• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 31
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 19:23

Vis tik tau ryt turesiu parasyti, kas yra filosofija, kitaip sioje temoje vienas kita nelabai suprasime.
Del kovos pries sistema. Kaip as su ja galiu kovoti? Pats buvau jos dalis, valstybes pareigunu, aiskinau ir tyriau nusikaltimus. Dabar sistema man moka solidzia pensija, neprivalau dirbti. Bet turiu viena niuansa, kurio laikausi nuo paauglystes iki siol ir jo laikytis mane vercia ne kazkokia kova, o mano sazine. Neperku nauju daiktu, kol seni nesugedo ir tarnauja. Nebereikia dirbti - atsisakiau automobilio. Man pigiau, kai mane uz pinigus draugai nuveza kur reikia. Nekeliu baliu. tai tokie paprasti dalykai.
Ar blogai, kad buvau sistemos dalis, pareigunu?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 19:48

Mat sventrasti reikia primti zodis i zodi, kablelis i kableli.
Šventraštį ir/ar komentarus? Kurie perversti per kelias kalbas? Ar esate pasidomėję, Aidai, kiek bhaktų mokslininkų tyrė šiuos niuansus? Aš daug nesidomėjau, tik pamačiau, kad ten visas mokslas, to ir užteko :) Angliškai informacija ir knygos, dabar taip greit nerasiu.
Kritiskai ir remiantis protu, laisvai, savo noru apmastyti sventrascio dogmas yra gerai. 
Būtent, bet čia ir atsiveria didieji plotai. Kiek tu mąstysi apie tai ir išjausi intelektu, kiek tu bandysi įkalti sau tai į galvą, nes taip parašyta. Čia ir prasideda kiekvieno individualus dvasinis kelias. Tai yra filosofija, kuri nesipjauna su religija. 
Sutinku, kad šventraščiuose filosofijai vietos nėra. Nėra, nes jie tiesiog tokie, nes tokia yra suformuota religija. Vedos yra filosofiškos, galbūt anksčiau, kitais laikais, kai net užrašyta niekas nebuvo, buvo kitaip. Kas vyksta per paskutinius tūkstančius - tai čia ne rodiklis. Galbūt po trilijonų metų po eilinio ciklo vėl viskas pasikartos, tik informacija bus surašyta kiek kitokiu tonu. Ne į tai reikia gilintis, ne šventraštis koreliuoja su Dievu, o tavo paties mokėjimas prieiti prie tiesų būtent savo keliu. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 19:58

Tai kodel, Viliau, Srila Prabhupada rekomenduoja eiti ne savo, o senoves acaryu keliu? Kodel jis rekomenduoja is karto priimti Vedas be ju tyrimo?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 20:03

Tokių paprastų dalykų laikausi ir aš, Aidai.

Ar gerai, ar blogai, kad buvote sistemos dalis? Nei gerai, nei blogai, tiesiog tokia Jūsų karma. Čia nematau didelio skirtumo, visi daugiau ar mažiau esame sistemoje. 

Žmonės yra daugiau sisteminiai arba mažiau. Aš esu nesisteminis, man nepatinka sistemos, nes jos visada išsigimsta. Ar tai politika, ar religija, ar bet kas. Didžiajai masei žmonių reikia kažkam priklausyti, kad kažkas sakytų, kas yra teisinga. 

Čia yra paprasti prigimtinai dalykai, visus mus, žmones, galima išskirstyti į tam tikras grupes. Jei pagal Jungo suskirstymą, aš priklausyčiau mažiausiai grupei, užtai su masėm man neišeina. Visa esmė, iš kurio atskaitos taško žiūrim, kurie dalykai natūraliai mums yra prioritetiniai pagal prigimtį. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 20:09

Aidai, Jūs natūraliai iškart puolat žiūrėt į dogmas, nuostatas ir tada galbūt tikrinat su vidum. Aš išjaučiu vidum ir tada žiūriu, ar tai nėra prieštaravimų su religinėm tiesom. 

Visas čia ir skirtumas:)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 20:16

Tai kodel, Viliau, Srila Prabhupada rekomenduoja eiti ne savo, o senoves acaryu keliu? Kodel jis rekomenduoja is karto priimti Vedas be ju tyrimo?
Srila Prabhupada yra pasakęs, kad Hitleris yra geras žmogus. Taip pat jis yra pasakęs priešingai
Vėlgi, priimti yra viena. Ar priimti užtenka, kad pataptum tobulas? Reikia pasiekti, kad tai taptų realybe. Sakysit vadovautis toliau šventraščiais? Na, tai vis tiek viskas per individualią sielą pereina ir jos polinkį/gabumus ir ryšį. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 20:51

Net nebezinau, kaip diskutuoti.
As esu linkes i ortodoksija, man vertybe yra senos, patikrintos ir nepajudinamos tiesos.
As jaunysteje skaitydamas sventrascius ivairiai juos apmastydavau. Kaip tik noredavau, dar ir interpretaciju prikurdavau. Gana velai supratau, kad sventrasti reikia skaityti labai susikaupus, zodis zodin, kablelis kablelin. O tai yra labai sunku, nes samone vis vien savaip stengiasi interpretuoti, neimanoma ilgai islaikyti susikaupimo. Tai turbut ne veltui Srila Prabhupada sake, kad sventrasti reikia isgirsti is save realizavusios asmenybes. Kitaip jo nesuprasim.
Kiek mes patys suprantam, tiek, bet iki istojimo i kokia nors dvasine srove paskaitineti ir ivertinti reikia. Turi zinios logiskai susidelioti, kad nepakliutum pas sarlatanus.
Gintaraska as suprantu, jis betarpiska rysi su Paramatma turi, del ko man labai gaila. Gaila ne is pavydo, o del jo iliuzijos. Mums dorybes guna pasiekti vargiai imanoma. Beasmeni Brahmana pazines jau yra sventasis. O Paramatma pazysta gal tik keletas musu pasauly.
O taves, Viliau, nesuprantu. Nesuprantu kokiu tiesu tu ieskai. Jei ieskai Vedu tiesu, bet nepasitiki Prabhupada, tu siu tiesu nepasieksi. Taip, vertimai nuskurdino Vedas, bet nebuvo kito pasirinkimo nesant jas i Vakarus. Kiek vakarieciu gali autoritetingai skaityti Vedas sanskritu? Manau nera tokiu.
Jaunysteje as tikrai nebuvau dogmatiskas, skaitydamas kartais pykdavau ant Prabhupados, galvodavau, ka cia tas senis raso, as geriau zinau. Bet pagilines zinias tapau dogmatiku. Religijoje kitaip nebuvo ir nebus.
Kam cia reikalinga Prabhupados asmenine nuomone apie ka nors? Ar nepakanka, kad jis atnese mokyma ir tas mokymas veikia?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 21:29

Dėkoju už nuoširdumą, Aidai:) Viską teisingai ir gražiai surašėt

Galbūt Jums atrodo, kad čia žaidžia mano salyginai jaunas amžius, egoizmas, šiaip išsidirbinėjmas. Taip tikrai nėra. Tai nuoširdus aš. Mane svaigina Visatos realiatyvumas, tame aš matau Dievą. Ribos automatiškai iš dalies nuneigia vieną visatos dėsnį - realiatyvumą. O kadangi neneigiu ir dogmų, aš manau, kad tai sveikas balansas. :)

Praves per gyvenimą visus mumis taip, kaip lemta. Jūs gal vieną pamoką išmoksit, aš gal kitą, kitą gyvenimą galbūūt apsikeisim vietom. 

Dėkoju už diskusiją... :) Gal ateity ir dar gražiau mokėsim padiskutuot... Jukgi ne apie orą kalbam, o apie dalykus, susijusius su Dievu. Reikia džiaugtis ir dėkoti už galimybę tai daryti. Su Dievu :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 21:58

Aciu, Viliau.
Matomai padariau tokia klaida. Nesamoningai priemiau Jus kaip Paramparos nari, del to Jusu iniciatyvu nesupratau. Jei Jus laisvas zmogus, nepriklausote jokiai tradicijai (parasykite, ar taip), tai Jusu ieskojimai ir .klausimai puikus ir sveikintini.
As turiu viena problemele. Esu skaites daugiau, nei veza mano realus dvasingumas. O veza jis mane iki Visatos, panteizmo, karmos ir reinkarnacijos. Iki dieviskumo man dar labai toli, tad vis labiau krypstu Vakaru filosofijos link.
O kodel as taip arsiai ginu ortodoksija, Budizmo, Krikscionybes, Vedantos, ir pats nesuprantu. Juk as neturiu jokio dvasinio statuso ir mano aiskinimai nera niekam privalomi. Cia gal geri jausmai is tu laiku, kai skaitydavau sventrascius, veza ir bijau, kad kas ju nepamintu. Visai gali taip buti.
Del filosofijos trumpai. Filosofija yra tuomet, kai paimi prielaidas ar pati beprielaidiskuma, panaudoji protu paremta metoda ir atskleidi arba sukuri naujas zinias. Apmastydamas sventrascius, priimi juos ar ne, nieko naujo nesukuri ir virs sventrasciu nepakyli.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 22:18

Aš nepriklausau jokiai tradicijai, Aidai :) Taip jau išėjo, kad mano iniciatyva šitas forumas atsirado, nors nesu bhaktas. Taip jau gaunasi, kai gyvenime niekur visiškai nepritinki.

Pakilti virš šventraščių, žinoma, reiškia pakilti ir virš pačios filosofijos. Aš dažnai einu ne per meditaciją, o kontempliaciją, stengiantis kuo objektyviau suvokti realybę. Tai nuveda prie panašaus suvokimo/būsenos, kaip po mantros kartojimo, nes galų gale vis tiek patenki į meditacinę būseną. Filosofija netiesiogiai tarnauja man suvokti materialios erdvės iliuziją/mają. Sunku paaiškinti. Nesiginčyju, gal mantra ir greitesnis kelias. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 22:27

Kad esate daug apsiskaitęs, aš matau... :) Šioje vietoje man reikėtų daugiau žinių, bet pasąmonėj matydamas, kaip žmonės nesusigaudo turimose žiniose, natūraliai daugiau dėmesio mąstymams. Nes man taip paprasčiau ir lengviau, taip, aišku, ir tinginį pateisinu.

Užtai forumas ir turi prasmę, kai žmonės dalinasi žiniomis ir išmintim. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 22:32

Aciu, Viliau, zinosiu, kad neturiu teises is Jusu reikalauti kazkokiu standartu.
Zinau, kad to negaliu reikalauti ir is Gintaraska. Stengsiuosi, nors Gintaraska savo astrumu mane uzvirina.
O Jusu ka tik aprasyta metoda pabandysiu panagrineti ryt, nes jau protiskai esu pavarges.
Iki ryto, Viliau.
Ar cia kartais ne Amalatma das is KVKC bus mane apramines? Jis pietums mane vaisino prasadu ir po prasado tokia giedra nuotaika ir jokio konfliktiskumo.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 22:38

Na, tada dėkojam Amalatma das, kad išėjo susikalbėti :) Mane stebina, kai apsiskaitę vyrai - Jūs, Aidai, ar Gintaraska, puolat į tokias aistras. Viena vertus - apsiskaitymas dar nieko nereiškia, kita vertus - vis tiek keistoka. Labos nakties :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

11 Lie 2017, 22:40

Kad esate daug apsiskaitęs, aš matau... :) Šioje vietoje man reikėtų daugiau žinių, bet pasąmonėj matydamas, kaip žmonės nesusigaudo turimose žiniose, natūraliai daugiau dėmesio mąstymams. Nes man taip paprasčiau ir lengviau, taip, aišku, ir tinginį pateisinu.

Užtai forumas ir turi prasmę, kai žmonės dalinasi žiniomis ir išmintim. 
Galingas Tibeto yogas ir linijos laikytojas Gampopa sake, kad nerealizuotos zinios sukels proto sumaisti. Man tai nutiko, lyg baigiu issivaduoti, bet daug laiko tam suvokti prireike. Nepatartina daug sventrasciu skaityti paciam neinant praktikos keliu. Kyla konfliktas tarp mastymo ir realaus gyvenimo, kuris gana stipriai kankina.
Labanakt, Viliau.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

12 Lie 2017, 08:44


Pakilti virš šventraščių, žinoma, reiškia pakilti ir virš pačios filosofijos. Aš dažnai einu ne per meditaciją, o kontempliaciją, stengiantis kuo objektyviau suvokti realybę. Tai nuveda prie panašaus suvokimo/būsenos, kaip po mantros kartojimo, nes galų gale vis tiek patenki į meditacinę būseną. Filosofija netiesiogiai tarnauja man suvokti materialios erdvės iliuziją/mają. Sunku paaiškinti. Nesiginčyju, gal mantra ir greitesnis kelias. :)
Is pirmo zvilgsnio man sis kelias panasus i Vakaru filosofijos kelia.
Jei mes diskutuosime del galutiniu dalyku, vel atsiremsime i dogmatika, o to jau lyg ir nebereikia, kaip ir issiaiskinom.
O Jusu kelias, atrodo, kol kas reliatyviuose dalykuose. Jei butu poreikis detalizuoti si kelia, kazkaip aprasyti, gal rastumem ir Vakaru filosofu, kurie ejo panasiu keliu.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

12 Lie 2017, 16:50

Is pirmo zvilgsnio man sis kelias panasus i Vakaru filosofijos kelia.
Galbūt. Kita vertus - ieškokim panašumų. Visi einantys dvasiškai tobulėja per intelektą. Meditacijos, mantra, gyvenimo sunkumai, materialios energijos, su kuriom kontaktuojam - viskas daro įtaką, bet viską susieja ir sudėlioja intelektas. Jis kaip koks kristalizatorius. Intelekto svarba dvasinėj praktikoj didžiulė, čia būtų galima didžiulį tyrimą daryti ir rastume neįtikėtinas koreliacijas. Intelektas savo ruožtu koreliuojasi ir su filosofiniu/abstrakčiu mąstymu. Čia yra momentas, apie tai iš dalies ir ši tema. 
Apie tai, kad to neužtenka - taip,bet manau jau viską esam apkalbėję. :)

Aidai, pripažinot, kad esat šiek tiek dogmatiškas, bet lyg ir linkstate į Vakarų filosofiją? Iš dalies tai paaiškinote, bet šitam prieštaravimui būtų įdomu perskaityti kažką daugiau... :)
 Nepatartina daug sventrasciu skaityti paciam neinant praktikos keliu. Kyla konfliktas tarp mastymo ir realaus gyvenimo, kuris gana stipriai kankina.
Manyčiau daug kam kerta per galvą aukšti standartai. Klibina ir tampo daugiausiai tuos, kuriems ir lemta per gyvenimą daugiau pasistūmėti į priekį:) 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

12 Lie 2017, 17:30

Del sventrasciu skaitymo daugiau kaip ir neturiu ka rasyti. Sunku yra, kai intelektas yra toli nubeges nuo tavo realiu gyvenimisku galimybiu ir tiek. Gal kitiems tai nenutinka. Gal kenkia ne skaitymas, o nuolatinis perskaitytu sventrasciu apmastymas. Is kitos puses as vienu metu turejau baigti tuos skaitymus del informacijos, nes priejau siena, kai reikejo rinktis - pradeti realia dvasine praktika ar ne. Pasirinkau ne, nes tapo aisku, kad skaitydavau is smalsumo. Intelektas jokios dvasines praktikos nenori. Bent jau ortodoksiskos.
Rusijoje akademiniuose sluoksniuose gana gerai isvystyti Indologijos ir Budologijos tyrimai. Ju akademiniai mokslininkai labai daug Vedu ar Budizmo sutru perskaito ir nieko jiems nenutinka. Tik aiskina jie savaip.
Del Jusu kelio panasu, kad Jus vadovaujaties taip vadinama Gyvenimo filosofija. Ji kiekvienam unikali. Jeigu neatskleisite man nors vieno konkretaus sios filosofijos taikymo atvejo, as niekada Jusu paziuru nesuprasiu.
Is kitos puses, manau, kiekviena filosofija, kad ir labai asmeniska, neisvengiamai turetu eiti prie tu teiginiu, kurie jau aprasyti ankstesniu filosofu.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

12 Lie 2017, 17:39

Siaip ne vieno zmogaus dvasia (turiu minty subtiluji materialu kuna) netelpa i kazkokius remus. Atitinkamai ir Jusu.
Tad neverta tu remu ieskoti.
Kas liecia filosofija, tai galetume padiskutuoti, kaip ta filosofija, kokiu budu padeda ar trukdo tobulejimui.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

12 Lie 2017, 18:01

Kas liecia filosofija, tai galetume padiskutuoti, kaip ta filosofija, kokiu budu padeda ar trukdo tobulejimui.
 Visi einantys dvasiškai tobulėja per intelektą. Meditacijos, mantra, gyvenimo sunkumai, materialios energijos, su kuriom kontaktuojam - viskas daro įtaką, bet viską susieja ir sudėlioja intelektas. Jis kaip koks kristalizatorius. Intelekto svarba dvasinėj praktikoj didžiulė, čia būtų galima didžiulį tyrimą daryti ir rastume neįtikėtinas koreliacijas. Intelektas savo ruožtu koreliuojasi ir su filosofiniu/abstrakčiu mąstymu. Čia yra momentas, apie tai iš dalies ir ši tema. 
Šitoj vietoj visa esmė. Sakykit, ar sutinkat, ar ne? Iš esmės čia labai daug prieštarauti nėra kur, tai praktiškai yra fundamentas. Iš ko čia reikia padaryti išvadą, kad aš vadovaujuosi gyvenimo filosofija, ar dar bet kuom kitu?:) 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

12 Lie 2017, 18:18

As per silpnas apibrezti intelekta. Ar Jus tai galite?
As gyvenu protu ir intelekto dar nepazistu.
Viliau, Jus vartojate zodi filosofija. Man aisku, kad nesate klasikines Vakaru filosofijos atstovas. Tad belieka asmenine gyvenimo filosofija.
Kaip intelektas valdo. Tiek placiai, kiek, Viliau, parasete, as analizuoti negaliu. Man reiketu siauro konkretaus dalykelio pavyzdzio.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 31

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 17 ir 0 svečių