Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 577
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Klaidingo ego uzbaigtis

24 Rgp 2017, 17:36

Hare Krisna , su Dievu .

Skilti " Susipazinkime " pasiskelbiau kad jieskau bhaktu kurie yra realizave Dzivos suvokimo lygi . Dar ten darasiau kad viesai forume to skelbimo turinio prasme , as nedalyvausiu arba man beprasmiski tie protu karai arba viskas jau yra Vedose . Belieka JAS prijimti tarnaujant Krisnai..
I skelbima kol kas niekas neatsilepe . Todel , tarsi kaip ir atsiprasydamas ir dar kad palaikyti forumo tonusa , parasiau cia :)

Kas atsitinka su klaidingu ego kada jau Dziva susivoke kad JI YRA DZIVA ? Juk tokia save suvokusi Dziva daugiau samoningai nesitapatins su savo materialiu kunu..
Manas ( protas ) intelektas ( buddhi ) tokiu atveju funkcionuoja kaip funkcionave tik toks skirtumas kad dabar dirba Krisnai , o ne klaidingam ego ( ahamkara ) . Protas ir intelektas sukonstruoti taip kad dirbs iki galo . Iki tol kada jau Dziva paliks savo subtilu kuna .
O ka tokiu atveju veikia klaidingas ego ? Kiek suprantu jo fukcija tapatinti dziva su materialiu kunu . Bet dabar kada pati Dziva nebenori daugiau tapatintis su savo materialiu kunu , kur dabar tas " ego " ? Toks ispudis kad tas klaidingas ego tiesiog isnyko..
As suprantu , kad ateity dar bus to klaidingo ego daug.. Galu gale , galima istrygti visatos kevaluose ( setyni gaubentis visata apvalkalai )..
Galutinis klausimas toks : kur pradingo ta praeities klaidinga ego kuri issivadavusiai Dzivai iki tam tikro lygio , atrodo kaip ir nepavojinga.. ?
 
Aidas
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

24 Rgp 2017, 17:45

Srimad Bhagavatam 2 giesme.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 577
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

25 Rgp 2017, 20:32

Aciu Aidai .
Srimad Bhagavatam namuose neturiu .
Parsisiunciau antra giesme bet kur konkrieciai skaityti nezinau.. Neturiu tiek laiko kad surasciau kas man rupi..
Aidai , jei zinote ka reiketu man paskaityti antroj giesmej , parasykite prasau .

Ar norejote pasakyti kad reikia perskaityti visa antra giesme.. ?
 
Aidas
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

27 Rgp 2017, 14:47

Skyrius Viespats sirdyje.
 
0lis
Pranešimai: 402
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

16 Spa 2017, 08:17

Gal būt bus į temą
"Tam tikra prasme galėtume sakyti, kad ego yra kaip chameleonas, kuris keičia spalvą, kad susilietų su savo aplinka ir galėtų ištrūkti nepastebėtas. Ego visada mėgina pasislėpti už medžių, kad jūs jo nepamatytumėte. To pasekmė – ir tai yra dalykas, apie kurį reikėtų pamąstyti visiems dvasios ieškotojams – yra ta, kad jūsų ego neišliks toks pat. Jums kopiant dvasiniu keliu, iškirsite kai kurias savo ego iliuzijas – iškirsite kai kuriuos medžius miške – tačiau tai nereiškia, kad būsite galutinai įveikę ego. Kol bus likę nors kokios iliuzijos, tol ego už jų slėpsis, niekada nesibaigiančiuose mėginimuose sukliudyti jums pamatyti mišką.

Tai turi daug išdavų, kurias patyrinėsime sekančiuose mokymuose, tačiau viena iš jų yra ta, kad kol tebesate šiame pasaulyje, būtų išmintinga niekada nepatikėti, kad pilnai nugalėjote savo ego. Būtų išmintinga visada išlikti budriems ir ieškoti kažko, kas vis dar gali išlikti pasislėpęs, iki pačios pabaigos siekdamas jus suklaidinti. Štai kodėl sakiau:

Nes atsiras netikrų kristų ir netikrų pranašų, ir jie darys didelių ženklų bei stebuklų, kad suklaidintų, jei įmanoma, net išrinktuosius. (Mato 24,24)"

http://kristustavyje.lt/html/diktavimai ... _jezus.php
 
Aidas
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

16 Spa 2017, 12:58

Geros mintys, Oli.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 987
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

17 Spa 2017, 10:11

Tikrai teisingos mintys.

Čia veikia ta pati galingoji maja - žmogus teoriškai gali puikiai žinot, kaip veikia netikras ego, bet ant savęs jo tiesiog nepastebėt. Ne vienoj situacijoj, bet metų metus. Ką kalbėt apie žmones, kurie išvis neina dvasiškai, su savim išvis nedirba? Jie tiesiog yra bejėgiai įkaitai.

Paprastai tariant - reikia bet kokia kaina vengti tapatinimosi su netikru ego. Kai jis kartu su maja vėl priverčia tai padaryt daugiau nei norėtųsi, išlikti budriu ir kuo greičiau vėl nebesitapatinti. Intelektas gali tai daryti. Iš esmės tai turėtų būti kasdieninė duona šalia meditacijos. Tuos du ginklus apjungus, šį bei tą galima nuveikt.

Bet tai daugiau budravimo būsena, ji tarpinė pereinant į savęs kaip dživos realizaciją. Norint čia kažką nuveikti - reikia būti išrinktuoju. Pasikėlus sąmonę atsiveria tokie klodai tame pačiame materialiame gyvenime, kad neatsilaikyt nesuvokiamai sunku. Maja įtraukia kaip šapelį didžiulis sūkurys.

Tiesiog ramiai dirbkim, stenkimės išlikti budrūs, neneikim materijos ir viskas vyks, kaip turi vykti.
 
0lis
Pranešimai: 402
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

17 Spa 2017, 10:25

Taip Viliau, koncentravęsi į glūdų ego mišką galime iškirsti viską aplinkui. Gal būt reikėję retinti, o ne iškirsti. Tai vėl ego spastai. Ne gana to besidžiaugdami savo nudirbtu darbu nepastebim kad ego slepiasi pilnoje žiedų pievoje, kurią reiktų taip pat išravėti. Taip pasaka be galo....
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 987
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

17 Spa 2017, 10:42

Tikrai taip, visada ir visur vienokia ar kitokia pasaka be galo :)) Taip jau yra.

Kita vertus, kai kurias piktžoles mes paliekam sąmoningai, aišku, netikro ego vedini, bet iš dalies su proto/intelekto palaiminimu. Mes nei išraut viską pajėgus, nei norim tai padaryt, nes išrovę paliekam be nieko. Užtai reik minimaliai palikt tu piktžolių ir po truputį sodinti dvasines gėles, kurios daug gražesnės ir mums nenebus gaila išraut tas materialas piktžoles :)

Aišku, čia yra tas geresnis variantas, kai žmogus daugmaž suvokia objektyvią realybę. Kai susižavėjęs esi viena dvasine gėle ir nebematai suvešėjusių piktžolių - tai jau nėra gerai. Visa tai tėra tik pamoka, kad išmoktum išraut dar vieną piktžolę. Pasaka be galo.

Blogiausia, o gal ir ne blogiausia, kad tos piktžolės bet kada gali ataugt, o gėlės nuvyst. Jei ne šiam gyvenime, tai patekus į rojines planetas ar gimus turtingoj šeimoj ir t.t. Dėl to bhaktai taip siekia patekt į dvasinį pasaulį, bet patenka tai vienetai. Va, čia ir yra didžioji ironija :)
 
0lis
Pranešimai: 402
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

17 Spa 2017, 10:59

Taip, nieko kito nebelieka kaip tik prisiimti don Kichoto rolę. Bet nejaugi ir kažkiek gaila, kad kitame gyvenime viską teks pradėt nuo pradžių. Aš kitaip neįsivaizduoju. Turėsiu įveikti daug nuopolių ir pagundų kad vel stočiau į tą patį supratimo lygį. Ir neina pasitikrinti, kokiame lygyje buvau prieš tai gyvendamas. Gal aš šiandien esu giliame nuopolyje arba jau daugybę kartų pasiekiau tą pačią pažinimo kalvą bet ne daugiau... Gali tik pasikliauti vienintelia viltimi kad judi į priekį...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 987
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

17 Spa 2017, 12:05

Tas momentas kerta per galvą, kas be ko :)

Bet taip yra ir dėl mūsų pačių ego bei gyvenimo iliuzijoj. Esam prisirišę, bet kitaip ir neįmanoma, kai gyveni "normalų" gyvenimą. Gilesnėj meditacijoj visai tai nebėra taip svarbu.

Labai svarbu majos skraistę laikyt atidengtą kuo ilgiau ir dažniau. Tuomet visas gyvenimas plaukia pro tave, o tu jame dalyvis kaip ir visi kiti. Tokioj būsenoj materialios problemos nublanksta dešimtimis kartų, o daug jų visai išnyksta. Esu sugebėjęs tokioj sąmonėj pragyvent kelias savaites - tai buvo labai įdomi patirtis su stipriom patirtim. Jau nebekalbat apie tai - kad dienos bėgyje jauti, kaip kūnas ir sąmonė yra mažai susiję. Tuomet yra labai keista savo kūną valdyt, atrodo, jis juda, bet tai ne tu. Panašiai būna stresinėse situacijose, tik tada , aišku, sąmonė būna kaip tik labai žema, todėl tik iš dalies panašu.

Labai sunku tokį lygį išlaikyt. Jau nebekalbant apie tai, kad turi laikytis elementarių dėsnių kaip prausimasis, kėlimasis ir t.t., turi nuolat sąmonę būti sutelkęs ne į materiją. Galvoje neturi būti praktiškai jokių egoistinių minčių, tik koncentracija į Dievą ar dalykus susijusius su juo.

Labai gaila, kad mes didžiąją dalį gyvenimo tiesiog ruošiamės tokioms patirtims. Matyt, toks mūsų lygis. Kita vertus, reik labai žiūrėt į ką koncentruojamės. Jei pirmoj eilėj materialaus gyvenimo sutvarkymas, tai tobulėjimas bus lėtas. Kita vetus, jį reik sutvarkyt :) Čia vėl ta pati pasaka be galo. Aš tai mėgstu vadinti visatos dualizmu.
 
0lis
Pranešimai: 402
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

17 Spa 2017, 16:07

Dar kažkiek įdomaus ape ego:"Net jeigu atrandate mokymą, kuris iš tiesų yra iš pakylėtųjų mokytojų, jūsų ego vis tiek pasinaudos jūsų dualistiniais įsitikinimais, kad iškraipytų jūsų požiūrį į šį mokymą. Kai tampate labiau susipažinę su šiuo mokymu, jūsų ego taip pat įgyja išsimokslinimą ir susipažįsta su mokyme naudojamomis koncepcijomis bei kalbos maniera. Todėl jūsų ego ir netikri išoriniai mokytojai gali iš tiesų pasinaudoti tikru mokymu, kad sulėtintų jūsų augimą ir priverstų jus uždaryti savo protą. Vienintelis būdas to išvengti yra išlaikyti nuolatinį atvirumą ir būti pasiruošusiam sutrikdymui, kuomet į jūsų širdies duris pasibels Kristaus AŠ ir pakylėtieji mokytojai, o tai reiškia, kad turite būti pasirengę leisti naujai idėjai iškelti jus virš jūsų patogių įsitikinimų. Jeigu nenorite būti trikdomi, paversite net ir tikrą mokymą proto kalėjimu."
 
0lis
Pranešimai: 402
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

20 Spa 2017, 22:44

"Prisiminkite, kad jūs turite įvykdyti savo asmenišką dangiškąjį planą, kuris yra individualus jums. Todėl nepasiduokite velnio gundymams, pradėdami manyti, kad, „jei toks dvasingas žmogus kaip popiežius neužsitarnavo savo pakylėjimo, tai kokie tuomet mano šansai?“ Iš tiesų, nė vienas žmogus nežino savo pasiekimų, ir todėl turėtumėte žiūrėti į gyvenimą, lyg turėtumėte galimybę užsitarnauti savo pakylėjimą šiame gyvenime. Nepakliūkite į spąstus, pradėdami galvoti, kad būtina nuveikti didelius visuomeninius ar išorinius darbus, idant laimėtumėte savo pakylėjimą. Prisiminkite mano žodžius, kad tiktai tie, kurie tampa kaip maži vaikai, gali įžengti į karalystę. Susitelkite į savo asmeninio dangiškojo plano vykdymą. Semkitės iš kitų žmonių pavyzdžių sau įkvėpimo, bet nesinaudokite kitų pavyzdžiais nusivylimui. Jūsų kelias yra unikalus, ir savo dangiškąjį planą galite sužinoti tik eidami vidun ir užmegzdami ryšį su savuoju Kristaus AŠ."
Tai bent kažkiek guodžia ir suteikia šiek tiek vilties. Be jokios abejonės, reikia blaiviai vertinti savo šansus ir įvertinti tinkamai/kritiškai savo dabartinę padėtį. Gal būt šios mintys bent kažkiek, kad ir 10000 metų mintyse priartina taip siekiamą tikslą.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 987
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

21 Spa 2017, 10:16

Dėkui, Oli, gerom citatom dalinatės :)

Dėl tų grandiozinių pasiekimų sau ar visuomenės labui - aš čia kaip ir visur matau reliatyvumą. Galima aukoti milijonus sergantiems, o iš to pasipelnys daugybė verslo kompanijų, tuo tarpu žmonėms kančia nors ir palengvės, bet savo karmą jie vis tiek turės atpirkt. Iš esmės kažką nuoširdžiai darydami kitiems, mes patys daugiau laimim sau.

Žinoma, pats geriausias darbas yra skleisti dvasinias žinias. Šiais laikais, kai yra taip lengvai prieinama informacija ir jos tiek daug, net knygos tampa mažiau vertingos, žmonės nebežino kuom tikėt - taip yra manipuliuojama jais. Taigi dvasinės sklaidos plėta natūraliai yra  trikdoma. Mes nepajėgūs eiti prieš galingą sistemą. Kita vertus, kas yra linkęs į tuos dalykus, tas turi puikias galimybęs surasti tai, ko reikia.

Mums tereikia išlikti mažiems, nuoširdžiai dirbti su savim, ir nebūti apatiškais ir abejingais.
 
Aidas
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

21 Spa 2017, 12:31

Kilo man tokia mintis. Ar be yogos praktikos mazindami ego nepavirsime darzove?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 987
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

21 Spa 2017, 13:42

Sudėtingas klausimas, Aidai. :)

Visų pirma ar įmanoma mažinti ego be praktikos? Ar tai bhakti, ar karma joga, ar krikščionybė, ar naujieji dvasiniai judėjimai - tai yra praktika. Vienokia ar kitokia. Ir visos turi ką pasiūlyti mainais į ego.

O tas variantas, kad lyg ir ego apmažintas, bet į jo vietą Dievas neatsistoja, ar atsistoja nepakankamai - tai iš dalies yra įmanomas. Arba priartėjus prie dorybės, pradedam vengti sunkumų, bijom pastovėti už save, vengiam bet kokių nemalonių situacijų, nes jos išbalansuoja. Tai natūrali tobulėjimo proceso dalis, kai kam tampanti irgi nemažu trukdžiu. Čia turbūt kiekvienas iš mūsų turi savo silpnų pusių, laviruodami dvasinėje praktikoje.

Man didesnė problema pasyviai dvasiškai tobulėjantys, kurie neteisingai suprasdami tą pačią katalikybę, pateisina didžiąją dalį savo ydų. Jiems apibūdinimas "daržovė" tiktų gal net labiau, bet vėlgi ne mums, vieną akį prasikrapščiusiems, teisti. Juolab, kad puikiai žinom, kaip veikia maja.

Ar , Aidai, turėjote kažką kitką galvoje?
 
Aidas
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

21 Spa 2017, 14:01

Tu teisus, Viliau.
Materiali tustuma po truputi turi buti uzpildoma dvasine sviesa.
Kitaip musu ego, mazinamas vien tik uzspaudziant valios jega, transformuosis i kitokias materialias apraiskas. Mat viso savo ego mes net nepazistam. Ir ego butinai pasiulys gera pakaitala. Pvz., visi yogai, anksciau ar veliau, supazindinami su materialaus rojaus malonumais. Mazai kas si is'bandyma atlaiko.
 
0lis
Pranešimai: 402
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

21 Spa 2017, 15:22

Kaip suprantu tiesiog trinant ego ir atitinkamai neužpildant Dievu, dvasinėmis žiniomis, prarandame savo tapatybę. Juk prieš tai buvusi ego dalis ir buvo "tikrasis aš". Toje vietoje atsiranda tuštuma. Tai tiesus kelias į beprotnamį, kas manau nėra retas reiškinys.
 
Aidas
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

21 Spa 2017, 15:45

Kaip suprantu tiesiog trinant ego ir atitinkamai neužpildant Dievu, dvasinėmis žiniomis, prarandame savo tapatybę. Juk prieš tai buvusi ego dalis ir buvo "tikrasis aš". Toje vietoje atsiranda tuštuma. Tai tiesus kelias į beprotnamį, kas manau nėra retas reiškinys.
Pavyzdziu pasakysiu apie Budizmo keturias tauriasias tiesas. Kanciu saltinis norai, ju galima atsisakyti. Taciau atsisakyti ne bet kaip. Ketvirtoji taurioji tiesa nurodo kelia, kuriuo einant galima numalsinti norus.
O kai su norais elgiamasi bet kaip nutinka stai kaip:
https://www.delfi.lt/gyvenimas/grozis_i ... d=11860404
 
Aidas
Pranešimai: 723
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Klaidingo ego uzbaigtis

21 Spa 2017, 15:47

Pamirsau parasyti, kad norus Budizmas kildina is Ego.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių