Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Direktyvinė meditacija

02 Lie 2017, 23:46

Sveiki.

Noriu užvesti temą dvasinių praktikų tema, o jei tiksliau - meditacijų. Jau pernellyg ilgai sukasi mintyse noras paklausti. Jeigu praktikuojate meditaciją, ar teko ragauti "direktyvinės meditacijos". Jei nemaišau terminologijos, tai direktyvinė meditaicja yra tokia, kai medituojama, bet klausomasi ramios melodijos, gamtos garsų, bet dažniausiai dar dalyvauja meditaciją vedantis žmogus, kuris pagal savo išjautimą pasakoja tam tikrą istoriją, pateikia išjaustus vaizdinius.

Noriu paklausti, gal galite pasidalinti kokia informacija arba užuominomis kur rasti tokių meditacijų pavyzdžių, tyresnių vedančiųjų pasisakymų?
Būčiau dėkingas už informaciją. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Direktyvinė meditacija

03 Lie 2017, 19:40

Esu bandęs labai seniai. Beveik prieš 10 metų. Potyriai buvo, bet jie nebuvo gilūs sąmoningumo aspektu. Turiu įtarimą, kad ir dabar būtų panašiai, nes tokiose meditacijose tai nėra akcentuojama. Medituoji kaip ir į nieką. Dažniausiai - galbūt galima rasti išimčių. :)

Be visa ko, turi patikti pasakotojo energetika. Šiaip atradus, kas tinka ir panaudojus tam tikrose situacijose, manyčiau geras variantas paįvairinimui... :) 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Direktyvinė meditacija

08 Rgs 2017, 07:36

Po savotiškos meditacijos, ji nebuvo labai vykusi tuom kart. Tiesiog meditavau į tuštumą, stengiausi sustabdyti vidinį dialogą. Aplankė keistos mintys. Aš visuomet jaučiau kad mane su mirusia mama sieja kažkoki nebaigti reikalai. Visą savo vaikystę ir paauglystę sutarimo nebuvo. Jaučiau daug nuoskaudų, daug neteisybės. Išėjo dėl sunkios ligos taip ir nesulaukus mano brandos. Vyrai bręsta lėčiau. Ooo taip. Ir tą proto sumaištį kartu su mamos atminimu nešiojausi iki šių dienų. Dažnai, o gal būt kiekvieną dieną prisiminęs ją, jaučiau tik paviršutinišką pagarbą ir kažkokio nesusipratimo samplaiką. Tai gyventi man netrukdė, bet vis labiau panyrant į save jausdavau kad kažkas ne taip. Kildavo noras pabėgti nuo viso to. Nurašyti sielos randams kurie jau sugijo bet jie išliko ir nieko nepakeisi. Ir bam! Ar galėtų mano dukra buti mano mirusios mamos reinkarnacija. Ir kaip aš elgčiausi žinodamas tai. Užgriuvo jausmų lavina, kurių gylio nusakyti ir nesistengsiu. Tai giliai įsisamonijęs, sutapatinęs mamą ir mažametę dukrą pajutau neapsakomą jos artumą, be galo artimus ir taurius jausmus. Pradžioje buvęs atleidimas jai už nuoskaudas kurios pavirto nykstamai mažais menkniekiais, pajutau atleidimą sau. Tiesiog iš tikro atleidau sau, o ne mamai. Jai ir nebuvo už ką atleisti. Jei ką ir norėčiau perduoti, tai galiu tai padaryti per savo dukrą. Tai yra vienintelis įmanomas būdas. Dvi dienas vyko visa ši kontenpliacija. Saskaitų suvedinėjimas daugiau su pačiu savimi per mamos ir dukros personas.
Suvokiau: Negali duoti meilės daugiau nei pats turi
Kaip ir negali jos priimti daugiau nei tavyje jos telpa.
Tai iš esmės pakeitė mano jausmus ir atminimą. Iki tol buvę panašūs bandymai baigdavosi nesėkme.


mes nieko nesurasime:
nei žemės, nei pavasario,
žaliom raidėm užrašomo,
tik vakarą
ir elgetas, smuikuojančius
prie katedrų.
Nebeieškokime –
mes nieko nesurasime,
kol patys sau nebūsime
ir žemės, ir pavasariai.

Algimantas Mackus
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Direktyvinė meditacija

08 Rgs 2017, 16:01

Olis rase :
"Nurasyti sielos randams kurie sugijo bet jie isliko ir nieko nepakeisi".

Tai ne sielos randai , o subtilaus kuno .
Siuliciau po zodzio siela skliausteliuose parasyti (subtilus kunas) . Taip, mano nuomone, butu aiskiau apie ka kalbama . Apie siela DZIVA ar apie viso labo subtile materija .

Siela neimanoma suzaloti psihologine prasme . Ji visada tokia pati kokybiniu suvokimu .
Paklauskyte vaisnavu-lektoriu profesionalu , kas yra istikruju siela. Musu Dhanandzaja pandit das pasakytu kad Tavo atveju Oli, viskas gerai . Niera Tavo mamos, jos nera ir tavo dukroje. Taip, labai tiketina kad pagal reinkarnacijos desni---tavo dukra ir yra ta tavo mama . Pasak lektoriaus Serebrekovo, taip atsitinka kad gimines atpazysta velionio bruozus savo naujagimyje. Indijoje seima praso Dievo kad mires labai artimas zmogus atgimtu kaip labai laukiamas naujagimis .
Pasak Donato, siela cia , materialeme pasaulyje neturi jokiu gimines saitu, tai tik materialus kunai biciuliaujasi.. Siela , kad ir kas detusi materialeme pasaulyje, butu cia karas ar net pasaulio pabaiga arba atvirksciai, gyvenimas kaip rojuje , visviena , SIELA nepriklauso nuo to SAVO LAIMEI. Vien sielai susivokus kad ji nera materialus kunas jau to labai daug ....... O apie JOS meile , tikra dvasine seima turbut pavojinga ir kalbeti nes gali ir materialus kunas neatlaikyti tokios ekstazes :)
Juokas juokais bet esu girdejas kad tos Gopes, na kada Krisna buvo sioje jugoje zemeje, pakeite savo kunus i zymiai galingesnius . Pakeite budami pries tai dar isminciais .

Si Vido tema apie meditacija . Siulau mokintis medituoti i save kaip i dziva arba , kaip sako Donatas, geresnio dalyko mes nerasime . Nerasime . Siela pasijaucia transcendentiskai laiminga prisilietusi prie saves todel kad jos prigimtis palaiminga ( ANANDA ) , pati sau pakankama.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Direktyvinė meditacija

08 Rgs 2017, 16:18

Pataisymas : Atsiprasau Vydai, turejau omeny Jus, o ne musu Kita Vida :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Direktyvinė meditacija

08 Rgs 2017, 17:39

Dėkui Kazimierai, bet aš kolkas skiriu tik kūną ir sielą. T.y. materijos ir dvasinį pasaulius. Ir pataisydamas ką rašiau prieš tai, negalėčiau suvokti teksto taip ką norėjau išreikšti. Aš tikrai nedarau rimtos prielaidos dėl mamos reinkarnacijos į dukrą. Neturiu tam jokių svertų. Aš tik buvau nustebęs pačios tos minties, kuri atėjo netilėtai. Ir tuo keliu kontempliuojant radau išeitį...
Dėl meditacijos tai neesu šioje srity profas. Dažniausia tik stabdau vidinį dialogą. Dar buvę kad meditavau į šviesą/ energijją. Visas kambarys nutvisko kokiai 15 sekundžių auksine šviesa. Aš nepamenu ar atsimerkiau ar ne. Tik labai nustebau. Ir tame tikriausia ir buvo klaida. Neišlaikiau ir viskas greitai atsitraukė. Tai buvo tik kartą. Su Reiki ar Cigun ( maišosi pavadinimai) energijom kažkaip paprasčiau. Nors ten irgi mane baudžia. Bet kokią techniką naudoti meditacijai aš neišmanau.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Direktyvinė meditacija

23 Gru 2017, 16:23

"Nors egzistuoja daug technikų, iš esmės jas galima padalinti į dvi kategorijas. Kai kurios technikos, tokios kaip meditacija ir kontempliacija, padeda jums nusileisti vidun ir užmegzti arba sustiprinti ryšį su dvasine karalija. Šios technikos gali jums padėti atsiverti energijos tėkmei, tačiau negausite maksimalios naudos, jeigu šalia to netaikysite technikų, kurios padėtų šią energiją nukreipti ir padėtų jums susikurti momentumą. Vizualizacijos technikos gali jums padėti nukreipti energiją, tačiau geriausias būdas susikurti nepalaužiamą momentumą yra naudotis ištarto žodžio galia.
Šioje citatoje slypi svarbi žinia: „Dievas tarė: „Teatsiranda šviesa!“ Ir šviesa atsirado“ (Pradžios 1,3). Faktas toks, kad Dievas panaudojo žodžio galią, garso galią, kad sukurtų materialią visatą. Pats efektyviausias ritualas dvasinei apsaugai iškviesti yra ištartas žodis. Tai gali būti bet kas, nuo mantrų, naudojamų Rytuose, iki grigališkųjų choralų, kalbamų maldų, afirmacijų, šaukinių arba rožinių.
Kaip žinai, naudojau meditaciją porą metų prieš tai, kai išgirdau apie ištartą žodį, ir tiesą sakant pajaučiau, kad meditacija mane atvėrė žemesnėms energijoms. Ar tai tiesa, ir jeigu taip, kaip tai vyksta?
Pažvelgus į istoriją, turėtų pasidaryti akivaizdu, kad žmonija sugeneravo milžiniškus toksiškos energijos kiekius, kuri sklando energetiniame planetos lauke. Ši energija natūraliai akumuliuojasi, nes panašus traukia panašų. Akumuliacijai intensyvėjant, energija ima formuoti sūkurius, kurie panašūs į sūkurius vandenyne. Šie sūkuriai gali įtraukti į save jūsų mintis ir emocijas. Per keletą pastarųjų dešimtmečių milijonai žmonių Vakaruose susidomėjo dvasiniu augimu. Kadangi nei vyraujančios krikščionybės kryptys, nei mokslas nesugebėjo patenkinti šių žmonių dvasinio ilgesio, daugelis jų ėmė žvelgti į Rytus, ieškodami dvasinių mokymų ir technikų.
Prašau, nesupraskite manęs neteisingai. Rytai turi daug nuostabių mokymų, kuriuos aš studijavau, ir technikų, kuriomis naudojausi, keliaudamas Rytuose per savo „prarastuosius“ metus. Tačiau egzistuoja keletas problemų, nekritiškai perkeliant Rytų mokymus žmonėms Vakaruose. Visų pirma, rytiečiai natūraliai yra labiau linkę į dvasingumą, kai tuo tarpų vakariečiai yra praktiškesni. Būtent dėl to daugelis Rytų technikų koncentruojasi į ryšio su dvasine karalija atvėrimą. Tačiau dvasios ieškotojams Vakaruose iš tiesų reikia tokių technikų, kurios padėtų jiems nukreipti dvasinę energiją į konkrečių pokyčių savo gyvenime ir planetoje sukūrimą.
Vakaruose dauguma žmonių yra aktyvesni ir labiau linkę į ekstravertiškumą, ir jie dažnai gyvena užimtesnį gyvenimą. Geroji šito pusė yra tai, kad Vakarai turi aukštesnį pragyvenimo lygį ir geriau moka pasirūpinti materialiais žmonių poreikiais. Tačiau blogoji pusė yra ta, kad daugelyje vietovių Vakaruose, ypatingai dideliuose miestuose, egzistuoja intensyvūs toksiškos energijos sūkuriai, kuriuos daugelis jautrių žmonių patiria streso pavidalu. Kai žmonės gyvena įtemptą gyvenimą didelio streso aplinkoje, jų protai dažnai būna pripildyti minčių, kurios yra šiek tiek chaotiškos. Todėl atrodo labai patrauklu naudotis kokia nors Rytų meditacijos forma, kurios tikslas yra nuraminti protą, gal net iššluojant iš jo visas mintis.
Problema yra ta, kad, kol žmonės būna savo normalioje sąmonės būsenoje, jų sąmoningas protas sugeba neįsileisti bent dalies aplinkoje esančios toksiškos energijos ir stresu pripildytų minčių. Kai ištuštinate protą nuo minčių, kartu lengvai galite pašalinti šią gynybos formą, ir daugelis vakariečių tada nebetenka jokios gynybos. Jų energetinis laukas tampa atviras toksiškoms energijoms ir netyroms mintims, egzistuojančioms jų aplinkoje, kurios dažnai juos pasiglemžia. Štai kodėl kai kurie žmonės, tokie kaip tu, iš pradžių jaučia didelį raminantį meditacijos poveikį, bet vėliau medituodami ima jausti nerimą.
Tuo nenoriu pasakyti, kad žmonės turėtų atsisakyti meditacijos ar kitų rytietiškų technikų. Tačiau jiems reikia suprasti, kad dauguma rytietiškų technikų buvo skirtos žmonėms, gyvenusiems saugioje ašramo arba šventyklos aplinkoje. Kai kurios technikos yra tokios galingos, kad jas duodavo tik asmeninis guru, galėjęs prižiūrėti, kaip šios technikos veikia mokinį. Nekritiškai dalindami šias technikas kiekvienam sutiktajam, atversite kai kurių žmonių protus žemesnėms energijoms. Raktas į šios problemos įveikimą yra naudotis efektyvia dvasinės apsaugos technika, kad galėtumėte užsklęsti save nuo toksiškų energijų ir netyrų minčių, sklandančių jūsų aplinkoje. Jeigu žmonės derintų dvasinę apsaugą su savo meditacija, daugelis jų gautų geresnius rezultatus iš meditacijos."
Bhagavad Gita toje vietoje kur mokoma kaip medituoti. Patariama issirinkti nuosalia vieta, tikriausia ne veltui. Tik nenurodo kodel...Prabhupada jei atmintis nepaveda mini kad siais laikais geriausia tiesiog naudoti Hare Krsna saukini tai irgi keistas sutapimas...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Direktyvinė meditacija

24 Gru 2017, 13:38

Problema yra ta, kad, kol žmonės būna savo normalioje sąmonės būsenoje, jų sąmoningas protas sugeba neįsileisti bent dalies aplinkoje esančios toksiškos energijos ir stresu pripildytų minčių. Kai ištuštinate protą nuo minčių, kartu lengvai galite pašalinti šią gynybos formą, ir daugelis vakariečių tada nebetenka jokios gynybos. Jų energetinis laukas tampa atviras toksiškoms energijoms ir netyroms mintims, egzistuojančioms jų aplinkoje, kurios dažnai juos pasiglemžia.
Sunku pasakyti, kokios pagrindės priežastys. Negatyvi energija suteka į pozityvią, bet esu girdėjęs ir atvirkščiai. Vadinasi energija maišosi, ir kai tampi švaresnis, natūraliai prisitrauki daugiau ir negatyvo.

Ar tai gerai, ar blogai? Norint stipriai kelti sąmonę, turbūt blogai. Bet norint atsižadėti, tai suteikia papildomos kančios, kas priverčia dar labiau atsiduoti Dievui. Kiekvieną situaciją galima išnaudoti ir panaudoti.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Direktyvinė meditacija

25 Gru 2017, 07:45

Na as pasakysiu kaip man budavo taikant savarankiskai cigun'a. Po uzsiemino bendra savijauta budavo nepakartojama. Tai man buvo atradimas. Beda ta kad kokia 70% is visu praktiku gaudavosi atvirkstinis variantas. Gerai jausdavausi tik proceso metu. Bet is karto po to ateidavo visiskas issekimas ir prisigalvodavau ivairiu pasiteisinimu kad taip ir turi buti. Aisku, visa tai nesamoningai meciau. Ar tai gerai ar blogai nezinau. Izvelgiu tam tikru panasumu su tuom ka ikeliau ankstesniame poste. Ar meditacija galėciau ivardinti vaisinga jei ji man atnestu vis didesne kancia, ir nesuvokciau kodel taip vyksta? Iskiltu klausimas kuriems galams ji man reikalinga. Ir ar protinga degti dideliu optimizmu jei savo aukstesnem vibracijom vilciausi bent kiek sumenkinti zemesniuju vibraciju taifuna(kolektyvine samone, egregora, ar biesas zino ka) ...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Direktyvinė meditacija

25 Gru 2017, 13:16

Aš nesu išbandęs tiek praktikų ir neturiu patirties, daugiau einu per meditatyvinę kontempliaciją.

Gera savijauta iš dvasinių praktikų neabejotinai yra paskata materialius džiaugsmus keisti į labiau dvasinius, bet galutinis tikslas - tai nėra pasitenkinimas. Man patiko Senekos knygos "Apie sielos ramybę" pabaiga, kurioje jis savo jėgomis padarė išvadą, kad siela nebus rami, kol bus bent menkiausias materialus troškimas. Nieko naujo, be to, vaišnavai žino ir apie mają, kuri kaip virvėm supančioja žmogų ir nepaleidžia. Žinoma, kiekvieno kelias individualus, bet , mano giliu įsitikinimu, būtent kančia yra geriausias vaistas nuo norėjimo lįsti į iliuziją. Nereik bijot patirt kančios, nes ji kaip šaltas dušas ryte sugrąžina tave į realybę.

Jei nėra to suvokimo, jei nėra noro pasiekti absoliučią tiesą ir galutinai apsivalyti, galima įvairių patirčių apturėt per meditacijas ir tai galima įvardinti kaip subtilų materialų pasitenkinimą.

Kaip rekomenduojama siekti ne pinigų, o savęs realizavimo, tada pinigai ateis savaime, taip ir praktkoje reikia siekti visų pirma apsivalymo, o tada patirtys ir palaimos ateis savaime. Netaikau čia Jums, Oli :) tiesiog norėjau akcentuoti šitą labai svarbų momentą, nes tai kažkiek aktualu man pačiam. Nors turiu, manau, nemažą potraukį tiesai ir atsižadėjimui, bet kančios dar nemoku priimti taip, kaip reikėtų.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Direktyvinė meditacija

27 Gru 2017, 17:15

Kancios kelia daugmaz suvokiu panasiai. Tik kur ir kiek vietos tame kelyje uzima meile. Atsizadejimo procesas per kancia man atrodo iki galo neisbaigtas. Greiciau tai tik pradinis suvokimo etapas. Galutinis tikslas pasiekiamas per meile savajam As. Tik tuomet paleidi ir laisva valia atsisakai tam tikru susisaistymu.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Direktyvinė meditacija

27 Gru 2017, 18:27

Atsizadejimo procesas per kancia man atrodo iki galo neisbaigtas.
Taip, tiesiog kančia yra vienas geresnių ginklų prieš egoizmą. Kai egoizmo mažėja, tada pradeda daugėti meilės. Mano patirtis rodo, kad kuo aplinkybės priverčia būti nuolankesniu, tuo esi laisvesnis ir pilnesnis meilės. Neįmanoma būti tyru, turint egoizmo.

"Vaišnavizme išskiriamos 9 Bhakti jogos formos:
  • Šravana (Dievo klausymas) – klausymas pasakojimų apie Dievą, ištraukų iš šventųjų raštų, pamokslų;
  • Kirtana (Dievo šlovinimas) – Šventųjų Vardų kartojimas (džapa), kirtanų giedojimas;
  • Smarana (Dievo atminimas) – vidinės meditacijos forma, Dievo savybių atminimas ir pagerbimas;
  • Pada-sevana (tarnystė Dievo lotoso pėdoms) – kokio nors konkretaus patarnavimo Dievui atlikimas;
  • Arčana (meldimasis Dievo murti) – šventųjų Dievo paveikslų (murti) pagarbinimas;
  • Vandana (pašlovinimas maldomis) – Dievo šlovinimas įvairiomis maldomis;
  • Dasja (tarnavimas Dievui) – kokio nors darbo atlikimas Dievo džiaugsmui ir šlovei;
  • Sakhja (draugystė su Dievu) – vidinio draugiško ryšio su Dievu pasiekimas;
  • Atma-Nivedana (viso ko aukojimas Dievui) – visų savo minčių ir veiksmų priskyrimas Dievui."
Daugelis formų paremtos tarnyste. Turbūt ne šiaip sau :) Tai darbas su ego. O kadangi be kančios retas kuris sugeba pastatyt Dievą į pirmą vietą, tam yra skirtos kančios, padedančios susivokti. Tai yra fundamentas.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Direktyvinė meditacija

28 Gru 2017, 05:56

Ačiū už pamokymus, Viliau
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Direktyvinė meditacija

28 Gru 2017, 10:13

Aš esu laimingas, jei galėjau kuom padėti, bet kiekvienas turi pats realizuoti. 

Susiduriu, kad žmonės, nors ir eina dvasiškai, bet neturėdami žinių nesupranta pagrindinių dalykų. Gaila yra, kai ,pavyzdžiui, daug katalikų neišnaudoja savo dvasinio potencialo tik dėl to, kad neturi žinių. Man pačiam yra labai svarbu visų pirma suvokti fundamentalią proceso visumą, tik tuomet gali objektyviau įvertinti ir suprasti savo padėtį, todėl ir dirbti ten, kur labiausiai reikia. Nesu tikras, ar jau turiu pakankamus pamatus, gal ir turiu, bet norint eiti toliau reikia dar gilesnių realizacijų ir daugiau dvasinių patirčių. 

Kitas dalykas, kad nors pats tobulėjimo mechanizmas visur yra panašus, kiekvienas turi šiek tiek kitokį priėjimą prie viso to. Tai yra gerai, kiekvienas turim naudotis savais gabumais, bet jei nėra žinių, tai tobulėjimas vyksta praktiškai pasyviai ir yra gerokai gerokai lėtesnis. Viskas pagal karmą. :)

Dar yra labai svarbu atrasti savo mokytoją, nes jei neatrandi to, kuris gerai rezonuoja su tavim, tai irgi nebus efekto ir tiesiog ieškosi, blaškysies, bet tam ir save pažinti reikia. 

Šiaip rašau fundamentalius dalykus, bet visada skatinu diskusiją, nes visada yra niuansų ir visada yra naudinga panagrinėti , tokiu būdu realizuojant dar giliau. Aišku, nuo temos kaip visada labai nuklystam, bet ką padarysi. Taip pat, Oli, galite rašyti ir bet kokius savo pamąstymus ar atradimus iš new age kategorijos, dėl to nėra bėdos. 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Direktyvinė meditacija

28 Gru 2017, 20:35

Labai beviltiskoj padety saves nelaikau, nors kas cia zino kaip yra is tikro. Gal ir gerai kad nezinom kiek to kelio nueje esam. Bet jei mes tarpusavy susikalbam ir randam daug ka bendro, tikriausia viens nuo kito nutole ne tiek ir stulbinamai daug. Na pvz per 2-10 gyvenimu ;)
Kita vertus smagu ir paciam, per praktinius potyrius prieiti prie tu paciu isvadu, kas jau seniai guli knygose. Taip, tai lėtina progresa, bet suteikia pastikėjimo. Tai nejaugi man dabar iskalti visas dogmas ir tik tuomet pradeti vadovautis instrukcijom "Greitas būdas patekti dangun". Sutinku, ziniu truksta daug ir ju visada truks. Bet darbo savyje yra ir su esamom. O zinios ateis per skaityma ir pan. Mokytojo man tikrai dar nereikia. Tiksliau kolkas visi man mokytojai :). Taigi, kad ir kokia ta mano pavirsutiniska dvasine realizacija, vistiek tai bus praktika duodanti vaisius
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Direktyvinė meditacija

28 Gru 2017, 21:23

Vilius rašė:
"Dar yra labai svarbu atrasti savo mokytoją ."

Jei turite omeny ,Viliau ,dikša-guru,tai jo specialiai jieskoti nepatarema . Tas dikša-guru gali ateiti į mokinio namus jei mokinis subrendo dvasiškai.Kol .mokinis mokinasi kaip stumdyti stiklines per atstuma ,vaikščioti vandens paviršiumi---jo dvasinis mokytojas neatsiras.
Taigi išmintinga tobulėti dvasiškai pačiam ir nežiūrėti kaip kiti jiesko dikša-guru anksčiau laiko..Tas dalykas dabar yra paplites .
Yra tokia rusu patarlė: "Можно вокруг света обойти,но так и духовного учителя не найти". vertimas: "Galima aplink pasauli apeiti bet dvasinio mokytojo taip ir nesurasti".

Tokį klausimą aš uždaviau Tuškinui (įšventinimo vardas: Враджендра Кумар дас), jis atsakinėja į klausimus forume "форум кришна.ру"
Jis man atsakė kad dvasinis mokytojas tai krišnos apraiška,o krišna žino kas ko nori ir kas kada pasiruošes . Todėl jeigu kas nori dvasingumo,krišna atsius tokiam žmogui dvasinį mokytoją.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Direktyvinė meditacija

28 Gru 2017, 23:38

Labai beviltiskoj padety saves nelaikau, nors kas cia zino kaip yra is tikro. Gal ir gerai kad nezinom kiek to kelio nueje esam. Bet jei mes tarpusavy susikalbam ir randam daug ka bendro, tikriausia viens nuo kito nutole ne tiek ir stulbinamai daug. Na pvz per 2-10 gyvenimu Paveikslėlis

Kita vertus smagu ir paciam, per praktinius potyrius prieiti prie tu paciu isvadu, kas jau seniai guli knygose. Taip, tai lėtina progresa, bet suteikia pastikėjimo. Tai nejaugi man dabar iskalti visas dogmas ir tik tuomet pradeti vadovautis instrukcijom "Greitas būdas patekti dangun". Sutinku, ziniu truksta daug ir ju visada truks. Bet darbo savyje yra ir su esamom. O zinios ateis per skaityma ir pan. Mokytojo man tikrai dar nereikia. Tiksliau kolkas visi man mokytojai Paveikslėlis. Taigi, kad ir kokia ta mano pavirsutiniska dvasine realizacija, vistiek tai bus praktika duodanti vaisius
Puikiai parašėt, Oli, viskas labai teisingai, aš net neturėjau galvoje, kad konkrečiai Jūs turite mažai žinių. Mes riboti ir nepaisant to tobulėjam, net nežinodami ar nerealizuodami kai kurių esminių dalykų. Dogmų iškalimas visumos  nepadės matyti, kaip ir sakėt - reikia praktiškai patirti ir tik tada dėlionė pradeda "dėliotis" . Aš manau, kad turite labai sveiką ir teisingą požiūrį į dvasinę praktiką, galbūt taip sakau, nes daug kur ir mūsų požiūriai sutampa :)

Kazimierai, teisingai suminėjot dėl mokytojo. Neturėjau galvoje pagrindinio dvasinio mokytojo, kur duodi įžadus ir t.t. Tiesiog užtenka asmenybės, kurios pasaulėvoka daugmaž atitinka tavają. Mano atveju, Donato Janickio ar Edmundo Petruokos paskaitų kertiniai momentai  sutampa su manaisiais, todėl galiu pildyti savo realizacijas jų klausydamas.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Direktyvinė meditacija

29 Gru 2017, 20:48

Bet E. Petruokos paskaitose daznai girdimos tiesos is NewAge stiliaus saltiniu. Ar as klystu? Petruokos paskaitos man labiau priimtinos siai dienai. Bet gal cia del platesnio poziurio nei Donato. Donatas kaip suprantu pasisventes Vedoms ir jo daugelis pasakojimu apie dievybes ir ju buveines manes kolkas nekabina. Aisku, daugelis jo izvalgu is ties man buvo naujos.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Direktyvinė meditacija

30 Gru 2017, 09:02

Edmundas Petruoka, mano supratimu, derina antropoteosofiją su Vedomis ir jogomis. Nesu ekspertas, kuom skiriasi antropoteosofija nuo teosofijos, bet iš esmės - tai panašu, reikia pačiam išjausti ir suvokti Visatos dėsnius ir tiesą. Manęs asmeniškai antropoteosofijos "kūrėja" Ilgevičienė neužkabino, nors dėl tiesų ginčytis būtų sunkoka. Tuo tarpu Petruoka, mano suvokimu, puikiai derina antropoteosofiją su Vedomis.

Skirtumas , be abejo, yra tarp Donato Janickio ir Edmundo Petruokos, bet kadangi abu nagrinėja ir akcentuoja patį tobulėjimo procesą, jo niuansus ir subtilybes, tai galima rasti ir daug panašumų. Stengiuos iš visų pasiimti tai, kas geriausia :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Direktyvinė meditacija

02 Sau 2018, 09:24

Nukrypom nuo temos... Iskeliau pokalbi i bendresne tema http://forumas.bhaktijoga.lt/viewtopic. ... &start=140

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 25 ir 0 svečių