Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Sinchronizmas ar atsitiktinumas?

15 Lie 2021, 11:48

Dėkui, Kazimierai,  manau, kad dauguma nuoširdžiai besistengiančių bhaktų pakankamai tobulėja. Apskritai savo aplinkoje matau, kad tobulėja visi žmonės, kurie stengiasi, ieško, kurie negyvena sukaltoje dėžėje ir jaučia, kad gyvenimas yra daugiau nei materialių troškimų tenkinimas.

Bendrauti žmonėms reikia, tai natūralus poreikis, bet reikia tai daryti su bendraminčiais. Kitas niuansas, kad net su panašiai mąstančiais ne visada pavyksta kokybiškai bendrauti. Vidiniai suvokimai yra labai subtilu ir kartais juos būna sunku perteikti net panašiai mąstančiam draugui. Žodžiu, bendravimas yra pakankamai komplikuotas reikalas, ypač intravertams, kurių, manau, dauguma tarp sąlyginai rimtesnių bhaktų. Iš to kyla pakankamai rimta problema, kad bhaktai retai gali jaustis savimi, kas prideda nereikalingos įtampos gyvenime, kurios ir taip netrūksta. Todėl bene vienintelė išeitis - kuo daugiau būti gamtoje, realizuotis profesijoje, susitvarkyt materialų gyvenimą. Apie tai nuolat kalba ir mūsų Donatas.

Aš pats ant savęs pastebiu, kad būtent ta vidinė įtampa, kuri iš esmės persekioja, yra vienas didžiausių trukdžių. Tam prisideda ir pakankamai nemaži tikslai gyvenime, bet yra dalykų, kurių jauti, kad pakeisti negali. Turiu galvoje, jeigu jauti, kad nori gyventi gamtoje, kad negali turėti darbdavio virš galvos, bet turi šeimą, tai ieškai išeičių tai suderinti, pasitelkdamas savo stipriąsias puses. Kito kelio nėra, kaip Donatas yra minėjęs, bhaktams daug lengviau tobulėti, kai apsitvarko materialią plotmę. Kita vertus, viskas yra surišta prie tos pačios dvasinės praktikos. 

Tiesiog yra dalykai, kurių negali pakeisti greitai, nors jauti, kad tai labai labai svarbu.

Pabaiga dar pasikartosiu, kad labai svarbu susikurti tinkamą aplinką aplink save. Man labai pasisekė, kad atradau Donatą Janickį, pastaruoju metu plečiu savo tobulėjimo informacinį lauką ir jaučiu, kad kuo daugiau išsigryninsiu koncentruotuos man tinkamos informacijos, tuo bus didesnis stabilumas, mažiau praleisiu laiką neproduktyviai ir t.t.

Jums, Kazimierai, yra kitaip, visų pirma todėl, kad esate kaip ir vienuolis. Bet vis tiek manau, kad turite atrasti dalykus, kurie džiugina ir primena Dievą. Jei mantra sąlyginai "nesikartoja" neduoda tokio efekto, tai šalia galbūt reikėtų pridėti kitus dalykus, tarnystę kitiems bhaktams, kontempliacijas, grūdinimąsi, sportą, savianalizę, aš nežinau, bet reikia atrasti Dievą per aplinkui, per mėgstamas ir prasmingas veiklas. Kitas momentas, kad galima negatyvą nukreipti į pozityvą. Tarkim labai seniai aš negatyviai atsiliepdavau apie eilinius žmones, nes jų sąmonė, jų buvimas šalia mane labai negatyviai veikdavo. Tas pats ir dabar, bet tiesiog kol kas pavyko susitvarkyti gyvenimą taip, kad kontakto būtų pakankamai mažai, tą požiūrį perkėliau į suvokimus, kodėl tie žmonės tokie, kaip veikia gunos, kodėl aš džiaugiuos, kad tuos etapus jau esu praėjęs praeituose gyvenimuose ir t.t. Jei tenka susidurti su situacija, kuomet atsiskleidžia žmonių sąmonė, man tai būna nauja medžiaga suvokimui, nes kiekvieną kartą vis geriau supranti ir vis tiek lieki nustebintas, kiek esi nutolęs ir t.t. ir panašiai...

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 21 ir 0 svečių