• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 31
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

07 Lap 2018, 20:09

Trumpai apie dabartine savo padeti.
Pagal Brahmos Sampradayos Mokytojus tiketi Dievu reiskia vykdyti Jo valia.
Krishnos ar Budhos valios vykdyti nebeturiu nei jegu, nei noro. Tad esu uz Vedines kulturos, zemiau sudros.
Biblinio Dievo Tevo valia dalinai galiu vykdyti, ir yra tam potraukis. Dvasingumo pas mane minimumas, garbinu ir dekoju del materialiu dalyku. Sis Dievo aspektas ta leidzia. Ir Srimad Bhagavatam parasyta, kad bet kokiu atveju palankiausia garbinti Dieva.
Srila Prabhupada buvo linkes Vakaru mokslininkus skirti prie brahmanu. As domiuosiu Vakaru mokslu ir filosofija. O del ksatrijo, tai atitarnavau teisesaugos istaigoje.
Bet Vedineje kulturoje tikrai nesu.
 
Vartotojo avataras
sudaršan
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 16 Spa 2018, 20:56

Re: Religija ir filosofija

08 Lap 2018, 09:57

Srila Prabhupada buvo linkes Vakaru mokslininkus skirti prie brahmanu. 
Čia daugiau ta prasme, kad jie intelektualiojo sluoksnio atstovai. Bet iš tikro Šrila Prabhupada davė aiškių brahmano apibrėžimų, brahmanas yra tas, kas suvokia brahmą, Dievą. Tas, kas laiko save fiziniu kūnu, yra šudra. Šrila Prabhupada norėjo sukurti tikrų brahmanų sluoksnį pasaulyje, kurie suvoktų brahmą ir nelaikytų savęs fiziniu kūnu. Jis stebėdavosi kaip dideli mokslininkai visiškai neigia sielą. Tai rodė jų žemą sąmonės lygį, nors jie laikomi žinančiais, žinių žmonėmis, iš tiesų yra giliame neišmanyme.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

08 Lap 2018, 10:34

Aciu Jums, Sudarsan.
Gal galetumet pakomentuoti apie materialu religinguma?
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

08 Lap 2018, 10:59

O ir kitu komentaru apie mano padeti laukiu.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

08 Lap 2018, 11:21

Aidai, kaip ir minėjau, kad pas Jumis greičiausiai vienaip ar kitaip reiškiasi ar ta trauma dėl savarankiško šventraščių studijų, ar kažkokios perdėtos kšatriškos savybės, ar kažkas panašaus. Neabejoju, kad būtų galima su kažkokio mokytojo pagalba šitą problemą sutvarkyt, ir tada praktika nušvistų kitom spalvom. :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

08 Lap 2018, 11:45

Aciu, Viliau. Trauma issigydziau, bet mazi pedsakai dar liko. Ta trauma ivyko ne del Vedu, o del mano asmenybes, kaip as jas iterpretavau. Kitiems, pazistu tokiu, nepakenke. Paskaite ir atidejo. Bet ivyko ir super teigiamas dalykas. Uzmezgiau rysi su dviem atsidavusiais. Gal po daugelio metu tai atnes vaisiu.
Traumos pedsakas toks, kad ir Biblijos kol kas negaliu skaityti, traukia is kart i Prelest, svajones ir interpretacijas. Bet tai po biski taisosi.
Esu issekes, sergu sunkia depresija. Viskas man su ja gerai, ismokau per daug metu ja suvaldyti, tik jegu ir energijos maza. Tai jau sudros ar zemiau jo padetis. Forsuoti kol kas tikrai nenoriu. Praktikuoju katalikybe naturaliai. O skaityti kol kas pagal mano tikejimo lygi nebutina, is anksciau Biblijos citatu atminty pakanka.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

08 Lap 2018, 13:46

Vaisnavai akcentuoja nemotyvuota absoliutu atsidavima Dievui.
Krikscionybeje jau yra motyvu - amzinas gyvenimas, rojus ateity. O siame gyvenime irgi galima prasyti sveikatos, sekmes, pasisekimo.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

08 Lap 2018, 14:07

Mano supratimu, Aidai, turint problemų su depresija, yra visiškai normalu norėti materialių norų. Tai net yra labai gerai, nes būtent apatija ir tamasas yra pagrindiniai depresijos bruožai, tuo tarpu norai - tai jau aistros požymis. Aišku, visa tai Jūs žinote, tiesiog paskutinu nebijot norų ir troškimų. :)
 
Vartotojo avataras
sudaršan
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 16 Spa 2018, 20:56

Re: Religija ir filosofija

08 Lap 2018, 15:59

Gal galetumet pakomentuoti apie materialu religinguma?
Šrila Prabhupada rašė, kad ar žmogus turi materialių troškimų, ar jų neturi, vis vien jam verta garbinti Krišną.

Grynoji bhakti joga yra be materialių troškimų ir su troškimu teikti Krišnai džiaugsmą. Bet yra ir kitos raidos stadijos iki to, kai yra materialių troškimų.

O šiaip, viskas priklauso nuo tikėjimo ar noro. Jeigu nėra noro garbinti Krišną, arba ugdytis tikėjimą Krišna, o yra pvz. noras garbinti Jėzų arba ugdytis tikėjimą Jėzumi, tai reikia garbinti Jėzų. Tai širdies dalykai. Nieko dirbtinai nepadarysi.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

08 Lap 2018, 16:14

Aciu, Sudarsan.
Aciu, Viliau. Del noru Jus teisus. Geriau noreti ir veikti nei i lubas ziureti. Aciu uz palaikyma. :)
Pasiilgau Gintaraska. Nebepykstu ant jo.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

09 Lap 2018, 08:50

Ziuriu, kad Rytu ortodoksu Baznycios pozicija kazkiek panasi i Olio:

http://www.ortodoksas.lt/2016/08/protev ... odeme.html
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

09 Lap 2018, 08:52

Gerbiamas Sudarsan, gal esate susipazines su Evangelija?
 
Vartotojo avataras
sudaršan
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 16 Spa 2018, 20:56

Re: Religija ir filosofija

09 Lap 2018, 09:07

Gerbiamas Sudarsan, gal esate susipazines su Evangelija?
Taip :) , su krikščionybe turiu gana šiltą santykį, esu domėjęsis, susipažinęs su krikščionių tradicija, perskaitęs Evangeliją. Kartais paskaitau krikščionių mistikų raštus. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

09 Lap 2018, 09:15

Gerbiamas Sudarsan, man reiketu dvasines pagalbos. Jei galetumete ja suteikti, parasykite i AZ savo telefono numeri ir laika, kuriuo galiu paskambinti. Daugiau 10-15 minuciu neuzimciau.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

09 Lap 2018, 09:58

Ziuriu, kad Rytu ortodoksu Baznycios pozicija kazkiek panasi i Olio:

http://www.ortodoksas.lt/2016/08/protev ... odeme.html
Iš šio puslapio išskyriau "pasakojimas apie „pažinimo medį“ reikštų viso labo abstrakčią neklusnumo, maišto prieš Dievą idėją, savavališką valdžios bandymą."
Tai artima ką skaitau aš.
"Esi čia, nes padarei du pasirinkimus. Pirma, pasirinkai paragauti uždraustojo vaisiaus, pasirinkai išbandyti mirties sąmonę, reliatyvumo ir dualizmo sąmonę. Antra, pasislėpei nuo dvasinio savo mokytojo.

Rojaus sode buvo daug gyvybės srautų, kurie paragavo uždraustojo vaisiaus. Kai kurie iš jų grįžo pas mokytoją, pripažino savo klaidą ir paprašė atleidimo. Jiems buvo atleista, ir jie toliau tęsė apmokymus, kaip įveikti kūniško proto reliatyvumą. Dabar pamąstyk, kas galėjo nutikti tiems, kurie negrįžo ir nepaprašė atleidimo. Dievas visiems davė laisvą valią. Jei nusprendi pasislėpti nuo savo dvasinio mokytojo, mokytojas negali tavęs ieškoti, nepažeisdamas tavo laisvos valios. Dievas nepažeidinėja savo sukurtų įstatymų. Jei nusprendi atsukti mokytojui nugarą ir nenori, arba manai nesąs vertas grįžti pas Dievą, mokytojui telieka laukti, kol priimsi geresnį sprendimą."
Cia ikeliau trumpa istrauka. Skirtumu gal ir yra, man tai detales, nes nepasizymiu analitiskumu. Didziausias skirtumas, aisku, egzistuoja tarp baznycios ir to ka skaitau. Kiekvienas turi sansa grizti pas Dieva...ir Jezus buvo ne visiskas Dievas, o Kristaus samone igijes pranasas. Dievas sukurdamas Visata sukure ir Kristaus samone. Standarta be iskraipymu padesianti suvokti kelia link Dievo esant samones paklydimams. Tai yra viengimis sunus, nuo pat pradziu - Kristaus samone.
Sios samones gali siekti kiekvienas. Sekimas Jezumi, nera tapatinimasis su Dievu. Nepamenu kad Jezus buten butu prases garbinti jo asmeni kaip Dieva. Bet mano zinios nera gilios ir tikrai su galimais netikslumais.
P.S. O jei įdomu,Aidai atskiri fragmentai, klauskite, surasiu :) Dryskite...Galiu ir knyga issiusti Jums, nepatiks neskaitysit. Nepersu.Tiesiog si Vediskos pakraipos foruma floodinti gal nera gerai naujokams, tik atradusiems Vedas
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

09 Lap 2018, 10:13

Aciu, Oli, uz pasiulyta pagalba. Man negalima imti informacijos, virsijancios mano tikejimo lygi.
O del mano siulytos informacijos Jums tai kazin ar Jums reikia, nes ten kataliku informacija.
 
Vartotojo avataras
sudaršan
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 16 Spa 2018, 20:56

Re: Religija ir filosofija

09 Lap 2018, 10:30

Nežinau, gal klystu, gal ne, bet jeigu protas ir informacijos perteklius iš įvairiausių šaltinių mane supainiotų, laikyčiaus tokio recepto: "nulis teorijų, nulis skaitymo ir domėjimosi, nulis galvojimo, minimumas praktikos". Ir tada neanalizuoti kas vyksta, su tuo minimumu praktikos, bet tiesiog leisti tam vykti. Be jokių interpretacijų ir vertinimų. Pvz. jeigu šventas Dievo vardas mus turi ištraukti iš problemų, tai ir ištrauks. Jeigu galvojimas yra problema, ir iš tos problemos ištrauks, bet tada reikia negalvoti, išjungti "galvojimo radiją". Jeigu galvojimas žalingas, tai ir tedarys tik žalą.

Daugiau koncentruotis į paprastus fizinius veiksmus, negu į proto veiklą. Protas veikia gaudamas informaciją per akis, ausis, arba regeneruodamas informaciją per kalbėjimą. Akys, ausys, - informaciniai jutimai. Rankos, kojos - darbiniai jutimai. Reikia apriboti informacinius jutimus, ir užimti darbinius jutimus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

09 Lap 2018, 10:43

Bijau isivelti i alinancias diskusijas :) Nevaldau aukšto lygio informacija. O antra, kaip jus tvarkotes su tuo visu kiekiu ziniu, kurias esate sukaupes? Nepykite, Aidai, bet ziurint is sono Jus tarsi save apgaudinejate. Sau bandote isikalti i galva tai kuo giliai sirdyje netikite apie tai, kas leidziama o kas ne. Tarsi baudziate save uz igytas zinias stengdamasis jas pamirsti.Nes tai ne karta esate pabrezes. Neigiate pati fakta? Ir Dievas viska sukure tik teigdamas :)
Nepatyręs giliu depresiniu sukretimu, negaliu to tinkamai ivertinti.
Sudaršan be abejo teisus. Bet nulis galvojimo, šviesi galva tai jau irgi praktika. Iš gilių krizių, kiek esu skaitinėjęs būtent ir padeda spjūvis į veidą savo ligai. Per negaliu susirasti tokią pačią auką/aukas ir padėti jiems nepaisant savęs. Po tokios tarnystes sekdavo stebuklingi pakilimai.
Aišku, lengva čia kalbėti....
 
Vartotojo avataras
sudaršan
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 16 Spa 2018, 20:56

Re: Religija ir filosofija

09 Lap 2018, 10:48

Visai negalvoti yra neįmanoma, bet turiu galvoje, kad stengčiaus supaprastinti proto veiklą. Kuo paprasčiau, ir kuo mažiau visokiausių idėjų, savęs analizės ir pan. Tikrai įmanoma. Mus šiais laikais gana smarkiai dirgina informacijos srautas iš TV, interneto, radijo, laikraščių, knygų ir pan. Per daug viso to. Kai pabūni atsijungęs nuo visos tos terpės, tada jaučiasi apsivalymas ir atsigavimas.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

09 Lap 2018, 10:51

Nera taip, Oli. Nebaudziu saves ir informacija nepamirsta. Paprasciausiai man ta informacija minimum beitakoja gyvenima.
Kodel katalikai? Tai tradicija is Dievo. Tikejimas pas kiekviena individualus. Informacijos atminty turiu visam gyvenimui. Tik ka gali daryti su ta informacija? Pagal tikejimo lygi naudoju tiek informacijos, kiek butina. 
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 31

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 17 ir 0 svečių