• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 31
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 09:42

Kazimieras yra teisus, paaiškindamas savo poziciją. Aš jo pasisakymuose tikrai neįžvelgiu nepagarbos valgantiems mėsą. Žinoma, apjuodinti galimą viską, ir į tai taip pat geriau nesivelti :)

Aidai, ar kažkas sakė, kad mėsos nevalgymas yra dvasinis gyvenimas? Nebent kažką praleidau. Esmė tokia, kad geriau stengtis nesivelti į emocijas ir diskutuojant stengtis nepamesti loginės prasmės. Kitu atveju - tai tiesiog laiko švaistymas, kadangi diskusija tampa chaotiška, pagrindinės minties nelieka. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 09:47

Ir dabar siūlyčiau netęsti šitos konkrečios diskusijos, kas ką pasakė. Tai parašiau labiau dėl ateities, nes tie patys momentai išlenda vėl ir vėl.

Tai taikau visiems, tame tarpe ir sau. :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 10:20

Oli, gal galite ideti atsakymu is www.klauskkunigo.lt nuorodas, kurios Jus pasiurpino?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 14:44

Aidai, Jums leidus, dar pamėginsiu paieškoti tam tikrų prieštaravimų. Grynai dalykiškai :))

Esu skaitęs tiek internete, tiek lietuviškuose katalikiškuose žurnaluose, kad bažnyčia iš esmės pasisako prieš meditacijas, mantrų kartojimus, astrologiją ir t.t. Įvardina paprastai - tai kontaktas su pačiu šėtonu. Ar Jūs sutinkate su šita pozicija? Jeigu net nesutiktumėt, negalėtumėt to atlikti, kadangi Jūs griežtai vadovaujatės principais. Aš net nežinau, ką kunigai sakytų, kad skaitote Vedas, ar net jas pripažįstat. Juk iš esmės Hinduizmas yra politeisinė religija, artimesnė pagonybei, kuri išvis yra labai kritikuojama bažnyčios. 

Kaip čia išeina, Jūs griežtai norite laikytis dogmų, bet šiuo atveju kaip ir nesilaikot :) Kad ir ne pats asmeniškai, bet savo noru bendraujate su tais, kurie kontaktuoja su pačiu šėtonu, yra arčiau tų, kurie garbina stabus.

Apskritai, visas šitas nonsensas (bažnyčios požiūris į kitas praktikas) yra grynai kalijūginis dalykas, skirtas skaldymui ir valdymui. Net Jūs, Aidai, pirmiausia vadojautės sveiku protu, nes kai kada šitas požiūris yra per siauras ir kategoriškas net Jums. Ar kaip čia yra? :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 15:01

Kataliku Baznycia leidzia dometis kitomis religijomis bei pripazysta kas kitose religijose yra gera ir teisinga. Baznycia kazka liepia ar draudzia tik katalikams, kitiems gi netrukdo uzsiimti kuom nori. Bendrauti leidzia su visais, net dvasiu apsestais. Jiems kaip tik labiau reikalinga pagalba.
Priestaravimu tarp Biblijos ir Vedu nera. Paprasciausiai Biblijoje yra nemazai nutylejimu del mastymo ekonomijos.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 15:18

Kataliku Baznycia leidzia dometis kitomis religijomis bei pripazysta kas kitose religijose yra gera ir teisinga. Baznycia kazka liepia ar draudzia tik katalikams, kitiems gi netrukdo uzsiimti kuom nori. Bendrauti leidzia su visais, net dvasiu apsestais. Jiems kaip tik labiau reikalinga pagalba.

Priestaravimu tarp Biblijos ir Vedu nera. Paprasciausiai Biblijoje yra nemazai nutylejimu del mastymo ekonomijos.
https://www.klauskkunigo.lt/7104/ar-turečiau-atsisakyti-tikėjimo
"Jau po krikšto praėjus apie 2 metus susidūriau su kunigais kurie Krišną laiko stabu, demonu ir kai kurie netgi šetonu, nors kai klausdavau tai visi vengdavo atsakymo. Gal Jūs galėtumėte atsakyti kodėl yra toks požiūris?"
Šiuo atveju kunigo atsakymas buvo intelektualus, korektiškas, bet , kaip ir minėjau, neigiamą požiūrį į meditacijas, kitas praktikas buvau skaitęs ne kartą įvairiuose straipsniuose. 
Nežinau, ar verta man čia sudėliot visas nuorodas, kiek dabar rasčiau, nes akivaizdu - bažnyčios ar bent jau labiausiai ją atstovaujančių kunigų požiūris yra labai skirtingas, kas rodo nemažas problemas. Vaišnavizme tokių fundamentalių prieštaravimų tiesiog nėra. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 15:45

Aš tik noriu paakcentuoti, kad Bibliją reikia mokėti interpretuoti, o kvalifikuotai tą padaryti, be mokytojų - mokinių sekos turbūt tiesiog yra neįmanoma. Jau nebekalbant apie tai, kad ten ir taip nėra pilnos informacijos, kadangi pradinės žinios vis tiek yra iš Vedų. 

Tai ir sukelia tas problemas, kurias ir turi šiandien krikščionybė. Kunigai kalba pagal savo supratimą ir intelektą, tai perteikia paprastam žmogui, kuris vėl interpretuoja savaip. 

Problemų ir vaišnavizmas turi, tiesiog net žemiausio lygio mokytojai čia niekada nepasakys absoliučiai priešingos informacijos. Tai šį bei tą pasako apie žinių patikimumą. :)

Beje, Aidai, gal žinote, kokias fundamentalias žinias teikia bažnyčia? Man yra labai įdomu, kodėl ji nemokina žmonių keltis anksti ryte, praustis 2-3 kartus per dieną ir t.t. ir panašiai. Juk pagal Vedas, čia yra bazė, be kurios tobulėjimas beveik nevyks, nes būsi pilnai tama - radžia gunoj. Kokia Jūsų poziciją apie tai? 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 15:47

Vaisnavizme yra Parampara. O kunigai yra paprasti zmones, tik baige seminarija, musu visuomenes dalis ir atspindys. Kai kurie ir patys labai nesigilina, ir sunkiu klausimu vengia. Rimtesni zodi del tikejimo gali tarti tik vyskupas ir austesni kardinolai.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 15:48

Aš turiu savo atsakymą, kodėl pagrindinės žinios yra nutylimos. Turint galvoje, kad krikščionybė yra dominuojanti religija Vakarų pasaulyje, šios žinios stipriai keistų žmonių sąmonę. Tai būtų pražūtinga dabartinei sistemai.

Žinoma, galima galvoti, kad tai tiesiog sutapimas :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 15:50

Ka Jus, Viliau, cia norite kritikuoti, pats nezinodamas doktrinos?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 15:53

Ir aš nieko prieš krikščionybę kaip religiją. Ten yra Vedinės informacijos dalis, viskas ten tvarkoj. Deja, bažnyčia jau daugiau nei tūkstantis metų visų pirma buvo/yra galingiausia jėga politikoj ir žmonių valdyme. Čia ir slypi visi atsakymai, kodėl turime tai, ką turime. Bet tai ne bažnyčios kaltė, o žmonių, kurie ja pasinaudojo. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 15:55

Ka Jus, Viliau, cia norite kritikuoti, pats nezinodamas doktrinos?
Aš žinau šiek tiek Vedas, pats šiek tiek praktikuoju ir esu realizavęs tai, kad nesilaikant tam tikrų principų, praktika tiesiog nevyks. Tai ne mano sugalvojimas. :)

Aš tik keliu klausimus, kodėl bažnyčia nemoko fundamentalių dalykų. O kad be jų nieko gero nevyksta - tai rodo mūsų visuomenė. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 16:03

Vieną kartą kelionėj gidė paskaitė Koraną, tai net ten pilna punktų apie asmens higieną, švarą ir t.t. Darau prielaida, kad Islame tai tiesiog irgi akcentuojama. 

Aš tik keliu retorinį klausimą, kodėl tai pro pirštus žiūrima katalikybėj. Aš savo močiutėj 84 metų rekomendavau nors po  nakties nusipraust. Sako, vaikeli, kaip geriau gyvent. :)) Ji labai tikinti, nuolat į bažnyčią vaikšto, skaitė šventraščius, bet tokio elementaraus atsakymo nebuvo gavus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 16:05

Kai Kristaus paklause del amoraliu kunigu Jis atsake: darykite ka jie sako.
Katalikybeje tai tiesa. Kunigai, kokie nebutu, sako gerus pamokslus, nes jie vyresniuju nustatomi. Jie laimina ir atleidzia ne savo, o Kristaus galia, jie tik liturginis irankis, ir taip nuo pirmuju apastalu.
Uz baznytinius nusizengimus yra baznytine teise ir baznytinis teismas. Didziausios galimos bausmes yra atleidimas is kunigu ar net atskyrimas nuo Baznycios.
Uz pasaulietinius nusizengimus kunigai atsako lygiai kaip visi zmones pagal valstybes istatymus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 16:12

Jusu klausimai, Viliau, yra neteisingi ir beprasmiai del katalikybes doktrinos nezinojimo. Negalima lyginti su Vedomis. Kristus konstatavo, kad net karma kanda zmonems per sunki. Jis atejo gydyti ne sveikuju, o ligotu. Ne del teisiuju atejo, o del nuodemingu. Cia Jo ypatinga meile, del kurios net mirties nevenge.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 16:14

Kai Kristaus paklause del amoraliu kunigu Jis atsake: darykite ka jie sako
Jie pasako, kad Krišna - demonas. Tai patiki, ir dar kitiems padedi apsisaugot nuo tokio demono:)) Na, matyt, taip karmos dėsnis turi veikti, kad tokių nuodėmių prisidarytum :)
Žaviuos aš pasaulio įvairove ir Dievo leidimu, mums patirti pačias įvairiausias patirtis bei susidaryt pačias įvairiausias savimones :) Rimtai!
 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 16:16

Jusu klausimai, Viliau, yra neteisingi ir beprasmiai del katalikybes doktrinos nezinojimo. Negalima lyginti su Vedomis. Kristus konstatavo, kad net karma kanda zmonems per sunki. Jis atejo gydyti ne sveikuju, o ligotu. Ne del teisiuju atejo, o del nuodemingu. Cia Jo ypatinga meile, del kurios net mirties nevenge.
Vedos yra visa apimančios žinios, bet jei aš jų negaliu taikyti ir krikščionybėj, tada krikščionybė tikrai yra ne man. :) 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 16:20

Bet rimtai, Aidai, galbūt Jūs tikrai labai gerai perteikiate krikščionybės dogmatiškumą, kurio aš pats nesupratau. Tame irgi yra dalis tiesos. Krikščionybėj nereik ieškot galutinės tiesos, reik išmokt mylėt. :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 16:38

Taip, Viliau.
"Jei tureciau visa zinojima ir galeciau kalnus kilnoti, bet netureciau meiles, as buciau niekas".
P.S. Juk minejau, kad Katalikybe absoliutaus pazinimo nesiulo, net gi teigia, kad zmogui tai neimanoma.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 23:35

Oli, gal galite ideti atsakymu is http://www.klauskkunigo.lt nuorodas, kurios Jus pasiurpino?
Gal ir surasiu Aidai. Esmė kitur. Visų pastarųjų diskusijų, o ir ankstesniųjų pagrindinės aistros kildavo dėl tikėjimo šaltinio. T.y. Kuo tikėti?Jūs teigiate kad reikia remtis oficialia, laiko patikrinta doktrina. Tai dar galiu suprasti Nepuolu melstis sienoje išgręžtai skylei, paukščiui ar kalnui. Mažai išmanau didžiasias religijas, todėl domiuosi įvairiomis prieinamomis tiesomis. Kokios paviršutiniškos mano studijos bebūtų, kuo tikėti atsirenku arba atmetu pagal kaźkokią logiką ( nesiplėsliu, į subtilybes kaip protas gali buti klaidinamas ir pan.) Tam tikra logika vis tiek veikia. Tai kuom tikėti?
Vedomis, budizmu? Kol kas nerezonuoja. Logišką paaiškinimą tam turiu.
Krikščionybę? Kuri persmelkusi visą mano būtį, kurioje augau. Kodėl gi ne. Taip, kažkiek domėjausi, gal būt daugiau, gal tai labai mažai pasirodytų jums. Oficiali, laiko patikrinta, kaip, Aidai išsireiškėte. Dėl oficialumo tai faktas, neprikiši. Romos ortodoksija Nikėjos susirinkime 325m. paskelbė Jėzų visišku Dievu. Žmonių susirinkimas nusprendė kad žmogus vaikščiojęs žeme yra tikras Dievas, ne pranašas. Koraną, kurį padiktavo kiek vėliau, ar tik ne 7a. Arkangelas Gabrielius, tas pats kuris paskelbė apie Jėzaus atėjimą Marijai vis tik Jėzų įvardino kaip pranašu, ne Dievu.
Vėlau susirinkimas Chalkedone https://lt.m.wikipedia.org/wiki/Chalkedono_susirinkimas
Visos krikščioniškos bendruomenės: montanistai, modalistai, nestoriečiai, gnostikai paskelbiami eretikais. Ortodoksija tampa vyraujanti. Paskaitykite įkelta nuorodą, taip daroma doktrina kuo man tikėti.
Konstantinopolio susirinkimas 553m. Tik maža pastraipa iš Vikipedia: "Buvo priimta keturiolika anatemų prieš „tris pastraipas“. Kartais šiam susirinkimui priskiriamos dar devynios anatemos prieš Origeno skelbtą mokymą apie sielos preegzistenciją."
Anatema- atskyrimas nuo bažnyčios, prakeikimas. Brūkšt ir nėra reinkarnacijos, visiem laikam.
Prieš 500m. Inkvizicija G.Galilėjaus kankinimais apgynė doktrina kad Žemė visatos centras, o dangaus kūnai sukasi aplink ją. Plokščios žemės teorija neklystančioje doktrinoje taip pat egzistavo. Ne viską įvardinau. Kryžiaus žygių, protestantizmo ir t.t Kurioje vietoje bažnyčia buvo su Dievu? Aš atmetu išimtis didingų asmenybių, bet veikiausiai jie buvo aukščiau bažnyčios.
Taip, aš turėčiau tikėti laiko patikrinta doktrina, laikas ją patikrino. Kad Biblija yra didinga ir unikali aš nesiginčiju. Klausimas kiek jos yra iš Dievo ir kiek iš tokių susirinkimų. Nepaisant to, tiesa skinasi kelią į viršų, jos ginti nereikia. Ji pati randa kelią. To savo maldose ir teprašau.
Dėl diskusijos formos. Užkliūna kad imu atskiras eilutes iš evangelijos. Turėčiau imti visumą.Visą bibliją? Bet juk taip ir vyksta šiame ir ne tik šiame forume diskusija. Randamos eilutės B.G. nurodomi skyrius, eilutė ar posmas, nesvarbu. Iš evangelijos paimtos tik eilutės. Ne visa evangelija, ką jau bekalbėti apie visą Bibliją. Aš nesielgiu kitaip. Aš tiesiog įkeliu prieštaras iš evangelijų Jūsų teiginiams į kuriuos atsakymų nerandama. Pavyzdžių galiu prikelti ir daugiau. Bet dėl to ir dengiamasi mano pilnu Biblijos nesuvokimu. Ar Biblija yra nuoseklus žingsninis mokslas? Nuo pirmo puslapio link paskutinio. Mano galva ji fragmentinė. Neturi daugiau galios Apreiškimas Jonui už evangelijas. Tik spėju, nežinau. Katekizmai sudaryti kunigų? Baikit, iš kurgi bus pasitikėjimas.
Krikščionybė ir ši bažnyčia tai du skirtingi dalykai. Dėl bažnyčios doktrinos o ne dėl Jėzaus mokymo ir yra tiek esminių nesutapimų su Vedomis, skirtingo galutinio tikslo ir pan. Neieškosiu aš tų klausimų atsakymų iš klauskkunigo.lt
Būtų nesažininga žinant mano poziciją. Be to kam ta pajuoka šiame puslapyje. Kažkam tai žinios, kažkas tai vedamas jų stumiasi į priekį ir atranda Dievą.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 31

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 17 ir 0 svečių