• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 31
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

27 Spa 2018, 23:40

Esmė yra paprasta, kad esant transcendencijoje religijos yra nereikalingos. Tai - įrankiai tobulėti, kurie skirti pagal kiekvieno gabumus ir ydas. 

Man asmeniškai iš pradžių buvo sunku priimti Prabhupados komentarų kategoriškumą, man trūko analizės ir nedogmatiško priėjimo prie tiesų. Aidas, kaip prieš metus minėjo, priešingai - linko į ortodoksiją, kadangi mėgsta griežtas normas, taisykles. O Oliui patinka, mano požiūriu, šiek tiek meniškos filosofijos, kurios nepretenduoja į galutinę tiesą (man taip atrodo tas new age'as ), kadangi tokia prigimtis - meniška, Oliui reikia išjausti.  Čia tik galimas variantas, kadangi nepažįstu asmeniškai nei vieno. 

Aš manau, kad mes su Aidu pagavom savo pirminius prelestus, o Oliui - tai greičiausiai laukia ateityje. Tikiuos Olis neužpyks, bet aš atviras žmogus. Matau potencialą ir tuo pačiu yra tas vat kabliukas, kurį reikės nuimti :)) Tik aišku, nereik eit prieš prigimtį ir pulti domėtis tuom, kas netraukia. Aš esu tikras, kad situacijos susidėlios taip, kaip reikia. 

P.S. aš taip pat džiaugiuos dėl Aido ir nuoširdžiai linkiu Oliui taip pat atrasti tą kelią. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

28 Spa 2018, 06:14

Aciu Jums visiems. As dvasiniu ziniu niekada neturejau, tik informacija. Tik nesenei gavau tikejima, pati maziausia. Pagal savo tikejimo lygi neturiu pareigos mokyti kitu. Ir negaliu, nes nezinau kam ko reikia. Informacija gal idesiu, jei bus kada aktualu.
Sekmes Jums visiems.
Siaip as dabar katalikas. Taip viskas pasisuko. Toks mano lygis.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

28 Spa 2018, 09:25

Dėkui, Aidai. 

Kalbant apie dvasinį lygį - tas geriausiai pasimato meditacijoje. Joje galima įgauti patirties, kuri nors kiek padeda įsivaizduoti, kas yra aukštesnė sąmonė. Sausa informacija to neatskleis. Žinoma, didelis žinių kiekis + nuolankumas taip pat kažkiek atskleidžia tą įsivaizdavimą. 

Atrodytų, kad tuomet jau turi šiokią tokią apsaugą nuo absoliučiai klaidingos savimonės, bet net ir tada greičiausiai yra įvairiausių niuansėlių, o dar daugiau pasiekus - išbandymai su mistinėm galiom ir t.t. Taip kad norint vertinti objektyviau, reikia turėti pilną vaizdą, kurio praktikos pradžioje nėra ir būti negali. :) Matai, tik tą, ką pats praėjęs, tas pakankamai gerai matosi ant tų, kurie dar nepraėję, bet, kaip ir Aidas minėjo, to neužtenka, kad galėtum kokybiškai mokyt. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

01 Lap 2018, 09:17

Prelest kimba maziausiai progai pasitaikius. Pamaciau, kad as grynas materialistas, dvasingumo minimumas, turiu minimalu tikejima, ir tai ne Krishna, o bibliniu Dievu. Tik pradedi dziaugtis tikejimu, jis kelia dziaugsma, ziuri jau ir megaujiesi juom, jau Prelest. Labai sunku nuo to pabegti. Siaip vienas kunigas yra pasakes, kad reikia ne megautis tikejimu, o vykdyti Dievo valia. O Dievo valia pateikta Sventrasciuose.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

01 Lap 2018, 10:15

Kitaip tariant, esant gunose, visada būsi preleste.

Vykdyti Dievo valią - tai čia irgi super aukštas lygis. Aš visgi akcentuočiau nuolankumą. Džiaugsmas dėl dvasinės pažangos neperaugs į per didelį pasididžiavimą, jei būsim nuolankūs. O kad bus dalis pasididžiavimo - tai neišvengiama, kol esam gunose. 

Svarbiausia yra pajautimas, kada stipriau esi nunešamas į neteisingą savimonę. Ne tik pajautimas, bet ir supratimas, kad tai nėra gerai. Nes kaip ir pasauliečiams, taip ir pradedantiesiams ta netikra savimonė yra pati tikriausia ir saviausia ir jie tiesiog negali jos pakeisti, nes neturi į ką :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

01 Lap 2018, 10:27

Vedu tikslas absoliuti nemotyvuota tarnyste Dievui. Labai sunku. Pazistu ilgai praktikuojanti bhakta, jis inicijuotas. Sake, kad bhakti tarnysteje taip ir stumia ji i karma kanda.
Bijau suklaidinti, bet tarnyste Kataliku Dievui lyg ir savanaudiska, nes tos tarnystes tikslas yra amzinasis gyvenimas tobuloje kurinijoje. Tai irgi sunku. Nezinau, gal kas is kataliku ir absoliuciai atsiduoda Dievui, gali taip buti. Kataliku Dievo galima prasyti visko kas gera ir teisinga, net ir materialiu dalyku. Bet vykdyti sio Dievo valia irgi labai sunku. As save prigavau, kad prasineju vidinese malduose man reikalingu dalyku, tikrai nesu besalygiskai atsidaves Dievui.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 06:49

Katalikybėje nesugebu įžvelgti savanaudiškumo. Jėzus kvietė sekti paskui jį. Ar tai nėra pagrindinis tikslas? Jis yra Kelias, tiesa, ir gyvenimas. Savo pavyzdžiu rodydamas kaip tai atrodo realiame gyvenime. Jeigu "kūnas ir kraujas nepaveldės dangaus karalystės", bijau kad materialus dalykai neveda link katalikų Dievo ...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 08:01

Donatas buvo pasidalinęs Prabhupados, atrodo, paaiškinimu apie krikščionybę. Panašiai ir Aidas forume pasisakė. Iš esmės krikščionybės tikslas yra rojinės planetos, o ne galutinis išsivadavimas. Tikrai nesakau, kad nėra rimtai praktikuojančių krikščionybę, bet esmė tokia, kad dauguma krikščionių mainais už savo gerą elgesį nori gauti saldainių, tai yra į patekti į rojų :)

Tai yra absoliučiai materialus tikslas, bet vėlgi, nereik to priimti kaip blogo dalyko. Galutinis išsivadavimas, paskutiniam savo variante, yra daug skanesnis saldainis, tik dalykas tas, kad jam pasiekti reikia visiško tyrumo, nors to siekdami, mes taip pat matome tą saldainį ir jo materialiai norime :))
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 08:29

Galbut, bet reikėtų tai pagrįsti. Aš grindžiu savo nuomonę prieš tai buvusiame poste savo kukliomis žiniomis. Krikščionybėje galutinis tikslas Kristus, Kristaus sąmonė. Jėzus nebuvo išimtis nuleista iš dangaus, jis buvo Kristiškumo pavyzdys. Krikščionybė tai ne katalikybės, protestantizmo, ir t.t. deklaruojamos tiesos. Juk pačios skirtybės tai ir parodo, kad tai krikščionybės atmainos. Kaip suprantu ji paremta gyvu Kristaus žodžiu kiekvieno širdyje. Gyvu, bet ne dogma. Individualus kelias kiekvienam. Natūralu kad susidarė toks įspūdis B.Prabhupadai studijuojant Bibliją, bet praktikuojant pagal Vedas.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 09:15

Vedos sako, kad pasiekti Krišnos sąmonę Kali amžiuj galima tik kartojant Harė Krišna mantrą. Aišku, be perstojo besimeldžiantis ortodoskų vienuolis, visur matantis Dievą, realiai yra daug arčiau Krišnos sąmonės nei didelė dalis vaišnavų. Tokiu atveju tikrai negalima sakyti, kad vienuolio pagrindinis tikslas yra materialus. 

Bet čia galbūt jau išvis ne praktikos ir religijos esmė, o pačios dživos ryšio su Dievu. Bet reikia sutikti, kad standartai krikščionybėj ir vaišnavizme tikrai skiriasi savo lygiu. Jukgi net budizmas Indijoje iš pradžių daug kur buvo atmestas dėl menkesnių savo standartų. O kur mažesni reikalavimai, ten automatiškai bus daugiau materializmo. Krikščionybė yra religija pritaikyta Kali amžiui, tas pats yra ir su budizmu.  
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 11:39

Oli, nereikia spelioti ar kazka ismastyti apie kataliku tikslus. Reikia skaityti kas Biblijoj pazadama. Apie Kristaus samone ten nerasoma.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 14:02

Oli, nereikia spelioti ar kazka ismastyti apie kataliku tikslus. Reikia skaityti kas Biblijoj pazadama. Apie Kristaus samone ten nerasoma.
Tikra biblija, antikvarine prasme, žmonėms neprieinama, net jei ji yra išlikusi. Šiuolaikinė biblija neatitinka originalą nes Jėzaus Mokymo Parampara yra nutrūkusi.

http://www.bhaktijoga.lt/sites/default/ ... .06.01.mp3
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 14:36

Visiska netiesa. Katalikybe niekada nesireme paramparos principu. Katalikybeje nuo pat pradziu iki dabar veikia zodines tradicijos principas, kaip ir Judaizme. Zodine tradicija saugo ir perduoda Baznycia. Butent katalikai ir rytu ortodoksai issaugojo Biblija visiems kitiems.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 15:52

Visiska netiesa. Katalikybe niekada nesireme paramparos principu. Katalikybeje nuo pat pradziu iki dabar veikia zodines tradicijos principas, kaip ir Judaizme. Zodine tradicija saugo ir perduoda Baznycia. Butent katalikai ir rytu ortodoksai issaugojo Biblija visiems kitiems.
Taip taip, žinoma, tik žmogaus nevalgykite, o visas kitas gyvybės rūšis - i sveikata.

Kokiems visiems kitiems laikams jie išsaugojo tą savo bibliją? Ar įsigalėjus aukso amžiui, bus ir toliau žudomi karvės, jaučiai ir veršiukai?
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 16:37

Ka tik sukures zmones Biblinis Dievas paskyre jiems maistui zaliuosius augalus bei augalu seklas ir vaisius. Po Tvano islikusiems zmonems Dievas jau leido valgyti viska. Abraominese religijose nera kazkokios rimtos yogos, tad ir parampara nereikalinga. Kristus savo apastalams pasake: eikite ir padarykite mano mokiniais visus Zemes zmones. Paramparoje taip nebuna. Tradicija nenutrukstamai saugo ir perduoda Baznycia. Biblijoje turbut nera tokios sunkios informacijos, kaip Veduose.
O Dievas kam nori reikiama malone teikia, mesavalgiai ne isimtis.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 17:15

Oli, nereikia spelioti ar kazka ismastyti apie kataliku tikslus. Reikia skaityti kas Biblijoj pazadama. Apie Kristaus samone ten nerasoma.
Biblijos neesu iškalęs atmintinai. Bet užkliuvę keletas vietų. Čia kas liečia tikslus. Būtų įdomu dėl savišvietos sužinoti kurias vietas jūs turėjote galvoje.

Mt 16,24-25
24 Tuomet Jėzus savo mokiniams pasakė: “Jei kas nori eiti paskui mane, teišsižada pats savęs, teima savo kryžių ir teseka manimi.
25 Nes, kas nori išgelbėti savo gyvybę, tas ją praras; o kas praras savo gyvybę dėl manęs, tas ją atras.
Jn 14
5 Tomas Jam sako: “Viešpatie, mes nežinome, kur Tu eini, tai kaip žinosime kelią?”
6 Jėzus jam sako: “Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane.

11 Tikėkite manimi, kad Aš esu Tėve ir Tėvas manyje, arba tikėkite mane dėl pačių darbų!
12 Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: kas mane tiki, darys darbus, kuriuos Aš darau, ir dar už juos didesnių darys, nes Aš einu pas savo Tėvą.

Ką aš klaidingai supratau savo komentare, ir kaip tai paaiškintų bažnyčia?
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 17:29

Del baznycios pozicijos galima pasiklausti pas bet kuri kuniga arba uzduoti klausima puslapyje www.klauskkunigo.lt.
Del rezultatu vilties reikia perskaityti Apreiskima Jonui, o dar geriau Naujaji Testamenta.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 17:39

Esu klausęs, dėl kitų aspektų, neatsakė. O šiaip daugelis atsakymų tame puslapyje mane šiurpina...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 18:19

Esu klausęs, dėl kitų aspektų, neatsakė. O šiaip daugelis atsakymų tame puslapyje mane šiurpina...
Geras momentas, be to, kunigai gali pateikti gana įvairius atsakymus, nėra vieningo požiūrio. Aidas turi tokį paprastesnį požiūrį, jei pasakė įšventintas kunigas - tai tuom galima pasitikėti. Bet kas mažiau simpatizuoja dogmoms - tiems yra visai kitaip :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2018, 18:34

Bet mane dar domina Aido požiūris į krikščionybės prieštaravimą Vedoms.

Pavyzdžiui, kiek man žinoma, krikščionybė neigia, kad  gyvūnai turi sielą. Aidai, juk Jūs laikote krikščionybę autoritetinga religija, tai kaip gali du autoritetingi šaltiniai deklaruoti skirtingas tiesas? Aš nenoriu pasakyti, kad krikščionybė yra neautoritetinga, aš tik noriu pasakyti, kad autoritetingumas niekaip neapsaugo nuo galybės neteisingos informacijos :)

P.S. gerbiamieji, tik nepulkim į aistras ir prelestą pernelyg smarkiai :))
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 31

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 13 ir 0 svečių