• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 31
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 19:04

Paprasciausiai yra skirtingos religijos, skirtingos praktikos, skirtingi rezultatai.
Pats Srila Prabhupada rase, kad Dievas mokymus duoda priklausomai nuo laiko, vietos ir zmoniu gabumu. Tai matyti ir is Biblijos kas liecia maisto paskyrima skirtingais laikais.
Nesu tiek ismintingas, kad keliauciau per kelias religijas. Tad Vedu ir Budizmo nebelieciu. Jei pasirinkau Katalikybe, tai mano autoritetas yra Biblija.
O del religijos ir mesos valgymo juk esam diskutave. Tiketi reiskia vykdyti Dievo valia. Ir kiek yra pasaulyje yogu, vegetaru, vykdanciu Krishnos ar Budhos valia? Jei 30 procentu bus tai bus nuostabus dalykas. Ar kiti zmones neturi teises tiketi Dievu ir atlikti jiems prieinamas praktikas?
Yra Indijoje dalitu, nelieciamu kasta. Su jais indai net bendrauti negali. O krikscionys juos priima.
Vilius sako as dogmatikas. Juk jau diskutavom, kad dogma yra geras dalykas, patikrintas ir taupantis laika. Katalikybeje niekas nedraudzia tureti savo nuomones religiniais klausimais. Tik viesai mokant reikia laikytis Baznycios pozicijos.
Dogmos kaip dogmos, bet Kazimiero neapykanta mesavalgiams ir kitoms religijoms kazin ar dera su Vedomis. Ar Vedos nemoko uzuojautos, gailestingumo, supratimo? Ar Vedos draudzia gyventi pagal prigimti?
Siaip Kazimiera suprantu. Tiek metu praktikuoja be mokytojo. Tad ir rezultatas gali buti nenuspejamas.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 19:27

P.S. gerbiamieji, tik nepulkim į aistras ir prelestą pernelyg smarkiai :))
Aš tikrai nepulsiu )
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 20:02

Aš tik nuoširdžiai tikėjausi, kad Aidai diskusijos forma man pakomentuosite evangelijų išnašas, kurias pateikiau. Taip kaip jūs suprastumėte, nes kaip ir oponuojate. Tai kurioje vietoje aš iš principo ne taip suprantu krikščionybės tikslą, jei teigiate kad pats prisimastau nebūtų dalykų. Apreiškimą Jonui skaičiau dabar. Aišku ne kažin ką ten suprasi taip perskaitęs, gilios vidinės vizijos. Ir tiesiog netikiu kad bent vienas kunigas visą tai man galėtų paaiškinti... Biblija labai plati, ir gal būt daugelyje vietų galima rasti aprašant tikslus įvairiomis formomis, bet jie negali labai skirtis nuo mano pateiktų pavyzdžių.
Į aistras aš nelysiu, tiesiog nutrauksiu susirašinėjimą.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 20:06

Aidai, dogmos, kaip ir bet kas kitas, turi savo pliusus ir minusus :) Jokių problemų nėra, Jums tinka toks būdas, kaip ir sakėte, Dievas duoda mums daug kelių, pagal kiekvieno gabumus ir trūkumus. 

Aš tik šiek tiek replikavau į Jūsų rekomenduojamą informacijos tikrinimą autoritetinguose šaltiniuose. Žmogui, ieškančiam tiesos, o ne tik besivadovaujančiam dogmom (be neigiamo atspalvio :) ) , dažniausiai tai nėra tinkamas atsakymas. Nepamirškite, kad visi esam preleste, ir mes pilnai negalime suprasti kitokios prigimties žmogaus. Tai aš tik dėl to, tikiuos suprasite mintį :) 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 20:22

Pagal Abraomines religijas (Judaizmas, Islamas, Krikscionybe) zmogus net negali lygintis su Dievu. Zmogus yra kurinijos dalis, pilnai materialus. Busimas rezultatas, kurio viliasi praktikai, yra naujas Dangus (kurinija), ne visiems, tik 144 000 ten paklius, likusiems nauja Zeme (kurinija). Tai parasyta Apreiskime Jonui. Apie jokius dieviskus pasiekimus ir dieviskas samones siose religijose net nekalbama.
Rasoma, kad zmones bus prikelti su kunu ir siela: kunu ir siela vienas zmogus.
Cia kaip siela laikomi intelektas, protas ir jausmai. O ar ji gali gauti informacija be kuno jusliu ir kurinijos? O, siaip, kuris jusu jauciate gryna siela pagal Vedas? Daug pasauly tokiu zmoniu?
Pamirskite Abraominese religijose dieviskas samones. Viskas apsiribojama kurinija, materija, tik kazkiek tobulesne, nei dabar.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 20:31

Viliau, o Vedose ir Budizme nera dogmu? Juk tekstai nekraipomi ir mokytojo nurodymai privalomi. Zinoma, niekas nedraudzia kritiskai aiskintis, bet ir Katalikybeje tas pats.
Dogmos yra dalykai protu nesuvokiami, priimami is autoriteto. Pabandykite protu suvokti Sri Caitanyos paskelbta Acintya bheda-abheda. Arba kataliku Svenciausiaja Trejybe.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 20:40

Dėkui, Aidai, už įdomią informaciją, bet man labai į akis krenta tai, kad Jums daug svarbiau yra dogma nei tiesa. Jeigu po 10 000 metų atsiras nauja dar labiau kalijūginė religija, tada Jūs vadovausitės ja, galbūt ji leis ne tik daugpatystę kaip mormonams, bet ką nors dar įdomesnio :))

Aš tikrai gerbiu Jus ir Jūsų poziciją, aš tik įtariu, kad Jūs taip pat nuoširdžiai negalite suprasti tiesos ieškančių žmonių, kaip kad mes - jūsų. :)) Mano intelektas tuoj mato prieštaravimus, nelogiškumą, pilnos tiesos nebuvimą, todėl negaliu tuo visiškai pasitikėti. 

Čia kaip mokykloj su istorija. Mokytojos sako, na, dabar mokomės taip, o universitete jau bus kitaip. O kai galų gale pradedi dar daugiau domėtis, supranti, kad ir universitete nebuvo visos tiesos:)) Tokiu atveju tokie žmonės kaip aš, ar Olis, tiesiog negali pasitikėti informacija su visais to pliusais ir minusais. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 20:45

Viliau, o Vedose ir Budizme nera dogmu? Juk tekstai nekraipomi ir mokytojo nurodymai privalomi. Zinoma, niekas nedraudzia kritiskai aiskintis, bet ir Katalikybeje tas pats.

Dogmos yra dalykai protu nesuvokiami, priimami is autoriteto. Pabandykite protu suvokti Sri Caitanyos paskelbta Acintya bheda-abheda. Arba kataliku Svenciausiaja Trejybe.
Yra dogmos. Bet esmė ta, kad , mano intelektu, Vedos atskleidžia pilniausią informaciją, o tai suvokęs, aš niekaip negaliu apsiriboti daline. O kai kurios krikščionybės dogmos net prieštarauja Vedoms. 
Žinoma, galima sakyti, kad tai yra specialiai skirta tam tikriems žmonėms, kaip ir budizmas neva atsirado dėl to, kad žmonės pradėjo išvedžioti Vedų teiginius egoizmui tenkinti. Bet tai įvyko tik dėl to, kad žmonės nebepajėgė suprast tiesų. Žiūrėk kaip nori, tokia informacija negali būti tobula ir baigtinė. :) Ir man yra problemų ją tokią priimti, o Jums ne. Ar ne čia ir esmė?:)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 20:49

As informacija seniai persisotines. Atejo laikas praktikai. Ir darau tai, ka dabar realiai sugebu.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 20:57

hehe:)) 

Puiku, galų gale svarbiausia rezultatas, o ne priemonės. O nepasinaudot savo gebėjimais irgi būtų , švelniai tariant, neprotinga:) 

Sėkmės praktikoj, Aidai!
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 21:06

Aciu Viliui asmeniskai, aciu ir visiems kitiems.
Sekmes Jums Jusu asmeninese praktikose.
Informacijos analize taip pat praktika.
Sri Krishna pasake - kas skaito Vedas, tas garbina Ji intelektu.
O Kazimieras, kokia jo praktika bebutu, mazu maziausiai i roju pateks vien del mesos atsisakymo. Tai patvirtina Manu samhita.
Sekmes!!!
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 21:24

Pagal Abraomines religijas (Judaizmas, Islamas, Krikscionybe) zmogus net negali lygintis su Dievu.
Jn 10,34-36
34 Jėzus jiems atsakė: “Argi jūsų Įstatyme nėra parašyta: ‘Aš tariau: jūs esat dievai’?
Aiškinimai bažnyčios- jau interpretacijos. Patys esate mineję, kad šventraščius reikia skaityti žodis žodin, nieko neiškraipant.
Kodėl Jėzus minėjo jei seksite manimi darysite ir dar didesnius darbus nei Jis... Aidai, pateikiate įdomius teiginius bet be pavyzdžių. Mano randami tiesioginiai pavyzdźiai yra prieštaringi. Tiek to. Man užteks. Niekur tai neveda...
Kaip šaltam dušui norėjau Jūsų paklausti gal klausėte audio knygą rusų k. Apie tokį klajoklį ruselį, kaip suprantu ortodoksą. Kuris keliavo per Rusijos platybes besimelsdamas. Nuostabus įgarsinimas. Man labai patiko. Kelis kart klausiau. Jei klausęs tikrai žinosit apie ką kalbu. Jei ne, norėčiau pasidalinti. Jums tikrai patiktų.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 21:43

Noriu prie to pacio uzsiminti del praktikos, nezinau kur kitur parasyti.
Mazi mes zmones, nedideli tikejimai, bet mazi ir isbandymai (aciu Dievui uz tai. Pats keleta kartu patyriau, kad Dievas nebando virs jegu.).
O buvo toks Tibeto yogas Milarepa. Budhos Paramparos mokinys ir mokytojas. Jis ilga laika meditavo kalno oloje. Is lengvesniu bandymu buvo tai, kad jam kartais trukdavo maisto, kildavo pavojus gyvybei. Jis vis vien nepazeide atsiskyrimo izado, nejo i kaimus ieskoti maisto. Ir maisto vienaip ar kitaip atsirasdavo. Karta net dilgeles netinkamoje vietoje prie jo olos isaugo. Vienu metu jis valge dilgeles. Dvasiniam progresui vykstant pas ji prisistate baisus ir galingi demonai. Liepe mesti praktika, grasino baisiais kankinimais ir mirtimi. Baigesi tuom, kad demonai nieko nepese, o kai kurie demonai tapo Milarepos mokiniais. Tai buvo pirmieji Milarepos mokiniai, demonai, ne zmones. Veliau Milarepa buvo gundomas nuostabiausiais rojais.
Viska Milarepa atlaike ir pasieke realizacija.
Tad, pagalvojus, del mazo tikejimo kaip ir nera ko skustis. As vien del maisto i kaima buciau nubeges, o ka bekalbeti apie demonu pasirodyma. O kai praktikoj pavargsti ir tau is kart pasiulo nuostabu roju?
Bet man tokiu mokymu matomai niekas ir neduotu.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 21:46

Oli, as nesu kompetetingas aiskinti visa Biblija. Susiraskit koki teologijos mokslu daktara, pats pagooglinkite.
Man, Oli, vienuoliu darbai dar per sunku, aciu uz pasiulyma. Tie klajokliai, stipriau uz gyvenima vienuolyne, vadinasi Starcai.
Medziagos man pakanka, bet, Oli, jei norite, galiu i diska irasyti visa savo turima elektronine religine informacija ir pastu issiusti, mailas tokio kiekio nebeveza. Parasykit man i AZ varda, pavarde ir tikslu adresa. Kas dar norit irgi rasykit.
Man, Oli, netinka, kad Jus aiskinate atskiras eilutes. Jos turi buti aiskinamos Biblijos kontekste. Perskaityti Biblija ir atminti viska mazai kas gali. Tai tam yra katekizmai, teologu ir kunigu adaptuoti rastai. Pats asmeniskai tikrai mazai suzinosit, belieka pasitiketi tradicija, kuri yra laiko patikrinta.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 22:15

Pagal mano išprusimą, užtektų ir Jūsų, dar ilgam, jei jau sugebate oponuoti. Bet ieškosiuosi, ką darysi.
Tikrai nekvaršinčiau galvos su katalikybėmis Vedoms dedikuotam puslapiui. Tiesiog nerandu aktyvaus lygiaverčio. O ir Vedos man gyvent nemaišo. Tik dėka jų aš pamilau biblijines tiesas. Tai būtų atsakymas Viliui, į tai kas stovi aukščiau. Vedos ar Biblija? Man tai =
P.S.
Supratau Jūsų poziciją. Čia kaip teisėje, reikia imti visumą, ne kokį nors atskirą potvarkį. Ką gi, dvasiniai dalykai man visai kas kita, bet ir ne priešingai Jūsų pozicijai. Nesiplėsiu. Pasistengsiu rišti šią temą dėl esminio požiūrio skirtumo. O dėl pasiulymo pasinaudosiu.
Paskutinį kartą redagavo 1 0lis. Iš viso redaguota 2 kartus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 22:24

Oli, juk siuliau Apreiskima Jonui idemiai perskaityti. Gal reikia ne viena karta.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 22:41

Oli, ryt isguldysiu ta dalyka, ka zinau ir ka nezinau.
Taip, Oli, as baigiau praktikuoti teise pries 10 metu.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

03 Lap 2018, 08:00

Parasysiu trumpai, Oli.
Pradekim nuo to, kad Dievas is nieko sukure dangu, zeme, gyvybe ir zmones. Tad zmogus tik kurinys, nors labai mylimas Dievo.
Daug tikejimo tiesu, praktiskai visos, yra Kataliku Baznycios katekizme. Pagooglink, yra elektroninis variantas. Ten rasoma, kad zmones bus prikelti su kunais.
Dievas yra virs Visatos, bet buveine, bent viena ju, pasirinko dangu. Kazkurioj psalmej tai skaiciau, ir malda Teve musu ta sako.
Kad kai kurie dabar yra danguje, o kai kurie pragare rodo istorija apie Lozoriu ir turtuoli.
Kad pasaulio pabaigoje dar 144 000 eis i naujai sukurta dangu, kiti i naujai sukurta zeme rasoma Apreiskime Jonui.
Pasakymas jus dievai Biblijos kontekste gali reiksti angelus, nes Dievas vienas ir joks zmogus negali buti pries Ji svarus.
Kataliku pragare kentes ne visi vienodai, nes Dievas yra teisingas. Minimumas pragaro yra neregeti ir nemyleti Dievo.
Tai ne mano mintys, tai trupineliai is atminties.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 09:06

Dogmos kaip dogmos, bet Kazimiero neapykanta mesavalgiams ir kitoms religijoms kazin ar dera su Vedomis. Ar Vedos nemoko uzuojautos, gailestingumo, supratimo? Ar Vedos draudzia gyventi pagal prigimti?
Siaip Kazimiera suprantu. Tiek metu praktikuoja be mokytojo. Tad ir rezultatas gali buti nenuspejamas.
Aš kalbu grynai dalykiškai ir neapykantos neturiu. Jei jums, Aidai, taip atrodo, tai čia jau jusu paklaida..
Aš irgi galėjau (galiu) apie jus parašyti tapati, juo labiau kad vartojate mėsą (ar jau nebevartojate?), o mėsa generuoja pikti, taigi ir neapykanta. Juk galiu čia apjuodinti jus, bet to nedarysiu. Taigi ateity malonėkite, Aidai, nedaryti skubotų išvadų juo labiau kad su žmogum gyvai nebendravote..Nebent, jei jus ekstrasensas vaje kokio lygio.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

04 Lap 2018, 09:22

Mesos nevartojimas dar nera dvasinis gyvenimas. Hitleris buvo vegetaras.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 31

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 23 ir 0 svečių