• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 31
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

14 Lap 2018, 12:14

As pagrinde tik save matau.
Pletkinu Vedu informacija. Ne ziniomis, o butent informacija.
Prieitu koks zmogus ir paklaustu nuo ko pradeti praktika.
Man butu eeee.....Duociau man zinoma literaturos sarasa ir nukreipciau i vaisnavu centra.
O siaip man filosofuoti Vakaru stiliumi ir lengviau, ir maloniau.
Megstu paspekuliuoti.
Savikritiškumas yra gerai, jei tai nesmukdo o psichologiškai, o kaip tik padeda dirbti su ydom. :)
Iš esmės galimai panašiai ir yra. Jūs, Aidai, gaunate džiaugsmo iš spekuliavimo turima informacija, net neieškodamas galutinės tiesos. Aš gaunu džiaugsmo iš intelekto, siekdamas suprasti tiesą. 
Čia vat reikia kiekvienam atsakyti į klausimą, kiek tame slypi nuoširdumo pažinti Dievą. Aš galvoju, kad pas mane yra tikrai to noro, bet, aišku, renkuosi lengvesnį kelią, kur turiu stiprybę, kas lyg ir teisinga, bet taip pat labai pavojinga. :)
Jei nepadidinsiu praktikos kiekio, galėčiau strigti panašiam lygyje ilgam. Nes galų gale labai svarbu yra matyti savo trūkumus, nes mes save lyginam su kitais pagal savo privalumus, todėl mums atrodo, kad mes dažnai pranašesni, kas stabdo praktiką. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

14 Lap 2018, 12:27

Mano praktika dabar minimali. Apie Dievo pazinima net negalvoju. Tik truputi patarnauju Dievui, pagal savo mazas jegas. Vis tik oficialiai nedarbingas esu. Vienas atsidaves sake, kad pagal savo padeti as net neturiu pareigos praktikuoti religija.
Minejau, kad tapau kataliku. Sioje religijoje yra vienas is keliu link Dievo pazinimo - tyrinejant Jo kurinija. Pradesiu i tokio pobudzio tekstus po mazu gilintis. Tai filosofiniai, kartais moksliniai tekstai.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

14 Lap 2018, 12:31

Pateikite Jusu minimu detaliu pavyzdziu, jei galima, Viliau.
Bet kokios detalės. 
Tobulai besitaškančios jūros bangos, medžių ošimas. Ar kaip tik kažkokia nemaloni situacija, kurioje nusiraminęs, pajauti jos tobulumą. Galų gale ta pati karma. 
Tą "tobulai" galima įvardinti iš aistros arba dorybės gunos, o galima iš beveik transcendencijos. Aš turiu patirčių tiek su dorybe, tiek su dorybe esančia labai arti transcendencijos. Skirtumas yra milžiniškas. 

Paprastai tariant, šis pasakymas reiškia, kad norint pasiekti tobulumą, reikia susikoncentruoti į detales ir tik taip pasiekti tobulumą. Pavyzdžiui, mesti baudas krepšinyje 80 procentų galima sąlyginai nesunkiai, bet pakelti iki 90 procentų gali vienetai. Artėti prie 95 procentų žmogui praktiškai yra neįmanoma. Kuo mes artėjam prie tobulumo, tuo smulkesnės detalės daro vis svarbesnį vaidmenį. 
Tas pats veikia ir ieškant tobulų formų mene, automobilių dizaine ir t.t. Tačiau įprastai žmonės, matydami tobulumą, mato jame tik tą vieną tobulumą. O galima pradėti matyti patį tobulumo šaltinį - Dievą, bei viso to santykį su aplinka. 
Bet vėlgi, tai yra intelektas. Mano didžiausios patirtys vis tiek buvo gautos ne per jį. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

14 Lap 2018, 12:41

Ka Jus, Viliau, dabar parasete katalikybeje ir laikoma Dievo pazinimu per Jo kurinija.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

14 Lap 2018, 13:35

Ka Jus, Viliau, dabar parasete katalikybeje ir laikoma Dievo pazinimu per Jo kurinija.
Sutinku, Aidai. Aišku, kaip minėjau, to pažinimo gylis yra nuo aistros iki transcendencijos. Ir visuose lygiuose galima galvoti, kad jau pasiekei maksimumą. Įsijungus Donatą Janickį, galima iškart užtaikyt ant tokio pasidalinimo, kuriame tai bus atskleista. Lietuvoje, einant į bažnyčia, gali visą gyvenimą tokios informacijos negauti.  Gal ir be reikalo vėl užkabinau tą krikščionybę, prieš kurią nieko neturiu. :)) Geriau paklausiu taip, ar nematote, Aidai, kad jeigu vietoj bažnyčios, žmonės gautų Vedinę informaciją, jie gebėtų tobulėti greičiau? Arba bent jau, jei bažnyčia duotų bazines žinias pagal Vedas, o tada jau žmonės galėtų patys pasirinkti: likti prie Kristaus, ar ne. 
Mano praktika dabar minimali. Apie Dievo pazinima net negalvoju. Tik truputi patarnauju Dievui, pagal savo mazas jegas. Vis tik oficialiai nedarbingas esu. Vienas atsidaves sake, kad pagal savo padeti as net neturiu pareigos praktikuoti religija.

Minejau, kad tapau kataliku. Sioje religijoje yra vienas is keliu link Dievo pazinimo - tyrinejant Jo kurinija. Pradesiu i tokio pobudzio tekstus po mazu gilintis. Tai filosofiniai, kartais moksliniai tekstai.
Atsimenu, kai buvau paauglys ir net šiek tiek vėliau, intelektu negalėdamas paaiškinti įvairių dėsnių, galvojau, kad aš galėsiu juos paneigti. Priešingos lyties trauką, taip pat įvairias ydas... Šiandien suprantu, kaip svarbu yra gerbti šitą mają. 
Lenkiu link to, kad Jums, Aidai, nors esate vidutinio amžiaus, svarbu susikurti tokią materialią aplinką, kurioje galėtumėt patenkinti pilnai reikiamius poreikius. Galvoju, kad jei tai būtų sutvarkyta, Jums praktikuoti būtų daug lengviau. 
Ir teisingai darote, kad neforsuojate dvasinės praktikos. Ar esate konsultavęsis pas labiau pažengusius dėl praktikos gairių būtent Jūsų atveju? 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

14 Lap 2018, 14:00

Konsultuojuosi, kai iskyla rimtesniu klausimu.
Del Vedu zmonems atsakysiu realiu pavyzdziu.
Sunenams dovanojau religiniu knygu, kiekvienam nuo 14 metu. Vedu, budizmo, katalikybes. Nemokiau ju pats nieko. Vienas sunenu rimciau ikibo i knygas. 19 metu tapo kataliku. Paklausiau, kodel ne Vedos, ne Budizmas? Atsake - ten neina nieko suprasti.
As pats asmeniskai nemanau, kad Vedos ar Budizmas placiajai visuomenei skirti. Informacijos apie siuos mokymus pilna, tik supranta nedaugelis.
As katalikybe rinkausi ne del teorijos, o del praktikos.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

14 Lap 2018, 14:29

Pagrindine mano beda ta, kad negaliu dirbti ir taip tarnauti Dievui. Nesu tokio lygio, kad dvasia pastoviai buciau su Dievu.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

14 Lap 2018, 15:12

Pagrindine mano beda ta, kad negaliu dirbti ir taip tarnauti Dievui. Nesu tokio lygio, kad dvasia pastoviai buciau su Dievu
Neabejotinai, negalint dirbti, tikrai yra sunki padėtis. Net nemėgstamas darbas priduoda pasitikėjimo, kad darai kažką naudingo dėl Dievo, ką jau kalbėti apie tokį, kuriame realizuojies. Bet vis tiek reikia ieškoti būdų pasitarnauti. Jų tikrai yra. 
As pats asmeniskai nemanau, kad Vedos ar Budizmas placiajai visuomenei skirti. Informacijos apie siuos mokymus pilna, tik supranta nedaugelis.
Aš tam pritariu. Ir visgi, kokia gali būti praktika, kai pervargęs po darbo nenusiprausi, tada suvalgai mėsos su svogūnais :) Užtai ir sakau, kad krikščionybė tikrai būtų tinkama daugeliui, jei perteiktų tas bazines žinias, kurios tikrai yra suprantamos. Esu tikras, jog šita informacija dingo neatsitiktinai. 
Šioje civilizacijoje mes negauname vertingos informacijos, jei nesidomime ir neieškome jos giliau patys. Keistas sutapimas, išimtis - technikos mokslai. Žodžiu, neslepiama ta informacija, kuri yra nepavojinga žmonių sąmoningumo augimui. Bet čia atskira tema.
 
Visgi puikiu laikmečiu gyvenam, jei yra polinkis į dvasingumą, galimybės gauti žinių yra didelės. Aplinka savo degradavimu taip pat skatina praktikuoti. Už pastangas gaunam bonusus, nes Kalijuga :))
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

14 Lap 2018, 16:01

Kataliku Liturginiame maldyne pleciamai aiskinamas isakymas nezudyk. Siuo isakymu taip pat reikalaujama susilaikyti nuo veiksmu, kenkenciu savo sveikatai ir gyvybei.
Koki gyvenimo buda renkasi zmogus priklauso nuo jo. Internete daug informacijos apie sveika gyvenima.
Kataliku Baznycia pripazista kas kitose religijose yra gera ir protinga. Tad katalikui tikrai nedraudziama laikytis vedines mitybos ir dienotvarkes. Kunigai tikrai neskatina valgyti mesa ir gerti degtine, jie moko saiko. Krishnos samones judejimas palygint dar trumpa laika veikia pas mus. Ateity, manau, atsiras daugiau kontaktu tarp kunigu ir vaisnavu, bus keiciamasi informacija. Klaipedos vaisnavu iniciatyva toks kontaktas jau buvo ir, jei neklystu, baznycioje leido Hare Krishna giedoti. Ne per misias, aisku, tuscioje baznycioje.
O i baznycia eiti yra gerai, tik reikia koncentruotis i tai, kas vyksta. Kunigai savo pamokslais gerai pataiko. As dziaugiuosi.
O vienas rusu popas sake, kad jei labai myli kurinija, tai gali ir nevalgyti mesos.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

15 Lap 2018, 09:53

Tą "tobulai" galima įvardinti iš aistros arba dorybės gunos, o galima iš beveik transcendencijos. Aš turiu patirčių tiek su dorybe, tiek su dorybe esančia labai arti transcendencijos. Skirtumas yra milžiniškas. 
Cia labai idomu ir svarbu. Jei galite, jei imanoma, Viliau, parasykite apie tai.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

15 Lap 2018, 14:35

Tą "tobulai" galima įvardinti iš aistros arba dorybės gunos, o galima iš beveik transcendencijos. Aš turiu patirčių tiek su dorybe, tiek su dorybe esančia labai arti transcendencijos. Skirtumas yra milžiniškas. 
Cia labai idomu ir svarbu. Jei galite, jei imanoma, Viliau, parasykite apie tai.
Donatas Janickis buvo pasidalinęs įrašu, kuriame minėjo, jog žmonės dažnai sumaišo patirtis dorybės gunoje su transcendencija. 
Iš tiesų, nurimus, nusiprausus, gerai pailsėjus, anksti atsikėlus, pameditavus, vaikščiojant gamtoje ar bet kur kitur galima pajausti dorybės energijos įtaką. Viduje labai ramu, gera, sąmonė šiek tiek aukštesnė, bet džiaugsmas daugiau subtiliai materialius. 

Donatas Janickis taip pat buvo minėjęs savo patirtį, kai dalinai išsitapatino iš materialiaus kūno, jautė savo subtilų kūną, pats jautėsi lengvas kaip dūmas. Aš irgi turėjau malonę šiek tiek susipažinti su šia būsena, nes iki tol buvo tik fragmentai šitos realizacijos. Šioje būsenoj jausmas panašus kaip aprašiau aukščiau, tiesiog kūnas juda atskirai nuo tavo sąmonės. Yra labai keista jausti, kad tu valdai šįtą kūną, rodos, kad reikia galvoti, kai kaip tai daryti. Net vaikščiojimas nėra natūralu, sąmonė atskirai - kūnas atskirai.
 
Na, ir didžiausia malonė buvo du kartus po kelias sekundes prisiliesti prie transcendencijos. Jei tai nebuvo transcendencija, tai buvo paskutinis dorybės kampas, prieš pereinant į transcendenciją :)To žodžiais neapibūdinsi, tai truko gal 3-5 sekundes. Stebėjau gamtą ir staiga pradėjau matyt visai kitokią realybę. Apėmė didžiausias džiaugsmas, kokį esu patyręs gyvenime. Džiaugsmas, kuris nepanašus į jokį kitą džiaugsmą, kurį esu patyręs. Iki to nutikimo kelias savaites gyvenau vien tik mintimis apie Dievą, budravimo būsena būdavo nuolat, galva būdavo švari nuo materialių troškimų, nesikoncentravau į nieką kitą tik į Dievą. Nežinau, kiek reikės tobulėt, kad šitą malonę galėčiau pakartot savo jėgom :) 

O jei atsakant, kaip kinta tobulumo sąvoka einant per gunas, tai aistroje mes tobulumą matome daugiau kaip pasitenkinimo šaltinį. Ar tai būtų vyno degustavimas, ar architektūra, ar bet kas kitas, iš aistros gunos, suvokdami pačius įvairiausius niuansus, mes sieksime maksimaliai pasitenkinti. 

Dorybės gunoj, suvokdami tobulumą, mes matysim Dievą, matysim tobulumą ne tik konkrečioj srity, bet ir jos santykyje su visa materija, su visais Dievo aspektais. Pasitenkinsime daugiau ne pačiu tobulumu, o galimybe suvokti Dievą.

Transcendenciją man komentuoti sunku, bet greičiausiai tai yra super sąmonė, kuri sugeba dar geriau suvokti Dievą, todėl patiria dar daug kartų daugiau džiaugsmo. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

15 Lap 2018, 14:57

Labai Jums, Viliau, aciu uz labai vertingas zinias.
Jei mane kada kazkas aplankytu turesiu su kuo palyginti.
O, jei galite, prasau, nustatykite mano busena.
Pagal Vedas, nepamenu kur, depresija, kuria as labai seniai sergu, rodo tamo guna.
Domiuosi Vakaru filosofija, mokslu, groziuosi gamta, statiniais, megstu protingas diskusijas, senovine technika. Lyg butu raja guna.
Tikiu Bibliniu Dievu, palengva ieinu i praktika. Lyg ir butu satva guna.
Cia is Bhagavad Gita nuotrupu paemiau.
Kas liecia mano tamo guna savybes, tai valgis, kava, cigaretes, psichotropiniai vaistai, alkoholio nevartoju. Bet as nekenkiu kitiems ir nesiruosiu kenkti, kaip kad yra aprasomas elgesys tamo gunoje.
Tai kas cia per miksas pas mane?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

15 Lap 2018, 15:29

Pas visus nenušvitusius yra visų trijų energijų miksas. Čia yra absoliučiai normalu, kitaip ir būti negali :)

Tiksliai nustatyti, kokia guna pas Jumis, Aidai, dominuoja, nesu kvalifikuotas, net gyvai to tiksliai nepadaryčiau. Dorybė yra labai aukšta būsena, todėl, kaip ir pas visus, pas Jumis greičiausiai dominuoja aistra/neišmanymas. 

Pirmiausiai reikia dirbti su neišmanymu, todėl reikia nustatyti depresijos priežastį. Greičiausiai - tai yra tam tikros rūšies nesirealizavimas. Vaistais to tikrai neišspręsi, ilgalaikis psichotropinių vaistų vartojimas kaip tik daro didelę žalą. Labai didelę. Lietuvoje yra didelė problema su lengvu jų skyrimu. Taigi pirmiausia reikėtų mažinti psichotropinių vaistų vartojimą, tada cigaretes, kavą ir visa kita. 

Vėliau jau reikėtų žiūrėt, kaip sumažėjęs tamasas veikia - kiek daugėja dorybės, o kiek aistros. 

Dar pasitikslinsiu, kiek ilgai vartojate prichotropinius vaistus? Ar žinote, kokie šalutiniai poveikiai pavartojus 10-20 metų? 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

15 Lap 2018, 15:40

Dekoju, Viliau, uz zinias. Jos man labai pravers.
Jau virs 20 metu vartoju. Toleruoju gerai, gydytojai ta konstatavo. Vienintelis salutinis poveikis, kuri jauciu, tai fizines jegos ir istvermes, reakcijos sumazejimas. Vidine savijauta puiki.
Darbui su tama guna ateis man laikas. Katalikybe skatina veikluma ir uoluma.
Per pora metu man issispres - darbelis pagal mane arba koks Caritas.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

15 Lap 2018, 15:59

Prašom, Aidai :) 

Matote, ta reakcija mažės ir toliau. Lietuvoje apstu pensininkų, kurie psichotropinius vaistus vartojo ilgą laiką. Tai jų reakcija ir koordinacija - pavadinkim, ribinė. Jau nebekalbant apie labai prastą atmintį. Jie tokie kaip vaikščiojantys zombiai. Apie aukšto sąmoningumo senatvę net kalbos nėra, dvasinė praktika irgi neįmanoma tokios būsenos. 

Labai tikiuosi, kad Jums pavyks išlipti iš šitos padėties. 2 metai gana ilgas laiko tarpas, jei yra galimybė, ieškokit veiklos anksčiau. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

15 Lap 2018, 16:01

Aciu, Viliau.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

16 Lap 2018, 09:26

Stai ir pirma Bibline realizacija atejo.
Vakar, daug negalvojant, mintis tokia atejo pati. Taigi as sudarytas, atsiprasant, is meslo. Bet kada lengvai koja ar ranka gali nutrukti, ar mane visa i puvanti farsa sumalti. O protas sako, kad as kazkoks didelis ir galingas.
Stipriai mane uzvaldes ego. Reikia kreipti demesi i nuolankuma.
O savo netvarios buties suvokimas gal prie kitos realizacijos prives. Juk koks tai gyvenimas sudarytam is meslo. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

16 Lap 2018, 15:35

Stai ir pirma Bibline realizacija atejo.
Vakar, daug negalvojant, mintis tokia atejo pati. Taigi as sudarytas, atsiprasant, is meslo. Bet kada lengvai koja ar ranka gali nutrukti, ar mane visa i puvanti farsa sumalti. O protas sako, kad as kazkoks didelis ir galingas.
Stipriai mane uzvaldes ego. Reikia kreipti demesi i nuolankuma.
O savo netvarios buties suvokimas gal prie kitos realizacijos prives. Juk koks tai gyvenimas sudarytam is meslo. [img=15x17]http://forumas.bhaktijoga.lt/images/smi ... _smile.gif[/img]
To supratimas ir pripažinimas yra labai svarbu. Nuolankumo taip lengvai neprisijaukinsim, bet jei skirtume visą šlovę Dievui, tai šiek tiek gelbėtų. 
Aš pats stebėdamas aplinkinius žmones ir jausdamas jų netikrą savimonę, norą tenkintis, nesuprantant, kad už visko stovi Dievas, dažnai šiek tiek mintyse juos pasmerkiu. Bet jau keleri metai iškart prisimenu, kad išoriškai pats nespinduliuoju nuolankumo ir meilės Dievui. 
Nuo to, kad viduje lyg ir suvoki viską tikrai neblogai, netikras ego nesustoja veikti. Kol neįgausim pilnesnio skonio praktikai ir pačiam Dievui, tol džiaugsmo semsimės iš materialių dalykų, tol nebūsim švarūs. :)
Tiesiog tai mano realizacija į Aido žinutės temą. 

P.S. ne tik teoriškai supranti, bet ir sugebi po meditacijos įgauti šiek tiek meilės Dievui, tai nereiškia, kad turi stabilumą. Dienos eigoje aplinkiniams to gali absoliučiai visiškai nesimatyti. O taip yra, nes dienos eigoj klimpsti į gunas pilnu tempu. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

16 Lap 2018, 16:52

Aciu, Viliau, uz pasidllintas zinias.
Konkreciai as negaliu isbuti visa diena su Dievu. O nuolankumas nelengvas dalykas, vakar pats pamaciau savo ego didybe, jega ir itaka.
Jau senokai savo ego stengiuosi nenaudoti pries zmones. Ji patenkinu vakarietiska filosofija ir mokslu. Populiariam lygmeny, aisku, as ne mokslininkas. Tai man dabar atstoja darba.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

16 Lap 2018, 18:15

Aidai, jeigu išbūtumėt su Dievu visą dieną, tai praktiškai tranze būtumėt :) 

Jei pradėsite rimčiau praktikuoti, greitai turėtumėt realizuoti tam tikrus aspektus, kadangi žinių ir intelektą turite. :)

O realizacija paprasta - be principų laikymosi ir sunkaus darbo, gunos nuneš lengvai. Jos nuneš net jei ir laikysitės principų ir dirbsite, bet bus tam tikra atsvara, kuri ilgainiui svarstykles svers į savo pusę. Donatas Janickis nuolat kartoja, kad pasiekti net pusiaukelę iki Dievo yra dešimtmečių darbas, rimtai praktikuojant. 

Kuris laikas sirguliuoju, dar pabuvau išorinėj aplinkoj, tai grįžus pajutau, kad tamasas su aistra sukilę. Mintys, norai eina, tuo pat metu šiek tiek pykčio, kad apsirgau, kad nesugebu greičiau pasveikt ir taip toliau. Nusimaudžiau - iškart kita būsena. 

Suprasdami, kad veikia materialios energijos, o ne mes, turime ypač didelę reikšmę suteikti principų laikymuisi. Mes patys prieš dėsnius veikti nepajėgūs. :)
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 31

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 18 ir 0 svečių