Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Direktyvinė meditacija

09 Sau 2018, 22:12

Oli, galite čia papasakot apie save meditacijas. Į ką koncentruojatės, kas vyksta, koks poveikis ir t.t. Tikrai įdomu paskaityt būtų:)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Direktyvinė meditacija

09 Sau 2018, 22:24

Aš geriausiai moku koncentruotis turbūt į abstrakčią Dievo visumą. Tai geriausiai pavyksta pavargus ir atsikandus materijos, tada natūraliai pradedu būti čia ir dabar bei koncentruotis į supančią realybę per Dievą. Tada labai aiškiai pereinu į kitokį pasaulio suvokimą, sąmonė pakyla, išsitapatini iš prisirišimų ir baimių, pradedi nebebijoti mirties (atrodo, galėtum dabar išeit) ir panašiai. Dažniausiai tokioj būsenoj labai atsigaunu, todėl per didelis laimės ir energijos kiekis vėl priveda prie noro mėgautis materija.

Esu minėjęs, kad yra pavykę panašioj būsenoj gyvent kelias savaites. Manyčiau - tai man buvo suteiktas bonusas, nes tikrai niekaip negaliu ir negalėjau būti tokio lygio.  
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Direktyvinė meditacija

09 Sau 2018, 22:29

Bet čia labai svarbus faktas - potraukis Dievui ir materijos nereikšmingumas. Kol šitie faktoriai nėra pakankami - tol jokių potyrių ir būsenų aš nepatiriu. Tik prasivalai, nors ir trumpam laikui, iškart sąmonė turi galimybę kilti, kaip svarmenis nusimetus :) 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Direktyvinė meditacija

09 Sau 2018, 22:56

Kaip cia paprasciau...:) Uzbegsiu i prieki ir pasakysiu kad bandymai pradzioje susitelkti i kvepavima seniau buve efektyvus Dabar ne itin praktikuojami. Kvepvima paleisdavau kai jis pats ritmingai susitvarkydavo nepriziurint. Tuomet daugiau stabdydavau vidini dialoga ir daugiau vizualizuodavau sviesos saltini sruvanti i mane is priekio arba melsva sviesa skrodziancia per virsugalvi kiaurai kuna. Tuo metu visi norai tampa nuliniai ir viskas tapdavo vienodai nesvarbu. Po visko jausdavausi pakyletai, tik nelabai suprasdavau kaip toliau ta busena realizuoti :) Su cakrom ne labai sieju savo meditacijas.
Dabar, samone, didziaja laiko dali pajungta i kontenpliacija apie Dieva, dvasinguma ir pan. tai kazkiek ir vargina. Ir pries miega daznai stengiuosi kaip tu sakai eiti per sirdi. Tikslau as jieskau kelio i ja per meile. Ir kaip suprantu is skaitymu, ivairiu-ji kurcia :) Stengiuosi dienos, savaites ar menesio sunkias ar sunkesnes situacijas apmastyti Dievo sviesoje. Ir sunkiai kartais ir labai sunkiai surandu paslėptas pamokas.Trumpai meldziuosi. Paprastai. Padekoju mintyse uz gautas pamokas ir prasau nusviesti prota, suteikt nauja ideja apmastant ji, turint galvoje kad Dievas gali isklauses maldas atsiusti ir kancia. Butu neprotinga sakyti kad lieku neisgirstas. Nieko daug ir neprasau :) Meldziuosi trumpai bet giliai, pagal mano supratima. Taip ir uzmiegu. Idomumai prasideda snuduriuojant Iki kol pilnai pabundu is savo nuostabos... Nezinau ar cia galima vadinti meditacija :) Ryta samoningumas buna pakiles, 4-6 ryto man smagiausias laikas. Daznai pagauna ikvepimas ir tiesiog uzrasineju spontaniskai mintis i telefona. Buna vel nusnustu jei nereikia i darba vel kokios vizijos ateina... Zodziu, siuo metu toks rezimas. Ruosiuosi ar tik galvoju pradet vel medituot pirmuoju budu rutiniskai. Grieztai pagal dienotvarke tik trumpiau. 20 min o ne 40-60. Nezinau is tikro kaip teisingai viska atlikti....
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Direktyvinė meditacija

09 Sau 2018, 23:24

Daug ką esam atsinešę iš praeitų gyvenimų, kiti tą patį darydami išvis dar mažiau gautų rezultatų. Galima nesieti su čakrom, bet aš matau, kad esate meniškas jautrus žmogus, sugebat daug išjausti, o tam reikia pakelti energiją iki širdies čakros. Tai, kad gaunate daug patirčių rodo, kad tikrai sugebate pasiekti gilesnius vandenis, nėra taip, kad meditacija tik šiaip - pakvėpuoti ir nusiraminti.

Turint tokius gabumus, intelektą, belieka ir toliau koncentruotis į Dievą, nebijot išbandymų. Grynai mano spekuliacijos, kad nemažai praeitų gyvenimų dirbot, tobulėjot būtent tuose aspektuose, susijusiuose su širdies čakra, o dabar gal jau taip rimčiau ir link Dievo pasistūmėsit :)

Aš labai nesureikšminčiau pačios meditacijos pobūdžio, tiesiog ir toliau kontempliuočiau, dirbčiau su probleminėm vietom. Nebent išmėgint pasiūlyčiau Maha mantrą klausyt, ar pačiam kalbėt. Jei kokybiškai atlikti - sąmonė tikrai kyla bene greičiausiai. :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Direktyvinė meditacija

09 Sau 2018, 23:33

Nelabai girdejas apie mahamantra, bet pasidomesiu. Nes kartais ir sava saukini panasiai kaip mantra kalbu. Kaip buna is niekur nieko uzklumpanti bloga nuotaika.
P.S. Kai kuriais gabumais ne itin galiu pasigirti. Tikriausia ne atsitiktinai ir klausau daugiau savo sirdies. Nes labai stokoju analitinio, (ne kritinio) mastymo. Man mielau suprasti kokio pilkumo atspalvis nei kiek tame plote baltu ir juodu liniju. Daznai samoningai nefokusuoju demesio i subjekta ar objekta man pakanka bendru bruozu. Todel zaviuosi tavo daugeliu izvalgu ir Aido susistemintom ziniom. Man toks mastymas tiesiog svetimas ir kartais atrodo net nereikalingas :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Direktyvinė meditacija

10 Sau 2018, 07:14

Gal ir teko girdeti apie maha mantra :)
“Ei Mahadevi, pažiūrėk! Kali jugoje nėra lengvesnio kelio pašalinti nuodėmes nei harinama. Todėl labai svarbu propaguoti harinamą tarp paprastų žmonių. Kali jugos žmonės gali lengvai išsivaduoti nuo didžiausio pragaro kartodami šią maha mantrą. Kad ją kartoti, reikia pirma du kartus pasakyti Harė Krišna, po to pakartoti du kartus Krišna ir du kartus Harė. Po to du kartus kartoti Harė Rama, tada du kartus Rama ir vėl du kartus Harė. Kiekvienas turi kartoti ir atlikti Šri Krišna maha mantros sankirtaną, kuri sunaikina visas nuodėmes.”
Va sitoje vietoje kertasi mano tikejimas su Vedomis. Netikiu lengvu issivadavimu tiesiog per specialius garsus. Galiu dar suprasti jei tie garsai tariami vartojamaja kalba. O giedot sanskritu, kuris visiskai man svetimas cia jau gilesnio tikejimo klausimas. Klausyti ja giedant irgi galiu sau pateisinti. Ir del paciu Vedu del to man kyla klausimas. Suvokiu (o tai nera zinojimas) kad Dievas turejo pabarstyti po zeme keleta religiju. Atsizvelgdamas i gamtines salygas, sintakse, laikmeti ir t.t. Tai Vedos, deka BhagavadGitos, Prabhupados ir sio forumo man dabar sudaro pamata. Jokio skirtumo kad su keletu dalyku nesutariu. Tai Jų man nesumenkina, tik nurodo problema. Bet galvoju kad man šiaurieciui turejo but suteikta artimesne mano regionui religija. Todel greziuosi ir i kita puse. Siame gyvenime as uzaugau tarp krikscioniu ir visai nesvarbu kuo save laikau. Mastymas vistiek krikscioniskas. Tik va krikscionybeje klausimu dar daugiau. Cia iskiltu klausimas tai ka garbinti? Nematau skirtumo koki Dievo varda mineciau. Ir ar pats garbinimo apeigos atlikimas tampa toks svarbus. Tvirtai zinau kuo tikiu, bet lygiai taip tvirtai iskalta manyje kaip Nenustok ieskoti, neleleisk sau uzmigti radus Tiesa, nors ir visi tau nuolat kartotu kad tu ja suradai ar tu jos niekada nerasi.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Direktyvinė meditacija

10 Sau 2018, 07:35

Jei kas rasys po manim, iskelkit tema i bendra. Vel ziuriu i lankas ....
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Direktyvinė meditacija

10 Sau 2018, 08:39

Suprantu poziciją, Oli, ir teisingai darot. Man irgi mantra taip smarkiai neprilimpa, bet iš patirties sakau, kad jos efektas yra didelis, jei klausyt/kartot su koncentracija. Ir daug kas turi panašią patirtį.

Netikiu lengvu issivadavimu tiesiog per specialius garsus
Garso vibracijos yra bene labiausiai darančios įtaką sąmonei. Tikrai pamėginkint paklausyt Prabhupados kartojimą, nieko neprarasit :)
 Vieną kartą, jei neprilips, kitą. Jei dar ne - ir dar po ilgesnio laiko.

Aš dažniausiai klausau meditacinės įvairios muzikos, ir jei sąmonė nuo to užsikelia, dažnai užsinoriu įsijungt Prabhupados kartojimą. Būna, ir atvirkščiai, bet tada aiškiai jaučiu, kad kaip tik esu nepajėgus ir kad reikia lengvesnio turinio :)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 18 ir 0 svečių