėl žinių pakankamumo. Sutinku, kad Iš esmės jų pakanka, o toliau viskas priklauso nuo kiekvieno pastangų, kadangi realizacijų turbūt vis tiek iki galo perteikti nėra įmanoma, juolab tik raštu. Kita vertus, daug svarbių klausimų sklando ore, o Prabhupados šventraščiai sudėlioja tik pagrindinius akcentus, nesiplėtojant į niuansus. Bhakti jogai to užtenka, bet jei norisi visų pirma dar išsitenkinti intelektualiai, to nepakanka. Galbūt nežinau, kur ieškoti reikiamos informacijos.

Ką tikėjaus rasti tokiu būdu? Iš esmės visada buvo noras suprasti ir suvokti kuo objektyvesnę realybę. Kita vertus, tikrai jaučiu iš vidaus, kad daug naudingiau netenkinti ego tokiu būdu, o eiti atsižadėjimo ir bhakti keliu ir naudoti intelektą tik kaip pagalbinę priemonę. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

26 Vas 2018, 20:09

Nors šiaip labiausiai džiaugdavaus, kai intelektas privesdavo prie didelės nuolankumo būsenos, tai pavykdavo padaryti tikrai ne visada. Be visa ko, per ilgas mąstymas išbalansuoja gunas, galima pulti į aistrą, jau nekalbant, kad didėja vata energijos kiekis.

Labai svarbu neužstrigti mąstyme, kai esi stipriai paveiktas netinkamų gunų. Dviračio neišradau, tik dar kartą supratau, kaip svarbu laikytis principų ir net savo stipriąsias puses naudoti labai atsargiai.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

27 Vas 2018, 04:45

Praktikuoti dznana? Man kosmosas. Nusipirkau Slaptaja Doktrina. Ten daug kur vienaip ar kitaip Vedos palieciamos. Bet man per sunku, taip ir istriges pradzioje. Po kelis lapus perskaitau ir turiu mesti. Aiskiau jauciu ramybe/buti gamindamas maista, atliekant namu ruosos darbus. Gyvenimas viska graziai sudelioja ir parodo, kuri yoga man labiausiai tinka :) Aukstesnes samones pasireiskimais galiu pasidziaugti rytais kontempliuojant ar diena klausant muzikos. Taip, daugybe neatsakytu klausimu sklando ore. Istikro daugelis ju net ne klausimai, o atsakymai i kitus klausimus. O i labai sunkius atsakymo nerasim niekur kitur. Ziniu saltinio uzuomina tiesiog visuomet bado akis. Apie tai byloja knygos, filmai, multikai, dainos, tapyba, zmones
Atsakymas cia pat-tavo sirdyje...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

27 Vas 2018, 10:28

Slaptosios doktrinos ištraukos lyg ir yra internete, pamėginsiu paskaityti.

Kas liečia ne teosofiją, bet būtent antropoteosofiją, tai esu susipažinęs su tom knygom labai minimaliai, ten yra tikrai gerų momentų, bet pati nuotaika man yra atstumianti. Nėra švaros. Tai labai kliudo, nes neina pasitikėt, tas jausmas labai sustiprėjo, kai paklausiau autorės paskaitos. Iškart noriu atsiprašyt už tokį tiesmukiškumą, bet man tikrai labai kontrastuoja su bhakti. Čia vėl prieinam prie to pačio dalyko, kad labai sudėtinga apjungti išmintį su atsižadėjimu ir nuolankumu, bet greičiausiai pirmiausia turi atsirasti nuolankumas ir tada išmintis iš dalies ateina savaime. Pradėjus gilintis - čia niuansų niuansai. Tikrai - tai nėra svarbiausi dalykai, kai yra tiek darbo su ydom ir ego.

Daugmaž supratatote, ką turėjau galvoje, Oli, bet esat teisus, kad atsakymas širdyje arbą sąmonėje. Kaip ir rašo šventraščiai, net džnana galų gale veda į bhakti, nes net intelektas vėliau turi būti atmestas.

Žodžiu, paskaitysiu Slaptąją doktriną ir parašysiu įspūdį. Greičiausiai, kaip visada, tai bus dar vienas įžvalgos kampas, su daug pasikartojančios informacijos :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

02 Kov 2018, 13:39

Pirmas įspūdis, kad informacija "Slaptojoje doktrinoje" turi nemažai panašumų su Vedomis, kai kuri informacija apskritai tiesiai paimta iš Vedų. Šiaip knyga greičiausiai nebloga, bet aš pirmiau perskaityčiau visas Šrimad Bhagavatam dalis, o jei norima glaustumo - tiesiog bhakti kursus http://www.bhakti-kursai.lt
Gilintis į niuansus ne visada reikia, bet turėti daugmaž teisingus pamatus - būtina. Didelė sėkmė yra visiems, kurie susikuria pagrindus Vedų informacija, nes youtubėj pradėjus rastis įvairių mokytojų pastebiu, kad daugelis, net ir nuoširdžiai norėdami tiesos, neturėdami žinių, nuklysta į neteisingus interpretavimus. Žinoma, galima turėti savo poziciją, bet visi, turintys sveiką protą ir žinias, visada lieka tam tikruose  saugiuose rėmuose.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

02 Kov 2018, 16:40

paemiau is izangos
 "Galbūt tikslinga paaiškinti, kad šiuose tomuose pateikti mokymai, nors ir neišsamūs bei padriki, jokiu būdu nepriklauso kokiai nors vienai religijai, nei, pvz., indų, Zoroastro, chaldėjų ar egiptiečių, nei budizmui, islamui, induizmui ar krikščionybei. Slaptoji Doktrina yra jų visų esmė. Iš jos ištakų gimusios įvairios religinės sistemos dabar grįžta į savo pirmapradį elementą, iš kurio kilo, vystėsi ir materializavosi kiekviena paslaptis bei dogma. Labiausiai tikėtina, kad šį veikalą dauguma vertins kaip patį absurdiškiausią prasimanymą, nes kas ir kada yra girdėjęs apie Dzian knygą? Todėl šių eilučių autorė pasiruošusi prisiimti visą atsakomybę už šio veikalo turinį ir netgi nesibijo kaltinimų, kad visa tai tėra prasimanymas"
Naturalu kad daug bendro rasime tiek su vedomis tiek su kitom religijom...
P.S. Kadangi si tema buvo pradeta apie Ego tai ta proga noriu parekomenduoti knyga "Naujoji Zeme" Eckhart Tolle. Visos neperskaiciau bet trijuose pirmuosiuose skyriuose labai idomiai apie tai rasoma...
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

11 Kov 2018, 12:06

Cia jus kalbate apie egoizma ir egocentriskuma.
Klaidingas ego, kaip subtilaus materialaus kuno elementas, yra virs proto ir intelekto.
Pirma perziangiami protas ir intelektas, po to klaidingas ego grazinamas, panardinamas i Mahat tattva.
Taip atsisakoma klaidingo ego ir issivaduojama.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 13 ir 0 svečių