• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

31 Lie 2020, 09:19

Sveikas, Oli :)

Dar nuo savęs pridėsiu, kad šiame laikmetyje ypač išryškėja, kas yra kas. Esu forume pasidalinęs bent keliais mokytojais, kurie savo laiku kažkuom imponavo. Niekada negalvojau, kad jie labai pažengę, bet tam tikros savybės atrodė pakankamai išvystytos. Šiai dienai matau, kad jie manipuliatoriai ir tiesiog ieško sau naudos. Iš tokių žmonių reikia labai atsargiai imti žinias. 

Jei akivaizdžiai nematydavau blogio akyse, aš buvau linkęs teigiamai žiūrėti į mokytojų keistas savybes, nors jos ir keldavo abejonių. Dabar matau, kad abejonės kildavo ne be reikalo. 

Drįstu teigti, kad vienas žinomiausių tokių mokytojų yra Sadhguru. Tiesa, jis iš tiesų pasako daug teisingų dalykų. Apskritai  pilna youtube pavyzdžių tokių mokytojų: nuo Russel Brand iki Ralph Smart (infinite waters) . Su dvasiniais mokytojais yra panašiai kaip su politikais - dorybingi beveik niekada neišpopuliarės. Sakau tai iš nuoširdaus vidinio suvokimo, nesiekdamas sumenkinti ar apkalbėti. 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

31 Lie 2020, 20:59

Tikriausiai taip ir yra Viliau. Su tuo laikmečiu gal tiesiog išgyveni savąjį laikmetį kuriame viskas atsiveria. Nes visai gali būti, kad daugelis to nepastebi, aplamai nepastebi nieko naujo ir gyvenimas teka sena vaga. Jis patiriamas, rodos, toks koks ir turi būti, iš principo nėra jokių aukštesnių vizijų.
Taip, internetas atsiveria įvairia gausa, visko ten apsčiai. Stebiu artimoje aplinkoje kenčiančius intelektualius žmones, kurie pradeda matyti savo susikurtos pasaulėvokos ribotumą. Pradeda pamatyti savas frustracijas iš ko kyla kančia. O savi įsitikinimai atsakymų neduoda, netenkina. Kadangi Dievo koncepcija atmestina arba labai ribota, vėl neriama į tas pačias proto vingrybes. Bet jau pusiau rimtai, pusiau juokais gaunu žinutę, kad pavargau blaškytis vedamas savo proto, ieškosiu Dievo, tegul jis veda mane. Labai džiugu tai išgirsti. Tuoj pat atsiranda ir artimesnis ryšys tarp giminaičių kurie kažką praktikuoja, pasako kuriais mokytojais seka. Pradeda analizuoti tų mokytojų nušvitimo istorijas ir čia pasigauna. Žiūrėjau keletą lietuvių guru filmukų. Jie kviečia tokius "paklydusius šviesos karius" aiškindami kad su jais viskas gerai, tai su pasauliu nėra gerai. Ir patys yra tai perėję. Natūraliai daugelis save ir pradeda laikyti save šviesos kariais, atradę kas taip norėtūsi būti artima, kas juos suprato. Pasirodo jiems jau nereikia kitų paramos, nebent mokytojo. Bet gal jų paramos vis dar reikia šeimos nariams. Vienok skyrybos tampa natūralus kelio etapas, nes ir mokytojas tai perėjo. Taip nutinka kad laikantys save šviesa tarsi nori gelbėti visą pasaulį, bet nesugeba išgelbėti artimųjų, mat jie yra tamsos kariai, stabdantys dvasinį progresą. Mokytojas užsimena kad yra du tobulėjimo keliai, djani ir bhakti ir be mokytojo niekaip... Nutyli ar nežino kad yra ir karmajoga, kuri galbūt labiausiai ir tinkama. Bet siūloma aukščiausia nata pradžioje...Bhagavadgita bene daugiausiai akcentuoja būtent karmajogą. Gal ir klystu, nesu jos žinovas.
Kartais sunku suvokti kas kaltas mokytojas ar mokinys. Abu tikriausiai. Tiek mokytojo neprofesionalumas arba sąmoningas klaidinimas, tiek mokinio naivumas kuris kyla iš esamos sąmonės būsenos. Visi tie, kurie tariasi atradę šviesą ar Dievą viduje...teigia kad laimės šaltinis kyla iš vidaus, tai kokią neigiamą įtaką jų laimei galėjo atnešti šeima, nemėgstama veikla, įgyto turto našta ir pan. Seka išvada, kad jie tuomet galėjo palikti šeimas, kažką keisti iš nežinojimo to ką šiuo metu suvokia ar išjaučia. Bet daugeliui girdint lektoriaus ar guru paskaitas taip susižavima jo veiksmais, kurie buvo žemesnio sąmoningumo, t.y. iki jo sakykim nušvitimo, kad norima sekti tuo pačiu keliu. Bet nekreipiama jo nuolat kalamą visiems į galvas "čia ir dabar"... Darbas, šeima, (ne)sveikata tai "čia ir dabar" Ar tai nėra tinkamos sąlygos jaustis laimingais? Ar tai ne darbas su savimi? Čia daugiau retorinis klausimas... Ar tikrai reikia nuvykti ten, kad jaustumeisi laimingas čia ir dabar. Aišku nėra viskas taip paprasta ir tiesiogiai suvokiama. Plati diskusija greičiausiai. Įvairūs atvejai. Pažiūriu ir sadhguru ir kitus šaltinius, daugelis įžvalgų turi aukštą tiesos indeksą. Bet svarbiausia neprisirišti prie nieko kas ateina iš išorės. Viską reikia paleisti, kaip kitaip tapsim lengvi ir skaidrūs?


-Mokytojau! Kaip pakeisti pasaulį į gerąją pusę?
-Kiekvieną dieną nužudyk vieną vergą, vieną patarėją, vieną teisėją, vieną aristokratą ir vieną vadą.
- „Bet kur aš rasiu tiek daug kiekvienai dienai?!“ -Savyje, mano sūnau, tik savyje ...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

31 Lie 2020, 23:44

Internete apskritai nėra lengva surasti kokybiškos informacijos. Pastaruoju metu pabandžiau pasidomėti astrologija, jos prognozėmis. Pavyko rasti, kad dabartiniai įvykiai buvo prognozuojami  jau prieš kelerius metus. Tuo pačiu tai sutampa su Vedų išpranašautu auksu amžiumi. Nuojautą, kad kažkas stipraus bręsta turbūt turėjo daug dvasingesnių, jautresnių žmonių. Turėjau ir aš, tik negalvojau, kad viskas taip įvyks staiga. 

Esame perėjimo laike, galima sakyti, gimdymo skausmai prasidėjo, o naujas amžius "gims" ne anksčiau kaip po kelerių metų. Taip kad laukia sunkus, įdomus laikas. Tą naują realybę yra labai sunku įsivaizduoti, tai yra daug didesnis perėjimas negu socializmo pakeitimas kapitalizmu ar panašiai. Sunku suvokti, koks šokas bus tiems, kurie buvo pilnai paskendę esamos realybės iliuzijoj. Bet ir mums greičiausiai neįmanoma suvokti to naujo pasaulio, bet kad tai duos didžiulį dvasinį impulsą - neabejoju visiškai. 

Pritariu, kad kai kurie jau dabar stipriau susimąsto apie Dievą ir savo ribotas sampratas, bet tiems, kurie  toliau jų įsikibę laikosi bus tik dar blogiau laikui bėgant. 

O šiaip svarbiausia tokiais laikais kovoti su baimėmis. Kaip yra pasakęs Markas Tvenas - išgyvenau sunkių dalykų, kai kurie iš jų įvyko iš tikrųjų. 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

07 Rgp 2020, 21:24

Buvot minėjęs Viliau kad turite tam tikrų įžvalgų apie Sadhguru. Gal galite pasidalinti. Esu klausęs jo paskaitų, R. Adams, kažko neigiamo nepastebėjau...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

08 Rgp 2020, 16:36

Dėl Sadhguru. Kai kada jo duodamos žinios tikrai nustebina gerąja prasme, bet tuo pačiu kai kurie jo patarimai/juokeliai parodo, kad jis turi savus tikslus arba yra stipriai paskendęs savo sampratose. Pavyzdžiui, jis buvo kategoriškai teigęs, kad dėl planetos gerovės turėtume neturėti vaikų, arba turėti tik vieną. Atrodo, nekalta nuomonė, bet tokio lygio ir tokią atsakomybę turintis mokytojas neturėtų taip kalbėti, juolab, kad tai prieštarauja toms pačioms Vedoms, kuriomis jis remiasi. Be to, tai gana puikiai sutampa su masonų tikslais mažinti gyventojų skaičių. 

Ne kartą esu pastebėjęs prasiveržusį jo pyktį elementariose situacijose, kai kada jis užgauna klausiantį klausimo žmogų ir būna tikrai nejauku tai stebėti. Tai tikrai ne dvasinis pyktis, juolab, kad tokios situacijos absoliučiai to nereikalauja. 

Kas liečia dabartinio viruso "plandemija" , tai brolis, kuriam tikrai patiko Sadhguru, irgi suabejojo, kodėl jis taip slidžiai apie tai kalba, plius irgi viską lenkia labiau į tą pusę, kad žmonės nesusivoktų, kas čia darosi iš tikrųjų. 

Galų gale, galima įvesti į google "Sadhguru luxury life" . Turi jis aibę prabangių automobilių, namų, laikrodžių, drabužių. Buvau perskaitęs, kad jis nedėvi to paties drabužio du kartus. Paskutinio fakto negaliu patvirtinti, bet buvau radęs forumą, kuriame žmonės daug negerų dalykų apie jį kalbėjo. Žinant kaip veikia gunos, ir jeigu žmogus turi silpnybę įvairiems materialiems malonumams, nėra keisto, jeigu su gaunamais pinigais elgiasi švelniai tariant nesąžiningai. 

Man turimos informacijos tikrai užtenka bendram vaizdui susidaryti. Aš jam pinigų tikrai neaukočiau, bet kai kuri jo informacija tikrai vertinga ir gerai pateikta. 

Aišku, reikia turėti galvoje, kokios šlovės susilaukia Sadhguru. Jis tikrai turi išvystytas savybes, gerą iškalbą, pasitikėjimą savimi, stiprią energetiką. Reikia pamėginti įsivaizduoti save jo vietoje. Kai mes truputį pažengę objektyviai jaučiamės galybę kartų daugiau susivokę nei eilinis pilietis, ką kalbėti apie Sadhguru, tai kitas pasaulis, kitos dimensijos. Taip kad aš tikrai nesmerkiu žmonių, tiesiog labai daug stengiuosi pamatyti iš žmogaus akių. Sadhguru akys gyvos, nėra blogos, bet ir nėra tyros. Jis tikrai dar yra gunose, todėl jo pasisakymus ir veiklą ir reikėtų vertinti tokiame kontekste. 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

09 Rgp 2020, 10:38

Supratau. Nelabai nustebau. Aš gal tiek daug jo neklausiau arba neužtaikiau ant paminėtų požiūrių į tam tikrus dalykus. Pats irgi turėjau savitą išvystytą supratimą apie populiaciją, kurio šalutinių veiksnių iki galo dar nepavyko atsikratyti. Galvodavau kad Žemei jau turėtų būti gana to žmogiško pelėsio padarinių. Ir pagrindinis, dabartinio žmogaus tikslas yra kelti individualų sąmoningumą tuo pačiu keliant ir visą planetos energetiką. Kas be ko ir nustumiant į antrą planą ar netgi menkinant pačią populiacijos svarbą.Tiesiog ir dabar kartais save pagaunu žvelgiant į vienišus dvasinius intelektualus kad tokią padėtį pasiekė dėka šeimos nebuvimo. T.y. būdami sąmoningi išlaikė pirminį žmogaus tikslą. O aklas šeimos norėjimas yra nebranžios asmenybės( jokiu būdu nelaikau tai smerktinu) bruožas. Tai yra paklydimas, kurio subtilesnių dalykų vis dar likę manyje. Tais mokymais, kuriais seku, deja taip nėra. Teigiama kad Žemė dabartinėje būsenoje gali nesunkiai išmaitinti 10 mlrd žmonijos. O koncepcijos apie esamą populiacijos petviršijimą yra vieno subtiliausių melų, pasėtų puolusios sąmonės. Todėl nenuostabu kad ši "stygiaus sąmonė" kuri teigia kad žemės resursai yra riboti persismelkusi ir į aukščiausio sąmoningumo individus.
Dėl paminėtos " plandemijos" tai iki šiol neturiu aiškaus vaizdo. Iš tikro nežinau kas yra tikra kas ne. Tai taip painu, turint patį viruso faktą ir įvairiausias reakcijas ir interpretacijas į tai. Buvo užduota begalės klausimų paskutinėje konferencijoje čenelingo būdu. O atsakymai gaunami labai lakoniški. Spėju ne visai tokie, kokių tikėjosi klausiantys. Bet nuolat akcentuojamas bendras pagrindinis momentas. Stenkitės išlaikyti vidinę ramybę, kurios dėka vystykite intuiciją idant atskirtumėte kas yra kas. Jei jus valdys baimės ar neapykanta, jūs nesugebėsite rasti atsakymų, intuicijai paprasčiausiai neliks vietos, paklysite. Kai pažiūriu alternatyvius, vadinamus sąmokslo teorijų šaltinius, aš dažniausiai tik tą ir matau...Abiejose barikadų pusėse vyrauja tą patį savybė, kaltinimas ir vengimas prisiimti asmeninę atsakomybę, kadangi kiekvienas iš mūsų nesame atskirą sala, o tik visumos dalis. Apie masinį čipavimą ir pan. gautas atsakymas ganėtinai paprastas. Esamomis aplinkybėmis tai neįvyks, čia aš labai glaustai, savais žodžiais. Bet turint galvoje kiek žemai buvo nupuolusios išnykę priešistorinės civilizacijos. Tai čipavimo sprendimas visiškai įmanomas ir ko ne identiškas valdymo modelis. Bet noriu tikėti kad ne šį kartą. Dar tiek nenupuolėm. Aplamai viskas į ką turiu savo nuomonę ir randu aiškinimus kartais taip nustebina. Pvz savu metu laisvieji masonai, rozenkreiceriai, ir pan slaptos organizacijos iš tiesų buvo remiami iš aukščiau išlaikant jų slaptumą. Tai nebuvo siektinas sprendimas, bet buvo geriausias tuo laiku, vyraujant inkvizicijai. Bet dabar jie to palaikymo negauna. Įdomumas kad dvasinė karalija kaip ir nelaiko tai blogio ašimi, bet teikia invokacijas iššaukiančias teismą puolusiai elitistinei mąstysenai per tas organizacijas. Analitine logika tai suvokti sunkoka, bet žvelgiant iš tylos taško viskas kaip ir dėliojasi. Įdomumas ir tame, kad tarp visų mums įprastų masoniskų šutvių papuola ir Kenedžių dinastija kuria prisidengia puolusi sąmonė. Tai tik paliūdija teiginį kad žemėje praktiškai nelikę vietos, kurios nebuvo paveikusi dualistinės sąmonė. Dėl to, spėju, ir gaunami atsakymai būna labai pasverti. Kad mes per dualizmo prizmę nesiimtume atskyrinėti į gerus ir blogus vėl pakliūdami į tas pačias pinkles. Tiesa slypi kažkur per vidurį taip pat pagimdytas dualizmo. Tai tarsi kompromisas, siektina savybė atrasti aukso vidurį. Deja tai neįmanoma. Budos, Kristaus tiesa stovi ir virš šios sampratos, kurioje nėra poliškumo.
Visi aukščiausi guru, esantys įsikūnijime šiuo metu taip pat turi tam tikrus įvaizdžius kurių jie turi atsikratyti. Pats faktas kad jie yra įsikūnijime jau daug ką pasako :) Lygiai toks pat faktas, kad iš daugelio dvasinių lyderių kurie demonstruodami savo plačias sąmoningumo erdves gali man perteikti dalį gilesnio suvokimo nei turiu aš šiuo metu. Asmeninės guru ydos kiek tik galima turėtų būti atsietos. Kolegai vieną kart numečiau sadhguru linką kažkokia įdomia tema. Viską ką žmogus pamatė tai prabangų laikrodį ant jo rankos. Automatiškai įvyko viso kito atmetimas. Žodžiu, aferistas, viską ką jis sako bus bulshitas. Taip neturėtų būti. Aplamai sunku į pasaulį žiūrėti iš vidinio taško tarsi į Majos sukamą filmą, kuriame save atsieji save nuo viso to. Bet taip norisi bet kurioje kariaujančioje pusėje atrasti dalį savęs. Labai traukia būti teisiu, subalansuotu, bet tas subtilus momentas, kai tą akimirką ir tampu vienu iš aktorių.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

09 Rgp 2020, 13:25

Patiko jūsų mintys, Oli :) 

Galvodavau kad Žemei jau turėtų būti gana to žmogiško pelėsio padarinių. Ir pagrindinis, dabartinio žmogaus tikslas yra kelti individualų sąmoningumą tuo pačiu keliant ir visą planetos energetiką.
Aš irgi turėjau tokią nuomonę. Viena vertus, tai yra tiesa. Kalijugos metu gyventojų skaičius, mano žiniomis, visada yra didesnis. Tam yra įvairių priežasčių, tame tarpe ir dvasingumo mažėjimas. Kita vertus, turime nepamiršti, kad tuos procesus valdome ne mes patys, o aukštesnės sąmonės būtybės, kurios tai prižiūri. Iš šeimos žmonių varpinės turime suprasti, kad dorybingų sielų kvietimas į Žemę yra mūsų pareiga ir vienas iš pagrindinių kelių į bendrą dvasinės sąmonės kilimą. Beje, Donatas Janickis irgi rekomenduoja bhaktams neturėti daugiau kaip 2 vaikų, nes šiais sunkiais laikais yra sunku suderinti dvasinę praktiką ir vaikų auginimą. Be abejo,reikia pasverti savo jėgas ir kiek įmanoma įvertinti troškimų objektyvumą. 

Dėl paminėtos " plandemijos" tai iki šiol neturiu aiškaus vaizdo. Iš tikro nežinau kas yra tikra kas ne. Tai taip painu, turint patį viruso faktą ir įvairiausias reakcijas ir interpretacijas į tai. Buvo užduota begalės klausimų paskutinėje konferencijoje čenelingo būdu. O atsakymai gaunami labai lakoniški. Spėju ne visai tokie, kokių tikėjosi klausiantys. Bet nuolat akcentuojamas bendras pagrindinis momentas. Stenkitės išlaikyti vidinę ramybę, kurios dėka vystykite intuiciją idant atskirtumėte kas yra kas. 
Jei jus valdys baimės ar neapykanta, jūs nesugebėsite rasti atsakymų, intuicijai paprasčiausiai neliks vietos, paklysite. Kai pažiūriu alternatyvius, vadinamus sąmokslo teorijų šaltinius, aš dažniausiai tik tą ir matau
Taip, esti labai daug sluoksnių. Kuo daugiau domiuos, tuo aiškiau darosi, kad  vyksta rimti žaidimai dvasiniam lygmenyje. Mano pamąstymai: ar pati elito grietinėlė, kurios mes nežinome ir nematome, supranta savo padėtį šiame žaidime? Turiu galvoje, ar jie realiai supranta, jog pralaimės karą, kas jų laukia po mirties? O gal jie , iš tiesų, vykdo Dievo planą ir dėl to net negaus atitinkamų reakcijų? Galbūt jų tikslas buvo iškelti mūsų pačių ydas į viršų, kad galėtume susivokti ir pradėtume gyventi tinkamai? Aš manau, šita versija tam tikru aspektu galėtų būti kažkiek reali. 

Kas liečia pačias "konspiracijas"  - tai dauguma atveju informacija yra teisinga. Taip, nemažai yra siekiančių gąsdinti, bauginti ir greičiausiai jie tiesiog atlieka savo funkcijas šiame žaidime, užlaikydami žmones, kurie dar nepasirengę aukštesniam susivokimui. Jų lygių spektras yra labai platus. Vargu, ar įmanoma žinoti beveik viską, bet tikrai neprašausim pasilikę prie intelektualaus domėjimosi, pozityvo ir , žinoma, Dievo. 

Mano manymu, tiek Kenedžiai, tiek Trump'as ir jo sąjungininkai spinduliuoja geresne energetika nei dauguma politikų. Man niekaip neišeitų juos lyginti su Clinton'ais Gates'u,  Sorošu ir kitais. Galbūt aukštesnės jėgos pasirinko kiek įmanoma dorybingesnius klanus iš esamų įgyvendinti savo misijai. Tik versija :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

09 Rgp 2020, 22:19

Dėl elito grietinėlės tai sakoma kad jos pilnai užvaldytos atskirties nuo Dievo, vienovės jausmo. Puolusios būtybės nors ir pripažįsta Dievo aspektą, giliame įsitikinime jaučiasi pranašesnės už patį Dievą. Teigia kad Kūrėjo planas šiai planetai buvo klaida ir todėl Jis apleido šį visatos užkampį. Ir dabar jos jaučia kad moka geriau valdyti esamą situaciją. Jų vizija visai kita. Bekompromisis dominavimas visuose aspektuose, toks savotiškas savęs sudievinimas. Štai kas jų galvoje. Dominavimą praktiškai yra pasiekę. Bet puikiai suvokia kad didelė populiacija dėl daugelio priežasčių neprisideda prie įsivaizduojamo rojaus paveikslo. Nors visi gyvybės srautai nešiojasi dalelę Krišnos, Kristaus ar kaip bepavadinsi , turi teorinę galimybę apsigrežti ir kilti aukštyn, bet per ilgiausią žemės istoriją sukurti egregorai ir įvairūs padarai pagimdyti žemos kolektyvinės sąmonės to neturi. Jie turi tik išlikimo instinktą bet niekada negalės pakilti į Dievo namus, kadangi ne ten buvo sukurti. Šimtaprocentinis egoistinis reiškimasis. Puikiai tai atspindini sugalvota frankenšteino istorija. Iš pirmos pažiūros jėgos atrodo tikrai nelygios, knibždėlynas kur tik pasisukusi. Iškraipymai, apsėdimai eina per visus materialios visatos lygmenis. Eterinę, mentalinę, emocinę ir fizinę karalijas. Bet žvelgiant iš platesnės perspektyvos viskas yra gerai su tuo Dievu :) Kartais atrodo tikrai daugeliui geriau nežinoti realaus vaizdo :) Jei žvelgčiau per vienintelio duoto įsikūnijimo koncepciją tai žemės perspektyva prilygtų tragedijai. Taip viena iš lyderių, elito pasireiškimų koncentruotai išreikšti įkūnyti visuomenės sąmonę. Lyderiai neatsiranda iš vakuumo. Bet jų neigiama veikla niekaip neprisideda prie Dievo plano. Jie patys sutinka prisiimti šias roles. Šiaip ar taip iškreipdami dvasinę šviesą ir kuriasi karmą, kurią teks subalansuoti.
P.S. kai perskaitau ką parašiau gali pasirodyti kad per daug filmų prisižiūrėjau apie kokius nors reptiloidus :)
Tačiau tai ir yra viena pagrindinių problemų kad didžioji visuomenės dalis tiesiog neįsileidžia minties apie elito egzistavimą. Užtektų tik tiek, visiškai nereiktų svaigti apie dievus ir demonus. Tiesiog remdamiesi racionalia logika prieitų prie šio, už visko slypinčio elito fakto. Bet su kuo pakalbu atsargiai, tai priskiriama paistalų kategorijai.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

10 Rgp 2020, 17:08

Dėl elito grietinėlės tai sakoma kad jos pilnai užvaldytos atskirties nuo Dievo, vienovės jausmo. Puolusios būtybės nors ir pripažįsta Dievo aspektą, giliame įsitikinime jaučiasi pranašesnės už patį Dievą. Teigia kad Kūrėjo planas šiai planetai buvo klaida ir todėl Jis apleido šį visatos užkampį. Ir dabar jos jaučia kad moka geriau valdyti esamą situaciją. Jų vizija visai kita.
Gerai pasakyta, pritariu. Pats parašęs savo postą pagalvojau, o tiksliau prisiminiau, kas yra demonai...
 Iš pirmos pažiūros jėgos atrodo tikrai nelygios, knibždėlynas kur tik pasisukusi. Iškraipymai, apsėdimai eina per visus materialios visatos lygmenis. Eterinę, mentalinę, emocinę ir fizinę karalijas. Bet žvelgiant iš platesnės perspektyvos viskas yra gerai su tuo Dievu Paveikslėlis Kartais atrodo tikrai daugeliui geriau nežinoti realaus vaizdo Paveikslėlis Jei žvelgčiau per vienintelio duoto įsikūnijimo koncepciją tai žemės perspektyva prilygtų tragedijai. 
Būtent, pačiam tokios mintys ateina laikas nuo laiko. Yra labai sunku suvokti, kaip viskas čia persisuks į kitą pusę, kai, atrodo, visi koziriai demonų rankose. Bet, iš tiesų, viskas Dievo rankose. Ši situacija labai gerai parodo, kad bedieviška civilizacija yra pasmerkta žlugimui arba jos ateitis - pragaro tipo kančios. Vaikystėje man tai skambėdavo daugiau alegoriškai, bet dabar puikiai matyti, kad tai - dėsniai. 
P.S. kai perskaitau ką parašiau gali pasirodyti kad per daug filmų prisižiūrėjau apie kokius nors reptiloidus Paveikslėlis
Galbūt kai kam taip ir pasirodytų, bet man priešingai - labai surezonavo su mano pasaulėvoka. Šioje situacijoje neįmanoma apsiriboti grubia materialia plotme, nes visgi artėjame link tiesos :) Čia kaip siekiančiam dvasingumo bandyti primesti, kad už fizinės realybės daugiau nieko nėra. 

Dar sugrįžtant prie demonų ir dualizmo/monizmo temos. Man keista, kad astrologinės pranašystės sutampa su demonų veiksmais. Kodėl jie pasirenka veikti tada, kai tam tikros planetos tarsi sustiprina jų veiksmų galingumą? Tai rodytų, kad jie atsižvelgia į astrologiją, bet tada jie turėtų žinoti, kad pralaimės. Yra sunku suprasti tuos dalykus ir tai veda prie hipotezės, kad visa šita matrica yra kontroliuojama aukštesnių jėgų, kas greičiausiai ir yra. Taigi galų gale vis tiek turime nepamiršti, kad esame matricoje ir , nors čia viskas veikia pagal dėsnius, tačiau bet kada aukštesnės jėgos tą matricą gali pakoreguoti, o galutinis scenarijaus variantas yra žinomas tik pačiam Dievui. Taigi čia vėl grįžtam į tą pradinį tašką, kad nors likimas nėra nulemtas, bet realiai viskas yra žinoma. Čia kaip su mistiniu projektu "the looking glass" . Įvedus daugybę duomenų, yra paskaičiuota, kad gera baigtis yra neišvengiama. 
Pabaiga, jei įdomu pasidalinsiu nuoroda (veiks kelias dienas), kuriame filmuota medžiaga iš rugsėjo 11d. Video aiškiai matyti visa tiesa. Ypač nuo 11 minutės. Labai sunku video rasti internete, tai gal bus įdomu, gal turėsite kam parodyti. 

https://www.transfernow.net/UupUGi082020
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

11 Rgp 2020, 07:00

Iš pirmo žvilgsnio tikrai gali pasirodyti kad tūzai papuolė ne į tas rankas ir tamsos triumfas neišvengiamas. Pagalvokime, o ko siekia puolusios būtybės? Jos būtent to ir nori. Kad kiekvienas individas prarastų tyrą viziją savo gyvenimui, vėliau šeimai, šaliai ir planetai. "Geras" žmogus net nesusimąstęs taip ir stoja tamsos pusėn. Užtenka menkos abejonės ir jau pralaimėjimas, nors ir labai mažas. Mokymuose, kuriais seku ir minima, kad jūs net neįsivaizduojate kokiais subtiliais būdais puolusi sąmonė gali iškraipyti praktiškai kiekvieną gyvenimo aspektą. Jie tiesiog yra gundymo meistrai. Nesunku pripažinti. Jeigu demonai egzistuoja net identiteto ( eterinėje) oktavoje, tai jų žinios/gebėjimai pakankamai aukšto lygio. Mano sąmoningumas tokių aukštumų nesiekia. Jei taip grubiai išsireiškus. Pasakymas sau kad belieka pasikliauti Dievu gali ir čia pakišti koją. Tai gali pasėti sekančią mintį, kad ne viskas nuo manęs priklauso, dar vėliau, kad ne aš valdau savo gyvenimą. Po to, aš nesu atsakingas už tai kas vyksta su manimi, palieku spręsti Dievui. Ir galiausiai, pasunkėjus karmai kitame įsikūnijime pilnai įmąnoma kad jau eisiu su vėliava "Dievas mus apleido". Tikriausiai panašiai ego ir įsiprašė į svečius :) Bet grįžtant prie jėgos svertų, turint galvoje kokia materijos paskirtis ir kaip veikia sferų pakylėjimai, tai demonų šansai praktiškai nuliniai. Nors ir egzistuoja laisva valia bet saugikliai sudėlioti ant kiekvieno kampo. Tiesiog labai sudėtingas ir platus paveiksas. Jau vien paviršutiniškai žiūrint, gali žlugti net visa ši rasė ar planeta. Kiekvienas iš mūsų patirume ir kas be ko bet kokiu atveju patirsime savas iniciacijas. Arba pakilsime arba leisimės dar žemiau. Paprasčiausiai kartais labai pervertiname esamą įsikūnijimą sureikšmindami fizines kančias, taip nugrimzdami į individualumą. Bet amžinybės perspektyvoje tai nėra taip svarbu.
Dėl astrologinių pranašysčių aš nelabai ką turiu pasakyti. Nedaug dėmesio tam skiriu. Tik sakoma kad galite naudotis šia puikia dovana savo asmenybės bruožams atskleisti. Bet būkite budrūs ir nepiknaudžiaukite, neįstrikite spąstuose. Žvaigždės jums gali tik atskleisti su kuriomis esybės dalimis, charakterio bruožais atsineštais iš praėjusių gyvenimų privalote dirbti ar ką tinkamai išnaudoti. Bet jos jūsų likimo nelemia. Nepakliūkite į nusivylimą ir neteisinkite savęs remdamiesi astrologija ar kitom pranašystėmis. Niekas nėra iškalta akmenyje. Savaime suprantama karma iš praeitų gyvenimų gali paskatinti žmogų daryti tam tikrus pasirinkimus. Tačiau pasirinkimai niekada nėra nulemti iš anksto. Žmonės visą laiką renkasi, ir todėl turi galimybę nutraukti praeities momentumus, ir pasukti savo gyvenimą nauja, pozityvia vaga. Jie visada gali pasirinkti aukštesnįjį kelią vietoj žemesniojo kelio. Tačiau, jeigu žmonės nenutraukia praeities momentumų, tuomet karminės situacijos neišvengiamai materializuosis. Kaip aš suprantu egzistuoja tam tikri dvasiniai ciklai per kuriuos aukštesnės jėgos leidžia į materialią kūriniją skirtingų tipų ir skirtingus kiekius energijų. Bet ciklų laikas nėra tiksliai apibrėžtas, galbūt matomos tam tikros perspektyvos žvelgiant į planetos aurą. Pvz dabar kalbama apie ateinančią Vandenio erą. Bet pažymi kad tarp Žuvų ir Vandenio eros nėra nubrėžtos ribos. Jie teigia kad patys to tiksliai pasakyti negali kada tai pilnai bus įkūnyta, nes dalyvauja pati žmonija.Tai dešimtmečių ar šimto metų kūrybinis procesas. Kaip tiksliai išpranašaujama pagal planetų išsidėstymą aš nesigilinu. O dėl laisvos valios ir Dievo piršo, tai suprantu kad reikštis laisvai valiai yra duotos labai plačios erdvės ir įvairiausi ciklai tėra labai maža visumos dalis mūsų kelionei. Prieš 2000 metų niekas netrukdė eiti tiek transcendenciniu tiek involiucijos keliu. Juk ir aš ten galėjau būti :) Dabar turiu tą pačią pasirinkimo teisę. Taip aplinkybės kitos, nuopolis, planetos karma kita. Bet ir atsakomybė ar malonė tikriausiai vertinama kitaip. Viduramžiais kai žmogaus gyvybė kolektyvinėje samonėje nieko nereiškė, atoveiksmis buvo švelnesnis nei dabar. Tas galiojo ir atskiriems individams/regionams/kultūroms. Įvykdyti žmogžudystę jogui, tamplieriui ar pigmėjui nebuvo tolygu susikurti tą patį grįžtamą ryšį. Manau tai yra teisinga, kitaip jokių šansų pakilti.
Buvo geras klausimas apie kažkokią stichiją, nusinešusią daug gyvybių. Kodėl neįspėjote, ar toje vietoje tiesiog turėjo įvykti karmos pasireiškimai atskirai, rinktinei žmonių grupei? Tai sakoma tiesiog turėjo tai įvykti, dėl labai įvairių priežasčių. Būtent kada tiksliai mes nežinome. Ir, tipo nustokite galvoti kas su ta žmonių mase buvo ne taip. Tarp žuvusiųjų buvo įsikūniję daug gyvybės srautų, kurie tiesiog niekam, o ir patiems nežinant laikė dvasinę pusiausvyrą tam regionui. Jie paprasčiausiai nespėjo kaip ir kiti numatyti, negavo jokio impulso iš išorės negalėdami laiku pasitraukti. Apgailestaujama kad jie žuvo, bet jie išlaikė savas iniciacijas ir tiesiog išėjo savais keliais. Esminė mintis nustokite teisti pagal išorinės sąlygas vietoj to daugiau dėmesio skirdami savo vidaus reikalams. Kitas pasakymas, kad daug lengviau matyti ir prognozuoti įvykius kurie dėliojasi identiteto ar mentalinėje oktavoje. Bet kai veiksmas ar karma pereina į fizinį lygmenį labai sunku ką detalizuoti. Čia kaip su stikline vandens į kurią įlašinama skirtingų dažų. Pradžioje dar gali atskirti kuri spalva ką įtakoja, bet vėliau koks jau skirtumas. Kad ir tarkime esi geltona frakcija bet pilkame fone tu tiesiog nepastebimas, ir vistiek tavo indėlis svarbus. Daugelis brandžių gyvybės srautų nusileidžia į šią planetą būtent tik dėl dvasinės pusiausvyros. Jų vizija tikriausiai dar didesnė ir bendresnė už Žemės planą. Teigiama kad Rumi yra pasirinkęs įsikūnijimą ir gyvena niekam nežinomą paprastą pasauliečio gyvenimą dėl tos pačios priežasties. Tiesiog visi mes esame vienovės dalis...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Rgp 2020, 09:08

Labai teisingi momentai. Pats buvau šiek tiek įsitraukęs į negatyvą, kai pradėjau domėtis, kas čia darosi pasaulyje. Nors , iš tikrųjų, žinojau, kad tokie laikai ateis gana greitai, bet vis tiek nebuvau pasiruošęs pakankamai. Galima susieti su tuom, kad palikti kūną irgi reikėtų ruoštis daug rimčiau, nes bet kada tai gali įvykti, arba tai ateis daug greičiau nei galvojam. 

Kaip ir buvau minėjęs, mano nuomone, mokaisi, Oli, iš gero šaltinio. Susirinkti tokią informaciją iš Vedų greičiausiai būtų sudėtingiau, ji nebūtų koncentruota. Pavyzdžiui:
Nors ir egzistuoja laisva valia bet saugikliai sudėlioti ant kiekvieno kampo.
Gal yra šita informacija Vedose, bet aš to nežinojau, todėl tik darydavau prielaidą, kad taip turėtų būti. Bet kai darai prielaidą, tai vis tiek sunkiau tuom remtis kaip pamatu, todėl sunkiau susidaryti bendrą vaizdą apie visumą. Aišku, medituojant valandų valandas, tai turbūt beveik nereikalinga, bet esant natūraliam smalsumui, einant dvasiniu keliu per intelektą ir esant pradiniuose lygiuose tokie dalykai yra įdomūs ir svarbūs. 

Oli, suprantu, kad tavo mokymai duoda nemažai konkrečios praktinės informacijos intelektui. Bet ką jie rekomenduojama, siūlo kaip pagrindinį įrankį tobulėjimui? Aš esu tuos nuomonės, kad visa intelektinė - dvasinė informacija yra labiau reikalinga smalsumui patenkinti, gauti tam tikrus suvokimus, po to juos įtvirtinti įgavus gyvenimišką patirtį. Tai iš dalies kaip "atsitenkinimas" subtilesne materija, panašiai kaip protui ir juslėms reikia gauti grubių materialių malonumų. Tai tikrai svarbu, reikalinga, bet galutinio tikslo tai nepadės pasiekti. Galbūt yra kokių patarimų, ko trūksta, kad greičiau pereiti labiau į proto suvaldymo, maldos, meditacijos stadijas?

Žinoma, tai yra ilgas procesas , sudėtingas darbas, reikia pereiti įvairius etapus, pirma būtent intelektu suvokti tam tikrus dalykus iki reikiamo lygio, kas pas kiekvieną greičiau ar lėčiau ir vyksta. Bet visgi, gal yra kokie pagrindiniai momentai, kuriuos akcentuoja tavo mokytojas? 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Rgp 2020, 10:30

Truputį papildysiu klausimą.

Neblogai esu suvokęs Vedų ir ne tik Vedų rekomendacijas, kas liečia dvasinę praktiką: dienos režimas, sveika mityba, mankšta - sportas, celibato laikymasis, pareigų vykdymas, įžeidimų nepridarymas, šventraščių skaitymas, bendravimas su dvasingais žmonėm ir t.t. Per pastaruosius metus esu patobulėjęs daugelyje šių sričių. Einu į priekį, bet sąmoningumas dvasingumas nėra padidėjęs. Taip yra dėl įvairių priežasčių, viena iš jų ta, kad daug dėmesio skiriu būtent šioms materialioms sritims tvarkyti, o ne kontempliacijoms, meditacijoms. 

Turint galvoje, kiek esu patobulėjęs šiose srityse, bendra materiali savijauta nėra tiek daug pagerėjusi, kiek buvo galima tikėtis. Tai nereiškia, kad nereikia tų sričių tvarkyti, galbūt nesu pasiekęs tam tikro Fibonacci taško, be to, už laimę pirmiausia yra atsakinga proto ramybė, o ne kas kita. 

Neabejotina, kad su šituo procesu susiduria visi, kurie stengiasi tobulėti dvasiškai. Aišku, būtų labai gerai žinoti, matyti bendrą kontekstą viso proceso. Galbūt pasiekti lūžiui reikėtų labiau dirbti būtent su kažkokia konkrečia sritimi ar panašiai. Aš įsivaizduoju, kad taip užrištom akim mes ir tobulėjam, einam link tikslo, bet ,deja, kelias nėra pats efektyviausias.

Galbūt tavo mokymuose, Oli, yra kažkas kalbama apie šitą momentą? Esu tikras, kad Vedų rekomendacijos yra teisingos ir toliau reikia eiti tuo pačiu keliu. Tiesiog bet kokios žinios, patirtys šituo klausimu man yra įdomios.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Rgp 2020, 11:57

Kalbant apie tobulėjimo efektyvumo svarbą, to kaltininkas, be abejo, yra labai ribotas mūsų laikas. Pastaruoju metu vėl atėjo suvokimai, kaip mažai mes turime laiko. Žinoma, tam pasitarnauja ir dabartinė sistema, kai iki 20-25 metų žmonės tuščiai leidžia laiką, vietoj to, kad ruoštųsi gyvenimui. Universitetas dažniausiai nėra joks pasiruošimas. 

Neįsivaizduoju, kaip reikia suderinti dvasinę praktiką su šeimos gyvenimu dirbant paprastus darbus ir uždirbant vidutinius atlyginimus. Iš 24 valandų paros laiko, mažų mažiausiai 16 valandų skiriant darbui ir miegui, lieka viso labo 8 valandos. Iš tiesų, lieka dar mažiau. Kaip į tą laiką sutalpinti laiką šeimai, tėvams, draugams, kūno priežiūrai, buičiai, dvasinei praktikai? Tai praktiškai neįmanoma. Džiaugiuosi, kad mano situacija šiek tiek geresnė.

Jei lyginti su kitom jugom, kai gyvenimo trukmė buvo gerokai ilgesnė, tai skirtumas yra milžiniškas. Dabar, išauginus vaikus, sulaukus 50-60 metų lieka labai mažai laiko atsidėti dvasinei praktikai. Anais laikais vis dar likdavo šimtmečiai. Jau nekalbant apie tai, kokią šiais laikais sveikatą turi žmonės, sulaukę tokio amžiaus. 

Tik žinios ir teisingi sprendimai šiame amžiuje gali padėti gyventi subalansuotą gyvenimą ir neužgaišti laiko ant bereikalingų beprasmių veiklų ir sampratų. Natūralu, kad tik vienetai tai gali padaryti. 

ŠB yra toks posmas, kažkas panašaus yra ir Biblijoje:

Kam lovos ir gultai, jei Žemėje daug lygių vietų, kur galima patogiai išsitiesti? Kam žmogui pagalvė, jei jis turi rankas, kurias gali pasidėti po galva? Kam indai, jei juos gali atstoti delnai? Kam reikalingi drabužiai, jei juos gali atstoti medžių žievė?
Mane dažnai slegia materialūs daiktai ir rūpesčiai, tuo pačiu, be abejo, yra noras turėti gražią ir sutvarkytą materiją ir nebesukti dėl jos galvos. Žinoma, tai yra iliuzija, sukti visada reikės. Panašią savo kovą yra aprašęs Seneka knygoje "Apie sielos ramybę" . Iš tiesų, palikti, apleisti, neteikti reikšmės materijai būtų lengva, jei žinotum, kad visada jausi potraukį Dievui. Kol to nebus, taip ir balansuoji. Kaip Sizifas esi pasmerktas beprasmybei ir kančiai, kol pilnai neatsiduosi Dievui. 

Tai žinodamas, vis tiek turi vykdyti savo pareigas, daryti kažkiek beprasmius veiksmus, eiti į priekį, tobulėti. Kai geriau pasigilini, gyvenimas Žemėje yra pakankamai didelė kančia. Mes užsimirštam, kaip didžioji dalis visuomenės dar labiau užsimiršta, jog gyvena absoliučiai nelaimingą, iliuzinį vergo gyvenimą. Ir šuo kariamas pripranta :)

Žinoma, turiu aš žinių, suvokimų nemažai, reikia viską žiūrėti iš daugiau gyvenimų perspektyvos ir t.t. Bet visgi tas strigimas iliuzijoje pakankamai erzina.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

11 Rgp 2020, 12:30

Taip, ne kartą sakiau kad  Vedos yra labai plačios ir gražios. Maitrėja labai taikliai apie Upanišidas išsireiškęs kaip apie simbolių kalbą. Norint jas tinkamai suprasti reikia pasišventimo ir viso savo laiko, kas be ko ir meditacijos. Bet šiuo laikmečiu ne visiems tai pagal išgalias. Net ir įsikūnyti vienuolio, asketo rolei jau nėra taip rekomenduotina. Tiesiog eiti kad ir į širšių lizdą ir dirbti tai kas tau priklauso, kas manaisi esąs. Daugeliu atvejų karmajoga, ne kitaip :)
Taip, net ir tarp, pavadinkime, senų mokinių ar pasekėjų kyla panašūs klausimai. Kaip: gal galite pakomentuoti tą ar kitą situaciją, kokie būtų patarimai, kaip derėtų elgtis. Tai atsakymas buvo panašiai toks: Jau ne kartą esme minėję tokį žodį kaip INVOKACIJOS ! :) Tai pagrindiniai dvasiniai įrankiai. Šaukiniai, invokacijos ir vigilės. Kirtana :) Šių įrankių srautas paskutiniu metu labai išsiplėtęs. Skirtingams aspektams vis kitas įrankis, kas liečia invokacijas. Šaukinia suprantama yra bendri, išskirstyti pagal 7 spindulius Meditacija ne tai kad nuvertinama, bet nėra pirmame plane. Gal jau esu minėjęs kad yra praktinės knygos (induizme tai atitiktų prapti siddhi praktikas) kur po kiekvieno skyriaus eina invokacijos, be jų tiesiog neįmanomas gilus suvokimas.
Visų tų mokslų esmė apibendrinant tai mokslas apie 7 spindulius (čakras). Jų iškraipymus ir pasekmes žmogaus psichologijoje, ir dvasiniame gyvenime, jeigu nelendant labai giliai. Kaip ir kiekviename moksle būtina siekti žinių, gilesnio suvokimo. Jei esi per silpnas, ar skriaudžiamas - šaukis pagalbos. Bet to norėti turi pats. Niekas negins manęs prieš mano norą. Atrodo kad ir kaip liaupsinčiau Kūrėją, bet po tokių invokacijų ateina pajautimai kad esu kažkuriame lygmeny įsižeidęs ar pan. Galima svaigti apie tyras vizijas, bet dvasinei būtybei tai gali pasirodyti avangardinė terlionė :) Dėl to invokacijos ir kalbamos…
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

11 Rgp 2020, 13:39

Papildysiu, susitaikymas, Viliau, susitaikymas su esama savo padėtimi. Su nenumaldomau noru tapti daugiau. Savo noru kažkada pasirinkai šias patirtis. Fiziniame lygmeny tai sunku pripažinti, tas tiesa. Po gilių potyrių, pasiskraidymų mielu noru grįžau atgalios. Labai panašu kaip Tibeto mirusiųjų knygoje aprašomos bardo būsenos. Nelieka proto valios priešintis ir traukia subtiliuosius esybės aspektus ten kur jam ir vieta. Čia ir dabar, čia ir dabar, kaip ir prieš tūkstančius metų galioja ta pati "banalybė" Nėra nieko kas yra netinkamas laikas, nėra geresnės vietos nei čia mano tobulėjimui.
Teorinės žinios gali susitelkti į masę psichikoje, nerimą, prieštarą savo būčiai. Bet kitas aspektas, kad žinios atneša aiškumą į dėlionę. Aišku jei jos tikros. Nėrimas, baimė taip pat kyla ir iš nežinojimo.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Rgp 2020, 19:35

Kaip vyksta invokacijos? Individualiai? Grupėse, ar dalyvauja ir Kim Michael? 

Nuėjau į kristustavyje.lt ir netyčia radau tai, kas surezonavo.

Jeigu, pavyzdžiui, pamąstytumėte, ką turėjo žinoti prieš šimtą metų gyvenęs vidutinis žmogus ir ką turi žinoti šiandien gyvenantis vidutinis žmogus, pamatytumėte, kad informacijos kiekis yra nepalyginamai didesnis. Taip pat egzistuoja didesnis koncentravimasis į racionalų mąstymą, ir tai, vėlgi, yra iššūkis, su kuriuo susiduria mentalinis kūnas.
Tokiai daugybei žmonių šiandien kyla klausimai apie gyvenimą. Egzistuoja fundamentalūs klausimai apie gyvenimą, gilesni klausimai apie gyvenimą, tačiau taip pat egzistuoja daug kitų klausimų apie praktinį, kasdieninį gyvenimą. Kadangi žmonių niekas to nemokė ir niekas jų nesupažindino su intuicija, jie nesugeba naudotis savo intuicija atsakymams rasti, tad atsakymus mėgina rasti per mentalinį kūną. Ir kaip jau sakėme, egzistuoja limitas, ką galite suprasti apie gyvenimą per linijišką, analitinį protą.
Yra daug žmonių, pakilusių į sąmonės lygį, kuriame egzistuoja tam tikri klausimai apie gyvenimą, kurie jiems yra svarbūs. Jie negali pilnai ignoruoti šių klausimų. Jie gali juos užgniaužti, atidėti į šalį, tačiau negali pilnai jų ignoruoti. Net jeigu jie sąmoningai apie tai nemąsto, jų mentaliniai kūnai visą laiką svarsto šiuos klausimus ir siekia atrasti racionalų, linijišką paaiškinimą. Kadangi niekur tokio paaiškinimo negali rasti, tai sukuria nuolatinę įtampą mentaliniame kūne.
Žinoma, egzistuoja įvairūs būdai tai įveikti. Vienas iš jų yra sąmoningumo meditacija, išpopuliarėjusi pastaraisiais metais. Kitas yra joga. Dar kitas, žinoma, yra mūsų mokymai, invokacijos ir šaukiniai. Tačiau iš tiesų galutinis būdas tai įveikti yra suvokti, kad mentalinis protas negali atsakyti į šiuos klausimus, tačiau jūs turite intuicinius gebėjimus, tad galite gauti atsakymus iš aukštesnio lygmens.
Taigi iš esmės čia ir yra dalinis atsakymas į mano klausimus... Kažkuom man patinka tas Kim Michael, užčiuopia esminius momentus, akcentuoja tai, ką reikia ir kas svarbu turbūt kiekvienam, einančiam per intelektą. 

Puikus papildas prie karma - bhakti jogos. 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

11 Rgp 2020, 20:29

Invokacijos ar šauktiniai kalbami ir grupėse ir esant vienam. Pagrindinis dalykas- garsu. Galima kalbėti pasineriant į jausmus, galima tiesiog beriant žodžius. Detalesnis yra paaiškinimas prie jų. Bet dar vienas momentas jei kalbu pvz su tavimi vienu metu tai energijos srautas teka tokia formule 2x2 =4 Jei kalba 4 tai 4X4. Aišku čia labai grubiai nes aš dėl nenuoširdumo gal tik įkalbu 0,6 o ne tarkim 1 kalbant palyginimais :) Tai rezultatas atitinkamas bus. Todėl ilgas vigiles kalba vienu metu kiek galima daugiau susibūrusių žemės gyventojų. Ne krūvon, bet tiesiog susiderinę tą patį laiką. Aš nesu tokiame masiniame veiksme dalyvavęs. Kalbu tik keletą pagrindinių šauktinių. Ir invokacijas tam tikra tematika. Bet būna periodai kai tiesiog nieko nedarau. Ar jaučiamas poveikis. Taip jaučiamas. Kartais akivaizdus kartais nelabai arba ne. Reikia būti sąžiningam :) Apie mitybą ar sveikatą Kimo diktavimuose nerasi labai daug. Mokytojai tai aiškina labai paprastai. Jis nėra tų sričių specialistas. Čenelingo principas toks kad į perdavimo šaltinį (Kimą) siunčiamos tam tikros intensijos bangos. O žodžiai gimsta tik jo galvoje. Kadangi medicina ne jo sritis, jis paprasčiausiai pritrūktų tinkamų žodžių tam išreikšti. O medicinos srities specialistų tokio dvasinio lygio neturi. Todėl Kimo mokymai ne tokie visą apimantys kaip tarkime Vedos. Jei yra potraukis pasidomėti verta. Aš seniai jau nejaučiu kažką išduodant ir nekreipiu dėmesio į tokias pastabas, kad čia velnių šaltinis ir pan. Man tai jau neįdomu :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Rgp 2020, 22:27

Dėkui už informaciją. Aš esu labai atsargus tokiuose reikaluose. Subtilių dalykų nesugebu patikrinti, todėl reikia būti atsargiam. Bet kas liečia pačius skaitinius - tai, sugebėčiau pasiimti naudą be žalos, jei kartais tokia egzistuotų, kadangi vis tiek viską leidžiu per bhakti jogos, Vedų pasaulėvoką. 

Visada galvojau, kad man patinka intelektualinis kelias, bet kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad intelektas man reikalingas atlikti "sveiko proto" funkcijai, paanalizuoti tam tikrus suvokimus, sugebėti atsirinkti tiesą. 

Galima ir taip pasakyti, kad didelis žinių kiekis kartais gali tiesiog sukelti įtampą mentaliniame lygmenyje. Apskritai  noras žinoti, kontroliuoti, valdyti situaciją yra problema tiek materialioj, tiek dvasinėj plotmėje. Nieko naujo, bet reikės į tai dar labiau atkreipti dėmesį. Informacijos yra daug, ne visa ji tampa žiniomis, o iš žinių, ne visos tampa suvokimais ir ne visi suvokimai tampa reikiamo gilumo, kad stipriai darytų įtaką mūsų veiksmams. Iš tos pusės, didesnį dėmesį reikėtų skirti ne pačioms žinioms, bet jų kuo gilesniems suvokimams. 

Dėkui už šiandieninę diskusiją, Oli. Buvo naudinga :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

12 Rgp 2020, 07:18

Malonu buvo apsikeisti mintimis. Nors ir retai čia susitinkame, bet pokalbiai darosi vis gilesni. Perskaičius daug senesnių postų, prieš 2 -3 metus, matau kad einame teisinga linkme, išlaikant tą pačią kryptį. Į daugelį dalykų žvelgiame plačiau. Mažiau aistros, mažiau ginčų, siekiant kažką viens kitam įrodyti. Nes paprasčiausiai tai tampa nelabai svarbu. Bendraminčių susitikimuose aš jau aplamai mažai ką kalbu. Ir tai jau tampa problema :) Tiesiog gera pabūti ir klausytis. Bet kad kažką gautum, turi kažką ir atiduoti. Kiekviena siela verta arba pagarbos arba užuojautos priklausomai nuo jos nueito kelio ir patirčių. Kai reinkarnacijos idėja tampa ne idėja o  jausmu, viskas aplinkui nurimsta.
Sėkmės...
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

18 Geg 2021, 20:10

Vilius rašė:
"Dar mintis atėjo, kad galbūt visai ir nieko variantas būtų galimybė komentuoti Donato įrašus".

Na, dėl vieno Donato aiškinimo norėčiau paklausti:
Reiškia, jis sako kad žmogaus kunas sudarytas iš lasteliu ir kiekviena lastelė tai ne tik materija, o dživos materialus kunas.
O tai kur mano kaip sielos materialus kunas? Negi sudarytas iš tu sielu kurios turi lastelės kūnus?
Kalbu dabar ne apie bakterijas kurios randasi žarnyne, pavyzdžiui, o būten apie kuno lasteles.
Kažkur Bhagavat Gitoje yra parašyta kad siela jaučia tik jei duota konkretu materialu kuną ir kas dedasi kitu dživu materialiose kūnose, ji negali jausti.
Tai kaip čia yra kad šita dživa jaučia visas lasteles materialaus kuno vardu kazimieras? Juk pasak Donato, kiekviena materialaus kuno lastelė yra konkretus tam tikros dživos kunas.

Nesakau kad Donatas neteisus, o gal ir aš ko nesupratau..
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 18 ir 0 svečių